جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Car Brake Pump

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

پمپ ترمز ، محرك سیستم ترمز بوده و علاوه بر ایجاد فشار جهت ترمز گرفتن ، روغن ترمز را نیز ذخیره می کند . این محصول که در انواع ترمز خودروها به کار گرفته می شود ، شامل قطعاتی از قبیل پوسته ، پیستون ها ، کاسه نمدهای اولیه و ثانویه ، مخزن روغن ، فنر و غیره می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

پمپ ترمز در سیستم ترمز ، فشار هیدرولیکی لازم را جهت عمل ترمز گیری تولید میکند و نیروی مورد نیازش را از پدال ترمز و بوستر می گیرد و آن را مستقیماً به سیستم ترمز اصلی اعمال میکند . در واقع پمپ ترمز محرك سیستم ترمز بوده و علاوه بر ایجاد فشار جهت ترمز گرفتن روغن ترمز را نیز ذخیره می کند . پمپ ترمز شامل قطعاتی از قبیل : پوسته ، پیستون ها ، کاسه نمدهای اولیه و ثانویه ، مخزن روغن ، فنر و غیره می باشد . برای پرهیز از حادثه و افزایش ضریب اطمینان معمولاً پمپ ترمزها با دو خروجی مجزا از هم طراحی میشوند .

این دو سیستم فرعی بوسیلۀ پدال ترمز و بوستر ترمز تحریک میشوند . وجود دو سیستم مجزا به این دلیل است که اگر در یکی از پیستونها نشتی زیادی رخ بدهد ، دیگری توانائی کنترل وسیله نقلیه را داشته باشد . این دو سیستم فرعی و مجزا می توانند به دوطریق تغذیه شوند یعنی می توانند بوسیلۀ دو مخزن مایع جداگانه قابل تغذیه باشند و یا با یک مخزن مشترك مایع مورد نیاز خود را تأمین کنند که در خودروی پراید از نوع دوم می باشند .

هنگامیکه به پدال فشار وارد میشود میله فشار ، پیستون اولیه را به سمت جلو در داخل پمپ ترمز حرکت می دهد و پیستون اولیه یکی از سیستم های فرعی را فعال میکند و فشار هیدرولیکی لازم را ایجاد میکند . با افزایش فشار هیدرولیکی و نیروی فنر پیستون اولیه ، پیستون ثانویه نیز بسمت جلو به حرکت در می آید .

هنگامیکه جابجائی به سمت جلوی پیستون ها باعث مسدود شدن سوراخ های برگشت روغن توسط کاسه نمدهای اولیه شد ، فشار زیاد شده و به سیلندرهای چرخ منتقل میشود .پس از عملیات ترمز گرفتن و هنگامیکه پا از روی پدال ترمز برداشته شد ، نیروی فنر پیستون را به عقب برمی گرداند تا مجدداً محفظه های جلوی پیستون ها و محلتولید فشار از روغن ترمز پر شود . سپس پیستون ها تا حدی به عقب بر میگردند تا از مقابل سوراخ های تعادل پمپ ترمز عبور کنند و فشار درون سیلندر تا حد صفر افت نماید .

علل تعویض قطعه پمپ ترمز عبارتند از :

1- پایین گرفتن ترمز یا ضعیف بودن ترمز

2- روغن ریزی از پایه های مخزن

3- خالی کردن ترمز در حین فشردن پدال ترمز( مشروط به سلامت بوستر )

4- خرابی سنسور مایع ترمز داخل مخزن

5- روغن ریزی از محل اتصال به بوستر

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

محصول مد نظر در انواع سیستم های ترمز خودروها استفاده می شود .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

برای تولید پمپ ترمز خودرو باید استانداردهای شماره 7793-7795-7796-7798-7799-7800-7801 رعایت شود .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

کشورهای عمده تولید کننده

آلمان - ایالات متحده - چین - انگلیس - کره - فرانسه - ژاپن

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو :پپ


 

شرایط صادرات

هیچ محدودیتی جهت صادرات محصول وجود ندارد اما با توجه به نیاز داخل اولویت با نیاز داخل است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو


 

با توجه به استراتژیک بودن خودرو بالطبع قطعات مصرفی در خودرو هم استراتژیک می باشند .

 


فرایند تولید پمپ ترمز خودرو

 

پمپ ترمز خودرو از چند جزء مشکل است . بدنه اصلی آن یا سیلندر از جنس چدتن ریخته گری شده است که می تواند در دیگر کارگاه های ریخته گری تولید و به عنوان قطعه نیمه ساخته دراختیار این واحد جهت انجام ماشین کاری قرار گیرد . سایر اجزا وقطعات که از مواد اولیه نظیر میلگرد فولادی و ورق فولادی و غیره متشکل است پس از ماشین کاری و پرس کاری و .... آماده برای مونتاژ می گردند .

برخی از اجرا استاندارد نظیر خار حلقوی – فنر برگردان و ...برای مونتاژ قابل تدارك از بازار می باشند . مراحل نهایی شامل کنترل کیفی اجزا و مونتاژ نهایی وتست و کنترل نهایی محصول می باشد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو

- فرز انیورسال

- ماشین تراش 1 متری

- ماشین سری تراش

- دریل ستونی 32 میلیمتری

- ماشین پرس ضربه ای 25 تن

- ماشین پرس هیدرولیک 10 تن

- تجهیزات تست سوپاپ

- تجهیزات تست مخزن روغن

- تجهیزات تست عملکرد پمپ

- تجهیزات تست برودت و حرارت

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پمپ ترمز خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پمپ ترمز خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool