طرح توجیهی تولید دهان شویه سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Mouthwash

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

ترکیبات انواع دهان شویه خاصیت Anti microbial داشته که برای ضد عفونی کردن دهان و دندان و همچنین برای درمان التهابات بافت مخاطی دهان و خوشبو کننده آن دارای کاربرد می باشند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه


 

دهان شویه را در دنیا به نام oral health liquid می شناسند . این محصول با کد 24231713 در لیست ISIC3 مشخص شده است .

ترکیبات این محصول خاصیت Anti microbial داشته که برای ضد عفونی کردن دهان و دندان و همچنین برای درمان التهابات بافت مخاطی دهان و خوشبو کننده آن کاربرد دارد .

آثار فارموكولوژیك و مكانیسم اثر: فعالیت ضد التهابی عصاره بابونه بیشتر بواسطه تركیبات ماتریسین ( پیشتاز كامازولن ) ، بیزابولول و اكسیدهای آن بوده ، كه عمده ترین تركیبات موجود در عصاره را تشكیل می دهند و این فعالیت به عمل آنتی اكسیدان آنها نسبت داده شده است .

مطالعات Invitro نشان داده است كه عصاره بابونه موجب وقفه سیكلواكسیژناز شده ، در نتیجه تولید پروستاگلاندین ها و لوكوترین ها را متوقف می نماید . آپی ژنین موجود در عصاره بابونه علاوه بر وقفه در ایجاد محصولات 5- لیپواكسیژناز و سیكلواكسیژناز ( نظیر 12- لیپواكسیژناز ) موجب مهار آزادسازی هیستامین نیز می گردد . اثرات آنتی اسپاسمودیك بابونه به آپی ژنین نسبت داده می شود كه میزان این اثر نسبت به پاپاورین 3/92 برابر قوی تر است .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه


 

استاندارد برای این محصول به شماره 82-1562 در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تدوین گردیده است و استاندارد جهانی ISO و موسسه استاندارد غذا دارو امریکا FDA و بریتانیا B .P درباره این محصول استانداردهایی تدوین نموده اند .

استانداردهای مرتبط :

• استاندارد ملی به شماره 5874 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - فرآورده های آرایشی و بهداشتی - میکروبیولوژی - تعیین کارآیی نگهدارنده ها به روش مواجه .

• استاندارد ملی شماره 1770 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - فرآورده های آرایشی و بهداشتی - روش های نمونه برداری .

• استاندارد ملی شماره 1023 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - فرآورده های آرایشی و بهداشتی - طبقه بندی محصولات .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده انواع دهان شویه :

کشورهای کانادا ، آمریکا ، آلمان ،انگلیس و فرانسه مهم ترین تولید کنندگان این محصول و کشورهایی مانند ژاپن ، هنگ کنگ ، امارات متحده ، دانمارک و سوئد عمده ترین مصرف کنندگان این محصول به شمار می آیند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه


 

شرایط واردات انواع دهان شوی

پس از اخذ مجوزهای لازم از سوی وزارتخانه های بازرگانی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، می توان نسبت به واردات محصول اقدام نمود . از آنجا که واردات محصولات آرایشی و بهداشتی دارای ضوابطی خاص بوده بنابراین دستورالعمل موجود عینا ارائه می گردد :

• بررسی شرایط فنی و بهداشتی کارخانجات تولید کننده کالاهای فرآیند شده آرایشی و بهداشتی PMF :

مجموعه اطلاعاتی است در مورد محل تولید ، روش تولید و کنترل فرآورده های آرایشی و بهداشتی که توسط کارخانه تولید کننده ارایه می گردد .

• بررسی مدارک و مستندات علمی کالاهای فرآیند شده آرایشی و بهداشتی GMP :

قسمتی از تضمین کیفیت است که مطمئن می سازد ، فرآورده های تولیدی کارخانه با توجه به ویژگی های نهایی محصول و با درنظر گرفتن کاربرد آنها ، مطابق با استانداردهای کیفیت تولید شده و کنترل شده اند .

• مجوز گشایش

• مجوز ترخیص

شرایط صادرات انواع دهان شوی

• اخذ گواهی فروش محصول :

گواهی است که فروش یک فرآورده خاص یا تولیدات یک کارخانه را بدون هیچگونه محدودیتی در کشور مبداء و همچنین در سایر کشورها تایید می نماید .

• اخذ گواهی بهداشت محصول :

مبین سلامتی و ایمنی محموله بوده و همچنین بی ضرر بودن آن را جهت مصرف انسانی تعیین می نماید .

بنابراین پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارتخانه های بازرگانی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با رعایت سایر مقررات صادرات بلامانع می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه


 

محصولات بهداشتی از هر نوع و دسته ای که باشند ، به دلیل اهمیتی که در سلامت انسان ها دارند کالایی استراتژیک تلقی شده و این محصول نیز مستثنی از این قاعده نمی باشد .

با توجه به شیوع ناراحتی های دهان و دندان در دنیا و تاکید پزشکان بر مصرف داهان شویه ها با خاصیت آنتی باکتری و با در نظر گرفتن عوارض جانبی ترکیبات سنتتیک ، بنابراین اهمیت این کالا در دنیا محسوس می باشد و با پیشرفت دانش پزشکی ، داروسازی و ازدیاد جمعیت و ...... تقاضای روزافزون به داروهای گیاهی بیش از پیش پیش بینی می گردد .

 


فرایند تولید انواع دهان شویه

 

تولید محلول دهان شویه یک فرآیند بسیار ساده است و دارای تکنولوژی خاصی نمی باشد . میزان 95 درصد حجمی از محصول را عصاره هیدرو الکلی بابونه ، 4 درصد اسانس نعناع و 1 درصد را اسانس اکالیپتوس تشکیل می دهد .

ابتدا مواد اولیه توسط دستگاه میکسر مخلوط شده و سپس هموﮊنایز می گردد و در مرحله بعدی توسط پرکن ها ظروف پر می گردد . به طور کلی پرکن ها به دو صورت خطی و دوار می باشند . ماشین ها دارای کانوایر ورودی به Start wheel و کانوایر خروجی از آن برای سهولت در اتصال به سایر قسمت های خط می باشند . پر کن های دوار دارای مزایای ممتازی نسبت به خطی می باشند ، که عبارتند از : سرعت بالا و استقرار درب بند بر روی دستگاه که باعث استفاده از نیروی انسانی کمتر در بخش تولید می گردد .

این مرحله از تولید ( پر کردن ) تفاوت اساسی تکنولوژی پیشرفته با تکنولوﮊی قدیم را نمایان می سازد .

پس از این مرحله بر روی ظروف برچسب زده و سپس ظروف با استفاده از نیم کارتن و نایلون ، شرینگ می گردد .

به طور کلی سیستم عرضه محصولات به دلیل عدم بهره گیری از بسته بندی های مناسب و بازاریابی مناسب در داخل و خارج از کشور با مشکل مواجه است . تبلیغات مناسب و بهره گیری از تجارت الکترونیک می تواند کمک شایانی در رابطه با عرضه و فروش محصول بنماید .

به طور کلی نقاط ضعف در تولید این محصول عبارتند از :

1 – استفاده از پرکن های نامناسب

2 – درب بندی به صورت دستی یا به صورت دستگاهی مجزا از پرکن

3 – استفاده از ظروف نامناسب

4 – بسته بندی و شرینگ نامناسب

نقطه قوت تکنولوﮊی های مرسوم سادگی در فرآیند تولید است ، به طوری که دربعضی از مقاطع از تولید می توان از نیروی انسانی به صورت جایگزین استفاده کرد ، مانند چیدن و برداشتن ظروف از زیر پرکن ، بستن درب و زدن برچسب و شرینگ نمودن کالا . به طور کلی عدم نیاز به برق زیاد و سوخت و عدم آلودگی های زیست محیطی از مهم ترین محاسن این صنعت می باشد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه

 

• میکسر

• مخزن

• ماشین پرکن و درب بند

• برچسب زن تمام اتوماتیک

• ماشین شرینگ پک

• میکسر

• مخزن

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع دهان شویه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دهان شویه ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.