جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان طرح توجیهی word بسته بندی لوبیا
طرح توجیهی تولید فیلتر هوا خودرو سال 1400 + pdf + word - 5.0 out of 5 based on 6 votes
امتیاز کاربر:  / 6
ضعیفعالی 

Car air filter

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فیلتر هوای خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فیلتر هوای خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

فیلتر هوا قطعه ای در خوردو ها می باشد ، که عهده دار تصفیه هوای وارده به موتور خودرو ، به منظور ترکیب با سوخت و احتراق آن می باشد . موتورهای مورد استفاده در کشاورزی ، موتورهای مورد استفاده در صنعت ، قایق ها ، سم پاش ها ، ژنراتور برق ، لیفتراك ها ، جرثقیل ها و ... ، که از موتور احتراقی ( بنزینی – گازوئیلی – گازی ) استفاده می نمایند نیز ، از فیلترهای هوا استفاده می نمایند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلترهوا خودرو


محصول مورد مطالعه طرح حاضر، تولید فیلتر هوا برای انواع خودروهای سبک ، نیمه سنگین و سنگین می باشد. فیلتر هوا یک قطعه ای در خودرو است که عهده دار تصفیه هوای وارده به موتور خودرو به منظور ترکیب با سوخت و احتراق آن می باشد . فیلترها عموماً دارای صفحه ای کاغذی هستند که آغشته به برخی مواد شیمیایی مومی شکل شده اند .

این فیلترها در مسیر گذر هوا از محیط به موتور خودرو قرار داده می شود ، به طوری که در هنگام عبور هوا از آن ، کلیه گرد و خاك ها ، غبار معلق آب ، دود و غیره گرفته شده و هوای تمیز وارد موتور می گردد .

فیلتر هوا یک قطعه مصرفی در خودرو است و علت آن این است که به مرور گرد و خاك ، دوده و دیگر اجرام معلق در هوا روی فیلتر رسوب کرده و سبب کاهش و در نهایت از بین بردن قدرت تصفیه فیلتر می شود و در این زمان است که عمر سرویس دهی فیلتر به پایان رسیده و لذا با یک فیلتر تازه تعویض می گردد . عمر سرویس دهی فیلتر کاملاً بستگی به میزان کارکرد خودرو دارد .

لازم به ذکر است که کلیه خودروها بدون استثناء از فیلتر هوا استفاده می نمایند و به عبارت دیگر هیچ خودرویی بدون فیلتر هوا یافت نمی شود . فیلترهای هوا علاوه بر خودرو در سایر موتورهای احتراقی نیز کاربرد دارند . موتورهای مورد استفاده در کشاورزی ، موتورهای مورد استفاده در صنعت ، قایقها ، سم پاش ها ، ژنراتور برق ، لیفتراك ها ، جرثقیل ها و ... که از موتور احتراقی ( بنزینی – گازوئیلی – گازی ) استفاده می نمایند نیز از فیلترهای هوا استفاده می کنند .

دسته بندی محصول

در حالت کلی فیلترهای هوا به چهار گروه عمده زیر تقسیم بندی می شوند :

o فیلترهوا برای خودروهای سبک
o فیلتر هوا برای خودروهای سنگین
o فیلترهوا برای خودروهای صنعتی
o فیلترهای هوا برای مصارف خاص

ماهیت کار و عملکرد هر چهار گروه فیلتر با همدیگر یکسان است و آنچه که سبب تفکیک آنها می گردد ساختمان فیلتر، روش تولید و ابعاد ظاهری آنها می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلترهوا خودرو


فیلترهای هوا به عنوان یکی از قطعات خودرو محسوب می گردند که در ساخت خودرو و همچنین به عنوان قطعات مصرفی در دوره بهره برداری از آن مورد استفاده قرار می گیرد . فیلترهوا یک قطعه تند مصرف است که دوره های نسبتاً کوتاه در روی خودروهای ترددی تعویض میگردد .

در مورد سایر زمینه های کاربرد فیلترهوا باید گفت که هر کجا موتورهای احتراقی وجود دارد ، به طور اجتناب ناپذیر درروی آن موتور از فیلترهوا استفاده شده است .

• در زیر جمع بندی موارد کاربرد این محصول خلاصه شده است .

کلیه خودروهای سبک – نیمه سنگین – سنگین
خودروهای راهسازی مانند : لودر – گریدر – بلدوزر و ...
خودروهای صنعتی مانند : جرثقیل ها - لیفتراك و ...
موتور سیکلت ها
قایق ها و شناورها
تراکتورها و دیگر ماشین آلات موتور کشاورزی
موتورهای مورد استفاده در کشاورزی مانند : موتور پمپ آب – سم پاش ها و ...

بازار قطعات خودرو که فیلتر هوا نیز در آن جای دارد خود به گروه های زیر تقسیم بندی می گردد :

بازار OEM :

این بازار را خودروسازان کشور تشکیل می دهند که شرکت های تأمین کننده آنها اقدام به تأمین قطعات مورد نیاز خود از قطعه سازان می نمایند . شرکت های ساپکو ( تأمین کننده شرکت ایران خودرو ) شرکت سازه گستر سایپا ( تأمین کننده شرکت سایپا ) شرکت اپکو ( تأمین شرکت ایران خودرو دیزل ) از شرکت اصلی فعال در این بازار به شمار می آیند .

بازار OES :

این بازار خدمات پس از فروش خودروها می باشد که وابسته به شرک تهای خودروساز است . سازمان خدمات پس از فروش ایران خودرو ( ایساکو ) ، شرکت سایپا یدك ، شرکت گسترش خدمات پارس خودرو، مزدا یدك از شرکت های این گروه محسوب می شوند .

بازار AM :

این بازار قطعات خودرو شامل کلیه لوازم یدکی فروش های مختلف در سطح کشور می باشد که به صورت آزاد ( بدون ارتباط خاص با خودرو سازان ) اقدام به فروش قطعات خودرو می نمایند .
میزان مصرف در هر کدام از بازارهای خودرو متفاوت است .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فیلترهوا خودرو :

2775 : اتصالات فیلترهای هوا
2776 : فیلترهای هوا برای خودروهای عمومی
1-2776 : فیلترهوا برای خودروهای تجاری
2778 : فیلترهوا برای خودروهای سواری


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلترهوا خودرو


• کشور های عمده مصرف کننده

آمریکا - ژاپن - چین - اروپای غربی - اروپای مرکزی و شرقی - آسیا و اقیانوسیه

• کشور های عمده تولید کننده

هند - آمریکا - فرانسه - ژاپن - اسپانیا - چین - آلمان - پرتغال


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلترهوا خودرو


• شرایط واردات

با مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است که محدودیت خاصی برای واردات قطعات صنعتی وجود ندارد و با توجه به اینکه قطعات مورد مطالعه نیز در فهرست قطعات صنعتی خودرو و غیره طبقه بندی می شود ، لذا مشمول این عدم محدودیت واقع می گردد و لذا کلیه وارد کنندگان می توانند به هر تعداد اقدام به واردسازی این قطعات بنمایند .

مطابق مقررات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی ، هیچگونه محدودیت قانونی برای واردسازی قطعات صنعتی وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلترهوا خودرو


در کشور ما توسعه صنعت خودرو از سال 1371 شروع شده و سیاست های دولت در گسترش این صنعت و کسب سهم از بازار جهانی می باشد . توسعه صنعت خودرو سبب توسعه صنعت قطعه سازی درکشور شده است بطوریکه هم اکنون حدود 1700 قطعه ساز در کشور فعالیت می نمایند .

صنعت خودرو حدود چهار درصد و صنعت قطعه سازی 5/2 درصد از تولید ناخالص داخلی (GNP) کشور را تشکیل می دهند و دراین میان قطعات تند مصرف خودرو که محصول مورد مطالعه نیز درآن خانواده قرار دارد ، از بیشترین سهم در قطعه سازی برخوردار می باشند . توسعه صادرات از د یگر سیاست های دولت است که قطعات خودرو نیز دراین حرکت قرار دارند .

نگاه ویژه مسئولین به صادرات قطعات خودرو ، ایجاد ستاد و یژه توسعه صادرات این قطعات در سازمان توسعه تجارت ایران و بسیاری از موارد دیگر، نشان از وجود حرکت عظیم در توسعه تولید و صادرات قطعات خودرو می باشد .

بنابراین می توان گفت که هر چند قطعات خودرو در ردیف کالاها ی اساسی و استراتژیک قرار ندارند ولی این قطعات در رد یف کالاهای مهم و حساس کشور قرار دارند . محصول مورد مطالعه یک قطعه ای از قطعات خودرو محسوب می شود . از اینرو اهمیت استراتژیک آن نیز در ردیف صنایع و بازار خودرو طبقه بندی می گردد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید فیلترهوا خودرو

مجموعه فیلترهای مورد استفاده در صنعت خودرو به دو گروه عمده تقسیم می گردند :

فیلترهای پلاستیکی
فیلترهای فلزی

فیلترهای پلاستیکی در خودروهای سبک و فیلترهای فلزی در کلیه خودروهای سبک ، نیمه سنگین و سنگین کاربرد دارند . کیفیت فیلتر و ظرفیت آن عواملی می باشند که در انتخاب نوع پلاستیکی یا فلزی فیلتر، به عنوان معیارهای انتخاب محسوب می گردند . بنابراین برای تعریف تکنولوژی مورد استفاده ، لازم است مطالعات از دو دیدگاه فوق انجام گیرد .

روش تولید فیلترهای پلاستیکی

• آماده سازی مواد اولیه پلیمری ( رزین )

پلیمر ( رزین ) مورد استفاده در فیلتر، از ترکیب چند ماده پلاستیکی حاصل می شود . این مواد به طور دقیق توزین و در داخل ماشین تزریق قرار داده می شوند . اضافه کردن رنگ یکی دیگر از مراحل فرایند آماده سازی مواد اولیه محسوب می گردد .

• برش کاغذ به اندازه مورد نیاز

هر فیلتر بر حسب اندازه و ابعاد آن ، نیازمند مقدار مشخصی کاغذ می باشد . لذا ابتدا کاغذ به اندازه مناسب فیلتر برش و آماده می شود .

• فرم دهی کاغذ به شکل کنگره

عامل اصلی در تصفیه هوا به وسیله فیلتره ا، نوعی کاغذ آغشته به مواد شیمیایی چرب می باشد . به طوری که هوا در هنگام عبوراز منفذهای بسیار ریز کاغذ ، کلیه ناخالصی ها و آلودگی ها به وسیله این کاغذ جذب شده و هوای تمیز از آن عبور و وارد موتور خودرو می شود . در زمان ساخت فیلتر به منظورافزایش ظرفیت و طول مدت کار فیلتر، لازم است سطح مناسبی از کاغذ تهیه و در فیلتر استفاده شود .

از طرف دیگر اندازه فیزیکی فیلتر باید در حدی تهیه شود که با توجه به محدودیت فضا در روی موتور، امکان استفاده از آن فراهم گردد . لذا با توجه به عوامل فوق الذکر، کاغذ مورد استفاده به شکل کنگره ای شکل داده شده و پس از برش و تعیین اندازه دقیق ، در داخل فیلتر مونتاژ می گردد . این عملیات به وسیله ماشین مخصوص صورت می گیرد .

• فرم دهی کاغذ کنگره شده به شکل رول

کاغذ کنگره شده به شکل رول ( شکل نهایی فیلتر) تبدیل و در داخل قالب تزریق پلاستیک قرار داده می شود . لازم به ذکر است که قالب فوق الذکر متفاوت از قالب های مورد استفاده در ماشین های تزریق پلاستیک است . عملیات فرم دهی و قرار دادن کاغذ در داخل قالب به دو شکل اتوماتیک و دستی صورت می گیرد که در طرح حاضر شکل دستی آن مورد نظر است .

• تزریق مواد پلیمری در قسمت فوقانی و تحتانی کاغذ کنگره و رول شده

قسمت فوقانی و تحتانی هر فیل تر را دو قطعه پلاستیکی تشکیل داده است که این قطعات علاوه بر ایجاد سازه فیلتر، قطعه نگهدارنده کاغذ رول شده نیز می باشد . این قطعات به طور کامل به کاغذ چسبیده و مانع باز شدن کاغذ می شوند . شیوه تولید این قطعات بدین صورت است که مواد پلاستیکی مایع ( رزین ) روی قسمت فوقانی و تحتانی کاغذ رول شده تزریق و فیلتر آماده می شود .

روش تولید فیلترهای فلزی

• برش ورق فلزی

سازه نگهدارنده فیلترهای فلزی ورق نازك فولادی است که سطح آن جهت جلوگیری از زنگ زدگی ، پوشش دهی شیمیایی شده است . این ورق در ابعاد 1 در 2 متر تهیه و به وسیله ماشین برش ( گیوتین ) به اندازه مورد استفاده قالب فرم آماده می شود . البته در برخی فرایندهای تولید نیازی به برش ورق نبوده و قالب به صورت همزمان علاوه بربرش ورق عملیات فرم دهی و تولید قطعه را نیز انجام می دهد .

• فرم دهی ورق بریده شده به وسیله قالب و تولید رول فیلتر

قطعه فلزی برش خورده ابتدا به وسیله قالب به صورت مشبک ( سوراخ – سوراخ ) تبدیل و سپس به صورت استوانه رول میشود . از آنجایی که این قطعه برای حفاظت فیزیکی کاغذ صافی می باشد لذا اندازه آن در سطح اندازه نهایی فیلتر تنظیم می گردد .

• جوشکاری ورق یا درزکوبی آن

دو انتهای رول مشبک تهیه شده در قسمت قبلی ، لازم است به صورتی به یکدیگر متصل شده و تشکیل قطعه صلب و قابل استفاده تحت بارهای مکانیکی وارده گردد که این عمل از طریق جوش ( نقطه جوش ) دو سر رول به یکدیگر و یا لب برگردان و درزکوب کردن آن انجام می گیرد .

• پانچ و فرم دهی قطعه بالا و پایین فیلتر

در فیلترهای فلزی قطعه بالا و پایین استوانه فیلتر، دو قطعه فلزی دایره ای شکل تو خالی است ( به صورت رینگ ) که به دو قاعده رول مشبک مونتاژ می گردد . ساخت این قطعات به وسیله قالب و پرس های ضربه ای انجام می گیرد . سطح این قطعات همانند استوانه مشبک جهت جلوگیری از اکسیداسیون محیط ، آبکاری می شوند .

• تزریق قطعات پلاستیکی ( رزین )

هر فیلتر فلز ی دارای چند قطعه پلاستیکی است که تولید آنها به وسیله ماشین های تزریق ( رزین ) در قالب های مربوطه صورت می گیرد .

• فرم دهی کاغذ

اصلی ترین قطعه فیلترهای فلزی را نیزکاغذ صافی تشکیل می دهد . خصوصیات کاغذ و روش تولید آن همانند موارد ذکر شده در مورد فیلترهای پلاستیکی است .

• مونتاژ فیلتر

همانطوری که از فرایند تولید نیز مشخص است بخشی از قطعات تشکیل دهنده فیلترپلاستیکی و بخشی کاغذی و بخشی دیگر فلزی است از اینرو در عملیات مونتاژ به وسیله ماشین مخصوص مونتاژ انجام و محصول نهایی آماده می شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فیلترهوا خودرو

• ماشین تزریق رزین
• ماشین پرس 50 تن
• ماشین فرم دهی کاغذ
• ماشین مونتاژ فیلتر
• گیوتین
• رول ورق فلزی
• کوره پخت

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فیلتر هوا خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فیلتر هوا خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool