طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Dental unit

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

یونیت دندانپزشکی جزء لاینفک حرفه دندان پزشکی بوده و تمام تجهیزات لازم برای درمان بیمار را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد. بنابراین کاربرد این دستگاه در مراکز دندان پزشکی ، درمانگاه ها و مطب دندانپزشکان ، به عنوان ابزار اصلی دندانپزشک در درمان بیماران دهان و دندان می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی


 

یونیت ابزارهای لازم را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد . این مجموعه حداقل دارای یک توربین هوا ، میکروموتور و سرنگ سه کاره است . وسایل دیگر شامل توربین یا موتورهای اضافه ، قلم جرمگیری اولتراسونیک ، هندپیس الکتروسرجری ، فیبر نوری و یک دستگاه کیور جهت پلیمریزاسیون مواد رزینی خواهد بود . یونیت برحسب نیاز ، هوای فشرده کنترل شده ، آب سرد ، فیبر نوری و الکتریسیته را به وسایل می رساند .

این عمل از طریق کلیدهای قطع و وصل صورت می گیرد . این کلیدها دستگاه را به هنگام استفاده روشن و توسط یک پدال پایی آن را کنترل می کند . محل قرارگیری وسایل به صورت های مختلفی طراحی و در تمامی آن ها تلاش شده است تا هر چه بیشتر ارگونومیک باشد . به عبارت دیگر طراحی این سیستم ها به گونه ای انجام شده است ، که کارکردن با آنها آسان تر بوده و باعث خستگی فرد نشود .

کلاً بهتر است از سیستمی استفاده شود ، که با روش و سلیقه دندانپزشکی که با آن کار می کند ، هماهنگ باشد . ضروری است یونیت دندانپزشکی به گونه ای طراحی شود ، که انتشار عفونت را به حداقل رساند . تمامی سطوح یونیت باید به آسانی تمیز و ضدعفونی شوند . هندپیس ها باید قابل استریل کردن باشند و هر جزء که روی یونیت باقی می ماند ، مانند میکروموتور باید به وسیله غلاف های یکبار مصرف پوشانده شده ، یا به آسانی ضدعفونی شوند .

در انتخاب یونیت زیبایی دستگاه نیز همانند سهولت انجام کار با آن اهمیت دارد . یونیتی که آراسته و راحت نباشد ، به ندرت برای بیماران جاذبه دارد . بسیاری از دندانپزشکان ترجیح می دهند یونیتی کوتاه داشته باشند ، تا از حیطه دید بیماری که روی صندلی است دور باشد و بدین ترتیب محیط کار آرامی فراهم شده و بیمار آرامش داشته باشد .

یونیت دندانپزشکی شامل قسمت های زیر می باشد:

• تجهیزات چرخشی ( توربین هوا ، میکرو موتور ، ایرموتر ، پوار )

• چراغ دندانپزشکی

• سیستم بهداشتی شامل : کراشوار ، لیوان پرکن ، ساکشن ( بزاق کش ) ( Patient Chair ) دندانپزشکی صندلی

• کمپرسور

لازم به ذکر می باشد ، که یونیت دندانپزشکی دارای کد آیسیک 33111911 می باشد .

همانطوریکه از نام یونیت دندانپزشکی مشخص می باشد ، این دستگاه جزء لاینفک حرفه دندانپزشکی بوده و تمام تجهیزات لازم برای درمان بیمار را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد . بنابراین تنها کاربرد آن در مراکز دندانپزشکی ، درمانگاه ها و مطب دندانپزشکان به عنوان ابزار اصلی دندانپزشک در درمان بیماران دهان و دندان می باشد .

استاندارد های قابل توجه یونیت دندانپزشکی :

در زیر برخی از استاندادهای بین المللی یونیت دندانپزشکی ارائه شده است .

• یونیت دندانپزشکی : 7494 ISO

• تجهیزات دندانپزشکی - شیلنگ های انتقال آب : 11144 ISO

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی


 

به دلیل پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی ، هر روز مدله ای جدیدتری از یونیت های دندانپزشکی با ویژگی ها و کارایی های متنوع وارد بازار می شود . بنابراین با توجه به عرصه وسیع یونیت دندانپزشکی ، امکان دستیابی به اطلاعات مربوط به میزان تولید و مصرف آن نبوده است . ولی یونیت دندانپزشکی در مناطق مختلف جهان نظیر چین ، کره ، آمریکا ، انگلستان ، برزیل تولید می شود .

شرایط واردات و صادرات یونیت دندانپزشکی :

طبق اطلاعات موجود در کتاب (( آمار واردات و صادرات گمرك جمهوری اسلامی ایران )) ، از میان کد تعرفه های فوق ، ورود کلیه دستگاه ها ، ماشین آلات و وسائل کد تعرفه 9018 موکول به موافقت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می باشد .

یونیت های دندانپزشکی از جمله موادی هستند ، که معمولاً به صورت پکیج کامل تبادل نشده بلکه اجزاء و قطعات آن تبادل می شود و در کشور مقصد ، مونتاژ می گردند . آنچه مسلم است که تبادل این مواد از نظر کشور مبدأ محدودیتی نداشته و فقط برخی از قطعات آن بایستی مجوز ورود را از کشور مقصد اخذ نمایند .

به عبارتی این محصولات هیچگونه محدودیت صادراتی نداشته و صادرکننده نیاز به اخذ مجوز از ارگان یا سازمان خاصی ندارد . علاوه بر این صادرات این گونه کالاها مشمول پرداخت هیچگونه عوارض یا هزینه ای جهت صادرات نمی گردد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی


 

از روزگار کهن ، بیماری های دهان و دندان یکی از مشکلات بشر بوده است . جمجمه افرادی که 25000 سال پیش در زمین ساکن بوده اند، شواهدی از پوسیدگی دندان را نشان می دهد . هیچ کس نمی تواند انکار کند که در طی سال ها علم دندانپزشکی گام های عظیمی برنداشته است .

مطمئناً چیزهای زیادی از قرون وسطی تا ابتدای سال های 1700 ، زمانی که اغلب درمان های دندانپزشکی توسط افرادی به نام (( جراحان آرایشگر )) انجام میشد ، تغییر یافته است . عرصه دانش و تکنولوژی دندانپزشکی روزبروز وسعت بیشتری می یابد و این مدیون تلاش های بی وقفه محققین می باشد .

دهه گذشته شاهد تغییرات قابل ملاحظه ای در روش ها و دیدگاه های دندانپزشکی و نیز شاهد ظهور تغییرات مهمی در ابعاد علمی و عملی در این حیطه بوده است . در قرن گذشته امید به زندگی افراد تقریباً دو برابر شده است و تغییرات بسیار زیادی در کیفیت زندگی رخ داده است . بعضی از این تغییرات تاثیر مثبتی بر دندانپزشکی داشته است .

 


فرایند تولید یونیت دندانپزشکی

 

طبق بررسی ها و فعالیت های میدانی صورت گرفته توسط مشاور ، ساخت یونیت دندانپزشکی در کشورهای دارنده تکنولوژی به صورت پکیج و یک جا صورت نگرفته ، بلکه روش کار به این صورت است که تک تک اجزاء و قطعات یونیت در کارخانجات و واحدهای مختلف تولید شده و سپس با توجه به نیاز طراحی و یا حتی سلیقه ، این اجزاء مونتاژ شده و یونیت را تشکیل می دهند .

بنابراین نمی توان اظهار داشت که فقط تعداد خاصی از کشورها یا شرکت ها توانایی تولید تمامی قطعات را دارند ، بلکه در سایر کشورها برخی از اجزاء و قطعات نیز ساخته شده و می توان از آنها استفاده نمود . به عنوان مثال در داخل کشور ما ، صندلی های این کالا ساخته شده و می توان از آنها استفاده نمود .

بنابر آنچه گفته شد ، صحبت در مورد تکنولوژی تولید یونیت های دندانپزشکی در واقع یعنی بررسی تکنولوژی و طراحی قطعات مختلف یونیت های دندانپزشکی ، که این امر نیز منوط به شناخت دقیق انواع قطعات مختلف ، با توجه به نوع کاربرد آنها بوده که در ظرفیت این گزارش نمی باشد .

به عنوان مثال در ساخت صندلی دندانپزشکی ، انواع پایه ها از حیث جنس و مقاومت بایستی مورد تحلیل قرار گیرند ، انواع پرکننده ها نیز از حیث ماده به کار رفته در آن ها ( فوم یا الیاف طبیعی یا مصنوعی و . . . ) و . . . که هر شرکتی بنا به نیازهای بازار و توان مالی و مهندسی ، شیوه خاص خود را دارد .

به عنوان مثال طی بازدیدی که از مرکز تجهیزات دندانپزشکی ایران ( Center Dental ) به عمل آمد ، مدل های مختلف صندلی ها ، کمپرسورها ، مکش ها و . . . وجود داشت ، که با توجه به مدل ها و طراحی های مختلف ( تکنولوژی ها و برندهای مختلف ) قیمت های مختلفی داشتند ، که این تنوع قیمتی خود دلیلی بر وجود طراحی ها و تکنولوژی های مختلف می باشد .

بنابراین در این قسمت بحث در مورد تکنولوژی تولید یونیت های دندانپزشکی با توجه به عدم دسترسی به اطلاعات ساخت و طراحی تک تک قطعات ، به مونتاژ این قطعات محدود شده ، که عملیات مونتاژ نیز پیچیدگی خاصی نداشته و با توجه به نیاز مشتری صورت می گیرد . شایان ذکر است که در ساخت یونیت های دندانپزشکی ، برخی از قطعات به عنوان قطعات اصلی و اساسی بوده و حتماً بایستی وجود داشته باشند .

مثلاً صندلی یونیت ، کمپرسور و توربین از اجزای اساسی بوده که حتماً بایستی مونتاژ شوند ولی مثلاً مانیتور نشان دهنده محیط کار دندانپزشک ( داخل دهان بیمار ) از اجزایی بوده که وجود آن به دندانپزشک کمک زیادی در درمان می نماید ولی عدم وجود آن نیز مانع از فعالیت درمانی نمی شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی

 

• توربین هوا

• میکروموتور

• ایرموتور

• پوار

• کراشوار

• لیوان پر کن

• ساکشن

• چراغ دندانپزشکی

• صندلی دندانپزشکی

• کمپرسور

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید یونیت دندانپزشکی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید یونیت دندانپزشکی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه

ارسال
سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1402 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.