طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Air conditioner

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

انواع اصلی کولرهای گازی اتاقی شامل پنجره ای ( یک واحدی ) ، دیواری ( دو تکه ) و قابل حمل است . کولرهای گازی اتاقی برای مناطقی که فقط چند ماه از سال بسیار گرم یا شرجی هستند ، مناسب اند و بیش تر برای خنک کردن فضاهای کوچک مانند یک اتاق استفاده می شوند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی


 

کولر گازی ( اتاقی ) ، مجموعه ای از قطعات مونتاژ شده به صورت یک واحد است که درون پنجره ، دیوار و یا کنسول نصب می شود . این وسیله که در اصل به منظور ایجاد جریان هوای مطبوع در یک فضای بسته ، اتاق یا منطقه طراحی شده است ، شامل یک منبع اصلی مبرد برای سردکردن و رطوبت زدایی و ابزاری برای گردش و پاکیزه کردن هوا است وممکن است به ابزاری برای باد زدن و گرم کردن نیز مجهز باشد .

• انواع کولر گازی

انواع اصلی کولرهای گازی اتاقی شامل پنجره ای ( یک واحدی ) ، دیواری ( دو تکه ) و قابل حمل است . نوع دیواری دو واحد درونی و بیرونی دارد که به ترتیب درداخل و خارج اتاق قرارمی گیرند . مزیت اصلی کولرهای قابل حمل این است که می توان آن ها را به راحتی دراتاق های مختلف استفاده کرد .

اما همه انواع کولرهای گازی را میتوان بدین شرح دسته بندی نمود :

- کولرگازی پنجره ای

- سیستم کولر گازی اسپیلت دیواری

- سیستم کولرگازی سقفی و دیواری

- سیستم کولر گازی کانالی (2 تکه مخفی )

- سیستم کولر گازی کاستی

- سیستم کولر گازی کاستی کوچک

- سیستم کولر گازی سقفی زمینی

- سیستم کولر گازی سقفی بزرگ بلند

- سیستم کولر گازی مالتی ( تلفیقی )

- سیستم کولر گازی ایستاده

- سیستم کولر گازی پکیج مرکزی

ویژگیهای کولرهای گازی

از ویژگیهای کولرهای گازی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- صرفه جویی در مصرف آب

- جدابودن کندانسور از اواپراتور و در نتیجه حذف صدا و گرما از محیط

- راندمان بالاتر

- وجود فیلتر های ضد باکتری و غبار

- تولید اکسیژن

- سرمایش و گرمایش بسیار مطلوب

- عدم رسوب گرفتگی لوله ها

- نگهداری آسان

- قابلیت تنوع استفاده از یک

- کندانتور با شبکه های گوناگون : کاستی - دیواری زمینی – کانالی و...

- استفاده در کلیه محیطهای آب و هوایی

معایب کولر گازی

کولر گازی در کنار مزایای زیادی که دارد از مشکلاتی هم رنج میبرد که نخستین آن مصرف انرژی است . امری که در میان خانوارها در نگاه اول مانع مهمی جلوه میکند . هزینه های میلیونی خرید و نصب به همراه افزایش قبض برق ماهانه می تواند هر خانواده ای را نسبت به خرید کولر گازی دلسرد کند .

هر چند با توجه به حذف هزینه های تعمیر کولرهای گازی در بلند مدت کفه ترازو به نفع کولر گازی سنگین میشود . به طور متوسط، هزینه خریداری و نصب کولرهای گازی ، بین 40 تا 60 درصد هزینه لازم برای تهیه و نصب سیستمهای سرمایش عمده با همان کارکرد است .

درباره مصرف برق هم روز به روز پیشرفتهای بیشتری حادث میشود . در جدیدترین مدلهای کولرهای گازی از کمپرسورهایی استفاده شده است که می تواند با فرکانسهای متغیر کار کند . مشابه این پدیده را می توان در بالابرها که شتاب حرکت متغیر است و حرکت بالابر به تناوب سریع و کند میشود ، مشاهده نمود .

با این فناوری تا 35درصد مصرف برق صرفه جویی می شود و از آن جالبتر بار اضافی تحمیل شده به مدار برق در لحظه روشن کردن کولر بسیار کاهش می یابد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی


 

کولرهای گازی اتاقی برای مناطقی که فقط چند ماه از سال بسیار گرم یا شرجی هستند ، مناسب اند و بیش تر برای خنک کردن فضاهای کوچک مانند یک اتاق استفاده می شوند . در نتیجه استفاده از یک کولر برای خانه ها و فضاهای اداری کوچک و تعدادی از آن ها برای فضاهای بزرگ تر توصیه می شود .

استاندارد های قابل توجه کولر آبی و کولر گازی

برای تولید کولر آبی و کولر گازی باید استانداردهای شماره 2-6016 و 6016 رعایت شوند .

اما مهمترین استانداردهای بین المللی کولر گازی توسط موسسه استاندارد و انجمن لوازم خانگی آمریکا به شماره ANSI/AHAM Standard RAC -1 می باشد .

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده کولر آبی و کولر گازی

بیشترین صادرات ایران اغلب به کشورهای عراق و افغانستان و بیشترین واردات از کشورهای جمهوری کره و چین بوده است . کشورعراق چشم انداز روشنی در توسعه بازار صادرات پیشرو می گذارد .

شرایط واردات و صادرات کولر آبی و کولر گازی :

در سال 1385 حقوق گمرکی واردات کولر گازی 45 % تعیین شده است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی


 

با توجه به وضعیت آب و هوایی کشور که در بخش گسترده ای از نواحی آن در تعدادی ازماه های سال ، حتی تصور زندگی بدون کولر گازی نیز مقدور نمی باشد ، می باید این کالا را دراین نواحی یک کالای استراتژیک و ضروری دانست . ویژگی کالاهای ضروری و استراتژیک این است که میزان کاهش در تقاضا ، از میزان افزایش قیمت ، کمتر می باشد و اصطلاحا کشش ثابت به قیمت دارند .

از سوی دیگر با توجه به اینکه نواحی جغرافیایی که به عنوان بخش اصلی این بازار در کشور محسوب می شود به استانهای محروم و توسعه نیافته تعلق دارد ، که ساکنان آنها با وجود نیاز مبرم به این کالا، در خرید ، تعویض و یا بهینه سازی کولر گازی با مشکل مواجه می باشند ، می توان با تلاش و جدیت در تولید و ارائه ارزانتر این کالا، بخش بزرگی از تقاضا را در کشور در اختیار گرفت .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی

 

• جرثقیل بازویی 1 تن

• کمپرسور هوا و متعلقات

• نقاله غلتکی

• پالت چوبی

• لیفتراک

• ماشین تست

• سیستم اطفاء حریق

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید کولر آبی و کولر گازی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.