طرح توجیهی تولید ظروف ملامین سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Melamine Dishes

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ظروف ملامین سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ظروف ملامین را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

ظروف ملامین سبک و قابل حمل هستند ، قیمت ارزانی دارند ، دیرتر می شکنند و برای استفاده در مسافرت و پیک نیک بسیار مناسب هستند . از این ظروف در سر میز غذا و یا اغذیه فروشی ها و رستوران ها به عنوان وسیله سرو غذا استفاده شده و جنبه کالای مصرفی را دارند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ظروف ملامین


 

با وجود کاهش تولید ملامین ، هنوز هم در اکثر خانه ها چند دست بشقاب و کاسه ملامین پیدا میشود وخیلی ها به عنوان ظروف پیک نیک از این جنس استفاده می کنند . این ظروف سبک و قابل حمل هستند ، قیمت ارزانی دارند ، دیرتر می شکنند و برای استفاده در مسافرت و پیک نیک بسیار مناسب هستند . اگرفرآیند تولید ظروف ملامین درست و اصولی انجام شود ، مقدار لعاب و زمان پخت قطعه کافی باشد ، این ظروف مشکلی برای سلامتی افراد به وجود نمی آورند.

البته در هنگام مصرف این ظروف هم توجه به چند نکته حائز اهمیت است. ظروف ملامین را نباید با اجسام خشن مانند سیم ظرفشویی شست ، چون خش برمی دارند. همچنین هنگام بریدن میوه باید مراقب باشید تا چاقوی تیز با ظروف برخورد نکند و باعث از بین رفتن لعاب محافظ نشود که در این صورت میکرو بها به راحتی در ظرف نفوذ می کنند و در نوبت های استفاده بعدی موجب آلودگی غذاها می شوند. همچنین مرور زمان ممکن است باعث از بین رفتن کیفیت این ظروف یا لب پر شدن آنها شود.

به دلیل نفوذ میکرو بها، استفاده از ملامین های ترک دار و کهنه توصیه نمی شود. وجود مواد اسیدی مانند آب لیمو در ظروف ملامینی مرغوب مشکلی به وجود نمی آورد ، چون در موسسه استاندارد ، ملامینی می تواند مهر قبولی دریافت کند که در آزمایش ها ، اسید توان نفوذ در آن را نداشته باشد ، در غیر این صورت مشخص می شود که زمان پخت ملامین کافی نبوده و مولکول ها کاملاً در هم نیامیخته اند و قطعه مذکور از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.

در استفاده از ظروف غذاخوری چند نکته مشترک وجود دارد ، مثلا نداشتن ترک و لب پریدگی در مورد کلیه ظروف لازم است. همچنین هنگام خرید ظرف دقت کنید که حتما استاندارد باشد و با استفاده از مجوز وزارت بهداشت تهیه شده باشد. در پشت این گونه ظروف شماره پروانه ساخت حک شده است که تضمین کننده کیفیت مواد اولیه مورد استفاده درتهیه ظرف و رعایت اصول بهداشتی است .

ملامین ها قابلیت نگهداری رنگ را ندارند و استفاده از ملامینهای رنگی برای سلامت مضر است ، چون به مرور زمان این رنگ وارد غذاها میشود. در تهیه ملامین ممکن است مقداری از مواد اولیه که مونومرهای سمی هستند ، باقی بمانند که این مواد هم به مرور وارد غذا می شوند و برای سلامت افراد ضرر دارند.

از سوی دیگر ماده ای که به عنوان براق کننده به ظروف ملامین اضافه می شود هم ممکن است برای سلامت افراد چندان بی ضرر نباشد . طبق اطلاعات اخذ شده از وزارت صنایع و معادن ( معاونت توسعه صنعتی- دفتر آمار و اطلاع رسانی ) کد آیسیک "ظروف ملامین" 25201275 می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ظروف ملامین


 

همانطور که از نام "ظروف غذاخوری ملامین" مشخص می باشد ، از این ظروف در سر میز غذا و یا اغذیه فروشی ها و رستوران ها به عنوان وسیله سرو غذا استفاده شده و جنبه کالای مصرفی را دارد .

بطور کلی بخش های مهم مصرف کننده ظروف غذاخوری ملامین عبارتند از :

1- ادارات و کارخانجات

2- شرکت های طبخ و توزیع غذا

3- شرکت های کیترینگ

4- خانواده ها

استاندارد های قابل توجه ظروف ملامین :

بر اساس اطلاعات سایت ( موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ) استاندارد ICS612 تحت عنوان "ظروف ملامین غذاخوری ، ویژگیها و روش های آزمون" مربوط به محصولات این طرح می باشد .

کشورهای عمده تولید کننده ظروف ملامین :

ظروف غذاخوری ملامین در سرو و نگهداری مواد غذایی بکار می رود و در ضمن فرآیند تولید محصول پیچیده نبوده و بسیار آسان می باشد. به همین دلیل تجار تمایلی به واردات این محصول نداشته و کلا تبادلات جهانی آن از رونق چندانی برخوردار نیست. به عبارت دیگر اکثر کشورها نیاز خود را از طریق تولید کنندگان داخلی تامین می کنند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ظروف ملامین


 

• شرایط واردات ظروف ملامین

حقوق پایه طبق ماده (٢ ) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمرکی ، مالیات ، حق ثبت سفارش کالا، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از کالاهای وارداتی میباشد و معادل ٤% ارزش گمرکی کالاها تعیین می شود .

به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی که طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین میشود ، حقوق ورودی اطلاق می شود. حقوق ورودی برای تعرفه 10/10/3924 ( ظروف ملامین ) ، 30% می باشد .

• شرایط صادرات ظروف ملامین

در کتاب ( آمار واردات و صادرات سال ١٣٨٤ ) شرایط خاصی برای صاردات 10/10/3924 تحت عنوان " ظروف ملامین" ذکر نشده است. ولی جهت ورود به بازار های جهانی می بایست محصول تولیدی ازاستانداردهای لازم برخوردار بوده و قابلیت رقابت در بازار جهانی را داشته باشد .

اهمیت استراتژیک ظروف ملامین :

به لحاظ سادگی روشهای تولید و عدم نیاز به دانش فنی برای تولید "ظروف ملامین" و همچنین به دلیل در دسترس بودن مواد اولیه ، در حال حاضر ظروف ملامین به عنوان یک کالای حیاتی و استراتژیک شناخته نمی شود .

 


فرایند تولید ظروف ملامین

 

تولید انواع ظروف غذاخوری ملامین فرآیند پیچیده ی ندارد. تفاوتهای جزئی در انجام برخی از مراحل فرآیند عمدتا ناشی از تفاوت شرایط عملکرد، پیشرفتهای تکنولوژی و امثال آن می باشد . در این واحد از روش ( قالب زنی فشاری ساده ) برای تولید محصول استفاده می شود .

پس از اینکه ماده پلاستیکی که به شکل پودر یا دانه ( گرانول ) می باشد در ماشین تزریق ریخته شد و با حرارت ١٥٠ درجه سانتیگراد به حالت خمیری نزدیک به مایع درآمد ، با فشار به داخل قالب تزریق می شود و پس از سرد شدن در داخل قالب دوباره به صورت جامد در می آید و سخت می گردد.

پس از این مرحله پودر گلیزر روی آن پاشیده شده و مجددا تحت فشار قرار می گیرد. سپس لبه ظروف پرداخت و ساب زده شده و محصول تولید شده به انبار منتقل می شود .

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید ظروف ملامین

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ظروف ملامین ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.