جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و استارت آپ هادانلود طرح توجیهی تعمیرگاه خودرو سال 1400 + pdf + word + کامفار
طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Dental unit

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

یونیت دندانپزشکی جزء لاینفک حرفه دندان پزشکی بوده و تمام تجهیزات لازم برای درمان بیمار را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد. بنابراین کاربرد این دستگاه در مراکز دندان پزشکی ، درمانگاه ها و مطب دندانپزشکان ، به عنوان ابزار اصلی دندانپزشک در درمان بیماران دهان و دندان می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی


 

یونیت ابزارهای لازم را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد . این مجموعه حداقل دارای یک توربین هوا ، میکروموتور و سرنگ سه کاره است . وسایل دیگر شامل توربین یا موتورهای اضافه ، قلم جرمگیری اولتراسونیک ، هندپیس الکتروسرجری ، فیبر نوری و یک دستگاه کیور جهت پلیمریزاسیون مواد رزینی خواهد بود . یونیت برحسب نیاز ، هوای فشرده کنترل شده ، آب سرد ، فیبر نوری و الکتریسیته را به وسایل می رساند .

این عمل از طریق کلیدهای قطع و وصل صورت می گیرد . این کلیدها دستگاه را به هنگام استفاده روشن و توسط یک پدال پایی آن را کنترل می کند . محل قرارگیری وسایل به صورت های مختلفی طراحی و در تمامی آن ها تلاش شده است تا هر چه بیشتر ارگونومیک باشد . به عبارت دیگر طراحی این سیستم ها به گونه ای انجام شده است ، که کارکردن با آنها آسان تر بوده و باعث خستگی فرد نشود .

کلاً بهتر است از سیستمی استفاده شود ، که با روش و سلیقه دندانپزشکی که با آن کار می کند ، هماهنگ باشد . ضروری است یونیت دندانپزشکی به گونه ای طراحی شود ، که انتشار عفونت را به حداقل رساند . تمامی سطوح یونیت باید به آسانی تمیز و ضدعفونی شوند . هندپیس ها باید قابل استریل کردن باشند و هر جزء که روی یونیت باقی می ماند ، مانند میکروموتور باید به وسیله غلاف های یکبار مصرف پوشانده شده ، یا به آسانی ضدعفونی شوند .

در انتخاب یونیت زیبایی دستگاه نیز همانند سهولت انجام کار با آن اهمیت دارد . یونیتی که آراسته و راحت نباشد ، به ندرت برای بیماران جاذبه دارد . بسیاری از دندانپزشکان ترجیح می دهند یونیتی کوتاه داشته باشند ، تا از حیطه دید بیماری که روی صندلی است دور باشد و بدین ترتیب محیط کار آرامی فراهم شده و بیمار آرامش داشته باشد .

یونیت دندانپزشکی شامل قسمت های زیر می باشد:

• تجهیزات چرخشی ( توربین هوا ، میکرو موتور ، ایرموتر ، پوار )

• چراغ دندانپزشکی

• سیستم بهداشتی شامل : کراشوار ، لیوان پرکن ، ساکشن ( بزاق کش ) ( Patient Chair ) دندانپزشکی صندلی

• کمپرسور

لازم به ذکر می باشد ، که یونیت دندانپزشکی دارای کد آیسیک 33111911 می باشد .

همانطوریکه از نام یونیت دندانپزشکی مشخص می باشد ، این دستگاه جزء لاینفک حرفه دندانپزشکی بوده و تمام تجهیزات لازم برای درمان بیمار را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد . بنابراین تنها کاربرد آن در مراکز دندانپزشکی ، درمانگاه ها و مطب دندانپزشکان به عنوان ابزار اصلی دندانپزشک در درمان بیماران دهان و دندان می باشد .

استاندارد های قابل توجه یونیت دندانپزشکی :

در زیر برخی از استاندادهای بین المللی یونیت دندانپزشکی ارائه شده است .

• یونیت دندانپزشکی : 7494 ISO

• تجهیزات دندانپزشکی - شیلنگ های انتقال آب : 11144 ISO

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی


 

به دلیل پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی ، هر روز مدله ای جدیدتری از یونیت های دندانپزشکی با ویژگی ها و کارایی های متنوع وارد بازار می شود . بنابراین با توجه به عرصه وسیع یونیت دندانپزشکی ، امکان دستیابی به اطلاعات مربوط به میزان تولید و مصرف آن نبوده است . ولی یونیت دندانپزشکی در مناطق مختلف جهان نظیر چین ، کره ، آمریکا ، انگلستان ، برزیل تولید می شود .

شرایط واردات و صادرات یونیت دندانپزشکی :

طبق اطلاعات موجود در کتاب (( آمار واردات و صادرات گمرك جمهوری اسلامی ایران )) ، از میان کد تعرفه های فوق ، ورود کلیه دستگاه ها ، ماشین آلات و وسائل کد تعرفه 9018 موکول به موافقت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می باشد .

یونیت های دندانپزشکی از جمله موادی هستند ، که معمولاً به صورت پکیج کامل تبادل نشده بلکه اجزاء و قطعات آن تبادل می شود و در کشور مقصد ، مونتاژ می گردند . آنچه مسلم است که تبادل این مواد از نظر کشور مبدأ محدودیتی نداشته و فقط برخی از قطعات آن بایستی مجوز ورود را از کشور مقصد اخذ نمایند .

به عبارتی این محصولات هیچگونه محدودیت صادراتی نداشته و صادرکننده نیاز به اخذ مجوز از ارگان یا سازمان خاصی ندارد . علاوه بر این صادرات این گونه کالاها مشمول پرداخت هیچگونه عوارض یا هزینه ای جهت صادرات نمی گردد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی


 

از روزگار کهن ، بیماری های دهان و دندان یکی از مشکلات بشر بوده است . جمجمه افرادی که 25000 سال پیش در زمین ساکن بوده اند، شواهدی از پوسیدگی دندان را نشان می دهد . هیچ کس نمی تواند انکار کند که در طی سال ها علم دندانپزشکی گام های عظیمی برنداشته است .

مطمئناً چیزهای زیادی از قرون وسطی تا ابتدای سال های 1700 ، زمانی که اغلب درمان های دندانپزشکی توسط افرادی به نام (( جراحان آرایشگر )) انجام میشد ، تغییر یافته است . عرصه دانش و تکنولوژی دندانپزشکی روزبروز وسعت بیشتری می یابد و این مدیون تلاش های بی وقفه محققین می باشد .

دهه گذشته شاهد تغییرات قابل ملاحظه ای در روش ها و دیدگاه های دندانپزشکی و نیز شاهد ظهور تغییرات مهمی در ابعاد علمی و عملی در این حیطه بوده است . در قرن گذشته امید به زندگی افراد تقریباً دو برابر شده است و تغییرات بسیار زیادی در کیفیت زندگی رخ داده است . بعضی از این تغییرات تاثیر مثبتی بر دندانپزشکی داشته است .

 


فرایند تولید یونیت دندانپزشکی

 

طبق بررسی ها و فعالیت های میدانی صورت گرفته توسط مشاور ، ساخت یونیت دندانپزشکی در کشورهای دارنده تکنولوژی به صورت پکیج و یک جا صورت نگرفته ، بلکه روش کار به این صورت است که تک تک اجزاء و قطعات یونیت در کارخانجات و واحدهای مختلف تولید شده و سپس با توجه به نیاز طراحی و یا حتی سلیقه ، این اجزاء مونتاژ شده و یونیت را تشکیل می دهند .

بنابراین نمی توان اظهار داشت که فقط تعداد خاصی از کشورها یا شرکت ها توانایی تولید تمامی قطعات را دارند ، بلکه در سایر کشورها برخی از اجزاء و قطعات نیز ساخته شده و می توان از آنها استفاده نمود . به عنوان مثال در داخل کشور ما ، صندلی های این کالا ساخته شده و می توان از آنها استفاده نمود .

بنابر آنچه گفته شد ، صحبت در مورد تکنولوژی تولید یونیت های دندانپزشکی در واقع یعنی بررسی تکنولوژی و طراحی قطعات مختلف یونیت های دندانپزشکی ، که این امر نیز منوط به شناخت دقیق انواع قطعات مختلف ، با توجه به نوع کاربرد آنها بوده که در ظرفیت این گزارش نمی باشد .

به عنوان مثال در ساخت صندلی دندانپزشکی ، انواع پایه ها از حیث جنس و مقاومت بایستی مورد تحلیل قرار گیرند ، انواع پرکننده ها نیز از حیث ماده به کار رفته در آن ها ( فوم یا الیاف طبیعی یا مصنوعی و . . . ) و . . . که هر شرکتی بنا به نیازهای بازار و توان مالی و مهندسی ، شیوه خاص خود را دارد .

به عنوان مثال طی بازدیدی که از مرکز تجهیزات دندانپزشکی ایران ( Center Dental ) به عمل آمد ، مدل های مختلف صندلی ها ، کمپرسورها ، مکش ها و . . . وجود داشت ، که با توجه به مدل ها و طراحی های مختلف ( تکنولوژی ها و برندهای مختلف ) قیمت های مختلفی داشتند ، که این تنوع قیمتی خود دلیلی بر وجود طراحی ها و تکنولوژی های مختلف می باشد .

بنابراین در این قسمت بحث در مورد تکنولوژی تولید یونیت های دندانپزشکی با توجه به عدم دسترسی به اطلاعات ساخت و طراحی تک تک قطعات ، به مونتاژ این قطعات محدود شده ، که عملیات مونتاژ نیز پیچیدگی خاصی نداشته و با توجه به نیاز مشتری صورت می گیرد . شایان ذکر است که در ساخت یونیت های دندانپزشکی ، برخی از قطعات به عنوان قطعات اصلی و اساسی بوده و حتماً بایستی وجود داشته باشند .

مثلاً صندلی یونیت ، کمپرسور و توربین از اجزای اساسی بوده که حتماً بایستی مونتاژ شوند ولی مثلاً مانیتور نشان دهنده محیط کار دندانپزشک ( داخل دهان بیمار ) از اجزایی بوده که وجود آن به دندانپزشک کمک زیادی در درمان می نماید ولی عدم وجود آن نیز مانع از فعالیت درمانی نمی شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی

 

• توربین هوا

• میکروموتور

• ایرموتور

• پوار

• کراشوار

• لیوان پر کن

• ساکشن

• چراغ دندانپزشکی

• صندلی دندانپزشکی

• کمپرسور

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید یونیت دندانپزشکی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool