طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

kitchen lighter

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فندک وسیله ای است که برای تولید جرقه و شعله به کار برده می شود . کاربرد فندک عمدتا برای روشن کردن وسایل گازسوز و نفت سوز می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه


 

نام کالای مورد نظر فندک آشپزخانه میباشد و جزو کالاهای نهایی به حساب می آید . فندک وسیله ای است که برای تولید جرقه و شعله به کار برده می شود . کاربرد فندک عمدتا برای روشن کردن وسایل گازسوز و نفت سوز می باشد .

طبقه بندی فندکها به دو دسته تقسیم میشوند که عبارتند از :

1- برقی : این فندکها به برق متناوب وصل می شود ، یعنی برای تولید جرقه از جریان برق استفاده می شود.

2- سایشی : در این نوع فندک ، نیروی مکانیکی عامل تولید جرقه میباشد ، به این صورت که دو سطح که از جنس مخصوص میباشند با سرعت روی هم حرکت داده میشوند و بنابراین جرقه تولید می شود .

• براساس یک نوع طبقه بندی دیگر فندک به سه دسته تقسیم می شود که در زیر توضیح داده شده است.

1- گرمایی : در این نوع از فندکها نیروی برق به گرما تبدیل شده وعملا هیچگونه جرقه و شعله وجود ندارد ، مانند فندک اتومبیل . برخی از فندکهایی که در آشپزخانه به کار میرود به طور محدود از این نوع میباشند .

2- جرقه ای : فندک جرقه ای در طبقه بندی فندکهای آشپزخانه شرح داده می شود .

3- شعله ای : فندک شعله ای در واقع وسیله ای است که پس از ایجاد جرقه ، توسط منبع سوختی که در آن تعبیه شده ، شعله را به وجود می آورد .

• فندکهای شعله ای خود به دو دسته تقسیم میشوند :

الف - گرمایی و سوخت :

در این نوع فندک گرما توسط برق شهر و یا باتری یا دینام کوچکی که درداخل فندک تعبیه شده تولید و به همراه سوخت فندک شعله ایجاد می شود .

ب - جرقه ای و سوخت :

در این نوع فندک ، جرقه توسط برق ، باتری یا عمل سایش ایجاد شده و باعث احتراق سوختی که در فندک قرار گرفته می شود و در نتیجه شعله به وجود می آید .

سوختهای به کار برده شده در فندکها عبارتند از الکل ، بنزین ، نفت ، گاز .

به عنوان نمونه میتوان فندکهایی را که از سوختهای مایع استفاده میکنند ، در نظر گرفت . در این فندکها جرقه ابتدایی باعث بخار شدن سوخت مایعی که در فتیله قرار دارد شده و در نتیجه فتیله گرم شده و با جرقه های بعدی سوخت بخار شده ، محترق می شود و شعله به وجود می آید .

تقسیم بندی های فوق در حالت کلی میباشد و در حالت خاص که فندک آشپزخانه مد نظر میباشد ، این تقسیم بندی به صورت زیر در می آید :

1- برقی :

از این نوع فندکها اصطلاحا به عنوان فندکهایی که قوس الکتریکی ایجاد میکنند یاد شده ، ولی در واقع هیچگونه قوسی ایجاد نمی شود بلکه همان جرقه های متناوب است که در اثر جریان برق ایجاد می شود .

2- گازی جرقه ای :

این فندک در طبقه بندی شعله ای شرح داده شده است .

3- جرقه ای :

این نوع فندک فقط جرقه تولید کرده و تولید جرقه به دو روش سایشی و دینامی می باشد . در روش سایش دو سطح زیر در اثر حرکت با سرعت ، نسبت به یکدیگر باعث ایجاد جرقه میشوند . در روش دینامی دراثر فشار دادن دسته دینام تحریک شده و جرقه به وجود می آید . فندکهای تفنگی و فشاری از این نوع می باشند .

توضیح این نکته در مورد فندکهای آشپزخانه برقی ضروری است که این فندکها جرقه متناوب را به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم از جریان برق به وجود می آورند . در حالت نخست جریان برق مستقیما باعث تولید جرقه می شود که دراصطلاح به این نوع فندک ، فندک جرقه الکتریکی با قوس میگویند .

در حالت دوم که جریان حاصل شارژ خازن میباشد ، برق در خازن ذخیره می شود و برق ذخیره شده در قسمت انتهایی تولید جرقه میکند .

• مشخصات فنی محصول

درون فندک یک سیم پیچ جای دارد که بر روی لوله برنجی پیچیده شده و داخل لوله برنجی یک فنر وجود دارد که در بالای آن هسته آهنی قرار گرفته است . سیم پیچ آهنربای فندک به صورت سری در مسیر میله و پایه قرار میگیرد و یک شاخه از جریان برق مستقیما به پایه متصل شده و شاخه دیگر جریان برق نیز به صورت سری به سیم پیچ و فنر متصل می شود .

زمانی که اتصال میله و پایه برقرار باشد و فندک را به جریان برق وصل کنیم ، سیم پیچ آهنربا شده میله را به سمت پایین جذب میکند و در نتیجه در فاصله معینی بین پایه و میله جرقه ایجاد می شود .

بلافاصله پس از جذب میله توسط سیم پیچ به سمت پایین جریان برق قطع شده و سیم پیچ خاصیت آهنربایی خود را از دست میدهد و میله آهنی توسط فنر با سختی مشخصی که به این منظور طراحی شده به سمت بالا رانده می شود . با تکرار این عمل جرقه های مکرری ایجاد می شود .

• مشخصات فنی فندک از نظر جنس ، استحکام و اجزا به شرح زیر است .

دسته فندک از جنس پلاستیک میباشد . پلاستیک دسته بر اساس مرغوبیت کالای تولید شده میتواند ازانواع مختلف در نظر گرفته شود . با توجه به اینکه نوع جنس پلاستیک تاثیری در فرایند تولید فندک ندارد ، در شیفت های مختلف کاری میتوان از جنس های مختلف برای تولید دسته فندک استفاده نمود که البته این کارهم اکنون توسط کارخانجات یا کارگاه های تولید فندک صورت میگیرد و فندکهای تولید شده با جنسهای مختلف و در نتیجه قیمتهای مختلف عرضه می گردد .

ازآنجایی که پوشش فلزی فندک نیرویی را تحمل نمیکند از ورق با ضخامتهای مختلف برای تولید آن استفاده می شود . حتی در برخی تولیدات با توجه به شکل و جنس نمونه های مختلف به نظر میرسد که میتوان برای این قسمت از ورقهای ضایعاتی استفاده نمود .

میله فلزی به کار رفته درون سیم پیچ باید خاصیت مگنت شوندگی داشته باشد ، یعنی در میدان مغناطیسی جذب آهنربا شود و در عین حال خاصیت مغناطیس را در خود نگه ندارد که برای این منظور فولادهای ساختمانی مناسب به نظر می رسد .

از جهت فنی انتخاب ابعاد محدوده وسیعی را در بر میگیرد و تنها با توجه به اصول ارگونومی ، دسته باید به گونه ای باشد که به راحتی در دست جای بگیرد . به همین دلیل است که در طراحی های مختلف ، ابعاد متفاوت منظور می شود که از نظر فنی هیچ برتری و تفاوتی ندارد .

کلید باید در محلی قرار گیرد که دسترسی به آن راحت باشد . فاصله محل جرقه تا دسته پلاستیک باید به گونه ای باشد که به هنگام ایجاد جرقه و روشن شدن شعله به دست و نیز قسمت پلاستیکی فندک آسیبی وارد نشود .

معمولا این فاصله در فندکهای مختلف بین ۶ تا ۱۵ سانتیمتر متغیر است . بسته بندی مورد نظر برای این نوع فندکهای آشپزخانه به صورت قرار دادن در داخل طلقهای پلاستیکی ومقواهای چاپ خورده رنگی که پشت طلق قرار میگیرد ، می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه


 

اصولا در اکثر خانه ها برای روشن کردن وسایل پخت و پز از کبریت یا فندک استفاده می شود . فندک وسیله ای است که برای تولید جرقه و شعله به کار برده می شود . کاربرد فندک عمدتا برای روشن کردن وسایل گازسوز و نفت سوز میباشد با توجه به اینکه فندکهای برقی از لحاظ ایمنی خطر کمتری نسبت به کبریت دارند ، در حال حاضر بیشتر مورد توجه هستند . اما از ذکر این نکته نیز نباید غافل شد که در حال حاضر عمده اجاق گازهای تولیدی دارای پیلوت میباشند و نیازی به فندک یا کبریت ندارند .

استاندارد های قابل توجه فندک آشپزخانه :

تاکنون هیچگونه استاندارد ملی در رابطه با انواع مختلف فندک چه فندک آشپزخانه و چه انواع دیگر تدوین نشده است . در رابطه با استانداردهای جهانی نیز تنها استاندارد ASTM F 400-87 : Standard Consumer Safety Specification For Lighters وجود دارد . و در رابطه با فندکهای آشپزخانه به طور خاص استانداردی وجود ندارد .

کشورهای عمده تولید کننده فندک آشپزخانه :

کشورهای آسیای شرقی مانند چین ، سنگاپور، تایوان و هنگ کنگ وکشورهای اروپایی مانند آلمان ، فرانسه و اسپانیا از تولید کنندگان عمده فندکهای آشپزخانه در جهان به شمار میروند .

• کشورهای مصرف کننده فندک آشپزخانه :

ایالات متحده - مکزیک - آلمان - انگلیس - فرانسه -هلند - بلژیک - استرالیا - اسپانیا - پرتغال - سوئد - اتریش - ایتالیا - ژاپن - لهستان آرژانتین - یونان - ترکیه - اسلواکی -اسلونی - جمهوری چک - دانمارک - فنلاند - نروژ - ایرلند - سوئیس - روسیه - کره جنوبی -کرواسی - بلاروس - آفریقای جنوبی - تونس - الجزایر- مراکش - ماداگاسکار- تانزانیا - کنیا - رومانی - مولداوی - استونی - آلبانی بلغارستان - بوسنی - لتوانی - هنگ کنگ - تایوان - سنگاپور - چین - مالزی- هند - پاکستان - لتونی - اردن - ونزوئلا - لوکزامبورگ - ایسلند - آذربایجان - گرجستان - اندونزی - آندورا - کلمبیا - کاستاریکا - شیلی - پاراگوئه - اروگوئه - السالوادور- پرو - اکوادور - یمن

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه


 

• شرایط واردات فندک آشپزخانه

حقوق ورودی برای فندکهای آشپرخانه برابر ۳۰% و برای اجزا و قطعات برابر ۱۵% می باشد . حقوق پایه طبق ماده (۲) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمرکی ، مالیات ، حق ثبت سفارش کالا، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از کالاهای وارداتی می باشد و معادل ۴% ارزش گمرکی کالاها تعیین می شود . به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی که طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود .

• شرایط صادرات فندک آشپزخانه

صادرات فندک آشپزخانه از هرگونه تعهد و پیمان ارزی معاف می باشد . بر طبق قانون معافیت صادرات کالا وخدمات از پرداخت عوارض ، تصویب شده در تاریخ ۲۷/۱۲/۱۳۷۹، صادرات کالا و خدمات از پرداخت هر گونه عوارض معاف است و هیچ یک از وزارتخانه ها ، سازمانها ، نهادها ، دستگاههای اجرایی ، شهرداری ها وشوراهای محلی که بر طبق قوانین و مقررات حق وضع و اخذ عوارض را دارند ، مجاز نیستند از کالاها و خدماتی که صادر می شوند عوارض اخذ نمایند یا مجوز اخذ آن را صادر نمایند .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه


 

امروزه در کشور ما به دلیل رونق صنعت پتروشیمی ، ساخت انواع کالای مصرفی و نهایی نیز با رشد روزافزونی روبرو است . به دلیل تولید اکثر پلاستیکهای پر مصرف در داخل کشور امکان تولید محصولات نهایی از این موارد فراهم شده است .

به نظر میرسد که با توجه به ضرورت عرفی استفاده از چنین وسیله ای و جای داشتن آن در فرهنگ مصرفی عده ای از افراد و طبقات جامعه میتوان به جای اقدام به ورود آن از کشورهای بیگانه و به هدررفتن ارز مصرفی حاصل به برپایی واحد مشابه که به اندازه کافی دارای توجیه فنی و اقتصادی باشد ، مبادرت ورزید.

 


فرایند تولید فندک آشپزخانه

 

روش های ساخت فندکهای آشپزخانه الکتریکی هرچند ممکن است به ظاهر اندکی متفاوت به نظر آیند ، اما درعمل ممکن است تفاوت هایی در اشکال ظاهری وجود داشته باشد.

به عنوان نمونه کلید فندک که میتواند به صورت فشاری و یا ماشه ای باشد و یا در مورد پوشش فلزی که به صورت استوانه ای یا منشوری میتواند باشد . در نهایت این موارد در پروسه تولید تاثیر به سزایی ندارد و تنها ممکن است از نظر ابعاد قالب مورد استفاده در بعضی مراحل تفاوت هایی وجود داشته باشد .

1- بدنه :

تزریق در قالب پلاستیک تنها روش تولید این قطعه میباشد . در این روش گرانول پلی استایرن مقاوم به ضربه(HIPS) در محفظه ذوب دستگاه تزریق ریخته شده و پس از ذوب به داخل قالب هدایت می شود . قالب از چند محفظه نر و ماده تشکیل شده است .

دسته فندک از دو قسمت مجزا ازهم تشکیل شده که در هر تزریق چهار قطعه سمت چپ و همچنین چهار قطعه از سمت راست فندک تولید می شود . البته این تعداد به حجم محفظه تزریق دستگاه و دسته طراحی شده و قالب تزریق بستگی دارد . وزن بدنه سمت راست و چپ جمعا ۳۰ گرم میباشد .

2- قطعه نگهدارنده میله فولادی :

وزن این قطعه ۵/۰ گرم و جنس آن از پلی آمید ۶۶ میباشد که تعداد ۱۶عدد از آن در یک قالب طراحی گردیده است . روش تولید این قطعه تزریق پلاستیک میباشد .

3- قطعه پلاستیکی نگهدارنده هسته:

جنس این قطعه نیز از پلی آمید ۶۶ میباشد . وزن هر قطعه ۵ گرم می باشد و تعداد ۱۰ عدد از آن در هر قالب طراحی گردیده است . روش تولید این قطعه تزریق پلاستیک میباشد .

4- حایل سیم :

جنس این قطعه از پلاستیکPVC نرم میباشد که روش ساختن آن تزریق پلاستیک میباشد که توسط دستگاه تزریق در قالبهای مربوط به این قطعه که تعداد ۶ عدد در هر قالب طراحی گردیده است ، تولید می شود و وزن هر قطعه ۴ گرم میباشد .

5- قطعه پلاستیکی اتصال دهنده صفحه فلزی به بدنه :

وزن این قطعه ۵/۰ گرم می باشد . جنس آن ازپلاستیکPVC نرم میباشد که در قالبهای ۱۰ عددی طراحی گردیده است و با توجه به جنس حایل سیم هم همین ماده است ، تزریق آن در قالب حایل سیم انجام میگیرد و از یک قالب استفاده میگردد .

6- غلاف سیم پیچ :

جنس این قطعه از پلاستیکPVC نرم میباشد که به عرض ۳ سانتیمتر و طول ۶ سانتیمتر توسط قیچی دستی بریده می شود .

7- کاغذ پیرشمان روغنی به ضخامت ۲/۰ میلیمتر که توسط قیچی دستی به ابعاد ۴ سانتیمتر بریده می شود .

8- کلید قطع و وصل جریان برق :

جنس این قطعه از گرانول پلی استایرن مقاوم به ضربه میباشد و وزن این قطعه ۵/۱ گرم میباشد و تعداد ۱۲ عدد از این قطعه در یک قالب طراحی گردیده است و از روش تزریق پلاستیک تولید می شود .

9- پوشش فلزی :

جنس این قطعه از ورق فولادیst-37 می باشد که در ابتدا توسط دستگاه گیوتین به صورت تسمه هایی به عرض ۴ سانتیمتر بریده شده و سپس توسط پرس ضربه ای با قالب سنبه ماتریس به طول ۱۰ سانتیمتر برش خورده و سوراخهای مورد نظر در آن ایجاد می شود و سپس توسط پرس دستی دور ماتریس گرد می شود . پس از اتمام مراحل ساخت جهت آبکاری به واحدهای آبکاری فرستاده می شود .

10- پایه فلزی متصل به پیچ :

جنس پایه نیز از ورقst-37 می باشد که توسط گیوتین به عرض ۵/۳ سانتیمتر به صورت تسمه بریده شده و سپس توسط پرس شکل مورد نیاز ایجاد شده و سپس با قرار دادن قطعه پلاستیکی توسط پرس دستی ، خمهای لازم به قطعه داده می شود و در انتهای این پایه یک پیچ لحیم می شود .

11- هسته برنجی سیم پیج :

این قطعه از لوله ای برنجی به قطر ۴ میلیمتر میباشد که توسط لوله بردستی به طول ۱۰ سانتیمتر برش داده می شود

12- هسته فولادی الکترو مغناتیس شونده :

جنس این هسته از میلگردst-37 می باشد که توسط گیوتین رومیزی به طول ۴ سانتیمتر برش داده می شود که این هسته در داخل لوله برنجی قرارمیگیرد . بنابراین می بایست قطر آن کمتر از لوله برنجی باشد و قطر ۵/۲ میلیمتر امکان حرکت آسان آن در داخل لوله برنجی را فراهم میکند .

13- قطعه فلزی کلید قطع و وصل :

جنس آن از ورق فولادی st-37 به ضخامت ۵/۰ میلیمتر میباشد که توسط گیوتین ورق به عرض ۳ سانتیمتر برش خورده و سپس توسط پرس ۱۰ تن و قالب سنبه ماتریس در هر ضرب ۵ عدد از این قطعه ساخته می شود و سپس توسط خم کن رومیزی خمکاری برای جا زدن داخل کلید انجام میگیرد . لازم به ذکر است که در هر کلید ۲ عدد از این قطعه قرارمیگیرد . ابعاد آن ۱۵*۵ میلیمتر میباشد .

14- سیم نازک روکش دار به ضخامت ۵/۰ میلیمتر توسط سیم چین به اندازه های ۱۰ سانتیمتر جهت ارتباط جریان برق از کلید به هسته مغناتیسی بریده می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه

 

• ماشین تزریق

• ماشین پرس ۱۰ تن

• ماشین سیم پیچی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فندک آشپزخانه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فندک آشپزخانه ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.