جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملتر
طرح توجیهی تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 1.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

baby pacifier

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

 استفاده از پستانک خصوصاً در حین خواب در طول سال اول عمر نوزادان ، به دلیل باز نگهداشتن دهان در حین خواب احتمالا از توقف تنفس نوزاد جلوگیری می کند. بنابراین می توان گفت که پستانک یک کالای مهم و کاربردی برای نوزادان بوده که کاربرد منحصر بفردی دارد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه


 

مکیدن یک بازتاب طبیعی در نوزادان است و اغلب یک کودک آشفته با مکیدن پستانک تسکین می یابد . گرچه مکیدن پستانک تا چهار سالگی مشکلی به حساب نمی آید ، کودک نباید از هنگام شروع رویش دندان های دائمی به پستانک خوردن ادامه دهد . اگر کودک پس از ٤ سالگی به استفاده از پستانک ادامه دهد ، دندان های دائمیش ممکن است به نحوی نادرست رشد کند .

اغلب کودکان داوطلبانه مکیدن پستان را کنار می گذارند ، اما بعضی در هنگام قطع کردن این عادت دچار مشکل می شوند . و ترک کردن عادت مکیدن شست که باعث مشکلات دندانی مشابهی می شود ، ممکن است حتی از این هم سخت تر باشد. به طور کلی پستانک می تواند به نوزاد کمک کند در فاصله وعده های غذا خوردن خوشحال و آرام باقی بماند . با وجود این که پستانک ها معمولاً بی خطرند ، رعایت چند قاعده برای پیشگیری از حوادث اهمیت دارد :

هرگز سعی نکنید در خانه پستانک بسازید ، تنها از پستانک های یک تکه تأیید شده استفاده کنید. برای ثابت کردن پستانک به لباس کودک بایستی از یک گیره استفاده نمود ، اما هرگز پستانک را با نخ یا چیزهای مشابه که می توانند دور گردن کودک بپیچند، به لباس متصل نگردد . تنها پستانک هایی را به کودک بدهید که نوک آنها توخالی هستند ، از پستانک های پرشده با مایع پرهیز کنید ، زیرا ممکن است حاوی میکروب باشند.

هیچ وقت پستانک را با مایع شیرین آغشته نکنید ، زیرا این کار ، کودک را در معرض پوسیدگی دندان قرار می دهد . پس از هر بار استفاده یا در صورتی که پستانک روی زمین افتاده است ، آن را بشویید . اگر پستانک آسیب دیده یا شکسته است ، آن را فوری دور بیندازید .

در آمار ثبت شده واحدهای تولیدی معاونت توسعه صنعتی وزارت صنایع کد آیسیک ٣ پستانک بچه ٢٥١٩١٣١١ می باشد . شایان ذکر است که این کد آیسیک تمامی انواع پستانک بچه را شامل می شود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه


 

اغلب ما فکر می کنیم که پستانک یک وسیله فانتزی است ، که فقط برای ساکت کردن نوزاد کاربرد دارد . ولی آخرین دستورالعمل انجمن اطفال آمریکا که به تازگی منتشر شده است ، پستانک را یکی از بهترین وسایل محافظت از جان نوزاد معرفی کرد .

در این دستورالعمل آمده است که پستانک میتواند از مرگ ناگهانی نوزادان جلوگیری کند و لذا این انجمن توصیه می کند ، که نوزاد باید در طول سال اول عمر حداقل در حین خواب پستانک در دهان داشته باشد .

با وجودی که پیش از این اغلب بحث های علمی در مورد پستانک ، در نهایت آن را نوعی اسباب بازی و بدون فایده بر می شمردند ، ولی تحقیقات جدید نشان داده اند ، که ارتباطی بین استفاده از پستانک و کاهش احتمال بروز مرگ ناگهانی نوزادان وجود دارد .

به همین دلیل در اظهارنظر اخیر انجمن متخصصان اطفال آمریکا ، استفاده از پستانک خصوصاً در حین خواب در طول سال اول عمر نوزادان ، برای پیشگیری از این نشانگان توصیه شده است .

احتمالا پستانک به دلیل باز نگهداشتن دهان در حین خواب از توقف تنفس نوزاد جلوگیری می کند . بنابراین می توان گفت که پستانک یک کالای مهم و کاربردی برای نوزادان بوده که کاربرد منحصربفردی دارد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه


 

استاندارد ملی پستانک لاستیکی بطری شیر کودک طی شماره ۲۴۷۰ ، تحت عنوان ویژگی ها و روش های آزمون پستانک لاستیکی بطری شیر یچه ارائه گردیده است .

- آزمون فشردگی :

چنانچه پستانک با روش استاندارد ملی ۲۴۷۰ مورد آزمون قرار گیرد . باید بدون عیب باقیمانده و هیچگونه اثری از ترک یا شکستگی در صفحه محافظ ، در پوش ، حلقه و با دگمه آن دیده نشود و توک آن نیز هیچگونه صدمه ای نبیند .

- آزمون ضربه :

چنانچه پستانک طبق روش استاندارد ملی ۲۴۷۰ مورد آزمون قرار گیرد ، نباید هیچگونه ترک یا شکستگی در صفحه محافظ در پوش ، حلقه و دگمه آن ایجاد شده و نوک پستانک نیز باید سالم مانده و شکل خود را حفظ نماید .

- آزمون گاز گرفتن :

چنانچه پستانک طبق روش استاندارد ملی ۲۴۷۰ مورد آزمون قرار گیرد ، نباید هیچگونه ترک یا شکستگی در صفحه محافظ در پوش ، حلقه یا دکمه آن ایجاد شده و در نوک پستانک نیز نباید آسیبی که آن را غیر قابل استفاده و یا غیر ایمن نماید دیده شود . اگر عیب یا شکستگی در قسمت های سخت پستانک ایجاد گردد ، پستانک در این آزمون مردود شناخته می شود .

- آزمون کشش :

چنانچه پستانک طبق روش استاندارد ملی ۲۴۷۰ مورد آزمون قرار گیرد ، باید بی عیب باقیمانده و تغییری در آن به وجود نیاید ، که آن را غیر قابل استفاده و یا غیر ایمن بنماید . در نوک پستانک نیز نباید عیب قابل رؤیتی دیده شود .

- مواد موجود در پلاستیک یا لاستیک قابل حل در اسید :

در پستانک ها یا قسمت های تشکیل دهنده آن ها که از لاستیک یا پلاستیک ساخته شده اند ، نباید نسبت جرمی آنتیموان آرسنیک ، باریم ، کادمیم ، کرم سرپ ، جیوه و یا هر ترکیب قابل حل این مواد که با استاندارد ملی ۲۴۷۰ مورد آزمون قرار می گیرد از مقادیر مندرج در جدول ۱-۱ موجود در طرح حاضر تجاوز کند .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه


 

از آنجائی که مناسب ترین روش برای ساخت سر شیشه لاستیکی روش های متداول اختلاط ، شکل دهی و سر شیشه لاستیکی پخت با استفاده از ماشین آلات متداول صنعت لاستیک می باشد و امکانات و سطح تکنولوژی برای تهیه این محصول در بسیاری از کشورها موجود است ، بنابراین نیاز به خرید تکنولوژی نمی باشد و کشورهای متعددی از جمله کشورهای چین و ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله تولید کننده و مصرف کننده این محصول می باشند .

شرایط واردات و صادرات پستانک و درب شیشه شیر بچه :

این محصول دارای کد تعرفه مجزایی نمی باشد ، تا قوانین صادرات و واردات آن مشخص باشد ، با توجه به محصولات مشابه این محصول ، سود گمرکی برای این محصول ۴ درصد می باشد .

 


اهمیت استراتژیک تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه

 

مطالعات جدید نشان می دهد پستانکی که والدین اغلب برای آرام کردن و راحتی نوزادانشان استفاده می کنند ، تا حدود ۹۰ درصد مرگ ناگهانی نوزاد را کم می کند. مطالعات نشان داده اگر به عقب برگردیم و زنانی را که بچه هایشان از SIDS ) مرگ ناگهانی نوزاد ) فوت شده اند با گروه مشابه که بچه هایشان فوت نکرده اند مقایسه کنیم ، می بینیم که بیشتر آنها که نوزادشان با مرگ ناگهانی مرده اند در آن زمان پستانک استفاده نکرده اند .

تقریباً در اکثر مطالعات این نتیجه بدست آمده که پستانک ارزان ترین وسیله پزشکی برای استفاده طولانی مدت است . آکادمی کودکان آمریکا نقش پستانک را در کاهش مرگهای ناگهانی نوزادان ۶۱ درصد دانست و همین انجمن ، استفاده از پستانک را به صورت یک توصیه و پیشنهاد در نشریات در حال چاپش قرار داد .

موانع طبیعی برای استفاده از پستانک شامل مشکلات دندانی ، افزایش ناچیز ریسک عفونتهای گوش و مشکل شیرخوردن نوزاد ( مکیدن پستان مادر ) هیچ یک از این موارد در برابر نقش مهم پستانک در پیشگیری از مرگ ناگهانی نوزاد اهمیت چندانی ندارند .

در مورد علل مرگ ناگهانی نوزاد هنوز ابهام وجود دارد ، اگر چه نظریاتی مبنی بر ارتباط با راه هوایی و تنفس وجود دارد . پستانک با ایجاد کانالی در اطراف صورت بچه از خفگی جلوگیری می کند .

لازم به ذکر است بچه هایی که از شیرمادر تغذیه می شوند ، معمولاً در ماه اول تا مکیدن سینه مادر را بخوبی یاد نگیرند ، پستانک را قبول نمی کنند. با توجه به توضیحات فوق ، نقش اساسی و غیر قابل انکار پستانک در ادامه حیات نوزادان نقشی غیر قابل انکار بوده و نمیتوان آن را نادیده گرفت.

 


فرایند تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه

 

پستانک بچه متشکل از قطعات لاستیکی و پلاستیکی می باشد . روش معمول تولید پستانک بچه روش تزریق پلاستیک می باشد . مراحل تولید و روش فرآیند به شرح زیر میباشد :

الف) تزریق پلاستیک :

قطعات پلاستیکی مورد نیاز در ساخت محصول شامل سری پستانک ، درپوش محافظ سری پستانک ، حلقه ، فلنج پستانک و رابط پستانک به روش تزریق پلاستیک تهیه می گردند . مواد اولیه جهت تولید تمامی قطعات به غیر از سری پستانک از پلی اتیلن سنگین ( HDPE ) تهیه می شوند. سری پستانک از جنس لاستیک سیلیکون می باشد.

ب) پخت لاستیک سری پستانک :

لاستیک سیلیکونی پس از عمل تزریق پلاستیک جهت رسیدن به خصوصیات مطلوب احتیاج به عمل پخت لاستیک دارد . پخت درون قالب ها توسط المنت های برقی انجام می گیرد . عوامل پخت نیز باید به اندازه مناسب در آمیزه لاستیک سیلیکونی وارد گردد .

ماشین آلات مورد نیاز ، جهت تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه :

• دستگاه تزریق

• دستگاه های مخصوص مونتاژ

• قالب های تزریقی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پستانک بچه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید درب شیشه شیر بچه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پستانک و درب شیشه شیر بچه ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool