جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان فایل طرح توجیهی صنعتی و دانلود فرمت word و pdf طرح کسب و کار کارآفرینی
طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG ) سال 1400 + pdf + word - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

photo ۲۰۲۰ ۰۳ ۰۲ ۱۲ ۰۴ ۰۳

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

گاز طبیعی فشرده CNG یکی از مناسب ترین و دردسترس ترین جانشین های بنزین به شمار می آید . این گاز ، سوختی قابل استفاده در خودروها است و نسبت به بنزین مزایای نیز دارد . گاز سی ان جی دارای اکتان بالایی بوده ، تمیز می سوزد و میزان تولید گازهای آلاینده خروجی آن کم می باشد . تولید این محصول با ساخت قطعات مکانیکی از روشهای مختلف و سپس مونتاژ قطعات صورت می پذیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG )


گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک در صنعت حمل ونقل به کار گرفته می شود . ایران با دارا بودن بیش از 61 درصد از ذخایر گازی دنیا ، یکی از کشورهایی است که در استفاده از این سوخت مناسب از مزیت نسبی برخوردار است . به لطف وجود شبکه سراسری گاز ، این سوخت ارزشمند در دسترس عموم منازل هموطنان قرار گرفته است .

محدودیت اعمال شده در مصرف بنزین شامل سهمیه بندی و افزایش قیمت آن باعث استقبال عموم مردم از خودروهای دو گانه سوز شده است . گاز طبیعی فشردهCNG یکی از مناسب ترین و دردسترس ترین جانشین های بنزین به شمار می آید ، به ویژه در ایران که با بهره برداری از همه منابع شناسایی شده تا حدود 671 سال گاز طبیعی با بهای مناسب وجود خواهد داشت ، CNG سوختی ایده آل است .

این گاز ، سوختی قابل استفاده در خودروها است و نسبت به بنزین مزایای نیز دارد . این سوخت اکتان بالایی دارد ، تمیز می سوزد و میزان تولید گازهای آلاینده خروجی آن کم است . نوع تجهیزات جایگاه های سوختگیری بستگی به زمان لازم برای سوختگیری خودروها دارد .

انواع جایگاه های متداول سوختگیریCNG را می توان به دو دسته کلی سوختگیری سریع و سوختگیری آرام تقسیم بندی نمود . معمولا هنگامی از جایگاه های سوختگیری سریع استفاده می شود که زمان سوختگیری خودروها کم باشد .

جایگاه های سوختگیری همگانی از نوع جایگاه های سوختگیری سریع میباشند وتعداد خودروهایی که به صورت همزمان می توانند در این جایگاه ها سوخت گیری نمایند ، زیاد است .

اما در این میان به دلیل عدم وجود فناوری مقرون به صرفه و مناسب در زمینه سوخت گیری گازCNG در منازل ، رانندگان خودروهای گاز سوز باید برای سوخت گیری به جایگاه های عرضه گاز فشرده طبیعیCNG در سطح شهرها مراجعه کنند .

معمولا مقدار زیادی از سوخت دریافت شده در رفت و آمد به جایگاه مصرف می شود . همچنین با توجه به کم بودن تعداد جایگاه ها در سطح شهرها وقت زیادی از رانندگان برای سوخت گیری صرف خواهد شد . از جایگاه های سوخت گیری آرام برای سوخت گیری در زمان نسبتا طولانی و کافی استفاده می گردد .

در این نوع جایگاه ها ضرورتا نیازی به استفاده از مخازن ذخیره سازی فشار بالا نبوده و خودروها مستقیما ازکمپرسورها سوختگیری می کنند . مدت زمان سوختگیری به تعداد خودروهای که باید سوختگیری کنند و مقدارCNG باقیمانده در مخازن خودروها ، فشارمورد نیاز برای پر کردن سیلندرهای خودرو و ظرفیت کمپرسور بستگی دارد .

این جایگاه ها نیاز به شبکه و مدار گاز رسانی پیچیده ای ندارند . اندازه کمپرسورها باید به نحوی محاسبه و تعین گردد که مقدار تحویل گاز به خودروها در مدت زمان تعین شده جوابگو باشد . از این نوع سوخت گیری می توان برای سوخت گیری در پارکینگ منازل به هنگام شب یا در ساعات فراغت استفاده نمود .

به این نوع کمپرسورها ، کمپرسورهای خانگی گفته می شود . این دستگاه ها که از برق 221 ولت شهری برای تغذیه استفاده می کنند ، به گونه ای طراحی شده اند که با انجام تغییرات مناسب در فشار ورودی آن ، قابلیت پر کردن مخزن خودرو در زمان کوتاه تر را نیز داراست . فن آوری ارائه شده تحت عنوان جایگاه های سوختگیری خانگی و متوسط گاز فشرده که در مراکز متعددی نصب شده است ، به راحتی امکان سوختگیری خودرو را کاملا مشابه جایگاه های عمومی ولی در اندازه های بسیار کوچکتر در منازل و مراکز اداری مهیا می سازد .

سیستم های سوختگیری خانگی و متوسط CNG در سالهای اخیردر کشور های پیشرفته ای که برنامه استفاده از گاز طبیعی بعنوان سوخت جایگزین دارند ، توسعه چشمگیری یافته اند و برای توسعه آنها نیز مشوق هایی در نظر گرفته شده است .

علاوه بر مزایایی که برای گسترش استفاده ازCNG ذکر می شود ، این سیستم ها مزایای منحصر به فردی دارند عدم نیاز به تحصیل زمین ، عدم نیاز به انشعابات خاص برای برق و گاز ، عدم نیاز به نیروی انسانی بهره بردار ، صرفه جویی در وقت وهزینه ناشی از حذف رفت و آمد به جایگاه جهت سوختگیری ) هر خودرو در صورتیکه از سیستم سوختگیری خانگی یا متوسط استفاده نماید ، به دلیل عدم پیمایش مسافت رفت و آمد به جایگاه ، به ازاء هر بار سوختگیری5/1 لیتر بنزین صرفه جویی می نماید وبه دلیل عدم پیمایش مسافت رفت و آمد به جایگاهCNG ، به ازاء هر بار سوختگیری5/1 متر مکعب CNG صرفه جویی می نماید . ایجاد رفاه بیشتر برای دارندگان خودروی گازسوز و صرفه جویی از طریق بنزین جایگزین شده با گاز توسط هر دستگاه .

از دیگر مزایای عمده استفاده از جایگاه های متوسط CNG ، استفاده بهینه از وقت و زمان است تا کسانی که در یک مجتمح پر جمعیت زندگی می کنند و یا در یک اداره مشغول به فعالیت هستند برای سوختگیری نیازی نباشد که از محل زندگی و یا کار خود خارج شوند که هم باعث ایجاد ترافیک شده و هم بخشی از وقت وسوخت خود را صرف رسیدن به جایگاه های سوختگیری کنند .

علاوه بر مزیت های ذکر شده ، هر متر مکعب گازی که در این مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد یک پنجم قیمت تجاری برای مصرف کننده هزینه دارد . که این امر بازگشت سرمایه خوبی برابر با قیمت دستگاه را در مرور زمان ایجاد می کند . امکان نصب در فضای بسته پارکینگ نیز یک مزیت برای این جایگاه ها محسوب می شود .

ایمنی این محصول نیز توسط نهادهای ذی صلاح بین المللی تایید شده است . در مقایسه با بسیاری از قابلیت ها یا آپشن های موجود در ساختمان ها نصب یک جایگاه سوخت گیری متوسط علاوه بر برطرف سازی یک نیاز بسیار ضروری روزمره ، خود یک قابلیت مجلل و قابل عرضه محسوب می گردد . اگر ساختمان های با ساخت مطلوب نیاز به امکاناتی نظیر جارو برقی مرکزی و . . . . . دارند نباید از گزینه ای جدید بنام جایگاهCNG خانگی در این ساختمان ها و مجتمع ها غافل بود چرا که آسایش و آرامشی اساسی در زندگی روز مره و پر دغدغه ما ایجاد می کند و می تواند مشکل سوخت خودروهایمان را برای همیشه حل نمایید و موجب افزایش بهره وری در کار و زندگیمان باشد .

مدیریت هزینه های انرژی و تامین سوخت خودرو از جمله گزینه هایی بود ، که با آزاد سازی قیمت ها و پرداخت نقدی یارانه ها مورد توجه اکثر مردم واقع شد و کسانی را که با تکنولوژی نوینCNG خانگی آشنایی داشتند ، بر آن داشت تا انگیزه بیشتری برای خرید و نصب این سیستم ها در محیط مسکونی و یا اماکن اداری و تجاری داشته باشند و دلیل این امر علاوه بر ساده شدن سوخت رسانی به خودروها در تفاوت قیمت گاز و به صرفه بودن آن است ، اما گروهی از متقاضیان استفاده از این دستگاه ها که در طول مدت سابقه جایگاه های شهریCNG ، از آنها استفاده می کرده اند و در طول چند دقیقه گاز مخزن خودرو هایشان پر می شده اغلب این سوال را دارند که چرا زمان سوخت گیری زیاد است ؟ و پاسخ ، کوچک بودن حجم کمپرسور و استفاده از انشعاب برق و گاز کاملا معمولی است .

در جایگاه های بزرگCNG درسطح شهرها افراد وارد جایگاه شده و از پمپ های آن استفاده می کنند و این نما و ظاهر کار می باشد چون در پشت صحنه از کمپرسورهای حجیم که در یک اتاق بزرگ نصب شده اند و نیز مخازن پر تعداد ذخیره و خشک کن ها و . . . . . . و برق فشارقوی تا 011 کیلووات و نیز گاز فشار قوی استفاده شده و این باعث سرعت بالای سوخت گیری می شود و این کار با سرمایه گذاری حداقل 511 میلیون تا چند میلیارد تومان ممکن است در صورتی که حجم سرمایه گذاری در جایگاه هایCNG متوسط و کوچک خانگی قابل مقایسه با سرمایه گذاری در جایگاه های بزرگ نمی باشد اما کارایی و راحتی کار با آنها به مرور زمان عادت قبلی ما را تغییر داده و بهره وری ایجاد می نماید .

نکته دیگر قیمت این دستگاه برای خانواده هایی است که توان خرید انفرادی آن را نداشته و اظهار می کنند که قیمت دستگاه ها بالاست حال آنکه استفاده از این دستگاه ها انفرادی نبوده و در صورت هماهنگی بین چند واحد از یک مجتمع و یا چند همسایه با هم ، قیمت آن بین افراد سرشکن شده و با توجه به قیمت تمام شده کمی که سرمایه گذاری میکنند و به صرفه بودن استفاده از آن ، هزینه انجام شده در کمتر ازسال جبران می شود .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG )


با توجه به قوانین واردات و صادرات دارا بودن استاندارد و تست ریپورت برای کالا اجباری است . از تیر ماه سال 1390 کلیه کالاها در ایران مشمول استاندارد اجباری هستند . کالاهایی که به هر دلیل استانداردی برای آنها وجود ندارد ، استاندارد کارخانه ای ، بررسی شده در اداره استاندارد ، تا تهیه استاندارد ملی ، قابل استناد می باشد . کالاهای وارداتی که استاندارد ملی برای آنها وجود ندارد توسط دوایر ذیربط تست شده و تأییدیه عملکرد برای واردات آنها ملاک است .

با توجه به نبودن سازنده داخلی و استاندارد برای این کالا یا باید به استاندارد جایگاه های سوخت CNG استناد کرد و یا تست عملکرد و گزارش عملکرد از اداره گاز دریافت نمود . در صورت ایجاد واحد ساخت در داخل کشور ، تا تهیه استاندارد ملی ، می توان به استاندارد کارخانه ای استناد نمود . استاندارد جایگاه های سوخت به شماره 1-7829 می باشد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG )


در حال حاضر تولید کننده داخلی وجود ندارد ولی حدود 3000000 مصرف کننده داخلی بالقوه ، با توجه به تولیدات خودروسازان داخلی و صف های سوخت گیری موجود است .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG ) :

• شرایط صادرات

از آنجا که این محصول تاکنون تولید نشده ، بحث راجع به صادرات آن چندان موضوعیت ندارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG )

گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک در صنعت حمل ونقل به کار گرفته می شود . ایران با دارا بودن بیش از 16 درصد از ذخایر گازی دنیا ، یکی از کشورهایی است که در استفاده از این سوخت مناسب از مزیت نسبی برخوردار است . به لطف وجود شبکه سراسری گاز ، این سوخت ارزشمند در دسترس عموم منازل هموطنان قرار گرفته است .

محدودیت اعمال شده در مصرف بنزین شامل سهمیه بندی و افزایش قیمت آن باعث استقبال عموم مردم از خودروهای دو گانه سوز شده است . گاز طبیعی فشردهCNG یکی از مناسب ترین و دردسترس ترین جانشین های بنزین به شمار می آید ، به ویژه در ایران که با بهره برداری از همه منابع شناسایی شده تا حدود 170 سال گاز طبیعی با بهای مناسب وجود خواهد داشت ، CNG سوختی ایده آل است .

این گاز ، سوختی قابل استفاده در خودروها است و نسبت به بنزین مزایایی نیز دارد . این سوخت اکتان بالایی دارد ، تمیز می سوزد و میزان تولید گازهای آلاینده خروجی آن کم است . نوع تجهیزات جایگاه های سوختگیری بستگی به زمان لازم برای سوختگیری خودروها دارد . انواع جایگاه های متداول سوختگیریCNG را می توان به دو دسته کلی سوختگیری سریع و سوختگیری آرام تقسیم بندی نمود .

معمولا هنگامی از جایگاه های سوختگیری سریع استفاده می شود که زمان سوختگیری خودروها کم باشد . جایگاه های سوختگیری همگانی از نوع جایگاه های سوختگیری سریع میباشند وتعداد خودروهایی که به صورت همزمان می توانند در این جایگاه ها سوخت گیری نمایند ، زیاد است . اما در این میان به دلیل عدم وجود فناوری مقرون به صرفه و مناسب در زمینه سوخت گیری گازCNG در منازل ، رانندگان خودروهای گاز سوز باید برای سوخت گیری به جایگاه های عرضه گاز فشرده طبیعیCNG در سطح شهرها مراجعه کنند . معمولا مقدار زیادی از سوخت دریافت شده در رفت و آمد به جایگاه مصرف می شود .

همچنین با توجه به کم بودن تعداد جایگاه ها در سطح شهرها وقت زیادی از رانندگان برای سوخت گیری صرف خواهد شد . از جایگاه های سوخت گیری آرام برای سوخت گیری در زمان نسبتا طولانی و کافی استفاده می گردد . در این نوع جایگاه ها ضرورتا نیازی به استفاده از مخازن ذخیره سازی فشار بالا نبوده و خودروها مستقیما ازکمپرسورها سوختگیری می کنند .

مدت زمان سوختگیری به تعداد خودروهای که باید سوختگیری کنند و مقدارCNG باقیمانده در مخازن خودروها ، فشارمورد نیاز برای پر کردن سیلندرهای خودرو و ظرفیت کمپرسور بستگی دارد .

این جایگاه ها نیاز به شبکه و مدار گاز رسانی پیچیده ای ندارند . اندازه کمپرسورها باید به نحوی محاسبه و تعین گردد که مقدار تحویل گاز به خودروها در مدت زمان تعین شده جوابگو باشد .

از این نوع سوخت گیری می توان برای سوخت گیری در پارکینگ منازل به هنگام شب یا در ساعات فراغت استفاده نمود . به این نوع کمپرسورها ، کمپرسورهای خانگی گفته می شود .

این دستگاه ها که از برق 220 ولت شهری برای تغذیه استفاده می کنند به گونه ای طراحی شده اند که با انجام تغییرات مناسب در فشار ورودی آن ، قابلیت پر کردن مخزن خودرو در زمان کوتاه تر را نیز داراست . تولید این محصول با ساخت قطعات مکانیکی از روش های مختلف و سپس مونتاژ قطعات صورت می پذیرد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG )

• کانوایر مونتاژ 33 متری رو زمینی سه لاین پیوسته
• ابزار های بادی
• ابزارهای پرداخت و نهایی کاری
• پمپها
• میز مونتاژ الکترونیک
• کانوایرهای جانبی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شارژر گاز خانگی سی ان جی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شارژر خانگی گاز سی ان جی ( CNG ) ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool