طرح توجیهی تولید شافت فولادی سال 1400 + pdf + word

Steel shaft

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شافت فولادی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شافت فولادی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

شافت ها ( shafts ) در صنعت برای انتقال حرکت چرخشی مورد استفاده قرار می گیرند و تقریبا به جرأت می توان گفت که هیچ ماشین یا تجهیزی در جهان وجود ندارد ، که در آن عامل چرخنده وجود داشته باشد ولی شافت در آن بکار نرفته باشد . شافت ها بعنوان قطعات انتقال قدرت دورانی ، در بسیاری از صنایع و محصولات مختلف دارای کاربرد هستند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شافت فولادی


محصولات مورد نظر طرح حاضر ، تولید شافت های فولادی می باشد . شافت ها ( shafts ) در صنعت برای انتقال حرکت چرخشی مورد استفاده قرار می گیرند و تقریبا به جرأت می توان گفت که هیچ ماشین یا تجهیزی در جهان وجود ندارد ، که در آن عامل چرخنده وجود داشته باشد ولی شافت در آن بکار نرفته باشد .

می توان گفت که شافت یک میله فولادی است که روی آن چرخ دنده ، پولی ، غلتک ، چرخ ز نجیر و دیگر ادوات محرك نصب شده و بواسطه آن شافت شروع به چرخش نموده و این چرخش بوسیله سایرادوات متحرك به اجزاء یا ماشین دیگر منتقل می گردد .

جنس شافت ها از فولاد بس یار محکم ساخته شده و بواسطه آن قدرت تحمل بار پیچشی بسیار بالا به آن داده می شود . شافتها یک محصول واسطه ای محسوب می گردند ، که خود در تولید سا یر محصولات صنعتی مورد استفاده دارند . از نقطه نظر تنوع ، شافتها را می توان به صورت زیر طبقه بندی کرد :

شافت موتورهای الکتریکی

این شافت ها حالت عموم ی داشته و براساس قدرت قابل انتقال ، دور ، گشتاور ، شرا یط محیطی کار و د یگر معیارها ی مکان یکی طراحی ، ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند .

الکتروموتورها ، پمپ ها ، کمپرسورها و غیره موارد استفاده از این نوع شافت ها می باشند و به همین خاطرهم شافت ها ی فوق تحت عنوان شافت موتورهای الکتریکی نامیده می شوند . این نوع شافت ها قابلیت استاندارد سازی را داشته و لذا می توان بصورت قطعه سازی آنها را تولید و عرضه کرد .

شافت های جعبه دنده

این شافت ها در جعبه دنده ها ، چرخ دنده ها ، و دیگر سیستم های انتقال قدرت مورد استفاده دارند . این نوع شافت ها قابلیت استاندارد سازی را دارا می باشند و لذا می توان آنها را نیزبصورت قطعه سازی تولید و عرضه کرد .

شافت های خاص

این شافت ها در ماشین مخصوص مانند توربین ها و ماشین های مخصوص مورد استفاده قرار می گیرند . این نوع شافت ها قابلیت استاندارد سازی را ندارند و لذا تولید و مصرف آنها تحت سفارش مشتری و دقیقا بر اساس ماشین مورد استفاده طراحی و تولید می گردد . در طرح حاضر هدف تولید شافت های الکتروموتور و جعبه دنده می باشد


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شافت فولادی


شافت ها بعنوان قطعات انتقال قدرت دورانی ، در بسیاری از صنایع و محصولات مختلف دارای کاربرد هستند . نقش این قطعات انتقال حرکت چرخشی به قطعات یا مجموعه ها ی دیگر می باشد . همچنین پیشتر نیز ذکر گردید که شافت های تولیدی طرح حاضر برای مصارف الکتروموتور و جعبه دنده ها در نظر گرفته شده است . از اینرو با توجه بر مشخصات شافت های تولیدی طرح ، موارد کاربرد آن به شرح زیر خواهد بود :

• انواع مختلف الکتروموتور
• انواع پمپ ها
• انواع کمپروسور ها
• انواع جعبه دنده ها
• کلیه مکانیزم های حرکت در ماشین آلات صنعتی
• کلیه مکانیزم هایی که در آنها حرکت چرخشی وجود دارد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شافت فولادی


قطعات مورد مطالعه در کلیه حوزه های صنعت کشورها دارای کاربرد هستند ، از ا ینرو می توان گفت که تولید و مصرف آنها در کلیه کشورهای جهان می توانند عموم یت داشته باشند . لیکن در برخی کشورها تولید و مصرف از حجم بالائی به نسبت سا یر کشورهای جهان برخوردار است که در اینجا به کشورهای فوق اشاره شده است .

• آمریکا
• کشورهای اروپایی ( بخصوص اتحادیه اروپا )
• روسیه
• چین
• ژاپن
• هندوستان

در اینجا لازم به ذکر است که هرچند کشورها ی نام برده شده در بالا، به عنوان کشورهای بزرگ در تولید ماشین آلات صنعتی در جهان محسوب می گردند ولی نظر بر اینکه کلیه کشورهای جهان می توانند بعنوان تولید کننده ماشین آلات صنعتی در جهان معرفی گردند ، لیکن کشورهای معرفی شده همانطوریکه پیشتر نیز ذکر شد دارای سهم بیشتر در بازارهای جهانی می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شافت فولادی


• شرایط واردات

شماره تعرفه مستقل ی برای شافت ها وجود ندارد از اینرو در مورد شرایط واردات آن نمی توان اظهار نظر کرد لیکن با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، و مقا یسه شرایط واردات محصولات مشابه ، به نظر نمی رسد که محدودیت خاصی برای واردات قطعات مورد مطالعه وجود داشته باشد . لذا با پرداخت حقوق گمرکی که معادل 15 درصد است ، امکان واردات وجود خواهد داشت .

• شرایط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برا ی صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدود یتی وجود ندارد . لیکن از آنجایی که این محصولات ، یک کالای صنعتی و مهندسی محسوب می گردند ، از اینرو ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولید کننده از شرایطی می باشد که درزیر به شرایط فوق اشاره شده است .

برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

یکی از معیارهای مهم در صادرات قطعات صنعتی ، قیمت های رقابتی جهانی می باشد که این مورد نیز به شرایط اقتصاد کلان کشور در مقایسه با کشورهای مقصد صادرات باز می گردد . از جمله این شرا یط می توان به نرخ ارز، نرخ بهره ، قیمت مواد اولیه ، نرخ تورم و موارد مشابه اشاره کرد که با توجه به متغیر بودن عوامل فوق ، لازم است توجیه پذیری اقتصادی صادرات در زمان واقعی صادرات و کشورهای مقصد مورد تحلیل قرار گیرد .

برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ کیفیت

محصولات طرح از سری قطعات مهندسی و حساس با کیفیت می باشند . از این رو برای ورود به بازار جهانی لازم است از کیفیت رقابتی جهانی برخوردار بود . رعایت استانداردهای مهندسی مکانیک در طراحی و ساخت از موارد مطرح در مورد کیفیت است .

برخورداری از توان مالی مناسب

دوره وصول مطالبات در صادرات عموما بالا است از ا ینرو لازم است صادر کننده از توان مالی مناسب برخوردار باشد .

آشنایی کامل با امور تجارت جهانی

فعالیت در بازارهای جهانی مستلزم آگاهی کامل صادر کننده از مقررات و الزامات تجارت جهانی می باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شافت فولادی


قطعه سازی یکی از صنا یع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آید . این قطعات خود به عنوان کالا ی واسطه یا برا ی تولید دیگر ماشین آلات ، تجهیزات و ادوات صنعتی مورد استفاده دارند .

از اینرو توسعه صنعت قطعه سازی به مفهوم توسعه صنعت ماشین سازی کشور است و لذا مجموعه قطعه سازی و ماشین سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه کشورها تلقی کرد .

محصولات مورد مطالعه در صنایع مختلف دارای کاربرد هستند و بنابراین در مجموع ملاحظه می گردد که قطعات فوق به عنوان زیرساخت های صنعت کشور می توانند به شمار آمده و بنابراین از درجه اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید شافت فولادی

1 - انتخاب مواد اولیه
2– فورج قطعه و شکل دهی آن
3 – ماشین کاری
4 – عملیات حرارتی
5 – ماشین کاری نهایی
6 – قطعه آماده فروش

همانطوریکه از فرایند بالا نیز مشخص است فعالیت های تولیدی محصول مورد مطالعه به صورت زیر می باشد .

فورج قطعه و شکل دهی آن

شافت ها به دلیل لزوم برخورداری از استحکام مکان یکی بالا از طر یق فورج تولید می گردند . در این فرایند قطعه خام در داخل کوره های آهنگری تا دمای لازم گرم شده و سپس تحت ضربات پرس به داخل قالب رانده می شود . قطعه تولید شده شکل قطعه نهائی را داشته ولی لازم است بوسیله ماشین کاری به ابعاد و تلرانس های مورد نظر رسانده شود .

ماشینکاری

قطعات خام شافت پس از فورج از ظاهر اکسید شده و همچنین ابعاد غیر دقیق برخوردار می باشند . لذا بوسیله ماشین کاری قطعه به ابعاد و تلرانس های مورد نظر رسانده می شود .

عملیات حرارتی

به منظور ایجاد استحکام بالا در شافت ، عملیات حرارتی در روی آنها انجام می گیرد .

ماشین کاری نهائی

برخی شافت ها ازدقت ابعادی بالائی برخوردار می باشند ، لذا این قطعات در پا یان عملیات حرارتی توسط ماشین های مخصوص سنگ زنی می گردند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شافت فولادی

• کوره عملیات حرارتی فولاد به ظرفیت 3000 کیلوگرم
• کوره زنبوری با دمای °1800c
• ماشین پرس ( پتک ) ضربه ای با تناژ 100 تا 200 تن
• ماشین تراش
• ماشین فرز
• ماشین مته
• ماشین سنگ
• ماشین دریل
• ماشین اره لنگ

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شافت فولادی خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شافت فولادی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.