جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع سلولزیطرح توجیهی تولید عکس برگردان کاغذی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه | پیراهن مردانه سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 3.3 out of 5 based on 7 votes
امتیاز کاربر:  / 7
ضعیفعالی 

men shirt

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه مانند پیراهن مردانه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه مانند پیراهن مردانه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

پیراهن یکی از پر مصرف ترین البسه خصوصا در آقایان می باشد ، که به عنوان یکی از پوشش های غالب مورد استفاده توسط مردان ( در تمام سنین ) در هر کشور می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه


 

صنعت پوشاک در بردارنده مجموعه فعالیت ها و فرآیندهایی است که منجر به تولید پوشش های مختلف برای بدن می شود . هرچند امروزه ، تولید انواع پوشش ها برای کاربردهای مختلفی از قبیل پوشش تجهیزات نظامی ، خودروها ، وسایل منزل و.... نیز در حوزه فعالیت صنعت پوشاک می دانند ، اما رسالت اصلی این صنعت ، تولید انواع پوشش برای اندام مختلف انسان است .

مطابق این تعریف مهمترین محصولات این صنعت عبارت است از :

- بارانی

- کت و شلوار مردانه

- کت و دامن زنانه

- لباس غیر رسمی و ورزشی

- شلوار مردانه و زنانه

- پیراهن مردانه

- بلوز زنانه

- پیراهن یا لباس زنانه

- پوشاک زیر و لباس خواب

- پوشاک بچه گانه

- لباس کار و یونیفرم

- لباس بافتنی ( کاموایی ) ویژه و بزرگسالان

با توجه به اهمیت تناوب تغییرات در صنعت پوشاک ، محصولات این صنعت به صورت زیر طبقه بندی می شوند :

- محصولات بدون تغییر در طراحی : مانند لباس زیر مردانه

- محصولات با تغییر کم در طراحی : مانند کت و شلوار کلاسیک مردانه

- محصولات با تغییر زیاد در طراحی : مانند انواع کت و ژاکت زنانه

- محصولات مدی :

پیراهن مردانه یکی از انواع البسه موجود در صنعت پوشاک می باشد . پیراهن یکی از پر مصرف ترین البسه خصوصا در آقایان می باشد . پیراهن به عنوان لباس رسمی می باید دارای ویژگی های خاصی باشد . راحتی ، قیمت مناسب ، دوام بالا و برخی خواص دیگر از جمله مواردی هستند که در فرآیند تولید اعم از طراحی و دوخت رعایت گردد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه


 

پیراهن مردانه به عنوان یکی از پوشش های غالب مورد استفاده توسط مردان در هر کشور می باشد . بررسی ها نشان می دهد که مردان ( از محدوده سنی 16 تا 70 سال ) می توانند از این نوع محصول استفاده نمایند .

استاندارد های قابل توجه پوشاک مردانه :

2255  : پیراهن مردانه – ویژگی ها

2907  : پارچه پیراهنی ( پنبه – پلی استر ) ویژگی ها

Standard Performance Specification for men’s and boys Woven Shirt Fabrics D3477

Standard Performance Specification for men’s and boys Knitted Dress Shirt Fabrics D4119

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده پوشاک مردانه :

کشورهای عمده تولید کننده : چین ، ترکیه ، ایتالیا

از آن جایی که این محصول تقریبا استفاده عام دارد در تمامی کشورها مورد استفاده قرار میگیرد .

شرایط واردات و صادرات پوشاک مردانه :

شرایط خاصی برای واردات و صادرات این محصول وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه


 

مبحث مد امروزه به عنوان یکی از مقوله های مورد توجه در صنعت تولید پوشاک می باشد . علاوه بر نوع محصول و کیفیت نهایی آن ، ظاهر و شکل لباس نیز از جمله مواردی است که مورد توجه خریداران امروزی می باشد .

پیراهن از جمله البسه ای است که از طرف خریدار توجه فراوانی به آن می شود . از این رو تولید محصول با استفاده از مواد اولیه مناسب و در نهایت تولید این محصول در شکل و ظاهر مناسب از جمله عواملی است که در فروش آن مؤثر می باشد .

از این رو تولید پیراهن های با کیفیت و قیمت مناسب و ظاهر آراسته سبب می شود تا تقاضا جهت آن بیشتر شود . از طرف دیگر با توجه به سهولت تولید این محصول و فراهم بودن مواد اولیه آن در کشور به برنامه ریزی دقیق در تولید این محصول سبب می شود تا تولید محصول علاوه بر رفع نیازهای داخلی و خارجی ، سبب ایجاد اشتغال و سوددهی در کشور گردد .

 


فرایند تولید پوشاک مردانه

 

بخش های مختلف یک کارخانه تولیدی پوشاک عبارتند از :

1- واحد طراحی :

واحد طراحی به نوعی واحد تحقیق و توسعه کارخانه پوشاک محسوب می شود . زیرا در این واحد ، نمونه اولیه پوشاک ، طراحی شده یا نمونه های قبلی توسعه داده می شود . به طور کلی وظایف واحد طراحی در بیشتر کارخانه های پوشاک شامل هشت مرحله زیر است :

- پیش بینی نیاز بازار

- طراحی پارچه

- برنامه ریزی انتخاب الگوهای فصل ( کلکسیونی ) جهت ارزیابی بازار

- الگوسازی

- نمونه دوزی

- سایزبندی الگو

- تهیه مارکر

2- واحد برش :

مرحله برش به عنوان یک بخش مستقل ، در مقایسه با سایر مراحل تولید پوشاک ، تأثیر قابل ملاحضه ای در قیمیت تمام شده ی محصول دارد . فرآیندهای تولید در سالن برش عبارتند از :

- برنامه ریزی الگو

- پهن کردن

- برش

- آماده سازی برای دوخت

برای برش پارچه از ابزارهای برش یا قیچی های مختلفی استفاده می شود که می توان به دو گروه کلی دستی و ماشینی تقسیم بندی نمود . ابزارهای برش ماشینی خود شامل ماشین های برش ثابت و متحرک می باشند و نیروی محرکه آنها عمدتا انرژی الکتریکی می باشند در حالیکه ابزار دستی به کمک نیروی دست کارگر عمل برش را انجام می دهند .

ماشین های برش ثابت شبیه ماشین اره نواری می باشد . همچنین علاوه بر دسته بندی های فوق ماشین های برش را از نظر نوع تیغه نیز می توان به دو دسته تیغه مستقیم و تیغه دورانی تقسیم بندی کرده و از طرفی ماشین های برشی متحرک در مواقعی که طول و ارتفاع لایه های پارچه زیاد باشد مورد استفاده قرار می گیرند .

در غیر این صورت وقتی طول و ضخامت لایه های کم بوده و جابجا نمودن مجموعه لایه ها موجب بهم ریختن آنها نگردد از ماشین های برش ثابت استفاده می شود ، عوامل مختلفی در انتخاب صحیح ماشین دخیل می باشند که مهمترین آنها عبارت است از نوع پارچه ، فرم ها ، اشکال برش ، فاکتورهای مؤثر در انتخاب یک نوع ماشین خاص عبارت است از :

1- اندازه تیغه ( یا ارتفاع استاندارد )

2- وزن ماشین

3- قدرت و سرعت موتور

4- مقدار بالا آمدن تیغه ( مقدار ضریب تیغه )

5- نوع صفحه نگدارنده دستگاه

6- نوع تیغه و.....

همچنین اندازه تیغه یا ارتفاع استاندارد برای برش بین 4 الی 13 اینچ است .

3- واحد فیوزینگ :

فیوزینگ یا لایه چسب زنی عبارت است از چسباندن لایی گداختنی به یک طرف پارچه پایه ( اصلی ) توسط گرما و فشار که عمل چسبیدن لایی گداختنی یک طرف پارچه با ذوب شدن رزین گرمانرم آن صورت می گیرد .

4- واحد دوخت :

فرآیند میانی در صنعت پوشاک ، اتصال قطعات یا اجزای لباس به یکدیگر است . این فرآیند را دوخت گویند . با وجود انواع مختلف ماشین دوخت ، اما اساس کار آنها یکی است . ماشین آلات و تجهیزات دوخت به قرار زیر هستند :

- ماشین های دوخت پایه مانند ماشین لبه دوز ، جادکمه زنی و.....

- ماشین های دوخت تخصصی

- تجهیزات کمکی : مانند میز ماشین دوخت ، صندلی کار ، نگهدارنده کار و ....

5- واحد پرس :

انجام عملیات پرس در خلال یا انتهای فرآیند تولید پوشاک ، یک نیاز اساسی جهت شکل دادن و تکمیل آنهاست ، لذا فرآیند پرس کاری به دو دسته تقسیم می شود:

1- پرس در خلال تولید : شامل عملیات اتوکاری در خلال تولید

2- پرس تکمیلی : انجام عملیات پرس بر روی کادری تکمیل شده ( پوشاک ) است .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه

 

• ماشین برش اره ای

• قیچی کوریس

• ماشین راسته دوز

• اورلوک پنج نخ

• مادگی دوز

• ماشین دگمه دوزی

• اطو

• دیگ بخار

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه تولید پوشاک مردانه | پیراهن مردانه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . در صورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پنبه هیدروفیل ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool