طرح توجیهی تولید انواع زیپ سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Types of zipper

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع زیپ سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع زیپ را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

زیپ ها در سه نوع پلاستیکی ، استخوانی و فلزی و معمولا به صورت یکسره ساخته می شوند و سپس در اندازه های مختلف بریده و پس از نصب اجزاء لازم بر حسب نوع مصرف به بازار عرضه می گردند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع زیپ


 

عمدتا زیپ ها از دو نوع فلزی و پلاستیکی توام با نوار بافته شده از نخ پنبه ای یا نخ مخلوط با الیاف مصنوعی ( مانند نایلون و پلی استر ) یا الیاف مصنوعی صد در صد تهیه می شود .

در نوع اول از آلیاژ برنج و آلومینیوم و مس برای ساخت دندانه استفاده می شود و در نوع دوم از فیلامنت نایلون یا پلی پروپلین برای ساخت دندانه بهره گیری می شود . جنس زیپ بسته به نوع مصرف آن و قیمت تمام شده ی محصول انتخاب می گردد .

1 – زیپ استخوان :

در این نوع زیپ از منو فیلامنت پلی پروپیلن برای ساخت دندانه استفاده می گردد . علیرقم پایین بودن قیمت مواد اولیه به دلیل کاهش مؤثر تولید در این روش قیمت تمام شده نسبتا بالاست و این زیپ معمولا گرانترین نوع زیپ است و مورد مصرف بیشتر برای کاپشن و بادگیرهای زمستانی دارد .

2 – زیپ فلزی :

مواد اولیه این نوع زیپ برنج ، مس و یا آلومینیم و نیکل می باشد . خط تولید زیپ فلزی طولانی و طبعا قیمت تمام شده بالاتراست . اصولا ماشین آلات خط تولید این نوع زیپ با زیپ پلاستیکی پس از مرحله ی نوار بافی کاملا متفاوت است .

3 – زیپ نایلونی :

به دلیل مصرف عام بخصوص برای البسه از یک طرف و خط تولید نسبتا کوتاه تر و بالمحال قیمت تمام شده پایین به عنوان طرح قابل اجرا در چارچوب صنایع کوچک جا دارد .

در واحدهای بزرگ زیپ سازی بافت نوار کناره با استفاده از نخ خریداری شده از ریسندگی و همچنین قالب سازی انواع و سایز متفاوت کشور بست ها و ساخت این قطعات در خود واحد انجام می شود که این باعث بالا رفتن قابل توجه سرمایه گذاری طرح از یک طرف و استفاده از تخصص های مختلف از طرف دیگر می گردد .

به علت ممنوعیت فعلی واردات با توجه به بازار رو به رشد مصرف زیپ کمبودهای قابل توجهی در سالهای آینده ی موجود خواهد بود که می بایست با احداث چنین صنایعی مرتفع گردد . احداث واحدهای جدید صنعتی علاوه بر رفع نیازهای مصرفی کشور شرایط صادراتی محصولی را به همرا نیز داشته باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع زیپ


 

زیپ برای دوخت موقت دو قسمت البسه یا کفش بکار می رود . این مورد به خصوص در کاپشن و کفش ، کیف و .... حائز اهمیت است . به طوری که در برخی موارد همچون باگیر ، کیف و .... نمی توان کالای جایگزینی برای آن تعریف کرد . از این رو یکی از عمده مصرف کنندگان این کالا کارخانجات تولید پوشاک می باشد . همچنین با توجه به مصرفی بودن و طول عمر کم زیپ و نیاز به تعویض مجدد هر چند ماه یکبار آن ، مشخص می شود که به چه میزان در خواست انواع زیپ بالاست .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع زیپ :

شماره استاندارد عنوان استاندارد

1233 زیپ های فلزی و پلاستیکی

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع زیپ :

کشورهای عمده تولید کننده زیپ عبارتند از : امارات ، چین ، ترکیه ، ایتالیا ، کره جنوبی

کشورهای عمده مصرف کننده زیپ عبارتند از : کانادا ، گرجستان ، آلمان ، ترکیه ، چین ، کره جنوبی ، ایتالیا

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع زیپ


 

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی شامل ورود کالا موکول به موافقت وزارت بازرگانی و دارا بودن شرایط موجود در آیین نامه های گمرکی می باشد . بررسی کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی در سال 1387 ، نشان می دهد واردات و صادرات زیپ ، آیین و مقررات ویژه ای ندارد .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع زیپ :

از زیپ در تولید انواع پوشاک مردانه ، زنانه و بچه گانه به عنوان اجزای اصلی و تزئینات به کار می رود . بنابراین اهمیت آن در ردیف اجزای مختلف پوشاک نظیر دکمه ، نخ دوخت ، چاپ ، گلدوزی و..... است و نقش مؤثری در کیفیت و زیبایی پوشاک دارد .

 


فرایند تولید انواع زیپ

 

روش های تولید این محصول نیز عمدتا یکسان بوده و فقط می تواند تفاوت هایی داشته باشد ، که می توان به دو روش تولید مکانیزه و اتوماتیک و تقسیم نمود که هر یک از عناوین فوق در زیر به اختصار تشریح می گردد .

1- نقش کارگر در این روش تنها کنترل ماشین آلات در خط تولید بوده و کلیه عملیات در فرایند تولید به صورت اتوماتیک و توسط ماشین انجام می گردد . به این ترتیب انجام عملیات از سرعت و کیفیت و ایمنی بالایی برخوردار است . ولی در عین حال سرمایه گذاری زیاد اشتغال زائی کم و هزینه ی تعمیر و نگهداری بالا از نکات نامطلوب این روش می باشد .

2- تولید نیمه اتوماتیک این محصول تلفیقی از روش مکانیزه و دستی بوده به طوریکه بخشی از عملیات در این روش توسط کارگران و درصدی نیز توسط ماشین مربوطه انجام می گیرد .

برای تهیه ی زیپ روش تولید بدین گونه می باشد ، که مواد اولیه را به نسبت نیاز از انبار مواد اولیه تهیه کرده و طبق نظر قسمت کنترل کیفیت مواد اولیه بررسی می گردد و توسط دستگاه ها عمل آوری شده و به اشکال مورد نظر تبدیل و عملیات مقاوم سازی و تزئین و رنگ انجام می گیرد .

سپس در ظرفی که دارای استاندارد مشخص است بسته بندی شده و برچسب کارخانه تولیدی به همراه مشخصات زیپ روی کارتن آن چسبانده خواهد شد . سپس در کارتن قرار گرفته و به سمت انبار هدایت می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع زیپ

 

• فنر ساز

• دوخت فنر

• اتصال بست پایین

• دیگ رنگرزی

• خشک کن

• دستگاه برش

• اتصال بست بالا

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث واحد تولید انواع زیپ

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع زیپ ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.