طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Syringe

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

سرنگ ها یکی از محصولات پرکاربرد جهت تزریق مواد دارویی به بدن انسان ها و حیوانات می باشند ، که در اندازه و انواع مختلف تولید می گردند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول


 

یكی از روش های مرسوم جهت وارد نمودن مواد دارویی به بدن انسان و حیوانات برای جلوگیری از بیماری ها و همچنین درمان بیماری های مختلف استفاده از آمپول ( سرنگ ) می باشد . در هنگام تزریق ، مواد دارویی وارد محفظه ای شده و سپس به بدن موجود زنده تزریق می گردد . سرنگ در اندازه های مختلفی موجود می باشد ، كه از نظر حجم بر حسب سی سی ( CC ) می توان به سرنگ های ١٠٠ ، ٥٠ ، ٣٠ ،٢٠ ، ١٠ ، ٥ ، ٣ ، 5/2 ، ٢ و ١ سی سی اشاره نمود .

سرنگ ها از دو قسمت اصلی بدنه و پیستون ساخته می شوند . در بعضی موارد نیز از یك قطعه اضافی لاستیكی در سر پیستون استفاده می شود ، كه در این صورت سرنگ تحت عنوان سرنگ سه قطعه ای شناخته می شود .

در سرنگ های یكبار مصرف ، ماده دارویی قبل از آنكه به بدن تزریق شود به درون سرنگ مكیده می شود و با سطح داخلی سرنگ تماس می یابد ، به این دلیل پلاستیك هایی كه در ساخت سرنگ ها مورد استفاده قرار می گیرند ، میبایست فاقد مواد افزودنی بوده و تست های استاندارد را نیز جوابگو باشند .

در تهیه و بكارگیری سرنگ های یكبارمصرف اصطلاحاتی وجود دارد كه در ادامه به اختصار ارائه شده است .

حجم اشغال شده :

حجمی كه لبه آب بندی پیستون در وسط طول درجه بندی مشخص می كند .

حجم اسمی :

حجم اسمی معادل آبی است ، كه در دمای ٣±٢٠ درجه سانتیگراد از سرنگ یكبار مصرف خارج می شود .

حجم جزء :

حجم آبی كه در دمای ٣±٢٠ درجه سانتیگراد از سرنگ ( هنگامی كه لبه آب بندی پیستون آن قسمت محدود شده از درجه بندی را طی نماید ) خارج می شود . به طور كلی از نظر ابعاد و اندازه موارد زیر پیرامون سرنگ ها قابل تعریف است .

حجم اسمی ( طول كل سرنگ ) حداقل طول درجه بندی سرنگ سیلندر سرنگ می بایست آنقدر شفاف باشد ، كه حتی حباب های كوچك هوا با چشم غیر مسلح در فاصله ٢٥mm به خوبی قابل تشخیص باشند .

پیستون نیز میبایست در داخل سیلندر به طور یكنواخت و راحت حركت نماید ، همچنین پیستون میبایست به نحوی ساخته شوند ، كه وضعیت آن به وضوح بر روی درجه بندی سیلندر قابل قرائت باشد . سرنگ ها باید عاری از اجسام خارجی بوده و در جریان ساخت طوری سترون شوند ، كه عاری از موجودات ذره بینی قابل تكثیر باشند .

كد آیسیك سرنگ ٣٣١١١٤١٤ می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول


 

همانطوركه ذكر شد ، سرنگ ها به عنوان كالای مصرفی جهت تزریق مواد دارویی به بدن در علوم پزشكی و دامپزشكی مورد استفاده قرار می گیرد . امروزه بهداشت و رعایت نكات بهداشتی یكی از مهمترین مسائل در زندگی بشر به شمار می آید .

در جوامع توسعه نیافته هر چند سال یكبار بیماری های بسیار خطرناكی از قبیل وبا ، مننژیت و ... در بین افراد شایع شده و باعث از بین رفتن تعداد بسیار زیادی از انسان ها می شود ، لذا پیشگیری از این بیماری ها توسط واكسن ها از جمله اقدام بسیار ضروری به شمار می آید ، كه میبایست توجه خاصی به آن مبذول شود .

همانطور كه ذكر شد ، سرنگ ها در ابعاد مختلفی تولید می گردند ، كه در این میان سرنگ هایی با حجم اسمی ٢و ٥ سی سی بیشترین كاربرد را دارند و عمدتاً در تزریق انواع واكسن ها و داروها مورد استفاده قرار می گیرند و سرنگ های با حجم اسمی بالا تنها در موارد بسیار خاص مورد استفاده می شوند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول


 

استانداردهای بین المللی : 

اسامی برخی از استانداردهای بین المللی موجود برای سرنگ در زیر ارائه شده است .

• روش های آزمون سرنگ های یك بار مصرف : NF ٠٠١-٩٣ NF ,٢٥١-٩٠

• ویژگی های سرنگ های یكبارمصرف پلاستیكی : ٤٦٢٩ ASTM

• روش های استرلیزاسیون سرنگ ها : BS ·٧٨٨٦ BS , ١٤٢٨

• تست ها و روش های آزمون سرنگ های یك بار مصرف : · DIN ١٣٩٢٦ DIN , ١١٦٠٨

• مشخصات كلی سرنگ های پزشكی : JIS · T٣٢٠٦ T JIS , ٣٢٠٥

• روش های آزمون سرنگ های یك بار مصرف : P KS · ٣٢٠٦ P KS , ٣٢٠٧

استانداردهای ملی :

اسامی استانداردهای ملی تدوین شده برای سرنگ در زیر ارائه شده است .

• روش آزمون اثرات متقابل مواد دارویی و سرنگ ها : ٢٣١٢-ISIRI

• آزمون سترونی سرنگ ها : ٣٠٠١-ISIRI

• ویژگی ها و روش های آزمون سرنگ های انسولین : ٣٥٩١-ISIRI

• ویژگی سرنگ های یكبار مصرف : ٧٧٠-ISIRI

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول


 

در حال حاضر انواع سرنگ ها در اغلب كشورهای جهان تولید می گردند . از جمله تولید كنندگان عمده سرنگ در جهان می توان به كشورهای آمریكا و مكزیك ، كشورهای اروپای غربی نظیر آلمان ، بلژیك ، اسپانیا ، ایتالیا و فرانسه اشاره كرد .

همچنین كشورهای آسیایی ژاپن ، چین ، كره و هند نیز از جمله تولید كنندگان عمده سرنگ در جهان هستند .

سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران سرنگ طبق اطلاعات گرفته شده از نقطه تجاری ایران و سایر منابع مطالعاتی ، كشورهای بلژیك ، اسپانیا ، ایتالیا و مكزیك از جمله صادركنندگان عمده انواع سرنگ در جهان هستند .

همچنین كشور چین نیز بزرگ ترین صادر كننده سرنگ در آسیا به شمار می آید . تولیدكنندگان بزرگ سرنگ در جهان اغلب مصرف كننده عمده این محصول نیز هستند . به طور مثال كشورهای آلمان ، فرانسه و آمریكا سهم مصرف بالایی را در مقایسه با كل مصرف جهانی به خود اختصاص داده اند .

شرایط واردات و صادرات انواع سرنگ یا آمپول :

شرایط خاصی جهت واردات و صادرات محصولات مورد بررسی وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق ورودی امکان واردات این محصول وجود دارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول


 

سرنگ اگرچه جزء دارو محسوب می شوند و در دسته لوازم پزشكی قرار می گیرد ، اما به دلیل استفاده گسترده از این لوازم در مراكز درمانی ، به عنوان یك كالای استراتژیك درمانی اهمیت دارد .

این در حالی است كه فناوری ساخت و تولید سرنگ در كشور روند پیچیده ای نیست و امكان تولید با كیفیت انواع سرنگ در ایران وجود دارد ، اما به دلیل رشد تورم و افزایش قیمت مواد اولیه و نیروی انسانی و سایر هزینه های تولید و از طرفی ثابت ماندن قیمت محصولات طی سال های اخیر ، مزیت رقابتی این محصولات در مقایسه با سایر تولیدات داخلی كاهش یافته است .

 


فرایند تولید انواع سرنگ یا آمپول

 

به طور كلی فرآیند تولید سرنگ شامل مراحل زیر می باشد :

١ -مرحله تزریق و ساخت قطعات سیلندر و پیستون

٢ -سوار كردن قطعات

٣ -استرلیزاسیون

4-كنترل كیفیت

اصولاً ساخت قطعات پلاستیكی از ترموپلاستیك ها به خصوص ساخت قطعاتی كه شكل ساده ای ندارند . تنها از طریق قالبگیری تزریقی امكانپذیر است ، لذا تنها روش موجود برای ساخت سرنگ های پلاستیكی روش قالبگیری تزریقی است . فرآیند تولید سرنگ های یكبار مصرف در عین سادگی اصول آن ، به خاطر اهمیت آن از نظر بهداشتی بسیار حساس است .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول

 

• ابزار دقیق ، لوله كشی و عایق كاری

• سوله خط تولید

• سوله انبار محصول

• سوله تاسیسات

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سرنگ

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع سرنگ یا آمپول ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.