طرح توجیهی تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید سال 1402 + کامفار ( Word و Pdf )

refrigerator dual

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید سال 1402 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

یخچال جهت خنک و سالم نگاه داشتن مواد غذایی در مدت زمان کوتاه ، مورد استفاده قرار می گیرد .

این محصول می تواند از فاسد شدن مواد غذایی در مدت زمان کوتاه جلوگیری به عمل آورد ، که این مسئله از لحاظ سلامت مواد غذایی بسیار حائز اهمیت می باشد.


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید


با توجه به شخصات فنی ارائه شده محصول از سوی سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی ایران طرح حاضر مربوط به تولید یخچال خانگی با مشخصات فنی ذکر شده در جدول ادامه می باشد .

باید به این نکته توجه لازم را مبذول داشت که تولید تنها این مدل از محصول به تنهایی مقرون به صرفه نخواهد بود معمولا واحدهای تولیدی با توجه به امکانات خود در حال تنوع بخشیدن به محصولات تولیدی می باشند تا از این طریق بتوانند هزینه ها را کاهش داده سهم بازار خود را افزایش دهند .

محصول تولیدی در این واحد یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید می باشد که جهت خنک و سالم نگاه داشتن مواد غذایی در مدت زمان کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارد های قابل توجه یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید :

با مراجعه به فهرست استانداردهای تدوین شده موسسه استاندارد ملی ایران یخچال فریزر خانگی با شماره استانداردهای ١٥٦٢ ، ٤٢٦٨ ، ٢٤٨٢ ، ٤٢٦٩ و ٢٥٤ ، جزء فهرست کالاهای مشمول اجرای اجباری استاندارد جهت تولید توزیع صادرات می باشند ، که رعایت استاندارد فوق جهت کلیه تولید کنندگان الزامی می باشد .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید

این محصول می تواند از فاسد شدن مواد غذایی در مدت زمان کوتاه جلوگیری به عمل آورد ، که این مسئله از لحاظ سلامت مواد غذایی بسیار حائز اهمیت می باشد .

از این رو می توان اذعان نمود که تولید مصرف آن در بسیاری کشورهای جهان عمومیت دارد .

آمریکا ، چین ، ایتالیا ، آلمان از عمده تولیدکنندگان این محصول در دنیا می باشند .

از جمله عمده ترین کشورهای صادرکننده این محصول به ایران نیز می باشند .

کشورهای تاجیکستان افغانستان نیز عمده کشورهایی هستند که وارد کننده این محصول از ایران می باشند .

شرایط واردات و صادرات یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید :

با مراجعه به کتاب مقررات صادرات واردات وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است ، که محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد .

لذا با پرداخت حقوق گمرکی که در جدول آمده است امکان واردات وجود خواهد داشت .

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگان جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچگونه محدودیتی وجود ندارد .

اهمیت استراتژیک محصول در طرح توجیهی تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید

با توجه به بررسی های انجام گرفته در ارتباط با اهمیت استراتژیکی کالا ، محصول طرح در ایران دارای اهمیت استراتژیکی نبوده اما از آنجائیکه انرژی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد .

این محصول در صورت داشتن قابلیت رقابت از لحاظ کیفی با محصولات خارجی می تواند بازار خارجی را به خوبی پوشش داده و سبب درآمدزایی بیشتر جهت تولیدکننده شود .

این محصول قابل تولید در اکثر کشورها بوده در ضمن این کالا دارای هیچ گونه موانع سیاسی ، اجتماعی جهت ورود به بازار نمی باشد .

دانش فنی مهارت های لازمه جهت تولید این محصول تکنولوژی مربوط به آن در حد نیاز در کشور وجود دارد .


فرایند تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید

یخچال خانگی از قطعات متعددی تشکیل شده که بر اساس نحوه تامین به سه دسته تقسیم می شوند :

 1. قطعاتی که در واحد ساخته می شوند از قبیل بدنه اصلی یخچال درب قطعاتی که با سفارش واحد واگذاری آن به سایر واحدهای تولیدی ساخته می شوند نظیر اجزاء بدنه ( فودلاین ، جامیوه ای ، ظرف یخ ، کاردک ، جا تخم مرغی ، جا کره ای ، سینی درب پراتور ، حفاظ لامپ ، سینی روی جامیوه ای ) 
 2. اجزاء درب ( دور لاینر ، دستگیره ، پلاک نام یخچال ، نوار پلاستیکی دور درب ، تسمه مغناطیسی ، لولا ، دانسور ، سیم تغذیه دو شاخه سر خود ، جعبه مستقیم ) ،
 3. جزوه راهنما ، قطعاتی که مستقیماً از بازار خریداری می شود ( همچون قفل ، ترموستات ، درایر ، اورلود ، اواپراتور ، رله ، کمپرسور ، کلید معکوس ، لامپ ، سیم ، سر پیچ ، گاز جهت ساخت فوم ، مواد تمیز کننده فسفاته کاری رنگ ، انواع پیچ مهره واشر ، لوله مسی ، پرچ )

فرایند تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید :

مراحل تولید بدنه درب :

جهت ساخت بدنه یخچال ورق های فولادی به صورت رول وارد کارگاه می شود ، تحت عملیات برشکاری قرار گرفته ، سپس عملیات خمکاری توسط پرس برک بر روی ورق ها انجام می گیرد .

جهت ساخت درب سایر قطعات فولادی مانند دیوار پشت صفحه یخچال ، لچکی ها ، تثبیت کننده ها ، صفحه نشیمن گاه موتور نیز ورق ها توسط توسط قیچی ورق بری برش خورده ، سپس عملیات پرسکاری توسط دستگاه پرس بر روی آنها صورت خواهد گرفت .

سپس قطعات بدنه درب بر روی یک نقاله غلطکی قرار گرفته جوشکاری ( جوش کاربیت نقطه جوش ) بر رو آنها انجام می گیرد .

خط رنگ کاری :

قطعات آماده شده در مرحله قبل وارد خط رنگ می شود .

خط رنگ شامل چهار مرحله می باشد :

مرحله اول که شامل عملیات سنگ زنی سمباده زنی زدن خمیر تروتکس می باشد ، که بعد از مرحله اول بر روی نقاله غلطکی انجام می شود .

مرحله دوم که این مرحله بدنه یا درب به گیره نقاله هوایی منتقل شده مراحل چربی زدایی با اسید ، باز ، شستشو با آب سرد گرم فسفاته کردن ، شستشوی مجدد سپس خشک کردن در هوای ١٤٠ درجه سانتیگراد انجام می شود.

در مرحله سوم پاشش رنگ پودری با روش الکترواستاتیک در کابین مخصوص صورت می گیرد .

مرحله چهارم مرحله پخت رنگ می باشد ، که در دمایی حدود ٢٠٠ درجه انجام خواهد شد .

در پایان مرحله فوق قطعه رنگ شده بر روی نقاله غلطکی منتقل به انبار موقت انتقال خواهد یافت .

ماشین آلات خط تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید :
 • پرس رول فرمینگ
 • پرس کشش
 • پرس ضربه ای
 • پرس خم کن ضربه ای
 • دستگاه شارژ
 • دستگاه تزریق فوم
 • دستگاه تزریق تروتکس
 • خط رنگ
 • تجهیزات کارگاهی

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید یخچال و فریزر دوقلو و ساید بای ساید

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.