طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Car Brake Pump

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

پمپ ترمز ، محرك سیستم ترمز بوده و علاوه بر ایجاد فشار جهت ترمز گرفتن ، روغن ترمز را نیز ذخیره می کند . این محصول که در انواع ترمز خودروها به کار گرفته می شود ، شامل قطعاتی از قبیل پوسته ، پیستون ها ، کاسه نمدهای اولیه و ثانویه ، مخزن روغن ، فنر و غیره می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

پمپ ترمز در سیستم ترمز ، فشار هیدرولیکی لازم را جهت عمل ترمز گیری تولید میکند و نیروی مورد نیازش را از پدال ترمز و بوستر می گیرد و آن را مستقیماً به سیستم ترمز اصلی اعمال میکند . در واقع پمپ ترمز محرك سیستم ترمز بوده و علاوه بر ایجاد فشار جهت ترمز گرفتن روغن ترمز را نیز ذخیره می کند . پمپ ترمز شامل قطعاتی از قبیل : پوسته ، پیستون ها ، کاسه نمدهای اولیه و ثانویه ، مخزن روغن ، فنر و غیره می باشد . برای پرهیز از حادثه و افزایش ضریب اطمینان معمولاً پمپ ترمزها با دو خروجی مجزا از هم طراحی میشوند .

این دو سیستم فرعی بوسیلۀ پدال ترمز و بوستر ترمز تحریک میشوند . وجود دو سیستم مجزا به این دلیل است که اگر در یکی از پیستونها نشتی زیادی رخ بدهد ، دیگری توانائی کنترل وسیله نقلیه را داشته باشد . این دو سیستم فرعی و مجزا می توانند به دوطریق تغذیه شوند یعنی می توانند بوسیلۀ دو مخزن مایع جداگانه قابل تغذیه باشند و یا با یک مخزن مشترك مایع مورد نیاز خود را تأمین کنند که در خودروی پراید از نوع دوم می باشند .

هنگامیکه به پدال فشار وارد میشود میله فشار ، پیستون اولیه را به سمت جلو در داخل پمپ ترمز حرکت می دهد و پیستون اولیه یکی از سیستم های فرعی را فعال میکند و فشار هیدرولیکی لازم را ایجاد میکند . با افزایش فشار هیدرولیکی و نیروی فنر پیستون اولیه ، پیستون ثانویه نیز بسمت جلو به حرکت در می آید .

هنگامیکه جابجائی به سمت جلوی پیستون ها باعث مسدود شدن سوراخ های برگشت روغن توسط کاسه نمدهای اولیه شد ، فشار زیاد شده و به سیلندرهای چرخ منتقل میشود .پس از عملیات ترمز گرفتن و هنگامیکه پا از روی پدال ترمز برداشته شد ، نیروی فنر پیستون را به عقب برمی گرداند تا مجدداً محفظه های جلوی پیستون ها و محلتولید فشار از روغن ترمز پر شود . سپس پیستون ها تا حدی به عقب بر میگردند تا از مقابل سوراخ های تعادل پمپ ترمز عبور کنند و فشار درون سیلندر تا حد صفر افت نماید .

علل تعویض قطعه پمپ ترمز عبارتند از :

1- پایین گرفتن ترمز یا ضعیف بودن ترمز

2- روغن ریزی از پایه های مخزن

3- خالی کردن ترمز در حین فشردن پدال ترمز( مشروط به سلامت بوستر )

4- خرابی سنسور مایع ترمز داخل مخزن

5- روغن ریزی از محل اتصال به بوستر

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

محصول مد نظر در انواع سیستم های ترمز خودروها استفاده می شود .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

برای تولید پمپ ترمز خودرو باید استانداردهای شماره 7793-7795-7796-7798-7799-7800-7801 رعایت شود .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

کشورهای عمده تولید کننده

آلمان - ایالات متحده - چین - انگلیس - کره - فرانسه - ژاپن

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو :پپ


 

شرایط صادرات

هیچ محدودیتی جهت صادرات محصول وجود ندارد اما با توجه به نیاز داخل اولویت با نیاز داخل است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

با توجه به استراتژیک بودن خودرو بالطبع قطعات مصرفی در خودرو هم استراتژیک می باشند .

 


فرایند تولید پمپ ترمز خودرو

 

پمپ ترمز خودرو از چند جزء مشکل است . بدنه اصلی آن یا سیلندر از جنس چدتن ریخته گری شده است که می تواند در دیگر کارگاه های ریخته گری تولید و به عنوان قطعه نیمه ساخته دراختیار این واحد جهت انجام ماشین کاری قرار گیرد . سایر اجزا وقطعات که از مواد اولیه نظیر میلگرد فولادی و ورق فولادی و غیره متشکل است پس از ماشین کاری و پرس کاری و .... آماده برای مونتاژ می گردند .

برخی از اجرا استاندارد نظیر خار حلقوی – فنر برگردان و ...برای مونتاژ قابل تدارك از بازار می باشند . مراحل نهایی شامل کنترل کیفی اجزا و مونتاژ نهایی وتست و کنترل نهایی محصول می باشد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو

- فرز انیورسال

- ماشین تراش 1 متری

- ماشین سری تراش

- دریل ستونی 32 میلیمتری

- ماشین پرس ضربه ای 25 تن

- ماشین پرس هیدرولیک 10 تن

- تجهیزات تست سوپاپ

- تجهیزات تست مخزن روغن

- تجهیزات تست عملکرد پمپ

- تجهیزات تست برودت و حرارت

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پمپ ترمز خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.