جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان فایل طرح توجیهی صنعتی و دانلود فرمت word و pdf طرح کسب و کار کارآفرینی
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Composite rail traverse

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی آبکاری قطعات پلاستیکی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

تراورس كامپوزیتی راه آهن در زیر ریل راه آهن قرار داده شده و به عنوان بسترگاه ریل محسوب می شود . در حالت كلی یك تراورس راه آهن ضمن محافظت از ریل از طریق انتقال نیرو از ریل و بار روی آن به زمین ، باید فاصله مطلوب بین ریل ها تحت بارهای مختلف را حفظ كند . فاصله ی بین ریل ها معمولا 5,56 اینچ است.

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن


 

محصول مورد مطالعه طرح حاضر تراورس كامپوزیتی راه آهن می باشد ، كه در زیر ریل راه آهن قرار داده شده و به عنوان بسترگاه ریل محسوب می شود . در حالت كلی یك تراورس راه آهن ضمن محافظت از ریل از طریق انتقال نیرو از ریل و بار روی آن به زمین ، باید فاصله مطلوب بین ریل ها تحت بارهای مختلف را حفظ كند . فاصله ی بین ریل ها معمولا 5,56 اینچ است . تراورس باید بتواند این فاصله را بدون افزایش بیشتر از 125,0 اینچ تحت دماها و بارهای متفاوت حفظ كند .

یعنی باید قابلیت تحمل 24000 پوند بار جانبی ، 39000 پوند بار استاتیك عمودی و 140000 پوند بار دینامیك عمودی را داشته باشد . در غیر این صورت باعث انحراف ریل و از خط خارج شدن قطار و بالتبع تلفات جانی و مالی می شود . برای تأمین این منظور تراورس های راه آهن باید استحكام و سفتی مناسبی داشته باشند .

یك تراورس با كارایی بالا ، علاوه بر استحكام بالا باید مقاوم در برابر اشعه ی uv و نوسانات دمایی و حمله حشرات بوده و در ضمن عایق خوبی برای جریان الكتریكی باشد ، تا از برقراری جریان در ریل جلوگیری شود . تراورس های كامپوزیتی كه امروزه توجه اكثر راه آهن های دنیا را به خود جلب كرده است ، روش های ساخت كمابیش متفاوتی دارد .

در اكثر كشور های پیشرفته دنیا از پلاستیك های بازیافتی و ضایعات تایرهای اتومبیل و الیاف فایبر گلاس ، برای تولید این نوع تراورس ها استفاده می شود . این تراورس ها مزایایی ندارد كه تقریباً پاسخگوی نیاز امروزه راه آهن است .

مزایای تراورس های كامپوزیتی راه آهن

1) قدرت و استحكام بالا

2) عمر مفید 60-40 سال كه این خاصیت ، هزینه تعویض و تعمیر را به شدت كاهش می دهد.

3) وزن كم

4) مقاومت خوردگی و مقاومت آتشگیری عالی

5) هدایت گرمایی و الكتریكی كم

6) خاصیت میرایی لرزه و صدا

7) نداشتن خواص مغناطیسی

8) انعطاف پذیری خوب

9) مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و روغن ها

10) مضررات شیمیایی نداشته و محیط زیست دوست است

11) بعد از پایان عمر مفید می توان آن را بازیافت كرده و برای ساخت تراورس های جدید استفاده كرد و بدین ترتیب هزینه دفع ضایعات كه در مورد سایر تراورس ها وجود دارد ، در این مورد حذف می شود.

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن


 

تراورس ها همانطوری كه از اسم آنها مشخص است ، قطعاتی هستند كه در خطوط ریلی مورد استفاده دارند . ذیلا این موارد شرح داده شده است. خطوط ریلی راه آهن خارج شهر ( راه آهن جمهوری اسلامی ایران ) : خطوط ریلی راه آهن مهمترین و بیشترین مورد مصرف تراورس ها می باشد . همانطوری كه پیشتر نیز شرح داده شد ، به صورت اجتناب ناپذیر در كلیه این خطوط تراورس ها حضور دارند .

خطوط ریلی داخل شهر ( مترو ) : خطوط ریلی داخل شهر نیز از تراورس ها استفاده می نمایند .

خطوط ریلی داخل كارخانجات : برخی كارخانجات كه از مواد اولیه ادزی استفاده می كنند ، به منظور تسهیل حمل مواد از خط آهن استفاده می كنند . لذا در این مكان ها نیز از تراورس استفاده می شود . شایان ذكر است كه در كلیه موارد ذكر شده تراورس به منظور نصب زیر ریل راه آهن كاربرد دارد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن


 

با دارا بودن مزایای بسیار تراورس های كامپوزیتی ، طبیعی است كه بسیاری از كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه جهان به این تكنولوژی روی می آورند . در این میان نقش چندین كشور از بقیه پررنگ تر است ، از جمله : در قاره آمریكا : ایالت متحده آمریكا ، كانادا ، مكزیك - در اروپا : فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا ، انگلیس و پرتغال - در آسیا :

ژاپن ، چین و هند . در این قسمت چند كمپانی كه جزو تولید كنندگان عمده تراورس های كامپوزیتی هستند ، با ذكر مواد اولیه مورد استفاده ، روش تولید ، برخی خصوصیات تراورسها و ظرفیت تولید معرفی می شوند .

شرایط واردات و صادرات انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن :

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات بازرگانی ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای تراورس های بتونی وجود ندارد و لذا كلیه واردكنندگان می توانند به هر تعداد با پرداخت حقوق ورودی اقدام به واردسازی آن نمایند .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن


 

حمل و نقل ریلی در تمام نقاط جهان ، روز به روز در حال افزایش چشمگیر است ، با توجه به آمار سال 2006 موجود در سایت امور بین الملل راه آهن ایران ، 1021744 كیلومتر خطوط ریلی در تمام كشورهای جهان وجود دارد ، كه توسط آن سالانه 2351007 میلیون نفر كیلومتر مسافر و 9154561 میلیون تن كیلومتر بار جابه جا می شود .

با توجه به این ارقام چشمگیر و همچنین استراتژیكی بودن حمل و نقل ریلی در هر كشور ، لزوم گسترش وسایل و تجهیزات حمل و نقل ریلی كاملاً مشخص می شود و بدین ترتیب تراورس به عنوان یكی از این تجهیزات نقش مهمی در صنعت حمل و نقل ریلی ایفا كرده و باید همانند سایر كشورهای پیشرفته ی دنیا ، در ایران هم نسبت به ساخت و نصب تراورس های جدید تر و با كارایی بالاتر اقدام شود .

تراورس كامپوزیتی با دارا بودن عمر مفید چندین برابر و توانایی فوق العاده در میرایش و جذب لرزه و صدا ، می تواند دستاورد بسیار مهمی در صنعت ریلی و محافظت از ریل ها باشد . از طرف دیگر ، از تقریباً 930 میلیون تراورس مورد استفاده در خطوط ریلی ایالت متحده هر ساله 15 میلیون تراورس نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند و این ، ضرورت استفاده از تراورس های با عمر مفید بیشتر را كاملاً نشان می دهد .

در كشور ما هم سالیانه مقادیر بسیار زیادی تراورس راه آهن تعویض یا بهسازی می گردد و این جدای از هزینه هنگفت بستن خط و تغییر ریل ها و زیرسازی های لازم است . اما اگر همین تراورس ها با كامپوزیت تقویت شوند ، عمر 7 ساله تراورس ها را تا 30 سال می توان افزایش داد و در ازای پرداخت هزینه اولیه دو یا سه برابر ، هزینه تعمیر و تعویض تا 4 برابر كاهش می یابد و در نهایت صرفه اقتصادی دارد .

 


فرایند تولید انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن

 

این محصول در كشور ما تولید ندارد . اما در كشور های پیشرفته ی دنیا روش های مختلفی برای ساخت آن وجود دارد . با مراجعه به سایت های اینترنتی و پتنت های موجود در این زمینه چند روش متداول تهیه تراورس كامپوزیتی به شرح زیر استنتاج شده است.

مقدمه ای بر ساخت تراورس كامپوزیتی :

اولین گام ها در جهت رفع مشكلات تراورس های چوبی و افزایش عمر آن ها ، اصلاح شیمیایی آن ها با موادی مانند creosote ،arsenic copper Chromated و برخی تركیبات شیمیایی دیگر بوده است . روش دیگر استفاده از پلیمرهای بازیافتی ، مانند پلی اتیلن با دانسیته بالا و پایین ، پلی پروپیلن ، اكریلونیتریل بوتادین استایرن ، پلی وینیل كلراید به همراه فیلرهای معدنی مانند سنگ آهك ، شن وماسه و سنگ خارا و ... است .

در سال 1998 تراورس های كامپوزیتی با استفاده از ضایعات پلی اتیلن دانسیته بالا ، پلی پروپیلن ، تایرهای بازیافتی به همراه الیاف شیشه ریز شده ، به عنوان فاز تقویت كننده ساخته شد .

در سال 2003 یك نوع تراورس كامپوزیتی با استفاده از پلیمر ترموست فنولیك به همراه الیاف بلند شیشه ، با استفاده از فرایند پالتروژن ساخته شد . امروزه در ژاپن و برخی از كشورهای اروپایی ، تراورس های كامپوزیتی از پلیمرهای ترموست مانند اپوكسی ، فنولیك و پلی یورتان به همراه الیاف بلند شیشه با استفاده از فرایند پالتروژن ساخته می شود .

اما در آمریكای شمالی و سایر كشورهای پیشرفته ، از پلیمرهای ترموپلاستك و تایرهای بازیافتی اتومبیل به همراه الیاف خرد شده شیشه به عنوان فاز تقویت كننده ، طی فرایند اكستروژن برای ساخت تراورس های كامپوزیتی استفاده می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن

 

• اكسترودر دو پیچه مخصوص كامپاندینگ

• اكسترودر تك پیچه مخصوص شكل دهی

• سیستم خنك كننده

• دستگاه كشش و برش

• سایر لوازم و متعلقات خط تولید

• دستگاه كشش و برش

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع تراورس های کامپوزیتی راه آهن


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool