جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

plastic bag

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فیلم و کیسه پلاستیکی تولید شده از پلی پروپیلن ، عمدتاً در بسته بندی منسوجات به كار می رود ، كه در آن مجموعه ای از براقیت بالا ، مه گرفتگی پایین و عدم خرابی رنگ مورد نظر است . فیلم ریخته گری شده PP برای لفاف پیچی كامل كالاهای كاغذی نیز بكار می رود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن


 

فیلم و كیسه های پلاستیكی طبق كدبندی ISIC جزء محصولات لاستیك و پلاستیك (٢٥ ) و در این دسته بندی جزء محصولات پلاستیكی (٢٥٢٠ ) محسوب می شود . بر این اساس كد كامل ISIC كیسه هاس پلاستیكی با شماره ٢٥٢٠١٥١١ مشخص شده است.

لازم به ذكر است كه علاوه بر كد ذكر شده برخی واحدهای تولیدی در این زمینه با كد ٢٥٢٠١٢١٩ و ٢٥٢٠١٢١٢ كه مربوط به فیلمهای پلاستیكی می باشد فعالیت دارند . در بخش عرضه و تقاضای محصول كلیه شركتهایی كه در زمینه تولید فیلم و كیسه های پلاستیكی پلی پروپیلن با روش CAST فعالیت دارند مورد بررسی قرار می گیرند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن


 

این فیلم عمدتاً در بسته بندی منسوجات به كار می رود ، كه در آن مجموعه ای از براقیت بالا ، مه گرفتگی پایین و عدم خرابی رنگ مورد نظر است . فیلم ریخته گری شده PP برای لفاف پیچی كامل كالاهای كاغذی نیز بكار می رود . فیلم ریخته گری شده به عنوان لایه سیل در ساختارهای لمینت مناسب برای حرارت دهی ، مثل ضد عفونی با اتوكلا و كاربردهای جوشاندن در كیسه نیز به كار می رود .

ورق آن در شكل دهی حرارتی برای ظروف قابل ضد عفونی و بسته بندی مواد غذایی بكار برده می شود . از جمله كاربردهای آن بسته های " پخت در ظرف" ( CONTAINER THE IN COOK ) می باشد. تولید شده به روش ( CASTCPP ) در بسته بندی شیرینی و شكلات مصرف عمده ای دارند . از این فیلم ها می توان به عنوان فیلم های متالایز نیز استفاده كرد ( هم اكنون در كشور برای تولید فیلم های متالایر از فیلم های ( BOPP ) و استفاده می شود ، فیلم CPP خواص بصری عالی دارد.

اما خواص چقرمگی آن در مقایسه با LDPE نسبتا ضعیف است . این مسئله به خصوص از دماهای پایین صادق است . این فیلم در دمای C°١٠ شكننده است . از این فیلم می توان به عنوان بسته بندی های تزئینی استفاده كرد . از موارد كاربرد این فیلم بسته بندی منسوجات ، لفاف پیچی كامل كالاهای كاغذی ، شیرینی ، شكلات ، ماكارونی ، سرنگ و لوازم جراحی می باشد.

به منظور ارائه تصویر كامل تری از موارد كاربرد فیلم های پلیمری چند لایه توضیحاتی پیرامون فیلم های متالایز و فیلم دو سرپیچ ( TWIST ) ضروری به نظر می رسد. فیلم متالایز عبارت از فیلمی است ، كه با یك لایه نازك از آلومینیوم پوشیده شده است . به منظور تولید این فیلم ها كه عمدتاً BOPP, PE, CPP می باشد. ابتدا فیلم از حالت رول خارج می گردد ، تا در معرض بخار آلومینیوم قرار گیرد ، كه در نتیجه لایه ای نازك از این بخار روی فیلم را می پوشاند .

در پایان لفاف تولید شده نه تنها ظاهری درخشنده تر و جالب توجه دارد ، بلكه مقاومت بیشتری در برابر نفوذ اكسیژن و بخار آب از خود نشان می دهد . فیلم TWIST ) دو سرپیچ ) به فیلم هایی اتلاق می شود ، كه خاصیت پیچشی مطلوبی از خود نشان می دهند .

این فیلم ها رفته رفته جایگزین فیلم های PVC مورد مصرف در صنایع تولید شكلات و شیرینی می گردند ، كه دلیل آن را می توان در مضرات ناشی از حرارت فیلم های PVC هنگام دوخت بسته بندی دانست . زمینه های كاربرد انواع فیلم های پلیمری از یك نگاه دیگر به سه قسمت اصلی تقسیم بندی می شوند :

١ -صنایع بسته بندی

٢ -عایق كاری كابل ها ( Base for other active materials)

3-چسب ها نوار

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن


 

بسیاری از روش های آزمون برای كنترل كیفیت تولید فیلم به صورت استاندارد در آمده اند . تركیب شیمیایی فیلم ها توسط دستگاه " Spectrum IR "مشخص می گردد . این دستگاه بر اساس حذف طیف ، وزن سنجی و آنالیز مولكولی عمل می كند . براساس وزن مولكولی بدست آمده توسط دستگاه ، ماهیت نوع تركیب شیمیایی فیلم مشخص می گردد .

ضخامت متوسط بر اساس استاندارد ٥٣٣٧٠ DIN یا ASTME٢٥٢ تعیین می گردد . در این روش ها تا ضخامت 0.1 Mm قابل اندازه گیری می باشد .روش های محاسبه خصوصیات فیزیكی فیلم ها دراستانداردهای ASTM یا ١٥٠١١٨٤ آمده است . قسمتهای مخصوص نیز در استاندارد زیر می باشد.

تست استحكام پارگی ١ ٢ ٥٣٤٥٥ DIN ، تغییر طول در نقطه شكست ٥٣٣٧٥ DIN ، مدل الاستیسیته ٣ DIN ٥٣٤٤٨ ، مقاومت ضربه ٤ ٥٣٣٧٤ DIN ، مقاومت پارگی ٥ ٥٣٣٧٥ DIN و مقاومت رشد پارگی ٦ DIN ٤٠٦٣٤- ٥٣٣٦٣ ضریب اصطكاك یكی از ضرایب مهم بحث فیلم ها می باشد ، كه در استاندارد ٥٣٣٧٤ DINو ٨٩٤ASTU DI به آن پرداخته شده است.

دانسیته فیلم بر اساس استانداردها ١٥٠٥IC ASTM قابل اندازه گیری می باشد. خصوصیات الكتریكی فیلم ها نیز با توجه به ١٠٦٥/٠٣٤٥ VDE و١٠٦٥/٧/٠٣٠٣ بر اساس استاندارد ASTM I٤٩ ، ٥٠ ، ٢٢٩، قابل اندازه گیری می باشند. نقطه ذوب ، دمای انتقال شیشه ای Tg دمای تجزیه ، آنالیزهای حرارتی مختلف به راحتی قابل اندازه گیری می باشند . پایداری حرارتی فیلم ها برای طراحی عایق های الكتریكی مورد استفاده قرار می گیرد.

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن


 

طبق آمار جهانی ، ظرفیت تولید فیلم CPP بین سال های ١٩٩٨ تا ٢٠٠٤ دارای نرخ رشد ٢٤ درصد بوده است . این نرخ بالاترین نرخ رشد این محصول طی سال های گذشته بوده است . با توجه به این آمار نرخ رشد ظرفیت این محصول در آینده ١١ درصد برآورد می گردد . بنابراین ظرفیت جهانی این محصول در سال ٢٠١٣ به ٤٠٢١ هزار تن خواهد رسید.
طبق آمار جهانی ، مصرف فیلم CPP بین سال های ١٩٩٨ تا ٢٠٠٤ دارای نرخ رشد ٢١ درصد بوده است . این نرخ بالاترین نرخ رشد این محصول طی سالهای گذشته بوده است . با توجه به این آمار نرخ رشد ظرفیت این محصول در آینده ١١ درصد برآورد میگردد . بنابراین ظرفیت جهانی این محصول در سال ٢٠١٣ به ٣١١٧ هزار تن خواهد رسید.

شرایط واردات و صادرات فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن :

محدودیت خاصی برای واردات کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن وجود ندارد . همچنین تعرفه گمركی مجزایی برای فیلم و كیسه CPP وجود ندارد و این محصول با تعرفه محصولات دیگر وارد كشور می شود. لذا با توجه به كد تعرفه مشابه این محصول حقوق گمركی آن در حال حاضر ٣٠ الی٤٠ درصد می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن


 

بر اساس آمار منتشره از طرف صنایع ملی پتروشیمی ، تبدیل مواد بالا دستی پتروشیمی به صنایع مصرفی بیشترین ارزش افزوده را خواهد داشت و به همین علت است ، كه اغلب كشورهای توسعه یافته اغلب مواد بالا دستی را وارد و محصولات مصرفی ( پایین دستی ) را به كشورهای مصرف كننده كه اغلب كشورهای صادر كننده مواد بالا دستی می باشند صادر می كنند . چنانچه این صنایع در كشور فعال باشند ، می توان حداقل شاهد موارد زیر بود :

الف- جلوگیری از خروج ارز بخاطر واردات

ب- ایجاد ارزش افزوده محصول

ج- امكان صادرات محصول و ورود ارز به كشور با توجه به طرح های صنایع ملی پتروشیمی در خصوص تولید PP در سال های آتی مقادیر بالایی از پلی پروپیلن به بازار عرضه خواهد شد .

بنابراین یكی از بهترین راهكارهای پیشنهادی برای این حجم محصول ، راه اندازی صنایع پایین دست آن كه فیلم های CPP نیز شامل آن می شود ، خواهد بود. صنعت بسته بندی در حال حاضر به عنوان یكی از كلیدی ترین رمزهای موفقیت شركت های تولیدی می باشد ، كه متاسفانه تولید كنندگان داخلی به این مسئله توجه زیادی ندارند . بر طبق آمار جهانی ، كشور امارات متحده عربی ، در حال حاضر وارد كننده محصولات به صورت فله ای است .

در این كشور صنعت بسته بندی به صورت مدرن فعالیت دارد و با استفاده از بسته بندی مناسب، در بازارهای زیادی نفوذ پیدا كرده است. ارزش افزوده یك بسته بندی مناسب ممكن است از تولید آن محصول نیز بیشتر باشد و در دنیای كنونی كه رقابت زیادی بین تولید كنندگان وجود دارد ، بسته بندی مناسب می تواند به عنوان یكی از راه كارهای موفقیت آن صنعت باشد. مصرف كیسه و فیلم CPP كه مد نظر این مطالعه می باشد ، اغلب در بسته بندی صنایع غذایی می باشد .

بنابراین در خصوص تولید این محصول باید دقت شود كه محصولی تولید شود ، كه از هر لحاظ دارای كیفیت و جذابیت باشد . در این خصوص نیز دولت می بایست ، تولید كنندگان این صنعت را مورد حمایتهای خاصی قرار دهد.

 


فرایند تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن

 

ابتدا خوراك واحد كه پلی پروپیلن می باشد ، با ضایعات برگشتی از خط تولید مخلوط شده و به اكسترودر ( ١٠١ -S ( فرستاده می شوند . درصد تركیب خوراك با جریان برگشتی به ترتیب حدود ٩٤و ٦ درصد می باشد .

برای جلوگیری از ذوب شدن زود هنگام پلی پروپیلن بخش خوراك دهی خط تولید توسط آب ، خنك می شود . چنانچه این بخش خنك نشود باعث اتصال پلیمرها به همدیگر و تشكیل زنجیره و در نهایت گرفتگی این قسمت خواهد شد .

برای خنك نگه داشتن اكسترودر یك چرخه آب خنك كننده تعبیه شده است . آب استفاده شده برای این قسمت ، آب دی یونیزه شده می باشد . در داخل اكسترودر عملیات ذوب پلیمر انجام می شود ، دما در این حدود ٢٠٠ درجه سانتی گراد می باشد . بعد از این كه پلیمر ذوب شد ، از بخش غربال و تنظیم (١٠٢-S ( عبور كرده و توسط لوله های اتصال (١٠٣ -S (به دای هدایت می شوند . هیچگونه تجهیزات كششی در این خط وجود ندارد .

باز شدن دای برای تولید فیلم با ضخامت ١ میلی متری كنترل می شود . تنظیم سوراخ دای باید به صورتی انجام گیرد ، كه از متورم شدن فیلم بعد از خروج از دای جلوگیری شود . بعد از این كه پلیمر مذاب از دای خارج شد ، از روی رول های مخصوص كه اغلب از جنس كرم می باشند ، عبور داده می شوند . این رول ها از داخل توسط ١ آب ٤ درجه سانتی گراد خنك می شود . جریان كوچك هوا كه توسط برش هوایی تولید می شوند . از دو لحاظ حائز اهمیت می باشند .

اولاً برای خنك كردن فیلم مؤثر می باشند و در ثانی از چسبیدن فیلم به سطح رول ها جلوگیری می كند . در اولین رول دمای فیلم به حدود ٣٠ درجه سانتی گراد می رسد و در مرحله بعد در رول دوم این دما به ١٠ درجه سانتی گراد كاهش می یابد .

این رول ها توسط آب چیلر از داخل سرد می شوند . یكنواختی دما در رول مسئله بسیار مهمی می باشد ، كه باید مورد توجه قرار گیرد . این امر توسط چرخش آب سرد با دبی بالا و دمای پائین محقق می گردد . در نهایت اندازه گیری خالی و عملیات نهایی روی فیلم انجام می شود . این عملیات شامل خالی كردن بارهای الكتریكی از فیلم به خاطر چاپ فیلم در مراحل بعد و جداكردن كناره های فیلم و برگردان آن به اكسترودر و... می باشد .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن

 

• انشعابات

• چیلر تاسیسات آب خنك كننده

• فشرده هوای تاسیسات دیزل ژنراتور اضطراری

• تاسیسات سرمایش و گرمایش ساختمان اداری

• تاسیسات سرمایش و گرمایش ساختمان تولید

• تاسیسات اطفاء حریق

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فیلم و کیسه پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool