جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور کد های تقلب بازی شینوبی 3 سگا ( نینجا اسبی ) ( دو کدتقلب اصلی )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

dental floss

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

نخ های دندان به طور معمول از یك یا دو پلیمر ساخته می شوند . الیاف نایلون و تفلون دو نوع عمده از الیاف نساجی هستند ، كه در این خصوص استفاده می گردند . نایلون از خانواده پلی آمیدها بوده و تفلون نام تجاری پلی تترا فلوئورو اتیلن می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان


 

نخ دندان ، فیلامنت نازكی است كه جهت برداشتن بقایای مواد غذایی كه در بین دندان ها و در بین دندان ها و لثه ها وجود دارد ، استفاده می شود . در سال 1994 ، آمریكایی ها در حدود بیش از 2/5 میلیون مایل نخ دندان استفاده كردند ، كه این مقدار نخ معادل بیش از 100 بار محیط زمین می باشد .

علت استفاده از نخ دندان ، كمك به برداشتن بقایای مواد غذایی ، مواد چسبناك و مواد ژل مانندی می باشد ، كه بر روی دندان ها و یا در میان آنها ایجاد می شود در صورت عدم برداشتن این مواد از روی دندان ، پوسیدگی و در نهایت از بین رفتن به بار خواهد آمد . به همین دلیل توصیه شده است تا افراد بالغ و بچه های بالاتر از 10 سال روزانه حداقل یك بار از نخ دندان استفاده نمایند .

استفاده از نخ دندان سبب توقف فعالیت باكتری هایی می شود ، كه باعث ایجاد بیماری های لثه و دندان می گردد . نخ دندان معمولاً به شكل نخ و یا نوارهایی است كه می تواند به مواد شیمیایی خاصی آغشته شود . در ضمن این نخ در طعم های مختلفی چون دارچین ، نعنا و ساده تهیه می گردد . نوع نواری این نخ ها برای اشخاصی كاربرد دارد كه فاصله بین دندان های آنها نسبتاً زیاد است . به طور مثال این نخ مصرف زیادی در بین كودكان به علت بازبودن دندان های آنها دارد .

با كم شدن فاصله بین دندان ها استفاده از نخ هایی كه نازكتر باشد ، پیشنهاد می گردد . در برخی اوقات از تركیبات چرب كننده جهت حركت بهتر در دندان استفاده می شود . در مورد دندان هایی كه به صورت كج و نامنظم هستند ، استفاده از این گونه نخ ها توصیه می شود .

مواد خام :

نخ های دندان به طور معمول از یك یا دو پلیمر ساخته می شوند . الیاف نایلون و تفلون دو نوع عمده از الیاف نساجی هستند ، كه در این خصوص استفاده می گردند . نایلون از خانواده پلی آمیدها بوده و تفلون نام تجاری پلی تترا فلوئورو اتیلن می باشد . مواد خام دیگر مورد استفاده در نخ های دندان موادی هستند ، كه جهت پوشش دادن این نخ ها استفاده می گردد . این موارد شامل واكس ها چرب كننده ها، طعم دهنده ها و مواد اولیه دیگری می باشند ، كه براساس نظر شركت سازنده به آن افزوده می شود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان


 

نخ دندان پس از مسواك به عنوان مهمترین وسیله جهت تمیز نمودن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد . از نخ به عنوان وسیله خارج كردن باقی مانده غذا از بین دندان استفاده می گردد . از آنجایی كه با استفاده از مسواك امكان خارج كردن تمامی باقی مانده های غذایی از میان دندان ها وجود ندارد ، از این رو با استفاده از انواع مختلف این نخ ، شیارهای بین دندان ها خارج می گردد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان :

DISPENSER,DENTAL FLOSS : A-A-51539

FLOSS,DENTAL : A-A-53652

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان


 

کشور های عمده تولید کننده :

چین ، تایوان ، آمریكا

کشور های عمده مصرف کننده :

آمریکا و کانادا

شرایط واردات و صادرات انواع نخ دندان :

با توجه به آمار بدست آمده از وزارت بازرگانی ، شرایط خاصی در خصوص ورود این محصول به كشور وجود ندارد . برای ورود این محصول حدود 55 درصد حقوق ورودی در نظر گرفته شده است .

در بررسی وضعیت صادرات این محصول مشخص گردید ، كه صادرات كشور تنها به كشور عراق صورت پذیرفته است و صادرات خاصی به كشور های دیگر صورت نگرفته است . از طرفی بررسی ها نشان داد كه در خصوص صادرات این محصول شرایط خاصی اعمال نشده است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان


 

امروزه توجه بشر به بهداشت دهان و دندان روز به روز افزایش می یابد . تولید محصولات پزشكی پیشرفته اعم از انواع مسواك ها ، خمیر دندان ها و مایعات شستشویی همگی مؤید این موضوع می باشند . در این میان تولید و مصرف نخ های دندان به عنوان یكی از وسایل مهم در بهداشت دهان و دندان ، یكی از اهداف صنایع پزشكی می باشد. این بدین صورت است كه آمار مصرف این محصول روز به روز افزایش یافته است و آموزش استفاده از نخ ، یكی از اهداف مسئولین بهداشتی كشورها می باشد .

از این رو تولید این محصول از اهمیت خاصی برخوردار می باشد . امكان تولید محصولات متنوع و اعمال برخی اهداف پزشكی از طریق نخ دندان بر روی دندان ، به عنوان یكی از راهكارهای پیشرفت در تولید و عرضه این محصول می باشد .

 


فرایند تولید انواع نخ دندان

 

مراحل تولید :

جهت ریسندگی فیلامنت های نایلونی نخ دندان ، نمك نایلون پلیمریزه می شود و پلیمر حاصله به صورت نوارهای باریك درمی آید . این نوارها به شكل چیپس های كوچك خرد می شود . چیپس های حاصله محلوط شده و مجدداً ذوب می شود .

1) فرآیند تاب دادن

مذاب حاصله از درون ریسنده ها عبور می كند ، تا فیلامنت های نایلون شكل گیرند . هنگامی كه نایلون سرد شد ، پلیمر سخت شده و شكل نخ به خود می گیرد . در ادامه تاب دادن به فیلامنت های حاصله امری حیاتی می باشد . فرایند تاب دادن ، متوسط در حدود 2/5 تا 3/5 دور در اینچ به فیلامنت ها اعمال می شود . فرآیند تاب دادن سبب می شود تا استحكام برشی و سایشی فیلامنت ها افزایش یابد .

از آنجایی كه در تولید نخ دندان می توان از فیلامنت هایی با ضخامت های متفاوت استفاده كرد ، نمره نخ این نخ ها می تواند متفاوت باشد . تولید نخ دندان از تفلون : جهت تولید نخ دندان از الیاف تفلون ، یك پلیمر تترا فلوئورو اتیلن ( PTFE ) در ابتدا فرموله می شود . سپس پلیمر به حالت مذاب خمیر شكل درمی آید و به شكل یك رشته بلند و نازك در جهت طول كشیده می شود . سپس پلیمر در یك یا چند جهت عرض منبسط می شود .

پس از تولید PTFE ، استحكام كششی این الیاف زیاد است . برخلاف نخ های نایلونی كه از چند فیلامنت تشكیل شده است ، نخ های تفلونی ، تك فیلامنت هستند كه به راحتی تكه تكه و پاره نمی شود . بنابراین ، عملیات تاب دادن در فرآیند تولید اینگونه نخ نیاز نمی شود . سرعت كشیدن نخ در حین مراحل تولید سبب افزایش استحكام كششی نخ نازك تولید می گردد .

2) فیلامنت ها :

پوشش دهی این فرآیند این امكان را برای تولیدكنندگان مختلف ایجاد می كند ، تا محصول خود را متمایز از محصولات دیگر شركت ها نمایند . بدین معنی كه هر شركت از مواد افزودنی مختص به خود استفاده می نمایند . فرآیند پوشش دهی فیلامنت ها در حمام های امولسیونی اتفاق می افتد كه در آن ، نخ های دندان از میان چرب كننده ها ، طعم دهنده ها و دیگر تكمیل های مطلوب با سرعت ثابت عبور می كند .

3) بوبین پیچی :

بوبین های نخ دندان به روی دو نوع قرقره پیچیده می شود: نوع سیلندری و نوع رولی .

جهت بوبین پیچی نخ های دندان از روی یك قرقره بر روی نوع دیگر قرقره نیاز به تجهیزاتی جهت تراورس نخ می باشد . یك بوبین سیلندری بر روی یك تیوب و یا یك بسته مستطیل شكل پیچیده می شود . در این بوبین ها امكان كشیدن نخ ( باز كردن نخ ) هم از قسمت مركزی بوبین و هم از قسمت روی بوبین وجود دارد . این در حالی است كه در بوبین های رولی فقط امكان باز كردن نخ از سطح خارجی بوبین وجود دارد . بوبین رولی ، معمول ترین بوبین جهت استفاده در صنعت نخ دندان است .

4) قالب بندی جعبه نخ دندان :

پوشش بسته بندی استاندارد جهت نخ دندان از جنس پلی پروپیلن بوده و به شكل یك قوطی كوچك درب دار می باشد ، كه جزء در آن متحرك و بقیه ثابت است . در ضمن یك روزنه جهت خروج نخ و یك زائده جهت نگهداری قرقره نخ بر روی پوشش پلی پروپیلن تعبیه شده است . اخیراً ، تولیدكنندگان ترجیح می دهند از جعبه های یك تكه ای استفاده كنند ، كه حاوی یك پنجره جهت اندازه گیری میزان نخ مصرفی می باشد .

5) قرار دادن نخ بر روی جعبه :

بوبین نخ دندان معمولاً به طور دستی بر روی جعبه نگهدارنده نخ قرار می گیرد . نخ ها به دور یك قطعه فلزی پیچیده می شوند و سپس پوشش مناسب بر روی آن قرار می گیرد . این بسته آماده برچسب شدن می باشد . شكل ها و دكورهای مناسب بر روی این بسته اعمال شده و در نهایت بسته آماده برای فروش می باشد .

به طور معمول سه راه جهت تزئین كردن بسته نخ وجود دارد ؛ استفاده از برچسب به عنوان گزینه ترجیح داده شده برای اغلب محصولات صادر شده به اروپا می باشد . در روش انتقال حرارتی یك تصویر ایجاد می شود ، كه كیفیت این تصویر مساوی و یا بهتر از تصویر ایجاد شده توسط روش چاپ غلطكی می باشد . مزیت این روش تنوع بیشتر رنگ ها و طرح های مورد استفاده در آن می باشد . در نهایت جعبه های بسته بندی شده و جهت فروش به بازار فرستاده می شود .

در كشور امكان تولید الیاف پلی آمید وجود دارد . از این رو مشكلاتی در خصوص تولید نخ مورد نیاز دركشور وجود ندارد . از طرف دیگر از آنجایی كه دستگاه های بسته بندی همگی خارجی می باشد ، از این رو در صورت استفاده از دستگاه های جدید تر و به روز رسانی تكنولوژی مورد استفاده ، مشكلی در خصوص تولید این الیاف به وجود نخواهد آمد و تفاوت خاصی بین تكنولوژی تولید در كشور و دیگر كشورها به وجود نخواهد آمد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان

 

• ماشین بسته بندی نخ دندان

• تجهیزات آزمایشی

• سایر لوازم و متعلقات خط تولید

• حمل و نقل

• نصب و راه اندازی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع نخ دندان

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool