جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و استارت آپ هاطرح توجیهی هتل 5 ستاره سال 1401 + word + pdf + کامفار
طرح توجیهی تولید کیسه خون سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Blood sac

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کیسه خون سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کیسه خون را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

كیسه خون ، وسیله ای زیست پزشكی و یكبار مصرف می باشد ، كه به منظور جمع آوری ، نگهداری ، حمل و نقل و تزریق خون و فرآورده های آن به انسان مورد استفاده قرار می گیرد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کیسه خون


 

كیسه خون ، وسیله ای زیست پزشكی و یكبار مصرف است ، كه به منظور جمع آوری ، نگهداری ، حمل و نقل و تزریق خون و فرآورده های آن به انسان مورد استفاده قرار می گیرد . تاكنون بیشترین ماده سازنده كیسه های خون از نوع پلی فنیل كلراید ( PVC ) نرم شده بوده است ، كه سمیت نرم كننده های موجود در آن یكی از مهمترین مشكلات آن است . زیرا نرم كننده ها در خون تراوش نموده و بدلیل طبیعت چربی دوستشان ، در بافت های چرب رسوب می كند .

به همین منظور تحقیقات جدیدی در رابطه با برطرف كردن این مشكل با ساخت آمیزه ای از پلی پروپیلن / پلی یورتان ( PU/PP ) ، به عنوان جایگزین PVC نرم در كیسه های خون انجام شده است . آمیزه PU/PP تركیبی بی اثر ، الاستیك و با استحكام بالاست ، كه جهت ساخت كیسه خون مناسب می باشد .

پلیمرهای زیست سازگار و كاربر آن ها در تولیدات پزشكی : پلیمر ها ، معمول ترین مواد مورد استفاده در تولیدات پزشكی هستند . دامنه كاربرد آنها در محدوده محصولات غیر تهاجمی كم خطر نظیر كیسه خون و دستكش های جراحی تا تجهیزات پرخطر برای كاشتنی های ارتوپدی و قلبی عروقی می باشد . همانگونه كه ذكر شده ، یكی از مزیت های استفاده از پلیمرها ، دستیابی به طیف وسیعی از خواص است ، كه با جزیی تغییر در تركیب آن ها بوجود ماده زیست سازگاری آید .

پلیمرهای زیادی در كاربرد های پزشكی بكار می روند . در دهه 1930 ، عمده مواد در دسترس برای كاربرد پزشكی موادی بودند كه از طبیعت تهیه می شدند . پیشرفت در علم پلیمر ، دسترسی به پلیمر های زیادی امكان پذیر ساخت ، زیرا خواص مكانیكی پلیمر های سنتزی به بافت های بیولوژیكی از مواد اولیه دیگر مانند فلزات ، چوب و شیشه بسیار شبیه تر بود ، لذا این مواد به آسانی بعنوان مواد زیست سازگار معرفی شدند .

دیگر عواملی كه در كاربرد این ماد اثر داشت ، پیشرفت آنتی بادی ها بود ، كه با افزایش سرعت التیام بخشی استفاده از مواد مصنوعی را افزایش می دهد . پیشرفت این مواد در جراحی و پزشكی به علت نیاز به مواد جدید و محدوده كاربرد آنها افزایش یافته است .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کیسه خون


 

اختلال در حمل و نقل مواد غذایی و مواد زاید در بدن و نیز حفاظت بدن درمقابل میكروارگانیزم های مهاجم ، باعث به خطر افتادن روند عادی و توازن در بدن می گردد . انجام این خدمات حیاتی در بدن انسان ، بر عهده دو دستگاه قلبی عروقی ( گردش خون ) و دستگاه لنفاتیك می باشد و خون بستر اولیه این نقل و انتقالات به شمار می آید . خون تنها بافتی است كه در درون بدن در گردش است . از جمله وظایف حیاتی خون ، رساندن مواد لازم به سلول ها و دوركردن مواد زاید از آنهاست .

علاوه بر آن ، بسیاری از ابزارهای ضروری برای مقابله با مهاجمین خارجی و نیز تنظیمات داخلی بدن را خون فراهم می آورد . خون ، بافت مایعی است ، كه عوامل شیمیایی گوناگون و فراوانی در آن محلول بوده و میلیون ها سلول مختلف در آن وجود دارند . بخش مایع خون را " پلاسما " و بخش دیگر آن را " عناصر سلولی " خون می نامند . به دنبال وظایفی كه برای خون و بافت خون برشمردیم ، بحثی مطرح می شود تحت عنوان انتقال خون ، كه از اهمیت بسیار زیادی در عصر حاضر برخوردار می باشد .

در واقع می توان گفت همانقدر كه نقص در سیستم گردش خون برای حیات انسان خطر آفرین است ، انتقال خون نادرست نیز می تواند بسیار پر خطر تر برای حیات انسان باشد . پروسه انتقال خون یك پروسه چندین مرحله ای می باشد ، كه اجرای تك تك این مراحل به منظور جمع آوری و انتقال خون مناسب و سالم ضروری می باشد . در این مطلب سعی برا ارائه مطالبی در خصوص مراحل مختلف این پروسه می باشد .

اولین مرحله در فرایند انتقال خون مراجعه اهداكننده و بررسی وضعیت جسمانی او از نظر اهدای خون می باشد ، كه در صورت تائید در این مرحله به بخش نمونه گیری راهنمایی می شود . بعد از تهیه خون اولین مرحله Labiling كیسه های خون است . روی هر كیسه خون مشخصات اهدا كننده، شماره كیسه ، نوع ماده نگهدارنده ، تاریخ جمع آوری و تاریخ انقضا به صورت دقیق باید درج گردد . مدت زمان نگه داری خون كامل بسته به نوع ماده نگه دارنده متفاوت می باشد .

كیسه خونی كه در این مرحله تهیه می شود خون تام نام دارد ، كه اغلب از این كیسه فراورده های مختلف تهیه می شود . این كیسه در اولین مرحله 1 دقیقه در RPM3200 سانتریفیوژ می شود ، كه در پایان این مرحله در این كیسه 2 فراورده از یكدیگر جدا می شوند .

1) پلاسما كه در قسمت رویی وجود دارد

2) گلبول های قرمز كه در قسمت پایین رسوب كرده اند . این پلاسما را كه پلاسمای غنی از پلاكت RPP می نامند ، در یك كیسه دیگر جمع آوری می كنند . بنابراین در پایان این مرحله 2 كیسه داریم ، 1- پلاسمای غنی از پلاكت ، 2- گلبول قرمز فشرده Cell Red Packed . سپس كیسه پلاسما را در RPM3600 به مدت 5 دقیقه سانتریفیوژ كرده و بنابراین پلاكت از پلاسما جدا می شود .

آدنین - سیترات – دكستروز : ( ACD ) این ماده اولین نگهدارنده مورد استفاده در كیسه های خون می باشد . در این ماده آدنین به عنوان یك سوبسترا برای تامین ATP مورد نیاز حیات گلبول های قرمز ، سیترات به عنوان ماده ضد انعقاد و دكستروز به عنوان ماده غذایی گلبول های قرمز محسوب می شود ، كه خون در حضور این ماده به مدت 21 روز در دمای یخچال قابل نگهداری است .

سیترات – فسفات - دكستروز : ( CPD ) در این ماده فسفات ماده بافرینگ بوده و تنظیم PH را به عهده دارد . در حضور این تركیب مدت نگهداری به 28 روز افزایش می یابد .
سیترات – فسفات – دكستروز - آدنین ( CPDA-1 ) : در این ماده هم آدنین و هم فسفات به همراه دكستروز و سیترات می باشد ، بنابراین تركیبی كامل تر از 2 مورد قبل بوده و مدت نگهداری گلبول قرمز را به 35 روز افزایش می دهد . امروزه در ایران اغلب از همین ماده به عنوان نگهدارنده استفاده می شود .

این ماده جدیدا در برخی موارد استفاده می شود و مدت زمان را به 42 روز افزایش می دهد . در كلیه موارد بالا گلبول های قرمز در دمای 6-1 درجه سانتیگراد طول عمرهای ذكر شده را دارند و بعد از خارج نمودن از یخچال حداكثر به مدت 24 ساعت باید مصرف شوند .

در انتقال خون نوزادان از آنجا كه حجم كمی را در هربار می توان انتقال داد ، یك كیسه خون را در شرایط استریل باز نموده و تا 24 ساعت همان خون را به نوزاد تحت شرایط استریل منتقل می كنند . حسن این روش در كاهش 4 برابری خطر انتقال بیماری ها و Ag های بیگانه و همچنین كاهش هزینه می باشد .

موارد نیاز به تزریق Red Packed Cell : این فراورده باعث افزایش برون ده قلبی ، افزایش میزان اكسیژن در گردش و افزایش میزان هموگلوبین و هماتوكریت می شود . هر واحد خون باعث افزایش 1 gr در غلظت هموگلوبین و افزایش 3٪ در میزان هماتوكریت می شود . این فراورده در مواردی مانند افزایش تخریب گلبول های قرمز مانند آنمی های همولیتیك ، كاهش تولید در مغز استخوان مانند آنمی آپلاستیك و لوسمی ها ، در نوزادان و در جراحی ها به بیمار تزریق می شود .

از آنجا كه 24 ساعت طول می كشد تا خون تزریق شده جذب گردد ، بنابراین تزریق بیشتر از 1 واحد خون در 24 ساعت ، باعث ایجاد حالت Over Load می شود . تزریق گلبول های قرمز خون حتما نیاز به سازگاری سیستم ABO و Rh دارد و انجام تست كراس ماچ به منظور جلوگیری از انتقال آنتی بادی و آنتی ژن های ناخواسته لازم و ضروری می باشد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کیسه خون


 

شماره استاندارد : 4636

ویژگی ها و روش های آزمون كیسه خون برای خون و اجزاء تشكیل دهنده خون انسان : این استاندارد ویژگی هایی شامل: ( DEHP ) مشخصات پلی وینیل كلراید ( PVC ) نرم شده با دی ( دو - اتیل هگزیل ) فتالیت جهت تهیه پلاستیك های نرم بدون منفذ ، ظروف سترون تكمیل شده با دهانه مربوط به لوله خونگیری ، سوزن مكمل و لوله های انتقال اختیاری برای جمع آوری ، نگهداری ، فرآیند سازی ، انتقال ، جداسازی و تزریق خون و اجزاء خون راتعیین و مشخص می كند .

این گونه ظروف ممكن است بر حسب مورد استفاده ، حاوی مواد ضد انعقاد خون و یا محلول های نگهدارنده باشد .

ویژگی های تعیین شده جهت نیل به مقاصد و اهداف زیر می باشد .

الف - اطمینان هرچه بیشتر از حفظ كیفیت خون و اجزای سازنده خون

ب - امكان خونگیری بدون خطر و مؤثر ، تشخیص نوع خون ، نگهداری ، جداسازی و انتقال محتویات با دقت نظر و توجه ویژه به این كه خطر ناشی از :

• آلودگی ، به ویژه آلودگی میكروبیولوژیكی

• متوقف شدن جریان خون ناشی از ورود هوا به رگ

• خطا در شناسایی ظروف و محتویات آن

• واكنش بین ظرف و محتویات آن به حداقل ممكن كاهش یابد .

ج - اطمینان از سازگاری عملی هنگام استفاده از مجموعه كسیبه و ست انتقال خون ، همانطور كه در استاندارد مربوطه آمده است .

د - حصول حداكثر مقاومت در برابر پارگی و فاسد شدن در یك بسته بندی با حداقل جرم و حجم كیسه خون . ویژگی های مشخص شده در این استاندارد ، كیسه خون چند واحدی مثل دوتایی ، سه تایی یا چهارتایی را نیز شامل می شود .

واژه (( كیسه خون )) كه در تمام این استاندارد به كار رفته است ، در برگیرنده مجموعه ظرف ولوله خونگیری و سوزن مكمل ، دهانه ای ( دریچه ای ) جهت ریختن مواد ضد انعقاد و یامحلول های نگهدارنده و لوله های انتقال و ظرف ( ظروف ) مرتبط با آن برحسب مورد كاربرد است .

تمام آزمون های تعیین شده در این استاندارد ، برای كیسه خون پلاستیكی آماده برای استفاده به كار برده می شود ، مگر در مواردی كه ضرورت های دیگری مشخص شده باشد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کیسه خون


 

با توجه به مصرف ضروری و حیاتی كیسه خون در انتقال خون ، تقریبا تمامی كشورهای صنعتی دنیا تولید كننده و تمامی كشورها به خصوص كشورهای درگیر جنگ ، مصرف كننده می باشند . اما از بزرگترین تولید كنندگان می توان به كشورهایی نظیر چین ، فرانسه و امریكا اشاره كرد .

شرایط واردات و صادرات کیسه خون :

مطابق كتابچه " مقررات صادرات و واردات " كه هر ساله توسط وزارت بازرگانی براساس آخرین تصویب نامه هیات وزیران منتشر می شود ، شرایط ویژه ای جهت صادرات این محصول لحاظ نشده است .

برای وارد كردن این محصول قوانین خاصی وجود ندارد و وارد كنندگان می توانند ، با پرداخت 20 %عوارض گمركی نسبت به ورود كالا اقدام نمایند .

 


اهمیت استراتژیک کیسه خون

 

خون سالم ، نجات دهنده زندگی است . همه روزه ، در سراسر جهان بسیاری از افراد به خون و فرآورده های خونی نیاز پیدا می كنند ، بطوری كه از هر سه نفر مردم دنیا ، یك نفر در طول زندگی احتیاج به تزریق خون و فرآورده های خونی پیدا می كند . بارزترین مثال برای موقعیت هایی كه در آن نیاز مبرم به خون پیدا می شود ، عبارتست از زمان بروز حوادث و سوانح گوناگونی نظیر تصادفات رانندگی ، سوختگی ها و اعمال جراحی .

همچنین خانم های باردار در حین زایمان ، نوزادان و بخصوص نوزادان نارسی كه به زردی دچار می شوند ، از جمله دیگر نیازمندان به خون می باشند . از طرفی بیماران سرطانی كه تحت شیمی درمانی یا اشعه درمانی قرار دارند هم از مصرف كنندگان خون و فرآورده های آن هستند؛ همچنین بسیاری از دیگر بیماران نیز ناگزیرند برای بهره مندی از یك زندگی نسبتاً طبیعی برای تمامی عمر ، به شكل منظم خون یا فرآورده های خونی دریافت نمایند ، مانند بیماران تالاسمی و هموفیلی .

سالانه بیش از 500 میلیون كیسه خون در آمریكا براى انتقال خون ، دارو و دیگر مایعات ضرورى به بیماران و مجروحین استفاده می شود . هشتاد درصد كیسه هاى خون از « پلى وینیل كلراید » ( پى وى سى ) ساخته شده ، كه براى داشتن قابلیت انعطاف در آن از ماده نرم كننده اى مانند « دى اى اچ پى » استفاده می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کیسه خون

 

• كاتر PVC

• دستگاه HIGH فركانس جهت جوشكاری

• دستگاه تزریق پلاستیك

• اكسترودر ماشین

• دستگاه استرلیزاسیون

• دستگاه تست و كنترل نهائی

• دستگاه چاپ

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید کیسه خون

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کیسه خون ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool