طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو سال 1400 + pdf + word

Car air conditioner condenser

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

كندانسور درسیستم كولر خودرو یكی از اجزائی است ، كه وظیفه تبادل حرارت را بر عهده دارد . این محصول گرمای جذب شده توسط اواپراتوراز گاز مبرد داخل سیستم را به هوای محیط خارج از كابین اتومبیل انتقال می دهد . مبنای طراحی کندانسورها بر پایه تفاوت گاز و بخار استوار می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو


با توجه به مشخصات فنی ارائه شده محصول از سوی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ، طرح حاضر مربوط به تولید كندانسور كولر خودرو می باشد .

مشخصات فنی محصول مورد مطالعه در این طرح جهت خودرو سواری برای سرد نمودن محیط داخل اتومبیل ، قطعات آن آلومینیمی است و با آلیاژ AL-SI پوشیده و با روش بریزینگ مونتاژ شده اند و مزیت آن مقاومت خوب در برابر خوردگی ، قابلیت فرم پذیری مطلوب و ضریب هدایت بالای آن می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو


کولر گازی خودرو مانند كولر گازی لوازم خانگی در صنعت تهویه و تبرید از جایگاه خاصی برخوردار است زیرا به سرعت از گرمای محیط می کاهد . این كولر رطوبت را افزایش نمی دهد . از این جهت برای فضاهای شرجی بسیار مناسب است . كندانسور درسیستم كولر خودرو یكی از اجزائی است ، كه وظیفه تبادل حرارت را بر عهده دارد .

كندانسور گرمای جذب شده توسط اواپراتوراز گاز مبرد داخل سیستم را به هوای محیط خارج از كابین اتومبیل انتقال می دهد . مبنای طراحی کندانسورها بر پایه تفاوت گاز و بخار استوار است . گاز در بالاتر از دمای بحرانی است و بخار در پایین تر از دمای بحرانی قرار دارد .

اگر مایعی بعد از حرارت در یکی از دو حالت گاز یا بخار باشد در حالت گاز و بالاتر از دمای بحرانی با تراکم هرگز نمی توان آن را مایع کرد ولی در حالت بخار و پایین تر از دمای بحرانی این عمل امکان پذیر است و کندانسورها بر پایه تبدیل بخار به مایع با تراکم استوار شده اند .

كندانسور در سیكل سرمایش خودرو بكار می رود . ابتدا جریان سیال خنك توسط كمپرسوری كه نیروی محركه خود را از موتور اتومبیل میگیرد متراكم و فشرده میگردد و پس از عبوراز كندانسور بوسیله هوا خنك شده و به مایع پر فشار تبدیل می گردد . محل كندانسور در اتومبیل كنار رادیاتور آب است .

جریان مایع خروجی از كندانسور سیال مبردفشرده به درون اواپراتور میرود . اوپراتور داخل اتومبیل قرار دارد و هوای عبور از سطح آن سرد شده و به داخل اتومبیل می رود . عمل تبخیر سیال مبرد در اواپراتور انجام می پذیرد و سیال ضمن تغییر حالت از حالت مایع به حالت بخار مجددا به كمپرسور هدایت می شود كه به منزله تكرار سیكل سرمایش است .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو


مورد مصرف قطعات تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توان به عنوان بزرگترین تولید کننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده قطعات مورد مطالعه معرفی نمود كه از آنجمله می توان به كشورهای آمریكا ، آلمان ، ژاپن و چین اشاره كرد .

با توجه به آمارهای وزارت بازرگانی و اداره گمرك عمده نیاز بازار كشور به این محصول با كد تعرفه ٨٤١٥/٩٠/٩٠ از كشورهای امارات متحده عربی ، تایلند ، چین و سنگاپور تامین می گردد .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو


• شرایط واردات

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد لذا با پرداخت حقوق گمرکی 10 درصد امکان واردات وجود دارد .

• شرایط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد اما با این حال ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولید کننده از شرایطی می باشد که حداقل شرایط لازم جهت ورود به بازارهای جهانی زیر اشاره شده است .

برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

یکی از معیارهای مهم در صادرات ، قیمت های رقابتی جهانی می باشد که این مورد نیز به شرایط اقتصاد کلان کشور در مقایسه با کشورهای مقصد صادرات و قیمت جهانی این محصول باز میگردد .

از جمله این شرایط می توان به نرخ ارز، نرخ بهره ، قیمت مواد اولیه ، نرخ تورم و موارد مشابه اشاره کرد که با توجه به متغیر بودن عوامل فوق ، لازم است توجیه پذیری اقتصادی صادرات در زمان واقعی صادرات و کشورهای مقصد مورد تحلیل قرار گیرد .

برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ کیفیت

کیفیت یکی از موارد عمده دیگر است که در صادرات كالاهای صنعتی نقش محوری دارد . در صنعت تولید قطعات خودرو نیز رعایت اصول فنی و مهندسی در ساخت، استفاده از مواد مرغوب ، کیفیت در فرآیند ساخت و ... از مواردی است كه تولیدكننده جهت ورود به بازارهای جهانی باید در نظر داشته باشد .

دارا بودن استاندارد جهانی

بررسی استانداردهای جهانی در تولید قطعات مختلف اهمیت ویژه ای را داراست .

آشنایی کامل با امور تجارت جهانی

فعالیت در بازارهای جهانی مستلزم آگاهی کامل صادر کننده از مقررات و الزامات تجارت جهانی می باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو


قطعه سازی یکی از صنایع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آید . این محصولات خود بعنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو مورد استفاده قرار می گیرند از اینرو توسعه صنعت قطعه سازی به مفهوم توسعه صنعت خودرو سازی کشور است و لذا مجموعه قطعه سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه هر كشور برشمرد .

در صنعت قطعه سازی در چند سال اخیر می توان دریافت که کالاهای عرضه شده توسط رقبای جدید مانند چین در بازار داخلی به سرعت جایگزین کالاهای ایرانی شده و تولیدكنندگان ایرانی این قطعه نیز بایستی جهت حفظ بازار خود در سالهای آتی تلاشهایی را نمایند .

در این راستا بهره گیری از استعدادها و توانمندی های بالقوه مزیتهای نسبی موجود و قابل خلق ، ارتقا بهره وری عوامل تولید ، دستیابی به دانش نوین و مهارتها و فن آوری های روز در تولید كنندگان داخل در حد نیاز وجود دارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو

1 – مواد اولیه ( لوله و ورق آلومینیوم )
2 – برش
3 – خمکاری
4 – بازرسی
5 – قطعات خریدنی ( پایه ، درپوش و مهره )
6 – مونتاژ
7 – کوره
8 – رنگ کاری
9- کنترل کیفی و بسته بندی
10 – محصول ( کندانسور )

لوله ورودی و خروجی از کندانسور ، لوله خم شبکه کندانسور ، صفحات فین شبکه ، صفحه نگهدارنده بالا و پایین ، صفحه اتصال بالا ، صفحه استقرار پایه پلاستیكی و واسط اتصال لوله ورود و خروج از قطعات ساختنی كندانسور محسوب میشوند كه در داخل واحد ساخته می شوند اما تبدیل شبكه به لوله ، مهره فلزی ، درپوش لوله آلومینیمی ، پایه پلاستیكی و میخ پرچ قطعات خریدنی واحد هستند .

جهت تولید قطعات ساختنی ابتدا مواد اولیه به اندازه های مورد نظر بریده می شود و تحت عملیات پرسكاری و خم كاری قرار می گیرند . لوله خم شبكه كندانسور پس از برش لوله توسط ماشین خم كن ، خم میگردد .

قطعات ساخته شده پس از كنترل كیفیت به قسمت مونتاژ ارسال می گردند در هر مرحله مونتاژ قطعات ساخته شده با قطعات خریدنی روی هم مونتاژ می شوند و جهت عملیات بریزینگ وارد كوره میشوند .

پس از عملیات بریزینگ روی محصول یك لایه رنگ پاشیده می شود پس از رنگ کاری در پوش لوله آلومینیمی نیز روی محصول مونتاژ می گردد . محصول بدست آمده پس از كنترل كیفیت بسته بندی می گردد و به انبار منتقل می شوند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو

• ماشین گیوتین
• ماشین پرس
• ماشین پرچ
• ماشین كمپرسور
• تجهیزات رنگ كاری
• لوله بر
• كوره بریزینگ
• ماشین تست نشتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کندانسور کولر گازی خودرو

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کولر گازی خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کندانسور کولر گازی خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.