طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

chador

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

جنس پارچه چادر مشکی عمدتا از الیاف یکسره پلی استر ( فیلامنت ) در ظرافت های مختلف است . از نظر نقشه و بافت نیز می توان پارچه چادر مشکی را به صورت بافت ساده ( تافته ) ، کرپ ، کرپناز ، ژاکارد بافت و نقش برجسته یا عمقی ( گرداوری ) طبقه بندی کرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی


جنس پارچه چادر مشکی عمدتا از الیاف یکسره پلی استر ( فیلامنت ) در ظرافت های مختلف است . از نظر نقشه و بافت نیز می توان پارچه چادر مشکی را به صورت بافت ساده ( تافته ) ، کرپ ، کرپناز ، ژاکارد بافت و نقش برجسته یا عمقی ( گرداوری ) طبقه بندی کرد .

رنگ مصرفی جهت رنگرزی پلی استر ، رنگزای دیسپرس می باشد ، که رنگی شیمیایی بر پایه مواد آلی بوده و به طریق سنتتیک تهیه می گردد . از مهمترین ویژگی و خصوصیات پارچه های چادر مشکی ، مرغوبیت رنگ آن است که از نظر مرغوبیت رنگ ، معیار مشکی بودن آن ملاک است ، که این معیار ، نوعی مقیاس فیزیکی است .

در ایران چادر مشکی بیشتر از آن که یک پوشش باشد ، نشانه یک ایدئولوژی است . در کشور اسلامی ایران چادر مشکی به عنوان پوشش برتر شناخته شده و محصول طرح به عنوان پوشاک کاربرد دارد .


مزایای اجرای طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی


1 - بزرگترین بازار مصرف محصول : پنجاه سال است که ایران بالاترین مصرف چادر مشکی را در جهان دارد ، با این وجود تنها یک درصد از نیاز کشور به چادر مشکی در داخل مرزهای ایران تولید می شود .

2 - توانایی تولید مواد اولیه طرح در کشور : چیپس پلی استر از مشتقات نفت و گاز بوده و در واحدهای پتروشیمی کشور نیز تولید می شود و زنجیره تولید پارچه چادر مشکی از استخراج نفت تا رنگرزی و تکمیل پارچه آماده عرضه نیز کم و بیش در کشور شکل گرفته است .

فرایند بافندگی پارچه چادر مشکی :

فرآیند تولید پارچه چادر مشکی به این صورت است که نخ پلی استر 1Foy پس از ورود به کارخانه ، تابندگی ، تکسچرایزینگ ، چله پیچی ، بافندگی ، کاهش وزن ، عملیات رنگرزی و تکمیل و تثبیت و در نهایت بسته بندی قرار می گیرد .


کد آیسیک و تعفه گمرکی مرتبط با محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی


کد آیسیک محصول 1711612395 از گروه ساخت منسوجات ( 17 ) و زیر گروه آماده سازی و ریسندگی الیاف نساجی ، بافندگی منسوجات ( 1711 ) می باشد .

چادر مشکی تحت زیر فصل های تعرفه 5407 مقررات گمرکی ایران با عنوان پارچه های تار و پود باف از نخ رشته های سنتیک ، همچنین پارچه های تار و پود باف که از مواد شماره 5404 به دست می آیند ، وارد و صادر می شود .

شرایط ورود آن داشتن اجازه از وزارت بازرگانی و وزارت صنایع معادن پرداخت 32 درصدی حقوق ورودی در سال 1395 ( حقوق گمرکی 4 % و سود بازرگانی 28 % ) می باشد .


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی

• انواع نخ

• مواد شیمیایی و رنگ

البته مواد اولیه پارچه چادر مشکی از جمله موانع پیش روی تولیدکنندگان است ، هرچند برای تولید سایر پارچه ها مواداولیه مانند نخ یا مواد شیمیایی چه به صورت تولید داخلی و چه وارداتی در بازار موجود است ، در نتیجه تولیدکنندگان داخلی مشکلی از بابت تامین مواد اولیه خود ندارند ، اما در زمینه تولید پارچه چادر مشکی چنین شرایطی در کشور وجود ندارد .

زیرا هیچ یک از تولیدکنندگان پارچه چادر مشکی در ایران تاکنون با یکدیگر به تولید اقدام نکرده و هریک در دورهای خاص به تولید اقدام کرده اند ؛ به این ترتیب تولیدکنندگان مجبور شده اند که خود نسبت به واردات نخ و مواد اولیه در حجم پایین اقدام کنند ، که در نتیجه قیمت مواد اولیه نیز برای آنها گران تمام شده و لذا تولیدات آنها با توجه به سطح کیفیت قابلیت رقابت کمتری با واردات پیدا کرده اند .

ظرفیت تولید سالیانه محصول با 3 نوبت کار 8 ساعته در روز و 300 روز کار در حدود 5 میلیون متر مربع انتخاب شده است. از آنجا که ظرفیت اسمی قابلیت تولید در شرایط ایده ال می باشد با در نظر گرفتن عوامل پیش بینی نشده توقف کار و همچنین تعمیر و نگهداری راندمان این واحد 90 درصد ظرفیت اسمی معادل 4500000 مترمربع در نظر گرفته می شود.

تولید کنندگان معروف در خصوص هریک از عملیات ذکر شده عبارتست از :

_ عملیات تکسچرایزینگ شرکت AIKI Ricteach ،

_ عملیات چله پیچی شرکت Beninger, Karl Mayer ،

_ عملیات بافندگی شرکت های مولزر ، ریتر ، اسمیت و دورنیر.

_ عملیات رنگرزی جت ، شرکت های , Alkan , Allwin عملیات استنتر شرکت های Monti bruckner

_ عملیات چاپ حاشیه شرکت های Stork , Monti و عملیات بسته بندی شرکت MAAg


هزینه های ثابت مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی

• زمین

• محوطه سازی

• ساختمان

• ماشین آلات و تجهیزات

• تاسیسات

• لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی

• وسایل نقلیه

• تجهیزات کارگاهی

• تجهیزات و وسایل اداری ، خدماتی

• متفرقه و پیش بینی نشده ( 5% )

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . در صورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی کارگاه بافندگی پارچه چادر مشکی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.