طرح توجیهی تولید سپر خودرو سال 1400 + pdf + word

Car Shield

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید سپر خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید سپر خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

سپر خودرو به عنوان واسطه بین بدنه خودرو و عامل ضربه گیر جهت كاهش فشار ضربه و برخورد عمل كرده و در ردیف قطعات ایمنی و تزئینی خودرو مطرح می باشد . به طور كلی می توان سپرها را در سه دسته تقسیم بندی كرد :

1 - سپرهایی با سازه های خود تقویت شونده كه معمولا از پلا ستیك های مهندسی ساخته می شوند .

2 - سپرهایی با لایه جاذب انرژی از جنس پلی یورتان و پوسته محافظی از پلی یورتان یا پلی پروپیلن اصلاح شده با لاستیك همراه با سازه های تقویتی SMC ، آلومینیم یا فولاد . 3 - سپرهایی با روكشهای بیرونی از جنس پلاستیكهای اصلاح شده كه مستقیما بر روی قابهای SMC، آلومینیم یا فولاد قرار می گیرند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سپر خودرو


محصول مد نظر خط تولید سپر خودروی سواری پژو ٢٠٦ ، پژو ٤٠٥، سمند و پراید به روش قالبگیری تزریقی جداره نازك بوده كه تكنولوژی جدیدی است . سپر تولیدی به روش قالبگیری تزریقی جداره نازك از ضخامت كمتر ، استحكام مكانیكی بالاتر ، ضریب انبساط حرارتی كمتر ، متوسط وزنی پایینتر و در نتیجه مصرف مواد اولیه كمتر و سرعت تولید بیشتر نسبت به فرآیندهای قالبگیری تزریقی سنتی برخوردار است .

در حال حاضر پلاستیك ها به عنوان ماده انتخابی در اكثر قسمت های كاربردی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند . رشد چشمگیر پلاستیك در سه دهه گذشته یك پدیده بوده است و صنعت خودرو مستثنی از این پیشرفت نبوده است . خواصی مانند سبكی ، عایق حرارتی ، عایق الكتریكی ، شفافیت ، رنگ پذیری ، مقاومت در برابر شرایط جوی ، مقاومت در برابر حلالهای شیمیایی ، بهداشتی بودن ، سهولت شناخت ، ارزانی و سازگاری با شرایط مختلف ، كاربردهای عمده پلاستیكها در صنایع مختلف را توسعه داده است .

كاربرد پلاستیك در قسمت های خارجی خودرو

سپر و جلو پنجره

معمول ترین ماده برای ساخت جلو پنجره ، ABS می باشد . در خودرو Audi از نایلون تقویت شده با شیشه و مرسدس بنز از پلی بوتیلن ترفتالات برای ساخت جلو پنجره استفاده می كنند . خودروهای آمریكایی دارای جلو پنجره هایی با شكاف های بزرگ و از جنس SMC هستند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سپر خودرو


سپر خودرو به عنوان واسطه بین بدنه خودرو و عامل ضربه گیر جهت كاهش فشار ضربه و برخورد عمل كرده و در ردیف قطعات ایمنی و تزئینی خودرو مطرح میباشد . در اشكال ١ تا ٦ نمایی از سپرهای جلو وعقب سمند ، پژو ٤٠٥ و ٢٠٦ ارائه گردیده است . به طور كلی میتوان سپرها را در سه دسته تقسیم بندی كرد :

الف - سپرهایی با سازه های خود تقویت شونده كه معمولا از پلا ستیك های مهندسی ساخته می شوند . برای مثال سپر خودروی Montego از جنس پلیبوتیلن ترفتالات اصلاح شده میباشد .

ب - سپرهایی با لایه جاذب انرژی از جنس پلی یورتان و پوسته محافظی از پلییورتان یا پلی پروپیلن اصلاح شده با لاستیك همراه با سازه های تقویتی SMC، آلومینیم یا فولاد . برای مثال مرسدس بنز از این سپرها در خودروهای خود استفاده می كند .

ج - سپرهایی با روكشهای بیرونی از جنس پلاستیكهای اصلاح شده كه مستقیما بر روی قابهای SMC، آلومینیم یا فولاد قرار می گیرند . ماده مناسب برای ساخت سپر بر اساس میزان تولید و روش رنگ كردن آن تعیین می شود .

سپرهای خود رنگ و قابل رنگ كردن در خارج خط تولید از آلیاژهای PC/PBT یا پلی پروپلین اصلاح شده با لاستیك ساخته میشوند و اگر لازم باشد سپر در خط تولید و دردمای C°١٤٠-١٣٠ رنگ گردد ، از آلیاژ PA/PPO پلی بوتیلن ترفتالات اصلاح شده یا پلیكربنات اصلاح شده استفاده میكنند .

رایجترین ماده برای ساخت سپرهای خود تقویت شونده ، پلیپروپیلن اصلاح شده میباشد . خودروهای كوچك تا وزن پنج تن مثل رنو ترافیك و خودروهای پنج تن مرسدس بنز دارای سپرهای خود تقویت شونده SMC هستند . به هر حال برای وزن های بیش از ٥/٧ تن ، سپرهای فولادی مناسبتر است .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سپر خودرو


BS ٥٤٠٩ : Specification for Nylon Tubing Part ٢: Plasticized and Unplasticized Nylon Tubing for Use Primarily in the Automobile Industry
ESE-M٩٩D٤٠-A : PLASTIC, MAGNETIC' - INJECTION MOLDED
ACETATE BUTYRATE SHEET, LIGHT CONTROL : ESF-M٤D٤٠٩-A
: SK-M٩٨D٩٥٩٤-A ABS/PVC - SHEETING, FOAM BACKED
POLYPROPYLENE SHEET, ٤٠t WOOD FLOUR FILLED : SK-M٩٨D٩٦٠٠-A
SK-M٩٨D٩٦٠٠-B :
POLYPROPYLENE SHEET, ٤٠t WOOD FLOUR FILLED, APPROVED MINIMUM THICKNESS FOR
SELF ADHERING PLASTIC SHEET : S-M٣G٤٦٠٢-A
S-M٣G٤٦٠٢-B : SELF ADHERING PLASTIC SHEET
PAINT QUALITY, PLASTIC PARTS-DECORATIVE : ESF-M٢P٧٩-A
Exterior Non - Weatherable Primers for Plastics : GM٤٣٦SM
Coating, Moldable Rigid Paint System on Thermoplastic Olefin for Exterior Parts : GM٩٩٨٤١٤
Nonconductive for Rigid Plastics : GM٩٩٨٤٨٢٠
Mold Coating Conductive for SMC : GM٩٩٨٤٨٢٣
Methods for Determining Plastic Deformation of Sheet Stee : GM٩٠٧٢P
Decorative Second Surface Finishes on Plastic Parts : GM٤٣٥١M
Coextruded Multi-Layer Plastic Fuel Tank : GM٧٤٧٣M
PP.٠١٦ Polypropylene Sheet - ٤٠٪ Glass Fiber Reinforced : G MP
٧٦٢٨-١ :
Road Vehicles - Thermoplastic Tubing for Use in Air Braking Systems - Part ١: Dimensions and Marking First Edition
TR ٧٦٢٨-٢ :
Road Vehicles - Thermoplastics Tubing for Use in Air Braking Systems - Part ٢: Installation on the yehicle and Test Methods

Plastic Coatings - Powder System : G-١٥
Material, Process and Quality Control Requirements for Non- SMC Compression Molded Parts : ٧١٣٠
١٣٤٥ : Automotive plastic Parts Specification, Recommended Practice February ١٩٨٢ (Cancelled May ١٩٩٥ )
Materials for Plastic Pistons for Hydraulic Disc Brake Cylinders, Standard June ١٩٩٣ : J ١٥٦٨
Interior Automotive Plastic Part Testing, Recommended : J ١٧١٧
٣٥٩٣ : پروانه پلاستیكی خنك كننده موتور خودروهای سواری
ایزو ١٦٩٤٩ : سیستم های مدیریت كیفیت الزامات ویژه جهت بكارگیری استاندارد ایران – ایزو ٩٠٠١ سال ١٣٨٠ برای
سازمانهای تولیدی صنعت خودرو و قطعات یدكی مرتبط


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سپر خودرو


عمده تولید كنندگان سپرخودرو در جهان عبارتند از : كانادا ، آلمان ، امریكا ، ژاپن ، فرانسه ، نروژ، تایوان ، ایتالیا ، اسپانیا ، انگلستان ، بلژیك ، هلند ، سوئد و كره جنوبی .

همچنین به دلیل حجم بالای تولید خودرو در كشورهای فوق عمده مصرف كنندگان نیز همان كشورها می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سپر خودرو


• شرایط واردات

حقوق ورودی برای سپر انواع خودروهای سواری و وانت برابر ٢٥% ( تعرفه ١٠١٠/٨٧٠٨ ) و برای سپر سایر وسایل نقلیه ( تعرفه ١٠٩٠/٨٧٠٨ ) برابر ١٥% میباشد . حقوق پایه طبق ماده (٢) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمركی ، مالیات ، حق ثبت سفارش كالا، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از كالاهای وارداتی میباشد و معادل ٤% ارزش گمركی كالاها تعیین میشود . به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی كه طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین میشود ، حقوق ورودی اطلاق میشود .

• شرایط صادرات

صادرات سپر خودرو از هرگونه تعهد و پیمان ارزی معاف میباشد . بر طبق قانون معافیت صادرات كالا و خدمات از پرداخت عوارض ، تصویب شده در تاریخ ٢٧/١٢/١٣٧٩، صادرات كالا و خدمات از پرداخت هر گونه عوارض معاف است و هیچ یك از وزارتخانه ها ، سازمانها ، نهادها ، دستگاه های اجرایی ، شهرداری ها و شوراهای محلی كه بر طبق قوانین و مقررات حق وضع و اخذ عوارض را دارند ، مجاز نیستند از كالاها و خدماتی كه صادر میشوند عوارض اخذ نمایند یا مجوز اخذ آن را صادر نمایند .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سپر خودرو

برای حذف فلزات و كمك به صنعت خودروسازی برای چیره شدن به محدودیت های موجود در این صنعت ، كلیه پتانسیل های موجود در پلیمرها ، به كار گرفته میشوند . پلیمرها میتوانند احتیاجات اصلی بازار نظیر رقابت اقتصادی ، شكستن قیمتها ، كاهش زمان چرخه های توسعه برای مدلهای تولید انبوه و برای مدل كوچك و تحكیم قوانین آلودگی ، بازیافت و انرژی را مرتفع میسازند .

صنعت خودروسازی و قطعه سازی به دلیل نوع و ماهیت ارتباط، به حدی از فعالیتهای یكدیگر متاثر میشوند كه گاهی تفكیك این دو ازهم نه تنها دشوار بلكه غیر ممكن است . تجربه كشورهای مختلفی كه در خصوص صنعت خودرو نقشی پیشتاز در خودروسازی جهان یافته اند ، گویای آن است كه در بدو ورود این صنعت به هر كشوری ، مونتاژ قطعات CKD آغازگر حركت بوده و سپس به تدریج استراتژی صنعتی ، بومی كردن و توسعه سهم قطعات داخلی را مدنظر و عمل قرار داده اند و همین مرحله نیز در صورتی كه با موفقیت همراه باشد ، زمینه ساز خودروساز شدن به معنای واقعی آن شده است .

به طور كلی یكپارچگی این دو صنعت ( خودرو سازی و قطعه سازی ) سبب شده تا به عنوان دو پای حركت مطلوب در صنعت خودرو از آنها یاد شود . با توجه به رشد روزافزون صنعت خودروسازی در كشور، رشد صنعت قطعه سازی و به تبع آن ساخت انواع سپرها در كشور، رو به افزایش است . همچنین امكان صادرات این كالا به كشورهای مختلف ، اهمیت استراتژیكی این محصول را بیش از پیش نمایان می سازد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید سپر خودرو

در حال حاضر تنها روش موجود در تولید این گونه از قطعات پلاستیکی استفاده از فرآیند تزریق می باشد . با استفاده از این فرآیند که یک فرآیند نیمه پیوسته میباشد ، امکان تولید قطعات مختلف با ابعاد ، اشکال و وزنهای مختلف موجود میباشد .

شرح فرآیند قالبگیری تزریقی جداره نازك (Thin-wall injection molding; TWIM)

یكی از مهمترین روشهای رایج برای شكل دادن پلاستیكها ، قالبگیری تزریقی است . دستگاه های قالبگیری تزریقی ابتدایی ، بر اساس ریخته گری تحت فشار در قالب برای فلزات ، ساخته شده بود .

پیشرفت عمده بعدی در قالبگیری تزریقی ، استفاده از دستگاه های هیدرولیكی ( روغنی ) بود كه در سال ١٩٣٠ مقارن با عرضه طیف وسیعی از گرمانرمها به بازار ابداع شد . تا سال ١٩٥٠ طراحی دستگاه های قالبگیری تزریقی برای پلاستیكها به طور جدی مطرح نبود ، تا اینكه در این سال ، نسل جدیدی از این دستگاه ها به بازار ارائه شد كه بسیار مناسبتر و قابل انطباق با خواص پلیمر مذاب تهیه شده بود . امروزه در دستگاه های جدید نیز همان اصول طراحی حفظ شده است ، اما نحوه تنظیم چگونگی كار دستگاه ها خیلی پیچیده تر شده است .

• قسمت تزریق

در این قسمت عمل ذوب ، اختلاط و تزریق مواد انجام میگیرد كه شامل قسمت های زیر می باشد :

الف - قیف خوراکدهی مواد

قیف خوراکدهی مواد بر روی سیلندر تزریق نصب شده و وظیفه تأمین خوراك برای سیلندر تزریق را دارد .

ب - سیلندر تزریق

سیلندرتزریق كه پیچ در درون آن قرار می گیرد ، مهمترین قسمت بخش تزریق است . زیرا تمام فعل و انفعالات مواد پلاستیك در داخل آن انجام می گیرد . جنس سیلندر تزریق از فولاد ضد زنگ و بسیار سخت انتخاب می شود . تا در صورت آسیب پذیرفتن پیچ ، به سیلندر صدمه ای وارد نشود . زیرا ساختن سیلندر به مراتبط گرانتر از ساخت پیچ است .

ج - پیچ تزریق

یكی از حساس ترین قطعات ماشین تزریق ، پیچ تزریق است . زیرا اصولاﹰ ماشین تزریق با تمام دستگاه ها و قطعاتی كه روی آن نصب شده است وظیفه ای جز ذوب مواد و تزریق آن به قالب را ندارند . قسمت اعظم این وظیفه بر عهده پیچ میباشد .

د - كنترل كننده ها

ابزارهای كنترل ، ابزاری هستند كه از آنها برای محدود كردن دما و فشار ( در دستگاه تزریق ) استفاده میشود . برای كنترل دما از حرارت سنج استفاده میشود و برای كنترل فشار از ابزارهای ویژه كنترل فشار .

حرارت سنج دستگاه كوچكی است برای اندازه گیری و تنظیم و تعیین درجه حرارت كه در تابلو برق ماشین نصب می شود . قبلاﹰ درجه حرارت مورد لزوم را روی حرارت سنج مشخص می كنیم و بعد از رسیدن درجه حرارت سیلندر به حد مورد نیاز، برق گرمكن با دخالت حرارت سنج قطع میشود .

• قالب تزریق

برای تولید ق طعات پلاستیك به روش تزریق از ابزاری به نام قالب تزریق پلاستیك استفاده می نماییم ، كه این ابزار از مجموعه قطعات مختلفی تشكیل گردیده است .

1 – مواد اولیه
2 – آسیاب
3 – توزین
4 – ذوب و اختلاط و هموژن سازی
5 – قالب گیری و بسته بندی
6 – جداسازی قطعات معیوب و بخش های اضافه قطعات
7 – محصول

ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سپر خودرو :

• KM ٣٢٠٠/١٧٢٠٠ MX

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سپر خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سپر خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.