طرح توجیهی تولید نخ فانتزی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Fantasy yarn

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید نخ فانتزی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید نخ فانتزی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

نخ فانتزی نخی است كه از چند لا كردن نامنظم نخ های ریسیده شده و یا فیلامنتی با شرایط ویژه تولید می گردد . نخ های فانتزی را می توان به صورت گوناگون و با توجه به ویژگی های مختلف دسته بندی كرد .

در نخ های فانتزی معمولا از افكت های خاصی جهت زیبا تر كردن نخ و به دنبال آن پارچه تولیدی استفاده می گردد . از این نخ ها جهت تولید البسه های زنانه و بچه گانه به منظور هر چه زیباتر كردن آن استفاده می گردد . از این نخ ها جهت تولید لباس های لوكس و گران قیمت استفاده می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نخ فانتزی


 

نخ فانتزی نخی است كه از چند لا كردن نامنظم نخ های ریسیده شده و یا فیلامنتی با شرایط ویژه تولید می گردد . معمولا یك نخ فانتزی شامل چند جزء می باشد كه در زیر به طور كلی بیان شده است .

ـ نخ اصلی و یا محور تاب كه به عنوان ستون مركزی نخ محسوب شده و استحكام نخ را موجب می گردد .

ـ نخ افكت كه در اثر مكانیز مهای خاصی حول محور اصلی نخ جمع شده ، پیچ خورده و یا به صورت حلقه قرار می گیرد .

ـ نخ اتصال كه وظیفه اصلی آن حفظ و نگهداری افكت های ایجاد شده بر روی محور اصلی نخ می باشد .

روش های تولید نخ فانتزی :

نخ های فانتزی را می توان به صورت گوناگون و با توجه به ویژگی های مختلف دسته بندی كرد .

تقسیم بندی انجام شده در زیر براساس روش های تولید این نخ ها می باشند .

1ـ ایجاد افكت های تزئینی در فرآیندهای قبل از ریسندگی

قبل از ریسندگی نخ ، با روش های زیر می توان نخ فانتزی تولید نمود :

ـ اختلاط الیاف رنگی با همدیگر ( ملانژ ) مانند نخ های dyed space ـ اختلاط الیاف مختلف با یكدیگر مانند نخ های Fleck

ـ ایجاد شید رنگی یا چاپی روی فتیله كه بعداً به نخ تبدیل می شود .

2ـ ایجاد افكت های تزئینی در فرآیند ریسندگی مانند نخ های Puff ، Marl و نخ اسلاب Flamme) (Flake

3ـ ایجاد افكتهای تزئینی در فرآیند تابندگی : در این روش افكتهای زیر حاصل می شود .

ـ ایجاد لكه ها یا نپ های رنگین از الیاف بر روی نخ بر اثر فرآیند تابندگی مانند نخ های Grimp، moch-chenille ، Crokscrow Spiral

ـ تابیدن نخ هایی كه از نقطه نظر مواد اولیه ، رنگ بندی ، نرمی ، ضخامت ، طول ، مقدار و جهت تاب با همدیگر متفاوت است .

ـ فرآیندهای دیگری كه جهت تولید نخ فانتزی به كار میرود مانند نخ شنیل و نخ های فانتزی تكسچره شده .

تعریف برخی نخ های فانتزی :

ـ نخ Fleck :

این نخ از مخلوط الیاف رنگین به مقدار كم با الیاف زمینه ( معمولاً سفید) به دست می آید . این نخ ها دارای ظاهری با نقاط و رگه های رنگی است .

ـ نخ Marl:

در تولید این نخ دو نیمچه نخ رنگی به سیستم كشش رینگ تغذیه شده پس از اعمال كشش مناسب و خروج از غلتك تولید و دریافت تاب این دو رشته رنگین به همدیگر تابیده شده و یك نخ تك لای دو رنگ ایجاد می شود و گاهی برای تشدید این اثر نخ Marl ایجاد شده را با نخ Marl از قبل تولید شده دولا نموده و سپس یك نخ Marl تولید میكنند .

ـ نخ اسلاب :

با تغییر میزان كشش ریسندگی با استفاده از سیستم كشش اضافی بر روی ماشین های ریسندگی نخ اسلاب تولید می شود .

نخ Spirall:

از تركیب یك نخ ضخیم و نرم با یك نخ ضخیم و سفت و خشن به وجود می آید . این نخ تولیدی دارای ظاهری مواج است . نخ های اسپیرال از دو نوع نخ كه دارای جهتهای تاب مختلف اند تشكیل می شود این دو نوع نخ در مرحله نهایی در جهت تاب نخ ظریفتر تاب داده میشوند .

ـ نخ Diamond ( الماس ) :

بدین صورت تولید می شود كه ابتدا نخ ظریفی را به دور نخ ضخیمی می تابند و مجدداً نخ حاصله را در جهت دیگری با نخ ظریف دیگری تاب میدهند .

نخ شنیل :

( Chenille yarn ) تعریف نخ شنیل

لغت Chenille یك لغت انگلیسی Capterpillar به معنی كرم ضد پا می باشد . نخ شنیل نخی است پرزدار ( رشیدار ) با نرمی و زیبایی ویژهای كه پرزها در اطراف آن با زاویهای خاص به دور محور نخ قرار گرفته اند . جنس این نخ میتواند از هر نوع الیاف مانند پنبه ، پشم ، ابریشم ، الیاف مصنوعی و یا مخلوطی از الیاف باشد .

كاربرد نخ شنیل :

از نخ شنیل در بافتهای فانتزی صنایع بافندگی تاری ـ پودی و حلقوی جهت تولید البسهی روی مردانه و زنانه مانند بلوزهای گرم ، ژاكتها ، حوله ها ، شال ، كلاه و ... استفاده می گردد .

از این نخ جهت مصارف خارجی دیگر مانند رومبلی ، گلیم ، پتو، قالیچه ، قالی ، پرده ها ، پارچه های تافتینگ نیز استفاده می گردد . از نخ شنیل در صنایع گلدوزی نیز استفاده می شود كه توسط آن نقش های پفكی روی پارچه یا البسه ایجاد می گردد و در حاشیه دوزی ها نیز به كار میرود .

دسته بندی نخ شنیل :

این دسته بندی بر اساس نحوه تولید نخ شنیل صورت گرفته است :

1ـ مكانیزم ریسندگی بر روی ماشینی شبیه ریسندگی الیاف كوتاه

2ـ مكانیزم بافندگی حلقوی تاری روی ماشین كروچت

3ـ مكانیزم بافندگی حلقوی پودی روی ماشینی شبیه گردباف با سیلندر بسیار كوچك

4ـ مكانیزم بافندگی تاری ـ پودی توسط بافت Leno

5ـ مكانیزم منسوجات نبافت روی ماشین تافتینگ

6- مكانیزم Flocking

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نخ فانتزی


 

در نخ های فانتزی معمولا از افكت های خاصی جهت زیبا تر كردن نخ و به دنبال آن پارچه تولیدی استفاده می گردد . از این نخ ها جهت تولید البسه های زنانه و بچه گانه به منظور هر چه زیباتر كردن آن استفاده می گردد . از این نخ ها جهت تولید لباس های لوكس و گران قیمت استفاده می شود .

از طرفی در برخی از انواع این نخ ها با توجه به پفكی شدن آنها ، از آنها در تولید البسه زمستانی نیز استفاده می گردد . تولید لباسهای مجلسی و خاص زنانه با استفاده از این نخ ها امكان پذیر می باشد .

استاندارد های قابل توجه نخ فانتزی :

5921 : نخ تزئینی ( فانتزی) - واژه نامه

7226 : نخ شنیل - ویژگیها و روش های آزمون

9664 : نخ های شنیل - تعیین دانسیته خطی - روش آزمون

K 3835 Cotton Velveteen of the Pile or Chenille Fabrics

K 3836 Cotton Corduroy of the Pile or Chenille Fabrics

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده نخ فانتزی :

كشورهای عمده تولیدكننده نخ های فانتزی عبارت اند از : تركیه - فرانسه - چین

كشورهای عمده مصرف كننده نخ های فانتزی عبارت اند از : چین - تركیه

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نخ فانتزی


 

شرایط واردات نخ فانتزی

با توجه به آمار وزارت بازرگانی این گونه از نخ ها در قالب كد تعرفه 56060000 وارد می شوند و در حدود 25 درصد عوارض واردات در این خصوص كسر می گردد . به طور كلی شرایط خاصی در خصوص واردات این محصول وجود ندارد.

شرایط صادرات صادرات نخ فانتزی

با توجه به بررسی های صورت گرفته در قوانین صادرات و واردات ، هیچ گونه شرایط خاصی برای صادرات این نخ ها لحاظ نشده است . ذكر این نكته ضروری است كه در چند سال گذشته در قالب تعرفه 56060000 هیچ گونه صادراتی از كشور صورت نپذیرفته است .

اهمیت استراتژیک نخ فانتزی

با توجه به تقاضای روزافزون بشر به تولید و مصرف البسه و ایجاد تنوع بیشتر در محصولات تولیدی ، تولید نخ های با افكتهای متفاوت و متنوع یك نیاز اساسی به شمار میرود . از این به منظور ارضاء تنوع پذیری شده و همچنین ایجاد تنوع در محصولات تولیدی و زیبایی بخشی به آنها ، تولید اینگونه نخ ها یك امر ضروری به حساب می آید .

براین اساس در بسیاری از كشورها در خصوص تولید دستگاههای مربوط به این صنعت و همچنین تولید نخ های فانتزی متنوع ، سرمایه گذاری های زیادی صورت گرفته است كه تمامی این موارد نشانگر اهمیت تولید اینگونه از نخ ها در صنعت نساجی می باشد .

 


فرایند تولید نخ فانتزی

 

دسته بندی نخ شنیل :

این دسته بندی بر اساس نحوه تولید نخ شنیل صورت گرفته است :

1ـ مكانیزم ریسندگی بر روی ماشینی شبیه ریسندگی الیاف كوتاه

2ـ مكانیزم بافندگی حلقوی تاری روی ماشین كروچت

3ـ مكانیزم بافندگی حلقوی پودی روی ماشینی شبیه گردباف با سیلندر بسیار كوچك

4ـ مكانیزم بافندگی تاری ـ پودی توسط بافت Leno

5ـ مكانیزم منسوجات نبافت روی ماشین تافتینگ

6ـ مكانیزم Flocking نخ شنیل رینگ

این نخ توسط دو نخ ریسیده شده یا فیلامنتی به هم تابیده كه یك رشته كوتاه بریده شده به عنوان پرز بین دو نخ تابدار قرار گرفته است شكل می گیرد . به دو نخ تابیده نخ مغزی و به نخ بریده شده نخ پرز یا افكت میگویند .

شنیل جزء یكی اززیباترین و گران قیمت ترین نخ های فانتزی بوده كه در بافت لباس های روی زمستانی استفاده می گردد و پارچه های تولیدی از آن بسیار نرم ، زیبا و دارای خاصیت آویزش خوبی می باشد.

از مشكلات اصلی این نخ میتوان نداشتن مقاومت سایشی مناسب آن را نام برد كه دلیل آن هم استحكام كم نخ پرز بین نخ های مغزی است چرا كه فقط عامل نگهدارنده پرزها تاب دو نخ محوری می باشد و در صورتی كه پرز یك منطقه شروع به ریزش نماید ، پرز مناطق اطراف آن خیلی سریع از مركز نخ جدا میگردند .

نخ شنیل كروچت (crochet)

در این روش جهت تولید نخ شنیل ، ابتدا پارچه ای با مكانیزم حلقوی تاری با طرحی خاص بافته شده و سپس پارچه تولیدی توسط تیغه های برش به نوارهای باریكی كه هركدام به منزله یك رشته نخ می باشد جدا می گردد و رشته های تولیدی روی بوبین پیچیده شده و نخ تولید می شود .

جهت تولید این نخ دو مكانیزم حلقوی تاری ماشینهای ویژه ای ارائه گردیده است كه به Crochet معروف است . این ماشین ها نسبت به سایر ماشینهای معمول حلقوی تاری مانند كتنها و راشلها از عرض كمتری برخوردار هستند و شبیه ماشین های نواربافی می باشند . از تولیدكنندگان اصلی این ماشین ها می توان كمپانی Comez ایتالیا را نام برد.

روش تولید یك ماشین كروچت دارای 4 قسمت است.

الف ـ قفسه تغذیه بوبین نخ 

ب ـ منطقه بافندگی 

ج ـ مكانیزم برش پارچه 

د ـ سیســــتم برداشت نخ

نخ شنیل با بافت Leni

در این روش ابتدا پارچه با مكانیزم بافندگی تاری ـ پودی با بافت زمینه Leno تولید می گردد و سپس پارچه بهصورت نردبانی با فاصله معینی در جهت تار پارچه بریده می گردد و در نتیجه پارچه به تعدادی نوار تبدیل می شود كه هر نوار یك نخ شنیل خواهد بود كه پود پارچه كه در اثر تیغه برش بریده شده است به صورت پرز نخ درمی آید .

نخ شنیل تافتینگ

طرح تافتینگ به صورت راه راه و به فاصله مناسب روی پارچه انجام شده و سپس پارچه در مناطق خالی طرح بریده شده و نخ حاصل می گردد . عملیات tofting عبارت است از قرار دادن یك نخ به صورت كوك در پارچه زمینه .

در فرآیند تافتینگ یك مجموعه سوزن كه در فاصله های مساوی از یكدیگر قرار دارند ، همزمان وارد پارچه شده و سوزن نخ مربوط به خود را به صورت یك كوك در زیر پارچه قرار میدهد .

درهنگام ورود سوزن به پارچه قطعه ای قلاب مانند به نام hook به سمت سوزن آمده و انتهای قلاب بین نخ و سوزن قرار می گیرد و بنابراین نخ درروی قلاب یك حلقه ایجاد مینماید . ایجاد پرز در این ماشین با توجه به نوع قلاب به كاررفته به دو نوع حلقه ای (Loop pile) و بریده شده(Cut pile) انجام می گیرد .

ماشین آلات مورد نیاز جهت تولید نخ فانتزی :

• ماشین حلقوی تاری جهت تولید نخ فانتزی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث واحد تولید نخ فانتزی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید نخ فانتزی با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.