طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Mattress

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

محصول مورد نظر تولید لحاف ، تشک یک نفره ، دو نفره و بالش که رویه آن ها از پارچه های تترون یا کتان گلدار و لایه آنها از جنس پلی استر می باشد ، که اصطلاحا به لحاف و بالش پشم شیشه معروف است .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک


 

این محصول یک کالای مصرفی بوده و محصول اصلی به حساب می آید ، هر چند در بسیاری از مواد تهیه و خرید این محصول بیشتر از نیاز از انجام می گیرد ولی با این حال از نقش اصلی این کالا چیزی نمی کاهد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک :

شماره استاندارد عنوان استاندارد

6144 لحاف ماشینی – ویژگی ها و روش آزمون

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده بالش و لحاف و تشک :

این محصول در اکثر کشورهای تولید می شود ولی کشورهای دارای صنعت نساجی از قدرت و توان بیشتری در تولید هر چه بهتر با قیمت پایین تر را دارا می باشند .

با این وجود در سال های اخیر با ورود چین به این عرصه تولید این گونه محصولات با قیمت مطلوب تر محقق گردیده است . از جمله کشورهای تولید کننده می توان ایران ، سوریه ، چین ، ترکیه

همچنین این محصول در تمامی کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و برای بازار مصرف این کالاها نمی توان کشورهای خاصی را در اولویت بازار قرار داد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک


 

با مراجعه به کتاب مقررات بازرگانی کشور ، محدودیت خاصی وجود ندارد ولی به دلیل بالا بودن حق گمرک ، این محصول از واردات زیاد بالایی بهره مند نمی باشد و همچنین وجود این محصول با کیفیت نسبتا مناسب و همچنین قیمت مناسب در بازار داخل و استفاده عموم مردم از اجناس داخلی به دلیل در دسترس بودن ، واردات قابل ملاحضه ای را شامل نمی شود .

همچنین با مطالعات انجام شده در این زمینه و مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات شرایط خاصی برای صادرات اینگونه محصولات وجود ندارد ولی تولیدکنندگان ما ملزم به رعایت یکسری شرایط کلی و البته اصلی می باشند .

کیفیت مناسب و مطلوب در حد کیفیت بازار جهانی ، ایجاد زیبایی ظاهری و طرحهای جالب و متنوع که باعث جلب نظر بیشتر کالا برای مشتری گردد . مورد دیگر رعایت استانداردها و شرایط و خصوصیات شرکت مقصد یا دریافت کننده این محصول می باشد چرا که توجه به این مسائل و کاربرد آن در تولید و انتخاب رنگ و طرح کالا ، تاثیر بسزایی در خریدار گذاشته و قیمت آنرا توجیه کرده و میزان فروش را بالا می برد .

در ضمن داشتن قیمت مناسب در بازار جهانی از دیگر عوامل موثر در صادرات کالا می باشد . همچنین اگر تولید کننده ای دارای سابقه خوبی در تولید و فروش محصول باشد عاملی تاثیر گذار در انتخاب محصول آن کشور از طرف مشتری خواهد بود .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک


 

این محصول در کشور یک کالای مصرفی بوده که کاربرد و استفاده فراوانی در همه منازل دارد ، اما با توجه به پایین بودن کیفیت نسبت به کالای مشابه خارجی ، که مسلما نارضایتی از قیمت کالا را برای مشتری بدنبال دارد .

می توان با افزایش هر چه بیشتر کیفیت و ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر و ساختار آن و ایجاد نوآوری در این کالا قیمت آن را توجیه کرد و هم طبع تنوع طلب مشتری را برآورده نمود که این موضوع تاثیر بسزایی در امر صادرات و رونق این صنعت در کشور خواهد داشت و نیاز به همین مقدار اندک واردات نیز رفع می گردد .

با توجه به اینکه کشور ما در زمینه نساجی با کم و کاستی هایی روبروست و در مقابل کمترین تقاضا و سفارش بازار صادرات ناتوان است و واردات این کالاها از طرق مختلف بصورت غیر قانونی به داخل سرازیر می شود .

با توجه به وابستگی این محصول به صنعت نساجی ، بهتر است بیشتر مورد توجه قرار گیرد و این مشکلات اساسی را رفع نموده تا قیمت کالا برای مصرف کننده قابل هضم بوده و هم از لحاظ کیفیت و بهره وری رضایت مصرف کننده و تولید کننده را جلب نماید و صنعت صادرات را نیز گسترش دهد .

 


فرایند تولید بالش و لحاف و تشک

 

1 ) رول کردن و بریدن پارچه :

که به منظور سریعتر باز شدن پارچه در کنار میز برش و بریدن آن به اندازه مورد نظر انجام می گیرد ( رول می شود ) که رول مزبور بر روی پایه نگهدارنده رول قرار می گیرد و باز می شود که پس از باز شدن به اندازه مورد نظر بوسیله ی قیچی دستی برش خورده و بر روی میز پهن می گردد و وقتی که بین چهل تا پنجاه برش انجام گرفت ، توسط خط کش و با گچ یا صابون خیاطی ، خط کشی شده و بوسیله قیچی برقی عمود بر فرم ( رویه ) مورد نظر برش می خورند که پس از انجام عملیات مزبور توسط چرخ مخصوص ( کاری ) به قسمت دوخت رویه منتقل می شوند .

2 ) دوخت رویه :

در این قسمت رویه های بریده شده ، دوخته می شوند بدین طریق که دو طرف ( کناره ها ) لحاف و تشک و کل بالش ( به غیر از گوشه ای از آن به منظور پر کردن الیاف ) دوخته می گردد و پس از انجام عمل مذکور رویه های تولیدی به قسمت لایه گذاری ( لحاف ) و لایه و فنر گذاری ( تشک ) و پر کردن الیاف ( بالش ) و بوسیله چرخ مخصوص حمل منتقل می شوند .

3 ) لایه گذاری :

در این قسمت لایی که به صورت رول باز می شود ، توسط قیچی دستی و به اندازه مورد نظر برش خورده و بر روی میز برش پهن می گردد و زمانی که تعداد لایه های برش ( حداکثر ) به ده لایه رسید بوسیله صابون خط کشی و خط کش ، خط کشی شده و بعد از آن توسط قیچی عموده بر اره برقی برش خورده و بوسیله چرخ مخصوص به قسمت لایه گذاری حمل می شوند ( ضایعات جهت حلاجی به قسمت حلاجی منتقل می گردند ) و در قسمت لایه گذاری به شرح زیر عمل می شود :

الف : لایی به قطر 3 سانتی متر در داخل رویه لحاف گذارده ( پهن ) می شود .

ب : لایی تشک به قطر 2 سانتی متر می باشد که ابتدا یک لایی ( لایی زیری ) گذاشته می شود و سپس بر روی آن فنر قرار می گیرد و مجددا بر روی فنر یک لایی ( لایی رویی ) پهن می شود .

ج : جهت پر شدن بالش از الیاف پلی استر حلاجی شده و یا ضایعات لایی حلاجی شده استفاده می گردد .

4 ) دوخت نهایی :

در این بخش عملیات زیر صورت می پذیرد :

الف : دو طرف لحاف که دوخته نشده بود دوخت خورده و سپس جهت استحکام و زیباتر شدن نقش های مختلف در وسط رویه لحاف دوخت می شود .

ب : دو طرف تشک دوخته نشده ، بوسیله چرخ سر دوزی دوخته می شود .

ج : بعد از پر شدن بالش از الیاف دوخت نهایی ( گوشه باقی مانده ) انجام می پذیرد .

5 ) دوخت نوار ، دکمه و دسته :

در این قسمت اقدامات زیر انجام می پذیرد :

الف : جهت زیبایی بیشتر و استحکامآن دور لحاف را ( لبه ها ) با نوار به قطر 7 سانتی متر ( 1 سانتی متر تو رفته ) که از هر طرف 3 سانتی متر می باشد دوخته می شود .

ب : جهت استحکام و زیبایی بیشتر تشک ، دکمه بر روی آن دوخته می شود ( تشک یک نفره 5 دکمه و تشک دو نفره 8 دکمه )

ج : جهت حمل و نقل تشک ( پس از دوخت دکمه ) به کناره های آن دسته دوخته می شود . ( تشک یک نفره دو دسته در یک طرف )

و تشک دو نفره دو دسته به دو طرف آن دوخته می شود . )

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک

 

• اورلوک پنج نخ

• ماشین حلاجی

• قیچی عمودی

• قیچی گرد

• راسته دوز

• سردوز

• پایه نگدارنده رول

• دستگاه رول باز کن

• چرخ گاری مخصوص حمل

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث واحد تولید بالش و لحاف و تشک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.