جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع تبدیلیطرح توجیهی تولید سیم ظرفشویی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Medical bicycle

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

دوچرخه طبی و ورزشی به منظور توانمند سازی بیماران و یا ورزشكاران مورد استفاده قرار می گیرد . از کاربر های پزشکی این دستگاه می توان به تقویت عضلانی ورزشكار به خصوص در نواحی پا ، ران ، كمر و مفاصل و همچنین افزایش استقامت بدن اشاره نمود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

دوچرخه های ثابت طبی و ورزشی به منظور ورزش و یا توانمندسازی بیماران در پزشكی كاربرد دارند . دوچرخه های ثابت شبیه دوچرخه های معمولی هستند ، ولی با این تفاوت كه این دوچرخه ها چرخ جلو نداشته و به جای چرخ عقب نیز یك قرص فلزی چدنی نصب شده و هنگام ركاب زنی این قرص می چرخد . وزن قرص نسبتا بالا است و این امر سبب می گردد ، كه ورزشكار یا بیمار در هنگام ركاب زدن نیازمند صرف انرژی همانند دوچرخه رانی گردد .

دوچرخه های مورد نظر معمولا روی زمین ثابت بوده و هیچگونه حركت انتقالی ندارند و لذا انرژی حركتی حاصل از ركاب زدن راننده صرف چرخش آزاد ( بدون اتصال به زمین ) چرخ عقب ( قرص چدنی ) می گردد . هدف از استفاده این نوع دوچرخه ها ، تقویت عضلانی پا ، ران و كمر انسان می باشد ، كه در مورد ورزشكاران تقویت و نیرومندسازی عضلانی و در مورد بیماران توانمندسازی قسمت های مورد نظر بیمار و فعالیت عادی آنها می باشد .

انواع دوچرخه های طبی و ورزشی ثابت را در حالت كلی می توان به دو گروه عمده طبقه بندی كرد :

1) دوچرخه های ثابت طبی این نوع دوچرخه ها برای بیماران نیازمند توانمندسازی عضلانی طراحی و ساخته می شود . لذا نیروی مورد نیاز برای ركاب زنی بر اساس شرایط یك فرد بیمار طراحی و اجرا می گردد . همچنین استفاده از این نوع دوچرخه ها سبب جلوگیری از ابتلا به برخی بیماری ها مانند آرتورز و قلبی می گردد و به همین دلیل برخی افراد از آن استفاده می كنند .

2) دوچرخه های ثابت ورزشی این نوع دوچرخه ها برای ورزشكاران طراحی و ساخته می شود . لذا نیروی مورد نیاز برای ركاب زنی معمولا بیشتر از نوع طبی آن می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

دوچرخه طبی و ورزشی همانطوریكه از نام آن مشخص است ، برای توانمند سازی بیماران و یا ورزشكاران مورد استفاده قرار می گیرد . در حالت كاربردهای ورزشی ، هدف از كاربرد این دستگاه تقویت عضلانی ورزشكار به خصوص در نواحی پا ، ران ، كمر و مفاصل و همچنین افزایش استقامت بدن می باشد . در مورد استفاده های طبی كاربرد محصول را می توان به صورت زیر عنوان كرد .

• خاصیت نرمشی برای اندام تحتانی

• مناسب برای افراد دیابتی

• مناسب برای افرادی كه دچار بیماری های قلبی هستند

• كاهش فشار خون

• مناسب برای افراد با مشكلات ریوی

• مناسب برای افرادی كه دارای كمردرد هستند .

• افزایش استقامت بدن بیماران

كاهش كلسترول خون همچنین استفاده از دستگاه دوچرخه ثابت برای پیشگیری از بیماری های آرتروز ، كمردرد و افزایش وزن كاملاً موثر می باشد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

استاندارد ملی ایران :

با مراجعه به اطلاعات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، نتیجه گیری شده است كه استاندارد ملی شماره 4605 تدوین شده در سال 1377 ، در ارتباط با استاندارد لازم دوچرخه ثابت ورزشی و پزشكی می باشد .

استانداردهای جهانی :

استانداردهای جهانی زیر در مورد دوچرخه های ثابت ورزشی و طبی در جهان وجود دارد .

• استاندارد ژاپن 9512 D

• استاندارد اروپائی 3365 DIN

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

كشورهای عمده تولید كننده دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی :

با انجام جستجوهای اینترنتی كشورهای عمده تولید كننده دوچرخه طبی و ورزشی عبارتند از : آلمان ، آمریكا ، چین ، تایوان ، انگلستان ، كره جنوبی ، ایتالیا و بلژیك

كشورهای عمده مصرف كننده دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی :

محصول مورد مطالعه در كلیه كشورهای جهان دارای كاربرد است و تقریبا نمی توان كشوری را از این امر مستثنی نموده و كشوری را به عنوان مصرف كننده عمده معرفی كرد.

شرایط واردات و صادرات دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی :

كالای مورد مطالعه شما ره تعرفه مستقلی ندارد ولی با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی در ردیف شماره تعرفه ذكر شده ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای واردات محصولات مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمرك به شرح ذکر شده در طرح حاضر امكان واردات وجود خواهد داشت .

همچنین محدودیت خاصی جهت واردات دوچرخه های ثابت جهت ورزش های هوازی ، وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

دوچرخه طبی از جمله تجهیزات معمول در مهندسی پزشكی و ورزش بوده و كاربرد خود را در این عرصه ها ارائه می دهند و با بررسی های صورت گرفته می تو ان این تجهیز را در فهرست كالاهای عمومی بازار طبقه بندی نموده و لذا اهمیت استراتژیك خاصی را نمی توان برای آن عنوان نمود .

البته با توجه بر واردات این كالا از كشورهای مختلف و وجود پتانسیل صادراتی برای آن ، می توان گفت كه در صورت توسعه تولید داخل آن ، جلوگیری از خروج ارز و همچنین توسعه صادرات در مورد آن بوجود خواهد آمد لیكن در هر صورت این موضوع عمومی بودن كالا را همچنان حفظ خواهد نمود و بر اساس آن غیر استراتژیك بودن كالا را می توان پذیرفت .

 


فرایند تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی

 

دوچرخه طبی كه به منظور ورزش از آن استفاده می شود ، شامل یك سری قطعات مانند فرمان ، دیسك ترمز ، شاسی اصلی دو شاخه كشویی جلو و عقب پایه های دو شاخ و اتصال می باشد ، كه هریك از این قطعات در قسمت های مختلف كه در زیر شرح داده خواهد شد ، تهیه شده و در نهایت همگی بر روی هم مونتاژ می شوند . فرآیند تولید به شرح زیر می باشد :

1) برشكاری :

در این قسمت قطعاتی مانند ستون جلو شاسی همچنین لوله افقی مقطع بیضی و لوله مانسمان توسط اره دیسكی برش داده شده و در صورت نیاز برای قطعه به شكل خاصی براده برداری می شود ، كه براده برداری توسط دستگاه فرز رومیزی انجام می گیرد . همچنین بعضی از قطعات توسط پرس ضربه ای 10 تن دو پهن می شوند و یا قطعاتی همچون تكیه گاه u شكل ، دوشاخه جلو و یا دو شاخه اتصال پایه عقب توسط جك هیدرولیكی خمكاری می شوند .

2) سوراخكاری :

در شاسی اصلی برای عبور پیچ تنظیم به وسیله مته رومیزی و فیكسچر ، سوراخ های لازم ایجاد می شود و یا در دیسك ترمز به وسیله مته مرغك سوراخ قطر محور دیسك ایجاد می شود .

3) جوشكاری :

در قطعاتی مانند شاسی اصلی بعد از سوراخكاری ، مهره فلزی در یكی از سوراخ های ایجاد شده به وسیله قوس الكتریكی جوشکاری می شوند ، همچنین پایه های دوشاخه روی دو شاخه اتصال جوش داده می شوند و سپس هر یك از آن ها در یك راستا روی پایه افقی جوشكاری می شوند .

4) پله تراشی و روتراشی :

به منظور چیدن ساچمه های لبه های داخلی محور ركاب ، توسط ماشین تراش انیورسال پله تراشی می شوند و یا در قطعه دیسك ترمز محیط خارجی روتراشی می شود .

5) آبكاری :

قطعاتی مانند فرمان پس از یك سری بازرسی و سنگ زنی ، احتمال برای ایجاد پوشش ظاهری روانه واحد آبكاری از نوع استیل می شود .

6) مونتاژ :

قطعاتی چون دسته پیچ تنظیم درپوش ، دو شاخه عقب گلگیر ، قاب زنجیر ، در پوش دو شاخه از پلی پروپلین ( تركیب 2% كربن است كه توسط تزریق پلاستیك در قالب های فلزی ساخته شده ) در خارج از كارخانه تولید می شود و به قسمت مونتاژ ارسال می گردد ، نهایتا تمام قطعات ساختنی و خریدنی با دستگاه میگ مگ جوش co2 می شوند و پس از آن قطعات بطور كامل كنترل و در صورت نیاز محل جوش ها سنگ زنی می شود .

7) رنگ كاری :

قطعات پس از مونتاژ در صورتی كه احتیاج به رنگ داشته باشند ، ابتدا درون وان محلول سود پیچ درصد غوطه ور شده و چربی زدایی می شوند .

سپس با آب معمولی شستشو و پس از خشك شدن در سالن رنگ كاری ، با استفاده كمپرسور پمپ رنگ پاش رنگ كاری شده و چون رنگ از نوع روغنی است ، برای تسریع در امر خشك شدن درون كوره پخت رنگ ، از طریق سیستم هوای رنگ 130 درجه به مدت 30 دقیقه خشك می شوند و درصورت نیاز دوباره وارد مرحله مونتاژ شده و قطعات پس از مونتاژ كامل بصورت چشمی كنترل می شود .

8) بسته بندی :

پس از كنترل چشمی ، قطعات در كارتون بسته بندی شده و به انبار فرستاده می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی

 

• سیستم كامل رنگ آمیزی كوره ای به همراه تجهیزات جانبی آن

• ماشین تراش

• ماشین فرز

• ماشین مته

• ماشین پرس مكانیكی

• ماشین جوشكاری گاز CO2

• قالب ها ، جیك و فیكسچرهای مونتاژ

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool