جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Wick Oil Burners

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فیتیله وسایل نفت سوز سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فیتیله وسایل نفت سوز را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فیتیله در اصطلاح نساجی به معنی پارچه های کرکی ( مو دار ) و نیز انواع فیتیله های نفت سوز اطلاق می گردد . این محصول در انواع وسایل حرارتی و روشنایی نفتی بکار می رود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیتیله وسایل نفت سوز


 

فیتیله در اصطلاح نساجی به معنی پارچه های کرکی ( مو دار) و نیز انواع فیتیله های نفت سوز اطلاق می گردد . فیتیله ها به صورت دستی تولید می شدند ولی امروزه فیتیله های وسایل دستگاه های نفت سوز توسط دستگاه فیتیله باف ، بافته می شوند .

این محصول در انواع وسایل حرارتی و روشنایی نفتی بکار می رود . انواع فیتیله ها حدودا دارای چهارده نوع متفاوت می باشد ، ولی پرمصرف ترین آن چهارنوع است ، البته شیوه تولید مشابه می باشد و تنها از جهت ابعاد از یکدیگر متمایز می باشند .

کاربرد فیتیله وسایل نفت سوز :

از این محصول می توان در انواع وسایل حرارتی و روشنایی نفت سوز استفاده نمود . برای مثال در انواع علاء الدین ، چراغ های خوراک پزی ، سماور و گردسوز ها کاربرد دارد . این وسایل در گذشته نه چندان دور عمومیت داشته و هم اکنون نیز در فصول سرما مصرف زیادی دارند . به علاوه همچنان در شهرها و روستاهای زیادی از مایحتاج ضروری مردم به شمار می آید .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فیتیله وسایل نفت سوز


 

استانداردهای ذکر شده مطابق با استانداردهای جهانی بوده و کاملا قابل قبول و لازم الاجرا است که بدین شرح می باشد :

370 :  فتیله های نفت سوز

371  : فتیله های نفت سوز

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده فیتیله وسایل نفت سوز :

کشورهای عمده تولید کننده عبارتند از : چین و امارات متحده عربی

کشورهای مصرف کننده عبارتند از : آذربایجان و ارمنستان

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیتیله وسایل نفت سوز :

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی شامل ورود و صادرات کالا موکول به موافقت وزارت بازرگانی و دارا بودن شرایط موجود در آیین نامه های گمرکی می باشد . بررسی کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی در سال 1387 ، نشان می دهد واردات و صادرات فیتیله وسایل نفت سوز ، آیین و مقررات ویژه ای ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیتیله وسایل نفت سوز


 

فیتیله در چراغ ها و بخاری های نفت سوز ، همچنین فندک و شمع و..... بکار می رود که در گذشته به منظور گرمایش ، روشنایی و پخت و پز منازل بسیار مورد توجه بود .

به طوری که در هر خانه ایرانی حداقل سه وسیله نفت سوز وجود داشت ، که نیاز به انواع فیتیله داشتند و کیفیت خدمات دهی آنها وابسته به کیفیت فیتیله مصرفی داشت . ولی امروزه ، اغلب خانه های ایرانی از تجهیزات گرمایشی ، پخت و پز و روشنایی گاز سوز استفاده می کنند که نیازی به فیتیله ندارند .

بنابراین جایگاه این محصول در کشور بسیار افت کرده است و اهمیت ویژه ای برای اکثر ایرانیان ندارد و با وجود منابع گاز در آینده هم برای آن افق روشنی برای آن متصور نیست .

 


فرایند تولید فیتیله وسایل نفت سوز

 

1- چند لاکنی :

در بعضی از کارگاه ها نخ های وارد شده به خط تولید در ماشین های چند لاکنی چند لا شده و به صورت بقچه در پشت ماشین بافندگی قرار می گیرد . در این مرحله نخ های یکسان برای استفاده به عنوان نخ تار چندلا شده و به اندازه لازم تاب داده می شوند .

2- چله پیچی :

نخ های تار را جهت باقت روی نورد پیچیده و آماده سوار شدن روی ماشین بافندگی می نمایند . در این حالت مرحله ی چله کشی حذف می شود .

3- بافندگی :

از در هم رفتن نخ های تار و پود تهیه می شود . با توجه به عرض های مختلف فیتیله های مورد نظر تنظیماتی روی ماشین های بافندگی انجام می شود .

4- برش :

فیتیله ها پس از خارجشدن از ماشین های بافندگی برش داده می شوند . دستگاه برش می تواند دستی و یا اتوماتیک باشد .

5- رنگ زنی :

در این مرحله به قسمت پایین فیتیله رنگ زده می شود . رنگ زنی به این صورت انجام می گیرد که فیتیله از لایه غلطک های آغشته به رنگ عبور کرده و فولارد می شود . فیتیله ها پس از رنگ زنی در هوای آزاد خشک می شوند .

6- پرس :

فیتیله های دستگاه پرس خشک و گرم از لایه غلطک های فشاردهنده ی گرم گذشته و اطو می شوند .

7- کنترل چشمی :

در این مرحله فیتیله ها از نظر یکنواختی بافت ، رنگ و سایر عیوبات ظاهری کنترل چشمی می شود .

8- بسته بندی :

در این مرحله فیتیله ها بسته بندی می شوند . فیتیله های علاء الدین به صورت تکی در داخل نایلون قرار گرفته و هر یک در داخل یک جعبه قرار داده می شوند . بعضی از فیتیله ها نیز به صورت متری بسته بندی می شوند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فیتیله وسایل نفت سوز

 

• دستگاه نختاپ

• ماشین دوک پیچ

• ماشین چله کشی

• ماشین بافندگی

• ماشین برش

• ماشین غلتک ( اتو )

• رنگ کن

• دگمه زن

• چرخ خیاطی

• میز کار

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فیتیله وسایل نفت سوز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فیتیله وسایل نفت سوز ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روش های اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool