طرح توجیهی تولید چرخ گوشت برقی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Meat Grinder

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید چرخ گوشت برقی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید چرخ گوشت برقی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

چرخ گوشت برقی ازجمله لوازم خانگی کوچک می باشد ، که برای تهیه گوشت چرخ شده و چرخ کردن سایر مواد غذایی از آن استفاده می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چرخ گوشت برقی


 

محصول چرخ گوشت برقی با مشخصات فنی ٧٠٠ وات ، ظرفیت چرخ کردن(gr/min) ١٢٠٠ و سرعت مارپیچ ٢١٠rpm)) ، وزن ٥.٥ کیلو گرم از سوی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، طرح حاضرمربوط به چرخ گوشت برقی می باشد.

البته لازم به ذكر است كه تولید تنها این مدل از محصول به تنهایی مقرون به صرفه نخواهد بود و معمولا واحدهای تولیدی با توجه به امكانات ، در حال تنوع بخشیدن به محصولات تولیدی می باشند تا از این طریق بتوانند هزینه ها را كاهش داده و سهم خود را از بازار افزایش دهند .

کاربرد چرخ گوشت برقی :

چرخ گوشت برقی از لوازم خانگی کوچک است که برای تهیه گوشت چرخ شده از آن استفاده می شود . البته به جزگوشت برای چرخ کردن سایر مواد غذایی نیز استفاده می شود . به دلیل اهمیت رعایت اصول بهداشتی این كالا دراكثر منازل وجود دارد وغالبا تهیه گوشت به صورت چرخ شده در منازل به تهیه آن از فروشگاهها ارجحیت دارد .

استاندارد های قابل توجه چرخ گوشت برقی :

برای تولید چرخ گوشت برقی باید استانداردهای شماره 14 - ١٥٦٢ و1- ١٥٦٢ رعایت شوند .

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده چرخ گوشت برقی :

در سالهای اخیر صادرات چرخ گوشت برقی به كشورهای همسایه از جمله افغانستان ، تاجیکستان و عراق افزایش چشمگیری داشته است . از جمله تولیدكننده های دیگر که سهم عمده واردات این محصول به کشور را دارند می توان به تركیه ، چین ، ایتالیا ، کره و فرانسه اشاره كرد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چرخ گوشت برقی


 

• شرایط واردات چرخ گوشت برقی

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد لذا با پرداخت حقوق گمرکی ٥٥درصد امکان واردات چرخ گوشت برقی وجود دارد .

• شرایط صادرات چرخ گوشت برقی

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچ گونه محدودیت خاصی وجود ندارد با این وجود ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولید کننده از شرایطی میباشد که در زیر به شرایط فوق اشاره شده است .

- برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

یکی از معیارهای مهم در صادرات ، قیمت های رقابتی جهانی می باشد که این مورد نیز به شرایط اقتصاد کلان کشور در مقایسه با کشورهای مقصد صادرات و قیمت جهانی چرخ گوشت باز میگردد . از جمله این شرایط می توان به نرخ ارز، نرخ بهره ، قیمت مواد اولیه ، نرخ تورم و موارد مشابه اشاره کرد که با توجه به متغیر بودن عوامل فوق لازم است توجیه پذیری اقتصادی صادرات در زمان واقعی صادرات و کشورهای مقصد مورد تحلیل قرار گیرد .

- برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ کیفیت

کیفیت یکی از موارد عمده دیگر است که در صادرات كالاهای صنعتی نقش محوری دارد .

- دارا بودن استانداردهای جهانی

برای دستگاه های آشپزخانه برقی از استاندارد بین المللی به شماره های ٠٧١٩ ‐٥٣٣ و ٤١٣٧٩١‐ IEC ٥٣٣ می توان استفاده نمود .

- آشنایی کامل با امور تجارت جهانی

فعالیت در بازارهای جهانی مستلزم آگاهی کامل صادر کننده از مقررات و الزامات تجارت جهانی می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چرخ گوشت برقی


 

از آنجایی که این محصول جز کالاهای اساسی در دنیای امروز نمی باشد دارای اهمیت استراتژیکی نیز نخواهد بود اما بدلیل اهمیت انرژی در زندگی به کاربری انواع کم مصرف این محصول حائز اهمیت و توجه می باشد .

در مورد چرخ گوشت گزینه های مناسب تکنولوژی بر پایه نیازهای مشتری و سلایق خانواده ها ، زیبایی و کارایی ، فاكتورهای ارگونومی و ایمنی استوار است . آنچه که باید به آن توجه کرد فرهنگ مصرف کننده در بازارهای هدف می باشد شناخت دقیق این فرهنگ یک عامل مهم در موفقیت است .

برای تولید محصولات منطبق با نیاز مشتری به طراحی مهندسی و صنعتی مناسب ضرورت بیشتری احساس می شود .

 


فرایند تولید چرخ گوشت برقی

 

فرآیند تولید چرخ گوشت برقی به صورت زیر می باشد .

1- قطعات سفارشی ( مواد اولیه )

2- پیش مونتاژ بدنه و نصب سایر ملحقات

3- مونتاژ تیغه

4- تست و کنترل

5- بسته بندی

6- چرخ گوشت ( محصول )

درفرآیند مورد نظر قطعات به صورت آماده و مطابق استاندارد از بازار یا به صورت سفارش به واحدهای موجود در سطح کشور تهیه می گردد.

قطعات سفارشی با توجه به مراحل ساخت شامل موارد زیر است :

الف ) نیم بدنه راست و چپ ، میله پلاستیکی ، رابطه بین دو نیم بدنه ، کلاهک پلاستیکی روی دهانه گیربکس ، محافظ سیم تغذیه در محل ورود به بدنه و سینی کلگی با استفاده از تزریق ماده پلاستیکی ( خشک و رطوبت گرفته شده ) در قالب

ب ) فشار( کوبه ) با استفاده از تزریق ، فرم دهی در قالب ( بلو مولدینگ )

ج ) مارپیچ (حلزون) با استفاده ازمراحل فورجینگ ، تراشکاری ، دایکاست و پرداختکاری

د) کلگی و مهره جلو کلگی با استفاده از دایکاست و عملیات پرداخت کاری

ه) پیچ نگهدارنده گلویی با استفاده از مراحل پیچ زنی و آج زنی میله فولادی ، آبکاری پیچ و قرار دادن در قالب و تزریق کلگی پیچ آماده می شود و عمده قطعات آماده که از بازار قابل تهیه می باشند شامل الکتروموتور گیربکس دار، کلید قطع و وصل ، تیغه برش ، صفحه برش ، انواع سیم و محافظ ، انواع واشر و پیچ و مهره ، نوارچسب و کیسه پلاستیکی می باشند .

قطعات سفارشی می بایست مشخصه های کیفی به شرح زیر را دارا باشند :

ابعاد ( طول ، عرض ، ضخامت و در مورد فشاری قطر ) و تلورانس هریک ، مقاومت مکانیکی قطعات و وضعیت ظاهر از نظر معیوب نبودن ، حفره و جوش نداشتن و شکسته نبودن و از نظرصاف بودن سطوح رنگ آمیزی آنها که جهت این امر ابزارهای مورد استفاده عبارتند از :

کولیس ، میکرومتر، خط کش فلزی ، وسایل تست مقاومت الکتریکی ، ترازوی دقیق و کنترل چشمی . درمورد قطعات دایکاست شامل کلگی ، مارپیچ وغیره همانند روش های فوق بوده ولی در اینجا صیقلی بودن سطح قطعات پس از پرداخت کاری نیز حائز اهمیت می باشد . درمورد قطعات لاستیکی نیز روش كنترل كیفیت مشابه روش های فوق بوده و فقط میزان ارتجاعی بودن نیز لازم است کنترل شود .

جهت اطمینان از آبکاری قطعات فلزی از دستگاه سنجش ضخامت لایه آبکاری و دستگاه تست چسبندگی و رویت چشمی ( ظاهری ) استفاده گردد . برروی محصول نهایی دو دسته کنترل صورت می گیرد که یکی کنترل نهایی برروی صد در صد محصول در پایان خط مونتاژ صورت خواهد گرفت و دیگری کنترل هایی است بر روی نمونه های تصادفی از محصول در آزمایشگاه صورت می گیرد .

ماشین آلات مورد نیاز ، جهت تولید چرخ گوشت برقی :

• ماشین کانوایر

• تجهیزات مونتاژ

• ماشین کمپرسور

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید چرخ گوشت برقی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . در صورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید چرخ گوشت برقی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.