طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

dental floss

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

نخ های دندان به طور معمول از یك یا دو پلیمر ساخته می شوند . الیاف نایلون و تفلون دو نوع عمده از الیاف نساجی هستند ، كه در این خصوص استفاده می گردند . نایلون از خانواده پلی آمیدها بوده و تفلون نام تجاری پلی تترا فلوئورو اتیلن می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان


 

نخ دندان ، فیلامنت نازكی است كه جهت برداشتن بقایای مواد غذایی كه در بین دندان ها و در بین دندان ها و لثه ها وجود دارد ، استفاده می شود . در سال 1994 ، آمریكایی ها در حدود بیش از 2/5 میلیون مایل نخ دندان استفاده كردند ، كه این مقدار نخ معادل بیش از 100 بار محیط زمین می باشد .

علت استفاده از نخ دندان ، كمك به برداشتن بقایای مواد غذایی ، مواد چسبناك و مواد ژل مانندی می باشد ، كه بر روی دندان ها و یا در میان آنها ایجاد می شود در صورت عدم برداشتن این مواد از روی دندان ، پوسیدگی و در نهایت از بین رفتن به بار خواهد آمد . به همین دلیل توصیه شده است تا افراد بالغ و بچه های بالاتر از 10 سال روزانه حداقل یك بار از نخ دندان استفاده نمایند .

استفاده از نخ دندان سبب توقف فعالیت باكتری هایی می شود ، كه باعث ایجاد بیماری های لثه و دندان می گردد . نخ دندان معمولاً به شكل نخ و یا نوارهایی است كه می تواند به مواد شیمیایی خاصی آغشته شود . در ضمن این نخ در طعم های مختلفی چون دارچین ، نعنا و ساده تهیه می گردد . نوع نواری این نخ ها برای اشخاصی كاربرد دارد كه فاصله بین دندان های آنها نسبتاً زیاد است . به طور مثال این نخ مصرف زیادی در بین كودكان به علت بازبودن دندان های آنها دارد .

با كم شدن فاصله بین دندان ها استفاده از نخ هایی كه نازكتر باشد ، پیشنهاد می گردد . در برخی اوقات از تركیبات چرب كننده جهت حركت بهتر در دندان استفاده می شود . در مورد دندان هایی كه به صورت كج و نامنظم هستند ، استفاده از این گونه نخ ها توصیه می شود .

مواد خام :

نخ های دندان به طور معمول از یك یا دو پلیمر ساخته می شوند . الیاف نایلون و تفلون دو نوع عمده از الیاف نساجی هستند ، كه در این خصوص استفاده می گردند . نایلون از خانواده پلی آمیدها بوده و تفلون نام تجاری پلی تترا فلوئورو اتیلن می باشد . مواد خام دیگر مورد استفاده در نخ های دندان موادی هستند ، كه جهت پوشش دادن این نخ ها استفاده می گردد . این موارد شامل واكس ها چرب كننده ها، طعم دهنده ها و مواد اولیه دیگری می باشند ، كه براساس نظر شركت سازنده به آن افزوده می شود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان


 

نخ دندان پس از مسواك به عنوان مهمترین وسیله جهت تمیز نمودن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد . از نخ به عنوان وسیله خارج كردن باقی مانده غذا از بین دندان استفاده می گردد . از آنجایی كه با استفاده از مسواك امكان خارج كردن تمامی باقی مانده های غذایی از میان دندان ها وجود ندارد ، از این رو با استفاده از انواع مختلف این نخ ، شیارهای بین دندان ها خارج می گردد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان :

DISPENSER,DENTAL FLOSS : A-A-51539

FLOSS,DENTAL : A-A-53652

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان


 

کشور های عمده تولید کننده :

چین ، تایوان ، آمریكا

کشور های عمده مصرف کننده :

آمریکا و کانادا

شرایط واردات و صادرات انواع نخ دندان :

با توجه به آمار بدست آمده از وزارت بازرگانی ، شرایط خاصی در خصوص ورود این محصول به كشور وجود ندارد . برای ورود این محصول حدود 55 درصد حقوق ورودی در نظر گرفته شده است .

در بررسی وضعیت صادرات این محصول مشخص گردید ، كه صادرات كشور تنها به كشور عراق صورت پذیرفته است و صادرات خاصی به كشور های دیگر صورت نگرفته است . از طرفی بررسی ها نشان داد كه در خصوص صادرات این محصول شرایط خاصی اعمال نشده است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان


 

امروزه توجه بشر به بهداشت دهان و دندان روز به روز افزایش می یابد . تولید محصولات پزشكی پیشرفته اعم از انواع مسواك ها ، خمیر دندان ها و مایعات شستشویی همگی مؤید این موضوع می باشند . در این میان تولید و مصرف نخ های دندان به عنوان یكی از وسایل مهم در بهداشت دهان و دندان ، یكی از اهداف صنایع پزشكی می باشد. این بدین صورت است كه آمار مصرف این محصول روز به روز افزایش یافته است و آموزش استفاده از نخ ، یكی از اهداف مسئولین بهداشتی كشورها می باشد .

از این رو تولید این محصول از اهمیت خاصی برخوردار می باشد . امكان تولید محصولات متنوع و اعمال برخی اهداف پزشكی از طریق نخ دندان بر روی دندان ، به عنوان یكی از راهكارهای پیشرفت در تولید و عرضه این محصول می باشد .

 


فرایند تولید انواع نخ دندان

 

مراحل تولید :

جهت ریسندگی فیلامنت های نایلونی نخ دندان ، نمك نایلون پلیمریزه می شود و پلیمر حاصله به صورت نوارهای باریك درمی آید . این نوارها به شكل چیپس های كوچك خرد می شود . چیپس های حاصله محلوط شده و مجدداً ذوب می شود .

1) فرآیند تاب دادن

مذاب حاصله از درون ریسنده ها عبور می كند ، تا فیلامنت های نایلون شكل گیرند . هنگامی كه نایلون سرد شد ، پلیمر سخت شده و شكل نخ به خود می گیرد . در ادامه تاب دادن به فیلامنت های حاصله امری حیاتی می باشد . فرایند تاب دادن ، متوسط در حدود 2/5 تا 3/5 دور در اینچ به فیلامنت ها اعمال می شود . فرآیند تاب دادن سبب می شود تا استحكام برشی و سایشی فیلامنت ها افزایش یابد .

از آنجایی كه در تولید نخ دندان می توان از فیلامنت هایی با ضخامت های متفاوت استفاده كرد ، نمره نخ این نخ ها می تواند متفاوت باشد . تولید نخ دندان از تفلون : جهت تولید نخ دندان از الیاف تفلون ، یك پلیمر تترا فلوئورو اتیلن ( PTFE ) در ابتدا فرموله می شود . سپس پلیمر به حالت مذاب خمیر شكل درمی آید و به شكل یك رشته بلند و نازك در جهت طول كشیده می شود . سپس پلیمر در یك یا چند جهت عرض منبسط می شود .

پس از تولید PTFE ، استحكام كششی این الیاف زیاد است . برخلاف نخ های نایلونی كه از چند فیلامنت تشكیل شده است ، نخ های تفلونی ، تك فیلامنت هستند كه به راحتی تكه تكه و پاره نمی شود . بنابراین ، عملیات تاب دادن در فرآیند تولید اینگونه نخ نیاز نمی شود . سرعت كشیدن نخ در حین مراحل تولید سبب افزایش استحكام كششی نخ نازك تولید می گردد .

2) فیلامنت ها :

پوشش دهی این فرآیند این امكان را برای تولیدكنندگان مختلف ایجاد می كند ، تا محصول خود را متمایز از محصولات دیگر شركت ها نمایند . بدین معنی كه هر شركت از مواد افزودنی مختص به خود استفاده می نمایند . فرآیند پوشش دهی فیلامنت ها در حمام های امولسیونی اتفاق می افتد كه در آن ، نخ های دندان از میان چرب كننده ها ، طعم دهنده ها و دیگر تكمیل های مطلوب با سرعت ثابت عبور می كند .

3) بوبین پیچی :

بوبین های نخ دندان به روی دو نوع قرقره پیچیده می شود: نوع سیلندری و نوع رولی .

جهت بوبین پیچی نخ های دندان از روی یك قرقره بر روی نوع دیگر قرقره نیاز به تجهیزاتی جهت تراورس نخ می باشد . یك بوبین سیلندری بر روی یك تیوب و یا یك بسته مستطیل شكل پیچیده می شود . در این بوبین ها امكان كشیدن نخ ( باز كردن نخ ) هم از قسمت مركزی بوبین و هم از قسمت روی بوبین وجود دارد . این در حالی است كه در بوبین های رولی فقط امكان باز كردن نخ از سطح خارجی بوبین وجود دارد . بوبین رولی ، معمول ترین بوبین جهت استفاده در صنعت نخ دندان است .

4) قالب بندی جعبه نخ دندان :

پوشش بسته بندی استاندارد جهت نخ دندان از جنس پلی پروپیلن بوده و به شكل یك قوطی كوچك درب دار می باشد ، كه جزء در آن متحرك و بقیه ثابت است . در ضمن یك روزنه جهت خروج نخ و یك زائده جهت نگهداری قرقره نخ بر روی پوشش پلی پروپیلن تعبیه شده است . اخیراً ، تولیدكنندگان ترجیح می دهند از جعبه های یك تكه ای استفاده كنند ، كه حاوی یك پنجره جهت اندازه گیری میزان نخ مصرفی می باشد .

5) قرار دادن نخ بر روی جعبه :

بوبین نخ دندان معمولاً به طور دستی بر روی جعبه نگهدارنده نخ قرار می گیرد . نخ ها به دور یك قطعه فلزی پیچیده می شوند و سپس پوشش مناسب بر روی آن قرار می گیرد . این بسته آماده برچسب شدن می باشد . شكل ها و دكورهای مناسب بر روی این بسته اعمال شده و در نهایت بسته آماده برای فروش می باشد .

به طور معمول سه راه جهت تزئین كردن بسته نخ وجود دارد ؛ استفاده از برچسب به عنوان گزینه ترجیح داده شده برای اغلب محصولات صادر شده به اروپا می باشد . در روش انتقال حرارتی یك تصویر ایجاد می شود ، كه كیفیت این تصویر مساوی و یا بهتر از تصویر ایجاد شده توسط روش چاپ غلطكی می باشد . مزیت این روش تنوع بیشتر رنگ ها و طرح های مورد استفاده در آن می باشد . در نهایت جعبه های بسته بندی شده و جهت فروش به بازار فرستاده می شود .

در كشور امكان تولید الیاف پلی آمید وجود دارد . از این رو مشكلاتی در خصوص تولید نخ مورد نیاز دركشور وجود ندارد . از طرف دیگر از آنجایی كه دستگاه های بسته بندی همگی خارجی می باشد ، از این رو در صورت استفاده از دستگاه های جدید تر و به روز رسانی تكنولوژی مورد استفاده ، مشكلی در خصوص تولید این الیاف به وجود نخواهد آمد و تفاوت خاصی بین تكنولوژی تولید در كشور و دیگر كشورها به وجود نخواهد آمد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان

 

• ماشین بسته بندی نخ دندان

• تجهیزات آزمایشی

• سایر لوازم و متعلقات خط تولید

• حمل و نقل

• نصب و راه اندازی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع نخ دندان

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع نخ دندان ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.