جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های کشاورزی و دامپروری و کشت و صنعتطرح توجیهی احداث نهالستان بلوبری و کرانبری سال 1400 + pdf + word
طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام سال 1400 + کامفار - 4.0 out of 5 based on 8 votes
امتیاز کاربر:  / 8
ضعیفعالی 

Raw silk fabric

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

پارچه ابریشمی با استفاده از نخ های تار و پود ابریشمی خام بافته می شود و صمغ آن در مرحله پارچه و براساس رنگ آمیزی مورد نظر صورت می گیرد . از پارچه های ابریشمی اغلب در تهیه لباس های گران قیمت زنانه و مردانه مانند لباس های رسمی ، روسری ، شال ، کروات و جوراب ، انواع منسوجات خانگی نظیر پرده ، نوارهای تزیینی در پرده ها و رومبلی ها ، رومیزی ، فرش و .... استفاده می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام


 

این نوع پارچه با استفاده از نخ های تار و پود ابریشمی خام بافته می شود و صمغ آن در مرحله پارچه و براساس رنگ آمیزی مورد نظر صورت می گیرد . انواع پارچه هایی که در این دسته تولید می شوند عبارت است از :

هابوتائیی ، ابریشم قرمز ، شی اوز ، ابریشم دران ، پانگی ، ابریشم بافت بریدج ، جی فون ، نینون ، کرپ ابریشم ، کرپ صاف ، کرپ دوشین ، کرپ ساتین ، کرپ ژرژت ، ارگاندی ، کن چو ، یس تونگ ، فوجی ، شاو رو می باشد .

پارچه بوتائی یکی از پارچه های مهم و پر مصرف در ژاپن است . در حال حاضر این نوع پارچه ابریشمی در عرض های کم و زیاد و در انواع نرم و براق بافته می شود . کاربرد این پارچه عمدتا در تولید روسری ، شال گردن ، آستری ، انواع لباس ها خصوصا کروات و کیمونو می باشد . این نوع پارچه در انواع راه راه ، گلدار و ساده تولید و از نظر وزن پارچه نیز به صورت سبک ، متوسط و سنگین تولید می شود .

پارچه ابریشم قرمز به صورت خام بافته می شوند و از 1 تا 2 نخ ابریشمی برای تار و 2 تا 3 نخ ابریشمی برای پود استفاد می شود . پس از صمغ گیری پارچه را به رنگ های سرخ و یا ساده دیگر رنگ آمیزی می کنند . این پارچه بیشتر برای آستری کاربرد دارد و از آنجایی که بیشتر به رنگ آمیزی می شود به نام ابریشم قرمز شناخته می شود .

پارچه ابریشمی شی اوز در واقع پارچه ابریشمی هابوتائی سنگین است . خواصی شی اوز با پارچه های هابوتائیی معمول فرق می کند . در پارچه شی اوز نخ تار از نخ پود سنگین تر است . ظرافت نخ تار در این نوع پارچه بین 100 تا 180 دنیر است . علاوه بر پارچه های ساده ، پارچه های بافت گلدار و نواری نیز بافته می شود . موارد مصرف این پارچه مشابه پارچه های هابوتائی است .

پارچه ابریشمی دران دارای بافت ساده می باشد و علاوه بر آنکه ظرافت نخ های تار و پود با یکدیگر برابر است ، تراکم تاری و پودی نیز یکسان است . این نوع پارچه ها به عنوان زمینه نقاشی های ژاپنی استفاده می شود . این نوع پارچه به صورت صمغ گیری نشده مصرف می شود .

پارچه پانگی از نوع پارچه های ظریف با بافت ساده است . پارچه پانگی دارای ظاهری کم رنگ می باشد . از آنجایی که رنگرزی این پارچه مشکل است معمولا با رنگ طبیعی خود مصرف می شود . کاربرد آن بیشتر در تهیه لباس های دخترانه و رومیزی ها و پرده است .

در پارچه ابریشمی بریدج ، دو نخ خام با ظرافت 18 دنیر در کنرهم به عنوان نخ تار و سه نخ خام با ظرافت 20 دنیر با هم به عنوان نخ پود استفاده می شود . بافت این نوع پارچه سرژه بوده و فقط در لباس های ژاپنی ها استفاده می شود .

پارچه ابریشمی جی فون از نوع پارچه های خام ظریف با بافت ساده است . برای تهیه این پارچه از نخ خام با ظرافت 28 تا 42 دنیر و با تاب 1400 تا 1600 تاب در متر به عنوان نخ تار و پود استفاده می شود . پارچه پس از بافت بدون صمغ گیری رنگرزی و چاپ می گردد . مصرف آن به عنوان توری ، شال گردن و پوشش های تزئینی تابستانه است .

در پارچه نینون از نخ چندلای 28 دنیر با 800 تا 1000 تاب در متر به عنوان نخ تار و پود استفاده می شود . پارچه نینون مشابه پارچه جی فون است با این تفاوت که پارچه نینون پس از بافت صمغ گیری می شود . پارچه نینون اغلب به صورت سفید به عنوان شال گردن و محصولات دکوراسیون استفاده می شود .

پارچه نینون به صورت عرض کم و چین دار است و در تهیه آن از نخ ریسیده شده استفاده می گردد . نخ های مصرفی می تواند دارای تاب Z ویا S باشند . پارچه پس از بافته شدن و صمغ زدایی در آب نیمه گرم مالش داده می شود ، تا پین های لازم ایجاد شود . از نظر وزنی پارچه در دو نوع سنگین و سبک بافته می شود .

بر اساس سلیقه های مصرف کنندگان در انواع مختلف چین داده شده و ساده و راه راه تولید می شود . این نوع پارچه ها در تولید لباس های زنانه و کیمونو کاربرد دارد . کرپ های نازک در انواع مختلف مثل کرپ هی توکش ، کرپ کنیشا ، کرپ کاهامپو ، کرپ یوزوار ، کرپ برودری دوزی شده ، کرپ کومیر ، وال ، کرپ کابدو و ... تولید می شوند .

پارچه کرپ صاف از نخ ابریشمی ظریف به عنوان نخ تار و با تراکم بالا بافته می شود . چین های این نوع کرپ ظریف می باشد و ظاهر آن تقریبا صاف به نظر می رسد . این پارچه در انواع رنگ های سفید و سایر رنگ های ساده و چاپ شده تولید می شود .

مصرف آن در تولید لباس های زنانه ، بلوز ، آستری و ... است . در پارچه کرپ دوشین تراکم تارها تا حدودی بیشتر از کرپ صاف است و چین های آن واضح تر و برجسته تر است .

این نوع پارچه کاربرد زیادی در تهیه لباس ، بلوز ، آستری ، شال گردن و دستکش های زنانه دارد . پارچه کرپ ساتین از نظر بافت مشابه ساتین معمولی است . اگر چه نخ های مورد استفاده در این کرپ همانند سایر کرپ ها است ولی ظاهری شبیه به ساتین دارد و چین های آن در یک روی پارچه بسیار ناچیز است و شبیه کرپ صاف می باشد . پشت و روی این پارچه دارای خواص ظاهری کاملا متفاوت است . مصرف آن برای لباس های زنانه مثل دامن و آستری می باشد .

پارچه کرپ ژورژت با استفاده از نخ تار و پود با تاب بالا بافته می شود . چین های آن بسیار ریز و شفافیت آن نیز نسبتا کم است . کاربرد آن در لباس های زنانه و بچه گانه ، روسری ، کلاه زنانه ، انواع تورها و لوازم تزئینی است .

پارچه ارگاندی با استفاده از الیاف خام ابریشمی با تاب کم بافته می شود . این نوع پارچه جز پارچه های صاف محسوب می شود و با استفاده از تثبیت سرسین بر روی پارچه رنگ آمیزی می گردد . این پارچه زیر دست زبری دارد و سبک وشفاف است . مصرف آن در تهیه لباس های تابستانه ، بلوزها و آستری لباس ها و کلاه زنانه است .

پارچه کن چو از نوع پارچه های سبک می باشد و با استفاده ازابریشم تاسار بافته می شود . پارچه پس از بافته شدن صمغ گیری می شود . تولید آن در رنگ های ساده و چاپی می باشد و مصرف آن در پوشاک زنانه و بچه گانه و آستر لباس ها می باشد .

پارچه پیس تونگ از انواع پارچه های صاف و موج دار می باشد و از ابریشم تاسار بافته می شود . زیردست این پارچه زبر است ولی در عین حال لطیف بوده و کاربرد آن در تولید انواع بلوز و لباس ورزشی و پرده است .

پارچه فوجی از نوع ساده است و از نخ های رشته شده ابریشمی در تار و پود استفاده می شود . پارچه فوق بسیار نرم می باشد و در تولید کیمونو و انواع آستری کاربرد دارد . پارچه فوق از نوع پارچه گاز ( GAZ) می باشد . این پارچه بسیار سبک و شفاف بوده و مصرف آن بیشتر در لباس های تابستانه کیمونوهای تابستانه و انواع پرده می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام


 

از پارچه های ابریشمی اغلب در تهیه لباس های گران قیمت زنانه و مردانه ( در کشورهای اسلامی به دلیل اعتقادات مذهبی استفاده از پارچه 100% ابریشم برای البسه مردانه استفاده نمی شود . ) مانند لباس های رسمی ، روسری ، شال ، کروات و جوراب ، انواع منسوجات خانگی نظیر پرده ، نوارهای تزیینی در پرده ها و رومبلی ها ، رومیزی ، فرش و .... استفاده می شود .

از کاربردهای صنعتی پارچه های تهیه شده از این لیف می توان به مواردی نظیر شابلون های چاپ و در مواردی که نیاز به عایق کاری الکتریکی است اشاره کرد . پارچه های ابریشمی به دلیل جذب آب بالا ، پوشاک مناسب در هوای گرم محسوب می شود و نیز به دلیل هدایت حرارتی ناچیز در هوای سرد بدن را گرم نگه می دارد .

پارچه های تهیه شده از الیاف ابریشم در خواصی نظیر نرمی و لطافت زیردست و قابلیت آویزش زیاد نسبت به بقیه لیاف دارای برتری است . نخ ابریشم همچنین برای بافت پارچه در گردبافی ، تخت بافی و حلقوی تاری نیز استفاده می شود . مهمترین مصرف پارچه های گردباف برای لباس های زنانه ، لباس های ورزشی و ژاکت است .

استاندارد های قابل توجه پارچه ابریشمی خام :

876  : پارچه های ابریشم طبیعی کلاقه ای چاپ باتیک

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام


 

بیش از 30 کشور در دنیا به تولید ابریشم می پردازند ، که از جمله مهم ترین آن ها چین ( 5/58% ) ، هند ( 15% ) و ژاپن ( 4/12 % ) می باشد .

10 کشور اول تولید کننده پیله ابریشم عبارتند از : چین ، هند ، ازبکستان ، برزیل ، ایران ، تایلند ، ویتنام ، کره ، رومانی ، ژاپن

کشور های عمده تولید کننده ابریشم : چین ، هند ، ایران

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام


 

بررسی آیین و مقررات صادرات و واردات کشور ، نشان دهنده عدم وجود شرایط خاص برای واردات این نوع پارچه می باشد ولی واردات و صادرات پیله ابریشم و نخ آن ، شرایط خاصی دارد که مهمترین آن ها عبارتند از :

1. ورود و صدور پیله ابریشم مشمول این فصل موکول به رعایت ماده 7 قانوندامپزشکی مصوب سال 1350 است .

2. ورود نخ ابریشم و نخ تابیده از آخال ابریشم جهت تولید نخ های جراحی به تشخیص وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است .

شرایط صادرات مشابه شرایط ذکر شده برای واردات است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام

 

در سال های اخیر وجود الیاف مصنوعی و استفاده از آن ها در صنایع نساجی سبب شده بود ، تا توجه به الیاف طبیعی کمتر صورت پذیرد . با گذشت زمان و به دلیل برخی مشکلات ناشی از استفاده از الیاف مصنوعی ، توجه صنایع نساجی به الیاف طبیعی در حال افزایش است .

الیافی چون پشم ، پنبه و ابریشم به طور قابل توجه و به طور رقابتی با الیاف مصنوعی در صنعت نساجی مورد استفاده قرار می گیرد . در این میان به الیاف ابریشمی به دلیل خواص منحصر به فردشان توجه ویژه ای شده است . به علت تولید محدود این الیاف و تقاضای بالای مصرف این ماده ، قیمت این الیاف در مقایسه با الیاف طبیعی دیگر بسیار بالاتر می باشد .

از این رو توجه و سرمایه گذاری در بخش تولید ابریشم ، سبب می شود تا ارزش افزوده بالایی در تولید این الیاف ایجاد شود . از آنجایی که تولید این الیاف اغلب در مراکز روستایی صورت می پذیرد ، از این رو تولید و سرمایه گذاری در این بخش به طور غیر مستقیم سبب رونق پخش کشاورزی کشور نیز می گردد .

 


فرایند تولید پارچه ابریشمی خام

 

روش های عمده تولید پارچه ابریشمی به طور کلی به دو روش دستباف و غیردستباف تقسیم می شوند .

تولید پارچه های ابریشمی دستباف :

در بافت پارچه های ابریشمی از ماشین های بافندگی ماکویی مختلفی استفاده می شود . معمول ترین ماشین بافندگی در گذشته ، ماشین بافندگی دستی بوده است که در حال حاضر نیز جهت بافت پارچه های ابریشمی یا مخلوط ابریشمی در کارگاه های بسیار کوچک به کار می رود .

به طور کلی سرعت تولید یک ماشین بافندگی وابسته به طرح بافت و تراکم پارچه دارد . ولیکن سرعت تولید ماکویی دستی 15 تا 25 متر در روز می باشد و عرض پارچه تولیدی نیز بسیار کم است .

پارچه های تولیدی به این روش دارای ارزش هنری بوده و قیمت بالایی دارد . اجزای این ماشین ها ساده و شبیه به ماشین های بافندگی امروزی است . در بیشتر موارد نوع نخ مصرفی در این روش صمغ گیری و رنگرزی شده می باشد و پارچه تولید شده ، آماده مصرف می باشند .

در برخی از موارد پارچه های تولیدی از نخ ابریشمی صمغ گیری شده می باشند ، که پس از تولید به روش سنتی بر آن ها عملیات چاپ انجام می گیرد . از نخ ابریشمی در قلاب بافی و پارچه های گیپور نیز استفاده می شود ولیکن عمومیت ندارد .

پارچه های ابریشمی غیر دستباف :

در تولید این نوع پارچه ها عموما از ماشین های بافندگی ماکویی پیشرفته و اتوماتیک استفاده می شود . برای بافت پارچه های تاری پودی ماشین های پیشرفته زیادی طراحی و ساخته شده است . اما به دلیل حجم کم نخ ابریشمی در مقایسه با سایر الیاف ، برای این پارچه ها ماشین خاصی طراحی و ساخته نشده است .

ولیکن ماشین آلات طراحی شده برای بافت نخ های فیلامنتی را می توان با اندکی تغییر برای این نخ های ابریشمی نیز به کار گرفت . چرا که ابریشم به دلیل آنکه یک نوع لیف یکسره است تا حدودی مشابه نخ های فیلامنتی است . در حال حاضر از ماشین های بافندگی رپیری و جت هوا برای بافت پارچه ابریشمی استفاده می شود .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پارچه ابریشمی خام

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پارچه ابریشمی خام با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool