جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور کد های تقلب بازی شینوبی 3 سگا ( نینجا اسبی ) ( دو کدتقلب اصلی )
طرح توجیهی تولید سماور برقی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Electric samovars

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید سماور برقی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید سماور برقی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

سماور وسیله ای فلزی است که در منازل، سفره خانه های سنتی، مجالس و .... برای آماده نمودن چای به منظور نوشیدن مورد استفاده قرار می گیرد .

 


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سماور برقی


 

با توجه به مشخصات فنی ارایه شده محصول از سوی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران طرح حاضر مربوط به تولید سماور برقی و نفتی می باشد اما با توجه به اینكـه در حال حاضر استفاده از سماور نفتـی در حال منسوخ شدن است لذا در این طرح به بررسی سماور برقی و گازی پرداخته شده كه مشخصات فنی محصول این طرح عبارت است از : مطابق با استاندارد ملی ١٩٣١ و با توانهای ٨٠٠، ١٠٠٠، ١٣٠٠ و ٢٠٠٠ وات و ظرفیت های ٣، ٥/٤، ٥ و ٦ لیتر .

کاربرد سماور برقی :

سماور وسیله ای فلزی است که برای آماده نمودن چای به منظور نوشیدن بکار می رود . سال ها پیش سماورها با ذغال كار می كردند . هنگامی كه استفاده از نفت سفید رایج شد خانواده های پردرآمدتر خانه های خود را با سماورهای نفتی زینت دادند .

سه دهه پیش با ورود برق به اكثر خانه های ایرانی و رواج گرم كننده های برقی ، سازندگان سماور اولین نسل سماورهای برقی را روانه بازار كردند و خانواده های شهری سماورهای نفتی را كنار گذاشتند . البته برخی خانواده ها به دلیل طعم بهتر چای دم شده روی سماورهای نفتی این سماورها را دور نریختند . اما سماورهای برقی نسل قدیم با مشكلاتی نظیر اتصال برق و سوختن المنت روبه رو بود .

در همین حین با رشد مشتركان گاز طبیعی سماور سازها به این فكر افتادندكه سماور گازی تولید كنند . به این ترتیب سماورهای گازی در اندازه های بزرگ و كوچك برای استفاده در اماكن بزرگ و خانه ها روانه بازار شد . امروزه در بسیاری از منازل و ادارات از سماورهای برقی و گازی جهت جوشاندن آب و آماده نمودن چای استفاده می گردد .

 


استاندارد های قابل توجه سماور برقی


 

با مراجعه به فهرست استانداردهای تدوین شده مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و سایت این مؤسسه ، شماره استاندارد ملی ٧٨٧٥ ( استاندارد اجباری ) جهت این محصول بدست آمده كه رعایت استاندارد فوق برای كلیه تولید كنندگان الزامی است .

کشور های عمده تولید کننده سماور برقی :

كشورهای عمده تولید كننده این محصول آلمان ، روسیه ، ایران و تعدادی از كشورهای آسیای میانه می باشند . كشورهای آلمان و روسیه كشورهایی می باشند ، كه بخش عمده این كالا را به كشورمان صادر نموده و كشورهای كویت و عربستان مقصد اصلی صادراتی كشورمان می باشند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سماور برقی


 

شرایط واردات محصول سماور برقی

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد لذا با پرداخت حقوق گمرکی 50 درصد امکان واردات وجود دارد .

معرفی شرایط صادرات سماور برقی

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

اهمیت استراتژیک تولید سماور برقی

با وجود كالای جایگزین این محصول ، سماورهای برقی و گازی دارای اهمیت استراتژیك نمی باشند . البته ذكر این نكته ضروری است كه استفاده از انواع كم مصرف آن به دلیل اهمیت استفاده بهینه از انرژی دارای اهمیت می باشد .

 


فرایند تولید سماور برقی

 

1- برشکاری :

با استفاده از دستگاه برش ورقهای برنجی بریده می شوند .

2‐ پرس کاری :

با استفاده از سمبه ماتریسهای متفاوت شکل اولیه قطعات ساخته می شود . قسمتهایی که نیاز به پرس کاری دارند عبارتند از قطعه جوش سوز ، قاب مطلق ، شعله پخش کن ، سوراخ بادگیر ، زیر قوری و نعلبكی ، درب سماور ، زیر تانکی و روتانکی .

3‐ خمکاری یا چرخ کاری :

تقریباﹰ ٥٠ درصد اجزاء سماور به کمک دستگاه چرخ کاری تولید می شود . ورقهای برنجی پس از برش به شکل مشخص ( با استفاده از شابلون ) قبل از فرم دهی توسط این دستگاه با عملیات حرارتی نرم ( آنیله ) می گردد .

قطعاتی از قبیل بدنه ، شرفه درب ، پاتو ، بادگیر ، سرپیچ چراغ ، طوقه و غیره توسط این دستگاه فرم داده می شوند .

4‐ لحیم کاری :

قطعات مختلف سماور پس از تولید با اتصالات لحیمی یا پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند . لحیم کاری با سرب برای اتصال لوله مرکزی به بدنه و لحیم کاری قلع برای لحیم زیرتانکی به روتانکی استفاده می گردد .

5‐ آبکاری :

آبکاری قطعات سماور با استفاده از نیکل و کروم صورت می گیرد . قبل از آبکاری ، سطح قطعه مورد نظر باید تمیز و یکنواخت باشد . بدنه سماور ابتدا با نیکل آب کاری شده سپس با بهره گیری از کروم آب کاری نهایی روی آن شکل می گیرد .

لازم به ذکر است کلیه قسمتهای برنجی سماور اعم از درب ، بدنه و غیره آبکاری می شوند .

6‐ پولیش :

قطعات پس از آبکاری باید پولیش داده شده تا سطح آنها براق و آیینه وار شوند . این عمل توسط برسهای مخصوصی که به دستگاه پولیش متصل هستند و به کمک واکس خاصی که بر روی قطعات مالیده می شود انجام می گیرد .

7‐ مونتاژ قطعات :

قطعات مختلف پس از تولید باید مونتاژ شوند که مراحل مونتاژ در سماورهای برقی و گازی متفاوت بوده كه به شرح ذیل می باشد .

1‐ جهت مونتاژ سماورهای برقی به صورت ذیل عمل می شود .

الف‐ قسمت برقی سماور شامل ترموستات ، المنت الکتریکی و اتصالات الکتریکی آنها در سماور نصب می شود .

ب‐ با پرچمکاری سه قطعه مجزای درب سماور به یکدیگر متصل می شود .

ج‐ دسته باکالیتی و شیر سماور به آن متصل می گردد .

د‐ دسته های باکالیتی و شیر سماور با پیچ به بدنه بسته می گردد .

2‐ جهت مونتاژ سماورهای گازی ابتدا شعله پخش كن و قسمت انتقال گاز در سماور نصب شده و سپس مراحل بعدی مونتاژ همانند سماور برقی انجام می گیرد .

پس از اتمام مراحل مونتاژ و تولید ، سماور ابتدا در نایلون بسته بندی و سپس در کارتن مخصوص گذاشته و به انبار محصول حمل می گردد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سماور برقی

 

• ماشین پرس ضربه ای ٧٠ تن ضربه ای

• ماشین پرس ضربه ای ٣٠ تن ضربه ای

• گیوتین عرض ٢ متر

• دریل ستونی

• دستگاه خم كاری دستی

• ماشین پولیش

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سماور برقی و گازی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارایه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سماور برقی، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool