طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Medical bicycle

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

دوچرخه طبی و ورزشی به منظور توانمند سازی بیماران و یا ورزشكاران مورد استفاده قرار می گیرد . از کاربر های پزشکی این دستگاه می توان به تقویت عضلانی ورزشكار به خصوص در نواحی پا ، ران ، كمر و مفاصل و همچنین افزایش استقامت بدن اشاره نمود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

دوچرخه های ثابت طبی و ورزشی به منظور ورزش و یا توانمندسازی بیماران در پزشكی كاربرد دارند . دوچرخه های ثابت شبیه دوچرخه های معمولی هستند ، ولی با این تفاوت كه این دوچرخه ها چرخ جلو نداشته و به جای چرخ عقب نیز یك قرص فلزی چدنی نصب شده و هنگام ركاب زنی این قرص می چرخد . وزن قرص نسبتا بالا است و این امر سبب می گردد ، كه ورزشكار یا بیمار در هنگام ركاب زدن نیازمند صرف انرژی همانند دوچرخه رانی گردد .

دوچرخه های مورد نظر معمولا روی زمین ثابت بوده و هیچگونه حركت انتقالی ندارند و لذا انرژی حركتی حاصل از ركاب زدن راننده صرف چرخش آزاد ( بدون اتصال به زمین ) چرخ عقب ( قرص چدنی ) می گردد . هدف از استفاده این نوع دوچرخه ها ، تقویت عضلانی پا ، ران و كمر انسان می باشد ، كه در مورد ورزشكاران تقویت و نیرومندسازی عضلانی و در مورد بیماران توانمندسازی قسمت های مورد نظر بیمار و فعالیت عادی آنها می باشد .

انواع دوچرخه های طبی و ورزشی ثابت را در حالت كلی می توان به دو گروه عمده طبقه بندی كرد :

1) دوچرخه های ثابت طبی این نوع دوچرخه ها برای بیماران نیازمند توانمندسازی عضلانی طراحی و ساخته می شود . لذا نیروی مورد نیاز برای ركاب زنی بر اساس شرایط یك فرد بیمار طراحی و اجرا می گردد . همچنین استفاده از این نوع دوچرخه ها سبب جلوگیری از ابتلا به برخی بیماری ها مانند آرتورز و قلبی می گردد و به همین دلیل برخی افراد از آن استفاده می كنند .

2) دوچرخه های ثابت ورزشی این نوع دوچرخه ها برای ورزشكاران طراحی و ساخته می شود . لذا نیروی مورد نیاز برای ركاب زنی معمولا بیشتر از نوع طبی آن می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

دوچرخه طبی و ورزشی همانطوریكه از نام آن مشخص است ، برای توانمند سازی بیماران و یا ورزشكاران مورد استفاده قرار می گیرد . در حالت كاربردهای ورزشی ، هدف از كاربرد این دستگاه تقویت عضلانی ورزشكار به خصوص در نواحی پا ، ران ، كمر و مفاصل و همچنین افزایش استقامت بدن می باشد . در مورد استفاده های طبی كاربرد محصول را می توان به صورت زیر عنوان كرد .

• خاصیت نرمشی برای اندام تحتانی

• مناسب برای افراد دیابتی

• مناسب برای افرادی كه دچار بیماری های قلبی هستند

• كاهش فشار خون

• مناسب برای افراد با مشكلات ریوی

• مناسب برای افرادی كه دارای كمردرد هستند .

• افزایش استقامت بدن بیماران

كاهش كلسترول خون همچنین استفاده از دستگاه دوچرخه ثابت برای پیشگیری از بیماری های آرتروز ، كمردرد و افزایش وزن كاملاً موثر می باشد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

استاندارد ملی ایران :

با مراجعه به اطلاعات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، نتیجه گیری شده است كه استاندارد ملی شماره 4605 تدوین شده در سال 1377 ، در ارتباط با استاندارد لازم دوچرخه ثابت ورزشی و پزشكی می باشد .

استانداردهای جهانی :

استانداردهای جهانی زیر در مورد دوچرخه های ثابت ورزشی و طبی در جهان وجود دارد .

• استاندارد ژاپن 9512 D

• استاندارد اروپائی 3365 DIN

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

كشورهای عمده تولید كننده دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی :

با انجام جستجوهای اینترنتی كشورهای عمده تولید كننده دوچرخه طبی و ورزشی عبارتند از : آلمان ، آمریكا ، چین ، تایوان ، انگلستان ، كره جنوبی ، ایتالیا و بلژیك

كشورهای عمده مصرف كننده دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی :

محصول مورد مطالعه در كلیه كشورهای جهان دارای كاربرد است و تقریبا نمی توان كشوری را از این امر مستثنی نموده و كشوری را به عنوان مصرف كننده عمده معرفی كرد.

شرایط واردات و صادرات دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی :

كالای مورد مطالعه شما ره تعرفه مستقلی ندارد ولی با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی در ردیف شماره تعرفه ذكر شده ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای واردات محصولات مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمرك به شرح ذکر شده در طرح حاضر امكان واردات وجود خواهد داشت .

همچنین محدودیت خاصی جهت واردات دوچرخه های ثابت جهت ورزش های هوازی ، وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی


 

دوچرخه طبی از جمله تجهیزات معمول در مهندسی پزشكی و ورزش بوده و كاربرد خود را در این عرصه ها ارائه می دهند و با بررسی های صورت گرفته می تو ان این تجهیز را در فهرست كالاهای عمومی بازار طبقه بندی نموده و لذا اهمیت استراتژیك خاصی را نمی توان برای آن عنوان نمود .

البته با توجه بر واردات این كالا از كشورهای مختلف و وجود پتانسیل صادراتی برای آن ، می توان گفت كه در صورت توسعه تولید داخل آن ، جلوگیری از خروج ارز و همچنین توسعه صادرات در مورد آن بوجود خواهد آمد لیكن در هر صورت این موضوع عمومی بودن كالا را همچنان حفظ خواهد نمود و بر اساس آن غیر استراتژیك بودن كالا را می توان پذیرفت .

 


فرایند تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی

 

دوچرخه طبی كه به منظور ورزش از آن استفاده می شود ، شامل یك سری قطعات مانند فرمان ، دیسك ترمز ، شاسی اصلی دو شاخه كشویی جلو و عقب پایه های دو شاخ و اتصال می باشد ، كه هریك از این قطعات در قسمت های مختلف كه در زیر شرح داده خواهد شد ، تهیه شده و در نهایت همگی بر روی هم مونتاژ می شوند . فرآیند تولید به شرح زیر می باشد :

1) برشكاری :

در این قسمت قطعاتی مانند ستون جلو شاسی همچنین لوله افقی مقطع بیضی و لوله مانسمان توسط اره دیسكی برش داده شده و در صورت نیاز برای قطعه به شكل خاصی براده برداری می شود ، كه براده برداری توسط دستگاه فرز رومیزی انجام می گیرد . همچنین بعضی از قطعات توسط پرس ضربه ای 10 تن دو پهن می شوند و یا قطعاتی همچون تكیه گاه u شكل ، دوشاخه جلو و یا دو شاخه اتصال پایه عقب توسط جك هیدرولیكی خمكاری می شوند .

2) سوراخكاری :

در شاسی اصلی برای عبور پیچ تنظیم به وسیله مته رومیزی و فیكسچر ، سوراخ های لازم ایجاد می شود و یا در دیسك ترمز به وسیله مته مرغك سوراخ قطر محور دیسك ایجاد می شود .

3) جوشكاری :

در قطعاتی مانند شاسی اصلی بعد از سوراخكاری ، مهره فلزی در یكی از سوراخ های ایجاد شده به وسیله قوس الكتریكی جوشکاری می شوند ، همچنین پایه های دوشاخه روی دو شاخه اتصال جوش داده می شوند و سپس هر یك از آن ها در یك راستا روی پایه افقی جوشكاری می شوند .

4) پله تراشی و روتراشی :

به منظور چیدن ساچمه های لبه های داخلی محور ركاب ، توسط ماشین تراش انیورسال پله تراشی می شوند و یا در قطعه دیسك ترمز محیط خارجی روتراشی می شود .

5) آبكاری :

قطعاتی مانند فرمان پس از یك سری بازرسی و سنگ زنی ، احتمال برای ایجاد پوشش ظاهری روانه واحد آبكاری از نوع استیل می شود .

6) مونتاژ :

قطعاتی چون دسته پیچ تنظیم درپوش ، دو شاخه عقب گلگیر ، قاب زنجیر ، در پوش دو شاخه از پلی پروپلین ( تركیب 2% كربن است كه توسط تزریق پلاستیك در قالب های فلزی ساخته شده ) در خارج از كارخانه تولید می شود و به قسمت مونتاژ ارسال می گردد ، نهایتا تمام قطعات ساختنی و خریدنی با دستگاه میگ مگ جوش co2 می شوند و پس از آن قطعات بطور كامل كنترل و در صورت نیاز محل جوش ها سنگ زنی می شود .

7) رنگ كاری :

قطعات پس از مونتاژ در صورتی كه احتیاج به رنگ داشته باشند ، ابتدا درون وان محلول سود پیچ درصد غوطه ور شده و چربی زدایی می شوند .

سپس با آب معمولی شستشو و پس از خشك شدن در سالن رنگ كاری ، با استفاده كمپرسور پمپ رنگ پاش رنگ كاری شده و چون رنگ از نوع روغنی است ، برای تسریع در امر خشك شدن درون كوره پخت رنگ ، از طریق سیستم هوای رنگ 130 درجه به مدت 30 دقیقه خشك می شوند و درصورت نیاز دوباره وارد مرحله مونتاژ شده و قطعات پس از مونتاژ كامل بصورت چشمی كنترل می شود .

8) بسته بندی :

پس از كنترل چشمی ، قطعات در كارتون بسته بندی شده و به انبار فرستاده می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی

 

• سیستم كامل رنگ آمیزی كوره ای به همراه تجهیزات جانبی آن

• ماشین تراش

• ماشین فرز

• ماشین مته

• ماشین پرس مكانیكی

• ماشین جوشكاری گاز CO2

• قالب ها ، جیك و فیكسچرهای مونتاژ

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دوچرخه ثابت جهت ورزش های هوازی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه

ارسال
سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1402 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.