جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنعت لوازم خانگی طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Air conditioner

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

انواع اصلی کولرهای گازی اتاقی شامل پنجره ای ( یک واحدی ) ، دیواری ( دو تکه ) و قابل حمل است . کولرهای گازی اتاقی برای مناطقی که فقط چند ماه از سال بسیار گرم یا شرجی هستند ، مناسب اند و بیش تر برای خنک کردن فضاهای کوچک مانند یک اتاق استفاده می شوند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی


 

کولر گازی ( اتاقی ) ، مجموعه ای از قطعات مونتاژ شده به صورت یک واحد است که درون پنجره ، دیوار و یا کنسول نصب می شود . این وسیله که در اصل به منظور ایجاد جریان هوای مطبوع در یک فضای بسته ، اتاق یا منطقه طراحی شده است ، شامل یک منبع اصلی مبرد برای سردکردن و رطوبت زدایی و ابزاری برای گردش و پاکیزه کردن هوا است وممکن است به ابزاری برای باد زدن و گرم کردن نیز مجهز باشد .

• انواع کولر گازی

انواع اصلی کولرهای گازی اتاقی شامل پنجره ای ( یک واحدی ) ، دیواری ( دو تکه ) و قابل حمل است . نوع دیواری دو واحد درونی و بیرونی دارد که به ترتیب درداخل و خارج اتاق قرارمی گیرند . مزیت اصلی کولرهای قابل حمل این است که می توان آن ها را به راحتی دراتاق های مختلف استفاده کرد .

اما همه انواع کولرهای گازی را میتوان بدین شرح دسته بندی نمود :

- کولرگازی پنجره ای

- سیستم کولر گازی اسپیلت دیواری

- سیستم کولرگازی سقفی و دیواری

- سیستم کولر گازی کانالی (2 تکه مخفی )

- سیستم کولر گازی کاستی

- سیستم کولر گازی کاستی کوچک

- سیستم کولر گازی سقفی زمینی

- سیستم کولر گازی سقفی بزرگ بلند

- سیستم کولر گازی مالتی ( تلفیقی )

- سیستم کولر گازی ایستاده

- سیستم کولر گازی پکیج مرکزی

ویژگیهای کولرهای گازی

از ویژگیهای کولرهای گازی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- صرفه جویی در مصرف آب

- جدابودن کندانسور از اواپراتور و در نتیجه حذف صدا و گرما از محیط

- راندمان بالاتر

- وجود فیلتر های ضد باکتری و غبار

- تولید اکسیژن

- سرمایش و گرمایش بسیار مطلوب

- عدم رسوب گرفتگی لوله ها

- نگهداری آسان

- قابلیت تنوع استفاده از یک

- کندانتور با شبکه های گوناگون : کاستی - دیواری زمینی – کانالی و...

- استفاده در کلیه محیطهای آب و هوایی

معایب کولر گازی

کولر گازی در کنار مزایای زیادی که دارد از مشکلاتی هم رنج میبرد که نخستین آن مصرف انرژی است . امری که در میان خانوارها در نگاه اول مانع مهمی جلوه میکند . هزینه های میلیونی خرید و نصب به همراه افزایش قبض برق ماهانه می تواند هر خانواده ای را نسبت به خرید کولر گازی دلسرد کند .

هر چند با توجه به حذف هزینه های تعمیر کولرهای گازی در بلند مدت کفه ترازو به نفع کولر گازی سنگین میشود . به طور متوسط، هزینه خریداری و نصب کولرهای گازی ، بین 40 تا 60 درصد هزینه لازم برای تهیه و نصب سیستمهای سرمایش عمده با همان کارکرد است .

درباره مصرف برق هم روز به روز پیشرفتهای بیشتری حادث میشود . در جدیدترین مدلهای کولرهای گازی از کمپرسورهایی استفاده شده است که می تواند با فرکانسهای متغیر کار کند . مشابه این پدیده را می توان در بالابرها که شتاب حرکت متغیر است و حرکت بالابر به تناوب سریع و کند میشود ، مشاهده نمود .

با این فناوری تا 35درصد مصرف برق صرفه جویی می شود و از آن جالبتر بار اضافی تحمیل شده به مدار برق در لحظه روشن کردن کولر بسیار کاهش می یابد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی


 

کولرهای گازی اتاقی برای مناطقی که فقط چند ماه از سال بسیار گرم یا شرجی هستند ، مناسب اند و بیش تر برای خنک کردن فضاهای کوچک مانند یک اتاق استفاده می شوند . در نتیجه استفاده از یک کولر برای خانه ها و فضاهای اداری کوچک و تعدادی از آن ها برای فضاهای بزرگ تر توصیه می شود .

استاندارد های قابل توجه کولر آبی و کولر گازی

برای تولید کولر آبی و کولر گازی باید استانداردهای شماره 2-6016 و 6016 رعایت شوند .

اما مهمترین استانداردهای بین المللی کولر گازی توسط موسسه استاندارد و انجمن لوازم خانگی آمریکا به شماره ANSI/AHAM Standard RAC -1 می باشد .

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده کولر آبی و کولر گازی

بیشترین صادرات ایران اغلب به کشورهای عراق و افغانستان و بیشترین واردات از کشورهای جمهوری کره و چین بوده است . کشورعراق چشم انداز روشنی در توسعه بازار صادرات پیشرو می گذارد .

شرایط واردات و صادرات کولر آبی و کولر گازی :

در سال 1385 حقوق گمرکی واردات کولر گازی 45 % تعیین شده است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی


 

با توجه به وضعیت آب و هوایی کشور که در بخش گسترده ای از نواحی آن در تعدادی ازماه های سال ، حتی تصور زندگی بدون کولر گازی نیز مقدور نمی باشد ، می باید این کالا را دراین نواحی یک کالای استراتژیک و ضروری دانست . ویژگی کالاهای ضروری و استراتژیک این است که میزان کاهش در تقاضا ، از میزان افزایش قیمت ، کمتر می باشد و اصطلاحا کشش ثابت به قیمت دارند .

از سوی دیگر با توجه به اینکه نواحی جغرافیایی که به عنوان بخش اصلی این بازار در کشور محسوب می شود به استانهای محروم و توسعه نیافته تعلق دارد ، که ساکنان آنها با وجود نیاز مبرم به این کالا، در خرید ، تعویض و یا بهینه سازی کولر گازی با مشکل مواجه می باشند ، می توان با تلاش و جدیت در تولید و ارائه ارزانتر این کالا، بخش بزرگی از تقاضا را در کشور در اختیار گرفت .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی

 

• جرثقیل بازویی 1 تن

• کمپرسور هوا و متعلقات

• نقاله غلتکی

• پالت چوبی

• لیفتراک

• ماشین تست

• سیستم اطفاء حریق

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید کولر آبی و کولر گازی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool