جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع داروسازیطرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی سال 1400 + pdf + word
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Mouthwash

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

ترکیبات انواع دهان شویه خاصیت Anti microbial داشته که برای ضد عفونی کردن دهان و دندان و همچنین برای درمان التهابات بافت مخاطی دهان و خوشبو کننده آن دارای کاربرد می باشند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه


 

دهان شویه را در دنیا به نام oral health liquid می شناسند . این محصول با کد 24231713 در لیست ISIC3 مشخص شده است .

ترکیبات این محصول خاصیت Anti microbial داشته که برای ضد عفونی کردن دهان و دندان و همچنین برای درمان التهابات بافت مخاطی دهان و خوشبو کننده آن کاربرد دارد .

آثار فارموكولوژیك و مكانیسم اثر: فعالیت ضد التهابی عصاره بابونه بیشتر بواسطه تركیبات ماتریسین ( پیشتاز كامازولن ) ، بیزابولول و اكسیدهای آن بوده ، كه عمده ترین تركیبات موجود در عصاره را تشكیل می دهند و این فعالیت به عمل آنتی اكسیدان آنها نسبت داده شده است .

مطالعات Invitro نشان داده است كه عصاره بابونه موجب وقفه سیكلواكسیژناز شده ، در نتیجه تولید پروستاگلاندین ها و لوكوترین ها را متوقف می نماید . آپی ژنین موجود در عصاره بابونه علاوه بر وقفه در ایجاد محصولات 5- لیپواكسیژناز و سیكلواكسیژناز ( نظیر 12- لیپواكسیژناز ) موجب مهار آزادسازی هیستامین نیز می گردد . اثرات آنتی اسپاسمودیك بابونه به آپی ژنین نسبت داده می شود كه میزان این اثر نسبت به پاپاورین 3/92 برابر قوی تر است .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه


 

استاندارد برای این محصول به شماره 82-1562 در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تدوین گردیده است و استاندارد جهانی ISO و موسسه استاندارد غذا دارو امریکا FDA و بریتانیا B .P درباره این محصول استانداردهایی تدوین نموده اند .

استانداردهای مرتبط :

• استاندارد ملی به شماره 5874 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - فرآورده های آرایشی و بهداشتی - میکروبیولوژی - تعیین کارآیی نگهدارنده ها به روش مواجه .

• استاندارد ملی شماره 1770 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - فرآورده های آرایشی و بهداشتی - روش های نمونه برداری .

• استاندارد ملی شماره 1023 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - فرآورده های آرایشی و بهداشتی - طبقه بندی محصولات .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده انواع دهان شویه :

کشورهای کانادا ، آمریکا ، آلمان ،انگلیس و فرانسه مهم ترین تولید کنندگان این محصول و کشورهایی مانند ژاپن ، هنگ کنگ ، امارات متحده ، دانمارک و سوئد عمده ترین مصرف کنندگان این محصول به شمار می آیند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه


 

شرایط واردات انواع دهان شوی

پس از اخذ مجوزهای لازم از سوی وزارتخانه های بازرگانی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، می توان نسبت به واردات محصول اقدام نمود . از آنجا که واردات محصولات آرایشی و بهداشتی دارای ضوابطی خاص بوده بنابراین دستورالعمل موجود عینا ارائه می گردد :

• بررسی شرایط فنی و بهداشتی کارخانجات تولید کننده کالاهای فرآیند شده آرایشی و بهداشتی PMF :

مجموعه اطلاعاتی است در مورد محل تولید ، روش تولید و کنترل فرآورده های آرایشی و بهداشتی که توسط کارخانه تولید کننده ارایه می گردد .

• بررسی مدارک و مستندات علمی کالاهای فرآیند شده آرایشی و بهداشتی GMP :

قسمتی از تضمین کیفیت است که مطمئن می سازد ، فرآورده های تولیدی کارخانه با توجه به ویژگی های نهایی محصول و با درنظر گرفتن کاربرد آنها ، مطابق با استانداردهای کیفیت تولید شده و کنترل شده اند .

• مجوز گشایش

• مجوز ترخیص

شرایط صادرات انواع دهان شوی

• اخذ گواهی فروش محصول :

گواهی است که فروش یک فرآورده خاص یا تولیدات یک کارخانه را بدون هیچگونه محدودیتی در کشور مبداء و همچنین در سایر کشورها تایید می نماید .

• اخذ گواهی بهداشت محصول :

مبین سلامتی و ایمنی محموله بوده و همچنین بی ضرر بودن آن را جهت مصرف انسانی تعیین می نماید .

بنابراین پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارتخانه های بازرگانی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با رعایت سایر مقررات صادرات بلامانع می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه


 

محصولات بهداشتی از هر نوع و دسته ای که باشند ، به دلیل اهمیتی که در سلامت انسان ها دارند کالایی استراتژیک تلقی شده و این محصول نیز مستثنی از این قاعده نمی باشد .

با توجه به شیوع ناراحتی های دهان و دندان در دنیا و تاکید پزشکان بر مصرف داهان شویه ها با خاصیت آنتی باکتری و با در نظر گرفتن عوارض جانبی ترکیبات سنتتیک ، بنابراین اهمیت این کالا در دنیا محسوس می باشد و با پیشرفت دانش پزشکی ، داروسازی و ازدیاد جمعیت و ...... تقاضای روزافزون به داروهای گیاهی بیش از پیش پیش بینی می گردد .

 


فرایند تولید انواع دهان شویه

 

تولید محلول دهان شویه یک فرآیند بسیار ساده است و دارای تکنولوژی خاصی نمی باشد . میزان 95 درصد حجمی از محصول را عصاره هیدرو الکلی بابونه ، 4 درصد اسانس نعناع و 1 درصد را اسانس اکالیپتوس تشکیل می دهد .

ابتدا مواد اولیه توسط دستگاه میکسر مخلوط شده و سپس هموﮊنایز می گردد و در مرحله بعدی توسط پرکن ها ظروف پر می گردد . به طور کلی پرکن ها به دو صورت خطی و دوار می باشند . ماشین ها دارای کانوایر ورودی به Start wheel و کانوایر خروجی از آن برای سهولت در اتصال به سایر قسمت های خط می باشند . پر کن های دوار دارای مزایای ممتازی نسبت به خطی می باشند ، که عبارتند از : سرعت بالا و استقرار درب بند بر روی دستگاه که باعث استفاده از نیروی انسانی کمتر در بخش تولید می گردد .

این مرحله از تولید ( پر کردن ) تفاوت اساسی تکنولوژی پیشرفته با تکنولوﮊی قدیم را نمایان می سازد .

پس از این مرحله بر روی ظروف برچسب زده و سپس ظروف با استفاده از نیم کارتن و نایلون ، شرینگ می گردد .

به طور کلی سیستم عرضه محصولات به دلیل عدم بهره گیری از بسته بندی های مناسب و بازاریابی مناسب در داخل و خارج از کشور با مشکل مواجه است . تبلیغات مناسب و بهره گیری از تجارت الکترونیک می تواند کمک شایانی در رابطه با عرضه و فروش محصول بنماید .

به طور کلی نقاط ضعف در تولید این محصول عبارتند از :

1 – استفاده از پرکن های نامناسب

2 – درب بندی به صورت دستی یا به صورت دستگاهی مجزا از پرکن

3 – استفاده از ظروف نامناسب

4 – بسته بندی و شرینگ نامناسب

نقطه قوت تکنولوﮊی های مرسوم سادگی در فرآیند تولید است ، به طوری که دربعضی از مقاطع از تولید می توان از نیروی انسانی به صورت جایگزین استفاده کرد ، مانند چیدن و برداشتن ظروف از زیر پرکن ، بستن درب و زدن برچسب و شرینگ نمودن کالا . به طور کلی عدم نیاز به برق زیاد و سوخت و عدم آلودگی های زیست محیطی از مهم ترین محاسن این صنعت می باشد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع دهان شویه

 

• میکسر

• مخزن

• ماشین پرکن و درب بند

• برچسب زن تمام اتوماتیک

• ماشین شرینگ پک

• میکسر

• مخزن

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع دهان شویه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دهان شویه ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool