طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Radiology film

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

رادیولوژی به عنوان یکی از مهم ترین و کارآمد ترین ابزارهای پزشکی شناخته شده است ، که از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد . فیلم رادیولوژی نیز به عنوان وسیله ثبت و انتقال تصاویر ، دارای کاربرد فراوانی در صنعت پزشکی می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی


 

رادیولوژی به عنوان یکی از مهمترین و کارآمدترین ابزارهای شناخته شده در صنعت پزشکی ، از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد . طبعا فیلم رادیولوژی به عنوان وسیله ثبت و انتقال تصاویر ، تاکنون به عنوان مهمترین رکن مربوطه بوده است .

در این میان با توجه به برنامه سازمان جهانی بهداشت ( WHO) که از سال های آتی و با رویکرد جلوگیری از آلودگی محیط زیست ، تولید فیلم رادیولوژی را خواهد نمود ، ضرورت جایگزینی این کالای مهم ، قطعی و اجتناب ناپذیر خواهد بود . اکنون این سؤال مطرح می شود ، که اگر فیلم رادیولوژی تولید نشود ، مراکز تصویر برداری با چه روشی ادامه کار خواهند داد ؟

یکی از مهمترین راه های این پدیده ، تبدیل سیستم موجود رادیولوژی آنالوگ به دیجیتال و رادیولوژی با فن آوری خواهد بود . در جهان امروز که اگر بخواهیم نامی گسترده تر بر صنعت رادیولوژی بگذاریم ، تصویر برداری پزشکی بهتر خواهد بود .

این مقوله دیگر فقط یک علم و یا تکنولوژی پیشرفته و یا در حال پیشرفت های سریع نخواهد بود ، بلکه علاوه بر موارد فوق ، زمینه ای است پیچیده با تخصص های گوناگون ، به همین دلیل هر کدام از افرادی که در آن مشغول کار ، فعالیت ، پژوهش و آموزش هستند ، چاره ای جز انتخاب یکی دو تخصص آن را نخواهند داشت .

در این میان حرفه رادیولوژی همچون سایر حرف و حتی کمی مهم تر ، ناچار به توجه به یکی دیگر از علوم و به یادگیری و آشنائی با آن خواهد بود ، که شاید در نگاه اول برای خیلی ها کم اهمیت جلوه کند ، ولی اهمیت آن مانند همان حلقه ای از زنجیر است که احتمالا گم شده است .

خصوصا در ایران و کشورهای کمتر توسعه یافته و آن هم علم یا هنر مدیریت است ، که می تواند ما را در موسسه ، دپارتمان و یا یک واحد کوچک رادیولوژی موفق تر گرداند و در نگاه کلان صنعت رادیولوژی را در میان دیگر حرف پزشکی و علمی چه از نظر اقتصادی و چه علمی و تحقیقی توسعه و گسترش دهد . در طرح حاضر تلاش گردیده است ، برخی از زمینه های مهم این صنعت از جمله تولید فیلم آنالوگ و همچنین رادیولوژی دیجیتالی به لحاظ فنی و اقتصادی معرفی گردد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی


 

کلمه Radiology از کلمه لاتین Radius به معنی شعاع یا پرتو گرفته شده است . این عنوان در دانش امروزی بشر فرا گیرنده رشته های بسیاری است ، که بر پایه آثار پرتوهای یون ساز گوناگون قرار دارد . رادیولوژی پزشکی بر مبنای کاربرد پرتوهای یون ساز برای تشخیص بیماری ها و یا درمان آن ها می باشد . رادیولوژی پزشکی بر حسب این که از چه عاملی در آن استفاده می شود ، به دو رشته تخصصی تقسیم می شود .

رشته اول پزشکی هسته ای است ، که اساس کار آنها روی مواد رادیواکتیو می باشد و دیگری رادیولوژی که مبنایی روی اشعه ایکس و ویژگی های گوناگون آن دارد . در طرح حاضر ، موضوع اصلی بحث درباره رادیولوژی واقعی یعنی آنچه که با استفاده از پرتو ایکس یا رننگن به اشکال گوناگون برای تشخیص و درمان در پزشکی انجام می گیرد ، خواهد بود . رادیولوژی پزشکی واقعی با رنتگنولوژی به دو بخش رادیولوژی تشخیصی و رادیولوژی درمانی تقسیم بندی می شود .

رادیولوژی تشخیصی شامل فلوئوروسکوپی ، رادیوگرافی و توموگرافی کامپیوتری می باشد . رادیولوژی درمانی درباره دستگاه های رادیوتراپی ، مقادیر درمانی در تابش پرتوها و حساسیت بافتی در برابر پرتوها بحث می کند . اشعه ایکس با رننگن در طبیعت زیاد وجود ندارد و برای کاربرد پزشکی ، این پرتوها باید بوسیله لامپ هایی که برای این منظور ساخته شده اند ، تولید شود .

در لامپ مولد اشعه ایکس که ظاهری شبیه لامپ های کاتودیک دارد ، با بمباران الكترونی قطعه فلز مقاوم و کوچکی که از جنس تنگتن در قطبی از لامپ به نام کانون قرار گرفته ، تراز های انرژی الکتریکی در این فلز بهم میخورد و انرژی ناشی از جابجایی الکترون ها به صورت اشعه ایکس بیرون می آید .

الكترون هایی که استفاده می شوند ، از سیم پیچ کوچکی در قطب منفی لامپ تولید می شوند و با استفاده از خلاء درون لامپ و تحت تأثیر اختلاف پتانسیل که از یک ژنراتور تولید می شود ، به کانون لامپ برخورد می کنند .

شکل کلی دستگاه های رادیولوژی بسته به اینکه به چه منظوری ( تشخیصی یا درمانی ) ساخته شده باشند ، فرق می کند . ولی بطور کلی در یک دستگاه رادیولوژی عمومی ، لامپ تولید کننده اشعه ایکس به بازویی به پایه ای که می تواند در مسیرهای مختلف حرکت کند وصل شده ، تا بتوان اشعه ایکس را بطور دلخواه در جهات متفاوت متمرکز نمود .

در این دستگاه ها گذشته از امکاناتی که برای پرتو درمانی و یا تابش پرتوها برای عکس برداری ها فراهم شده است ، گاهی وسایلی نیز برای رؤیت همزمان تصویر قسمتی از بدن که مورد تابش اشعه قرار گرفته است ، استفاده می شود . رادیولوژی چندین سال است که از تشخیص بیماری فراتر رفته و وارد مقوله درمان بیماری شده است .

بیشترین وسیله ورود رادیولوژی در قلمرو درمان بیماری ها استفاده از رادیولوژی مداخله ای است ، که از جمله آن می توان به آمبولیزاسیون تومورهای پر عروق ، تخلیه مجاری صفراوی از راه پوست ، تخلیه کلیه از راه پوست ، خارج کردن سنگ های صفراوی از راه پوست و درمان واریس پا از طریق لیزر اشاره کرد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی


 

اصولا در میان کشورهای مختلف دنیا ، به لحاظ قدرت و اعتبار ، برخی از کمپانی های صاحب برند و فعال در زمینه تولید و عرضه انواع فیلم های رادیولوژی و یا عکاسی ، همچنین وجود پیچیدگی نسبی در تکنولوژی تولید این محصول و یا عدم سهولت در دستیابی به دانش فنی این صنعت ، به ویژه در سال های دورتر ( مثلا ۳۰ - ۴۰ سال پیش ) ، تولید و عرضه فیلم عکاسی و رادیولوژی منحصر به کشورهایی مانند آلمان ، ژاپن ، آمریکا ، چین و برخی کشورهای اروپائی بوده است .

البته در سال های اخیر تعداد این کشورها به مراتب بیشتر شده است . در مقابل ، مابقی کشورها عمدتا بر واردات مستقیم محصولات نهایی ، به صورت فیلم آماده مصرف تمرکز نموده و با اینکه اقدام به خرید فیلم خام بصورت رول نموده و سپس در قالب واحدهای تولیدی و صنعتی و تحت شرایط کنترلی خاصی نسبت به آماده سازی و فرآوری نهایی فیلم خام ، برش و بسته بندی آن مبادرت ورزیده و محصولات نهایی را به بازارهای مصرف ارائه می نمایند .

برخی از برندهای معتبر صنعت رادیولوژی عبارتند از : کونیکا ، آگفا ، فوجی ، کداک ، CEA و Protec . لازم به ذکر است ، در سال های دورتر ( قبل از پیدایش سیستم های دیجیتالی ) دلیل اصلی تمرکز کشورهای محدود و خاص بر سرمایه گذاری در این صنعت ، عمدتا وجود رقبای معتبر و بزرگ و همچنین محدودیت حجم تقاضا در مقابل بالا بودن میزان تولید محصول توسط کمپانی های مذکور ، بوده است .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی


 

لازم به ذکر است در سطح دنیا و به ویژه تا سال های نه چندان دور ، صاحبان تکنولوژی تولید فیلم رادیولوژی محدود به چندین کمپانی معتبر مانند کداک ، کونیکا ، فوجی و آکفا بوده و مابقی تولید کنندگان جهانی عمدتا تحت لیسانس و با همین برندهای معتبر ، نسبت به عرضه محصولات مبادرت می ورزند .

بر اساس اطلاعات اخذ شده از گمرک جمهوری اسلامی ایران ، فیلم مورد مصرف در تصویر برداری پزشکی ذیل شماره تعرفه ۳۷۰۱۹۹۱۰ طبقه بندی و مشمول پرداخت ۴ درصد حقوق ورودی می باشد و محدودیتی برای ورود ندارد .

 


فرایند تولید فیلم رادیولوژی

 

اصولا به لحاظ ساختاری فیلم های لیتوگرافی یا رادیوگرافی با اندکی تغییر در میزان حساسیت با نوع حساسیت به پرتوهای نوری ، مشابه فیلم های عکاسی هستند ، یک فیلم رادیولوژی یا عکاسی در واقع متشکل از یک ورق شفاف پلاستیکی از جنس پلی استر با نیتروسلولز با سلولز استات و یا مواد پلیمری مشابه می باشد .

این ورق با یکی از نمک های نقره ( هالیدهای نقره ) به نام نیک سیلورهالاید ( برومورنقره ) و یک ماده ژلاتینی برای تسهیل عمل چسباندن نمک بر سطح ورقه پلاستیکی ، پوشانیده شده است . اندازه کریستال های نمک مشخص کننده میزان حساسیت به نور و رزولوشن فیلم می باشد .

نور با اشعه ای که به فیلم مذکور برخورد می کند ، باعث ایجاد یک فرایند شیمیایی روی فیلم شده و تغییراتی که قابل دیده شدن تست را در آن ایجاد می کند . این تغییرات به وسیله مواد شیمیایی دیگری مرئی می شوند و با ظهور و چاپ یک فیلم ، تصویر با عکس نهایی بدست می آید .

فرآیند تولید فیلم رادیولوژی شامل تولید ورق شفاف در ضخامت ها و ویژگی های خاص صنعت رادیولوژی ، فرایند اسپری نمودن نمک نقره ( هالید نقره ) بر روی ورق پلاستیکی ، افزوده ماده امولیسون جهت ثبوت نمک نقره ، خشک کردن فیلم ، برش زدن فیلم و در نهایت بسته بندی آن تحت شرایط کنترلی خاص ، می باشد .

• تولید ورق شفاف ( بر پایه استات سلولز یا پلی استر )

• اسپری نمودن نمک نقره بر روی فیلم

• افزودن ماده امولسیون جهت ثبوت تمک نقره

• خشک کردن فیلم

• پرش در اندازه های استاندارد ( در شرایط خاص و کنترل شده )

• بسته بندی نهایی ( در شرایط خاص و کنترل شده )

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی

 

• خط تولید ورق پلیمری ( پلی استر ) در ضخامت های حدود 8/0 میلی متر

• خط پوشش دهی ورق پلاستیکی با امولسیون مخصوص ( هالید نقره و ژلاتین مخصوص به همراه لایه های نگهدارنده )

• خط تمام اتوماتیک برش فیلم به همراه قالب ها و شابلون های استاندارد

• خط تمام اتوماتیک بسته بندی اولیه و ثانویه

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فیلم رادیولوژی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فیلم رادیولوژی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.