جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید شبه قیر از زباله شهری سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Medical band

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

انواع باند و گاز پزشکی در مراکز بهداشتی و درمانی سطح کشور به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند . این محصولات به دو دسته استریل و غیر استریل تقسیم می شوند ، که هر کدام موارد کاربرد خاص خود را دارند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی


 

محصولاتی که تحت عنوان باند و گاز پزشکی به بازار عرضه می شوند ، به سه دسته اصلی استریل ، غیر استریل و روغنی تقسیم بندی می شود ، که ویژگی ها و موارد کاربرد هریک در ادامه ارائه شده است . انواع باند و گاز پزشکی دارای بافت ساده ( تافته ) بوده و تراکم تار 12 و تراکم پود آن 8 است .

جنس این محصولات 100 درصد پنبه می باشد . الیاف نخ بکار رفته در بافت پارچه مورد استفاده در تهیه باند و گاز می بایست از جنس پنبه طبیعی و خالص باشد و به هیچ وجه نباید از الیاف مصنوعی در آن حتی به مقدار کم نیز استفاده شود . دلایل عدم استفاده از الیاف مصنوعی در ساخت این محصولات عبارت است از :

الیاف مصنوعی : عموما حساسیت های جلدی و غیر جلدی در بیمار ایجاد می کنند . به دلیل شکل خاص ساختمانی شان امکان جذب و نگهداری محلول ها و نیز کارایی مطلوب را دارا نمی باشند . ضمنا الیاف پنبه طبیعی خام سه مشخصه ویژه دارد ، که عدم دقت در فراوری صحیح مشکلاتی را ایجاد می کند و سبب افت کارایی محصول می شود . این موارد در ذیل ارائه شده است .

الیاف پنبه طبیعی حاوی چربی های استئاریک ، مالئیک ، پکتیک ، سیتریک و اولئیک می باشد ، که در صورت باقی ماندن در پارچه های بکار رفته ، مانع جذب آب و محلول ها و خون می شود . این الیاف در حالت خام دارای رنگ زرد هستند و می بایست رنگزدایی شوند . ناخالصی های معدنی ناشی از جذب مواد توسط ساقه پنبه از زمین در پنبه خام وجود دارد . علاوه بر موارد مذکور ، به دلیل موارد کاربرد خاص این محصولات ، فراوری کردن آنها نیز می بایست توسط ضوابط خاص و با دقت انجام گیرد .

مهمترین و حیاتی ترین مرحله تولید انواع گازهای جراحی استریل و غیر استریل عملیات تکمیل پارچه تنزیب می باشد ، که توجه ویژه ای را می طلبد ، چرا که حدود 60% از مهمترین مولفه های مورد تاکید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در این مرحله باید تامین شود و از آنجائی که برای تامین آنها از تاسیسات ، تشکیلات و سرمایه گذاری مناسب و قابل توجهی باید بهره مند بود .

متاسفانه گروهی سود جو از روش های غیر استاندارد و غیر بهداشتی و غیر اصولی استفاده کرده و با استفاده از مواد شیمیایی غیر مجاز و درشرایط ابتدائی مبادرت به سفید کردن پارچه می کنند و بدون آنکه به فاکتورهای مورد اشاره استاندارد توجه نمایند ، فقط به سود خویش فکر می کنند و جامعه را قربانی منافع خود می نمایند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی


 

انواع باند و گاز پزشکی در مراکز بهداشتی و درمانی سطح کشور به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند . این محصولات به دو دسته استریل و غیر استریل تقسیم می شوند ، که هر کدام موارد کاربرد خاص خود را دارند . گاز غیراستریل و گاز روغنی عمدتا که جهت بستن زخم های سطحی و گرم نگه داشتن عضله کاربرد دارند . گازهای استریل نیز به صورت گسترده در جراحی ها مورد استفاده قرار می گیرند .

همچنین گاز استریل برای پوشاندن محل سوختگی مورد استفاده قرار می گیرد . علاوه بر آن برای پانسمان اولیه زخم ها و بریدگی های عمیق از گاز استریل استفاده می شود . برای ثابت نگه داشتن اولیه محل در رفتگی و بعضا شکستگی از باند غیر استریل استفاده می شود . به عبارتی می توان گفت انواع باند وگاز از جمله اجزای لاینفک کمک های اولیه و اعمال جراحی هستند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی


 

استانداردهای بین المللی

برخی از استانداردهای بین المللی موجود برای انواع باند و گاز در زیر ارائه شده است .

ویژگی های گازهای استریل جراحی : [3 [ v F1862 ASTM v

روش های بسته بندی گازهای استریل : 2171 F ASTM v

روش های آزمون گاز و باند استریل مورد استفاده در جراحی : 85F920 ASTM

ویژگی های گازهای استریل : BS17079

استانداردهای ملی

اسامی استانداردهای ملی تدوین شده برای انواع باند و گاز در زیر ارائه شده است :

ویژگی ها و روش های آزمون باند پزشکی با بافت ساده : 583-ISIRI

شایان ذکر است که این استاندارد در مورد باندهای زخم بندی از جنس صد درصد پنبه کاربرد دارد . این استاندارد در مورد باند زخم بندی که تمامی عملیات تکمیلی و سفیدگری ، برش و بسته بندی بر روی آن انجام شده و آماده عرضه به بازار است ، قابل اجرا می باشد .

تعیین جنس باند و گاز : 3727- ISIRI

تعیین میزان تراکم نخ تار در بافت باند : 683 ISIRI-

اندازه گیری مقاومت پارگی باند : 1147-ISIRI

بر اساس اطلاعات گرفته شده از گروه تولیدکنندگان باند و گاز استاندارد به دلیل تماس مستقیم گاز با زخم ، رعایت 26 مورد برای تولید باند و گاز استاندارد ضروری است . رعایت استانداردهای تدوین شده از ابتدای سال 82 بر اساس ماده 9 قانون استاندارد مشمول « استاندارد اجباری » شد و تولید ، توزیع و تمرکز کالاهای غیراستاندارد ممنوع اعلام شد ، که در صورت عدم رعایت موارد استاندارد فرد یا موسسه تولید کننده و مصرف کننده متخلف و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی


 

شایان ذکر است به دلیل اینکه این محصولات از جمله کالاهای با مصرف نهایی هستند و همچنین تنوع آن ، آمار دقیقی از تولید و مصرف باند و گاز پزشکی در جهان در دسترس نیست . با توجه به اطلاعات موجود می توان گفت کشورهای آلمان ، چین ، آمریکا و مکزیک از جمله تولید کنندگان عمده این محصولات در جهان هستند . در این میان کشورهای آمریکا ، چین و انگلیس از جمله مصرف کنندگان عمده این محصولات در جهان به شمار می آیند .

شرایط واردات و صادرات باند و گاز پزشکی :

با پرداخت حقوق ورودی ذکر شده در طرح حاضر ، امکان واردات محصولات مورد نظر وجود دارد .
بر اساس قوانین و مقررات بازرگانی کشور شرایط خاصی برای صادرات این محصول وجود ندارد . ولی جهت ورود به بازار های جهانی می بایست محصول تولیدی از استانداردهای لازم برخوردار بوده و قابلیت رقابت در بازار را داشته باشد .

اهمیت استراتژیک تولید باند و گاز پزشکی :

تولید گازهای طبی ، استریل و باندهای زخم بندی بسیار فنی و تخصصی بوده و با توجه به مصرف آن در اتاق های عمل بیمارستان ها و نیز مراکز درمانی و تماس مستقیم با خون بیمار و ارتباط تنگاتنگ با سلامتی و تندرستی وی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

گاز و باند از کالاهای اساسی پزشکی بوده و به دلیل تماس با محل جراحت ارتباط مستقیمی با سلامت بیمار دارد . از آنجا که عوارض مصرف باند و گاز غیراستریل عفونت و آلودگی میکروبی است ، تولید محصول با رعایت استاندارد ها از اهمیت به سزایی برخوردار است .

 


فرایند تولید باند و گاز پزشکی

 

فرایند تولید باند و گاز پزشکی شامل چند مرحله است که در ادامه ارائه شده است:

1) تولید پارچه برای تهیه باند و گاز نخ پنبه ای نمره 20 و یا 19 انگلیسی به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می گیرد . این نخ ها به صورت بوبین های تقریبا 20 کیلوگرمی می باشند . این بوبین جهت ماسوره پیچی که برای پود پارچه مورد استفاده قرار می گیرد و تعدادی هم برای چله پیچی استفاده می شود . دستگاه ماسوره پیچ ، نخ را روی ماسوره می پیچد و این ماسوره ها برای پود پارچه مورد استفاده قرار می گیرند .

نخ هایی که برای چله پیچی می رود ، به وسیله دستگاه چله پیچ روی اسنوی ماشین بافندگی قرار می گیرند ، که به عنوان نخ های تار استفاده می شوند . این نخ ها یک در میان از میان لنگه ور عبور می کند که مجموعا دو لنگه ور خواهیم داشت .

2) سفید گری ( Bleaching ) وجود گرد و غبار و رنگ های طبیعی روی الیاف پنبه باعث ایجاد رنگ زرد و خاکستری روی این الیاف شده است ، که طبیعتا نخ و پارچه تولیدی نیز به همین رنگ مشاهده خواهند شد .

بنابراین برای از بین بردن رنگ های اضافی از روی پارچه و بدست آوردن رنگ اصلی پنبه یعنی رنگ سفید ، منسوج تهیه شده تحت عملیات سفید گری قرار می گیرد . در این عملیات مواد استفاده شد که شامل اب اکسیژنه( H2O2 ) ، سود ( NaOH )و سیلیکات سدیم می باشند ، باعث اکسید شدن و از بین رفتن مواد و املاح اضافی از روی الیاف می گردد .

از آب ژاول ( هیپو کلریت سدیم NaClO ( به همراه سود نیز می توان جهت سفید گری پنبه استفاده نمود . عملیات سفید گری در ماشین آلات و نیز از روش های مختلفی می تواند انجام شود . شستشو( Washing ) در این مرحله جهت از بین بردن بقای املاح موجود روی پارچه و همچنین خارج کردن مواد شیمیایی استفاده در قسمت سفیدگری که احتمالا روی پارچه باقی مانده است بکارگرفته می شود .

این عملیات می تواند توسط روش های مختلفی صورت بگیرد. روش ساده استفاده از همان ماشین سفیدگری ( وینچ یا ژیگر ) است ، که پس از عملیات سفیدگری از آب تازه و مواد کمکی لازم استفاده می شود و عملیات شستشو اجرا می گردد . روش دیگر استفاده از این ماشین شستشو مداوم می باشد ، که راندمان تولید خیلی بالا بوده ولی از نظر اقتصادی قیمتی می باشد .

3) خشک کردن مرحله بعدی خشک کردن پارچه می باشد ، که به وسیله یک خشک کن با درجه حرارت 95 درجه سانتی گراد این کار صورت می گیرد .

4) برش دادن در این مرحله پارچه را برای تولید باند و گاز با توجه به اندازه های مصرفی آنها برش می دهند که به وسیله یک ماشین مخصوصی این کار صورت می گیرد .
روغن زدن برای تولید گاز روغنی ، پارچه برش داده شده برای این کار را بوسیله فیلر( پرکن ) و روغن وازلین مذاب روغن زده می شود .

5) بسته بندی : بسته بندی تولید باند و گاز روغنی و گاز استریل بصورت زیر انجام می شود :

• بسته بندی باند با پوشش کاغذی و کیسه های پلاستیکی

• بسته بندی گاز استریل در پاکت های کاغذ روغنی و کارتن

• بسته بندی گاز روغنی در جعبه های پلاستیکی و سپس مقوایی و کارتن باند و گاز پزشکی

شایان ذکر است که بسته بندی باند بصورت رول 3 متری می باشد . از استریل هر دو عدد در یک پاکت بسته بندی می شود . استریل کردن جهت تولید باند و گاز استریل از رو شهای مختلفی استفاده می شود ، که متداول ترین آنها پرتودهی می باشد . بخش استرلیزاسیون عموما در خارج از واحد انجام می شود .

محصولات تولیدی واحد باند ، گاز روغنی و گاز استریل هستند ، که روش تولید آنها تا مرحله برش زنی یکسان است و از آن مرحله به بعد بسته به نوع محصول وارد بخش روغن زنی و یا استرلیزاسیون می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی

 

• ماشین بافندگی

• ماسوره پیچی

• چله پیچ

• ماشین شستشو

• ماشین خشک کن

• دستگاه برش ، دستگاه بسته بندی

• تجهیزات کنترل کیفی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید باند و گاز پزشکی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool