جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 3.0 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Mattress

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

محصول مورد نظر تولید لحاف ، تشک یک نفره ، دو نفره و بالش که رویه آن ها از پارچه های تترون یا کتان گلدار و لایه آنها از جنس پلی استر می باشد ، که اصطلاحا به لحاف و بالش پشم شیشه معروف است .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک


 

این محصول یک کالای مصرفی بوده و محصول اصلی به حساب می آید ، هر چند در بسیاری از مواد تهیه و خرید این محصول بیشتر از نیاز از انجام می گیرد ولی با این حال از نقش اصلی این کالا چیزی نمی کاهد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک :

شماره استاندارد عنوان استاندارد

6144 لحاف ماشینی – ویژگی ها و روش آزمون

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده بالش و لحاف و تشک :

این محصول در اکثر کشورهای تولید می شود ولی کشورهای دارای صنعت نساجی از قدرت و توان بیشتری در تولید هر چه بهتر با قیمت پایین تر را دارا می باشند .

با این وجود در سال های اخیر با ورود چین به این عرصه تولید این گونه محصولات با قیمت مطلوب تر محقق گردیده است . از جمله کشورهای تولید کننده می توان ایران ، سوریه ، چین ، ترکیه

همچنین این محصول در تمامی کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و برای بازار مصرف این کالاها نمی توان کشورهای خاصی را در اولویت بازار قرار داد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک


 

با مراجعه به کتاب مقررات بازرگانی کشور ، محدودیت خاصی وجود ندارد ولی به دلیل بالا بودن حق گمرک ، این محصول از واردات زیاد بالایی بهره مند نمی باشد و همچنین وجود این محصول با کیفیت نسبتا مناسب و همچنین قیمت مناسب در بازار داخل و استفاده عموم مردم از اجناس داخلی به دلیل در دسترس بودن ، واردات قابل ملاحضه ای را شامل نمی شود .

همچنین با مطالعات انجام شده در این زمینه و مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات شرایط خاصی برای صادرات اینگونه محصولات وجود ندارد ولی تولیدکنندگان ما ملزم به رعایت یکسری شرایط کلی و البته اصلی می باشند .

کیفیت مناسب و مطلوب در حد کیفیت بازار جهانی ، ایجاد زیبایی ظاهری و طرحهای جالب و متنوع که باعث جلب نظر بیشتر کالا برای مشتری گردد . مورد دیگر رعایت استانداردها و شرایط و خصوصیات شرکت مقصد یا دریافت کننده این محصول می باشد چرا که توجه به این مسائل و کاربرد آن در تولید و انتخاب رنگ و طرح کالا ، تاثیر بسزایی در خریدار گذاشته و قیمت آنرا توجیه کرده و میزان فروش را بالا می برد .

در ضمن داشتن قیمت مناسب در بازار جهانی از دیگر عوامل موثر در صادرات کالا می باشد . همچنین اگر تولید کننده ای دارای سابقه خوبی در تولید و فروش محصول باشد عاملی تاثیر گذار در انتخاب محصول آن کشور از طرف مشتری خواهد بود .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک


 

این محصول در کشور یک کالای مصرفی بوده که کاربرد و استفاده فراوانی در همه منازل دارد ، اما با توجه به پایین بودن کیفیت نسبت به کالای مشابه خارجی ، که مسلما نارضایتی از قیمت کالا را برای مشتری بدنبال دارد .

می توان با افزایش هر چه بیشتر کیفیت و ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر و ساختار آن و ایجاد نوآوری در این کالا قیمت آن را توجیه کرد و هم طبع تنوع طلب مشتری را برآورده نمود که این موضوع تاثیر بسزایی در امر صادرات و رونق این صنعت در کشور خواهد داشت و نیاز به همین مقدار اندک واردات نیز رفع می گردد .

با توجه به اینکه کشور ما در زمینه نساجی با کم و کاستی هایی روبروست و در مقابل کمترین تقاضا و سفارش بازار صادرات ناتوان است و واردات این کالاها از طرق مختلف بصورت غیر قانونی به داخل سرازیر می شود .

با توجه به وابستگی این محصول به صنعت نساجی ، بهتر است بیشتر مورد توجه قرار گیرد و این مشکلات اساسی را رفع نموده تا قیمت کالا برای مصرف کننده قابل هضم بوده و هم از لحاظ کیفیت و بهره وری رضایت مصرف کننده و تولید کننده را جلب نماید و صنعت صادرات را نیز گسترش دهد .

 


فرایند تولید بالش و لحاف و تشک

 

1 ) رول کردن و بریدن پارچه :

که به منظور سریعتر باز شدن پارچه در کنار میز برش و بریدن آن به اندازه مورد نظر انجام می گیرد ( رول می شود ) که رول مزبور بر روی پایه نگهدارنده رول قرار می گیرد و باز می شود که پس از باز شدن به اندازه مورد نظر بوسیله ی قیچی دستی برش خورده و بر روی میز پهن می گردد و وقتی که بین چهل تا پنجاه برش انجام گرفت ، توسط خط کش و با گچ یا صابون خیاطی ، خط کشی شده و بوسیله قیچی برقی عمود بر فرم ( رویه ) مورد نظر برش می خورند که پس از انجام عملیات مزبور توسط چرخ مخصوص ( کاری ) به قسمت دوخت رویه منتقل می شوند .

2 ) دوخت رویه :

در این قسمت رویه های بریده شده ، دوخته می شوند بدین طریق که دو طرف ( کناره ها ) لحاف و تشک و کل بالش ( به غیر از گوشه ای از آن به منظور پر کردن الیاف ) دوخته می گردد و پس از انجام عمل مذکور رویه های تولیدی به قسمت لایه گذاری ( لحاف ) و لایه و فنر گذاری ( تشک ) و پر کردن الیاف ( بالش ) و بوسیله چرخ مخصوص حمل منتقل می شوند .

3 ) لایه گذاری :

در این قسمت لایی که به صورت رول باز می شود ، توسط قیچی دستی و به اندازه مورد نظر برش خورده و بر روی میز برش پهن می گردد و زمانی که تعداد لایه های برش ( حداکثر ) به ده لایه رسید بوسیله صابون خط کشی و خط کش ، خط کشی شده و بعد از آن توسط قیچی عموده بر اره برقی برش خورده و بوسیله چرخ مخصوص به قسمت لایه گذاری حمل می شوند ( ضایعات جهت حلاجی به قسمت حلاجی منتقل می گردند ) و در قسمت لایه گذاری به شرح زیر عمل می شود :

الف : لایی به قطر 3 سانتی متر در داخل رویه لحاف گذارده ( پهن ) می شود .

ب : لایی تشک به قطر 2 سانتی متر می باشد که ابتدا یک لایی ( لایی زیری ) گذاشته می شود و سپس بر روی آن فنر قرار می گیرد و مجددا بر روی فنر یک لایی ( لایی رویی ) پهن می شود .

ج : جهت پر شدن بالش از الیاف پلی استر حلاجی شده و یا ضایعات لایی حلاجی شده استفاده می گردد .

4 ) دوخت نهایی :

در این بخش عملیات زیر صورت می پذیرد :

الف : دو طرف لحاف که دوخته نشده بود دوخت خورده و سپس جهت استحکام و زیباتر شدن نقش های مختلف در وسط رویه لحاف دوخت می شود .

ب : دو طرف تشک دوخته نشده ، بوسیله چرخ سر دوزی دوخته می شود .

ج : بعد از پر شدن بالش از الیاف دوخت نهایی ( گوشه باقی مانده ) انجام می پذیرد .

5 ) دوخت نوار ، دکمه و دسته :

در این قسمت اقدامات زیر انجام می پذیرد :

الف : جهت زیبایی بیشتر و استحکامآن دور لحاف را ( لبه ها ) با نوار به قطر 7 سانتی متر ( 1 سانتی متر تو رفته ) که از هر طرف 3 سانتی متر می باشد دوخته می شود .

ب : جهت استحکام و زیبایی بیشتر تشک ، دکمه بر روی آن دوخته می شود ( تشک یک نفره 5 دکمه و تشک دو نفره 8 دکمه )

ج : جهت حمل و نقل تشک ( پس از دوخت دکمه ) به کناره های آن دسته دوخته می شود . ( تشک یک نفره دو دسته در یک طرف )

و تشک دو نفره دو دسته به دو طرف آن دوخته می شود . )

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک

 

• اورلوک پنج نخ

• ماشین حلاجی

• قیچی عمودی

• قیچی گرد

• راسته دوز

• سردوز

• پایه نگدارنده رول

• دستگاه رول باز کن

• چرخ گاری مخصوص حمل

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث واحد تولید بالش و لحاف و تشک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید بالش و لحاف و تشک ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool