طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور سال 1400 + pdf + word

Injector valve

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

سوپاپ انژکتور در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت که هر خودرو بدون استثناء از این قطعه استفاده می کند ، لیکن مشخصات فنی این قطعه به نسبت نوع خودرو متفاوت می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور


انژکتور چیزی جز یک سوپاپ که به صورت الکترونیکی کنترل می شود نیست . این سوپاپ می تواند چندین بار در ثانیه باز و بسته شود و پمپ سوخت بنزین را با فشار به آن می رساند. هنگام تزریق سوخت ، یک آهنربای الکتریکی میله ای را حرکت می دهد ، که سوپاپ انژکتور را باز می کند و به سوخت تحت فشار پشت آن ، اجازه می دهد از یک تازل ریز به بیرون پاشیده شود .

نازل طوری طراحی شده که سوخت را پودر کند و تا جایی که ممکن است آن را به ذرات ریزی تبدیل کند تا به راحتی بسوزد . مقدار سوختی که به موتور می رسد به زمانی که سوپاپ انژکتور باز است بستگی دارد ، به این زمان پهنای تپش می گویند که توسط ECU کنترل می شود .

انژکتور ها به لوله های ورودی متصل هستند به طوری که مستقیما سوخت را به سوپاپ ورودی می پاشند . لوله ای که سوخت تحت فشار را به انژکتورها می رساند ، ریل سوخت نامیده می شود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور


محصول تولیدی طرح سوپاپ انژکتور خودرو است و لذا کاملا واضح است که مورد مصرف و کاربرد این قطعه در خودرو سازی است و می توان گفت که هر خودرو بدون استثناء از این قطعه استفاده می کنند ، لیکن مشخصات فنی این قطعه به نسبت نوع خودرو متفاوت است .

لازم به ذکر است که بازار قطعات خودرو به بخش های زیر تقسیم بندی می گردد . بازار OEM این بازار را خودروسازان کشور تشکیل می دهند ، که شرکت های تأمین کننده آنها اقدام به تأمین قطعات مورد نیاز خود از قطعه سازان می نمایند .

شرکت های ساپکو ( تأمین کننده شرکت ایران خودرو ) شرکت سازه گستر سایپا ( تأمین کننده شرکت سایپا ) شرکت اپکو ( تأمین شرکت ایران خودرو دیزل ) از شرکت اصلی فعال در این بازار به شمار می آیند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور


در سیستم کدینگ و لیست استانداردهای تعریف شده در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران دقیقا به موضوع محصول مورد بحث در این طرح اشاره نشده است . بنابراین در اینجا سعی شده است به تمامی استانداردهای مربوط به تولید شکلات در انواع مختلف اشاره شود و موارد نزدیک به محصول مورد نظر نیز به تشریح بیان گردد ، حال لیست استانداردهای مربوط در ذیل آمده است.

تجهیزات تزریق سوخت – واژه نامه - قسمت دوم : انژکتور های سوخت : 2-5252
خودرو – خدمات تعمیرگاهی – تعمیرگاه انژکتور و پمپ انژکتور – ویژگی ها : 6355


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور


محصول مورد مصرف قطعات تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد . لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را میتوانیم به عنوان بزرگترین تولید کننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده قطعات مورد مطالعه معرفی نماییم ، برخی از کشورهای عمده تولید کننده خودرو و میزان تولید آنها در سال ۲۰۰۹ (به عنوان صنایع مصرف کننده قطعات مورد مطالعه) عبارتند از : چین ، ژاپن ، ایالات متحده ، آلمان ، کره جنوبی ، برزیل ، هند ، اسپانیا ، فرانسه ، مکزیک ، کانادا ، ایران ، بریتانیا ، چک ، تایلند ، لهستان ، ترکیه ، ایتالیا و ...


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور


با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است که محدودیت خاصی برای واردات قطعات مورد مطالعه وجود ندارد ، لذا با پرداخت حقوق گمرکی به شرح میزان ذکر شده امکان واردات وجود خواهد داشت .
همچنین محدودیت خاصی جهت صادرات محصول مورد مطالعه وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور


قطعه سازی یکی از صنایع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آید . این قطعات خود به عنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو یا بازار خدمات پس از فروش آن مورد استفاده دارند .

از این رو توسعه صنعت قطعه سازی به مفهوم توسعه صنعت خودروسازی کشور است و لذا مجموعه قطعه سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه کشورها تلقی کرد . در حال حاضر چندین واحد صنعتی مشابه طرح حاضر در کشورمان مشغول قطعه سازی برای خودرو می باشند .

خودرو های صنعتی و کشاورزی از دیگر موارد کاربرد قطعات طرح است و اهمیت این صنعت نیز برای همگان روشن و شفاف می باشد . همچنین می توان با افزایش صادرات قطعات کمک بزرگی به صادرات غیر نفتی کشور کرد ، که این امر با توجه به افزایش تولیدات خودرو در منطقه امکان پذیر است .

بنابراین در مجموع ملاحظه می گردد که قطعات تولیدی طرح ، به عنوان زیرساخت های صنعت کشور به شمار می آیند و از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور

شرحی بر فعالیت های مختلف فرایند تولید :

• ماشینکاری

بخشی از قطعات مورد مطالعه از طریق ماشینکاری تولید خواهد شد ، ولی باید گفت که ماشین های مورد استفاده در این فرآیند ، از نوع ماشین آلات مخصوص می باشند .

• عملیات حرارتی

عملیات حرارتی در مورد قطعات از اهمیت بالایی برخوردار است ، چرا که سطح سختی این قطعات لازم است از درجه بالایی برخوردار باشد .

• عملیات تکمیلی

ماشینکاری قطعات ریخته شده و همچنین قطعاتی که تحت عملیات حرارتی قرار گرفته اند ، نیاز به انجام عملیات ماشینکاری تکمیلی دارند . از این رو با انجام عملیات تکمیلی قطعه علاوه بر برخورداری از صافی سطح مناسب ، به دقت ابعادی مورد نظر رسانده می شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور

• دستگاه CNC
• دستگاه تراش
• دستگاه گرین
• كوره با متعلقات
• ابزارآلات مربوطه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سوپاپ انژکتور

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سوپاپ انژکتور ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.