جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Medical hand tools

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

ابزارآلات مختلف پزشکی ، از فولاد استنلس استیل ساخته شده و به عنوان ابزار دست پزشکان و دندانپزشکان ، به منظور انجام امور معاینه ، جراحی ، بخیه و یا برداشتن آن و سایر امور مشابه دارای کاربرد می باشند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی


 

تجهیزات بیمارستانی و ابزارآلات مختلف پزشکی ، از فولاد استنلس استیل ساخته شده و به عنوان ابزار دست پزشکان و دندانپزشکان و برای انجام امور معاینه ، جراحی ، بخیه و یا برداشتن آن و سایر امور مشابه کاربرد دارند .

محصولات مورد مطالعه که در ردیف تجهیزات بیمارستانی و ابزارآلات دستی پزشکی محسوب می گردند ، شامل موارد زیر می باشند :

پنس ، قیچی ، اسیکولار ، کلمپس ، چاقو ، پنس آناتومی ، فورسپس و ریتر آکتور ، که تمامی محصولات فوق از استنلس استیل بوده و روش تولید مشابهی دارند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی


 

استاندارد ملی ایران :

با مراجعه به اطلاعات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، نتیجه گیری شده است که استاندارد ملی شماره 5189 تدوین شده در سال 1380 در ارتباط با استاندارد لازم وسایل جراحی ، قیچی ها و وسایل برشی بیمارستانی می باشد .

استانداردهای جهانی :

استانداردهای جهانی زیر در مورد محصولات مورد مطالعه در جهان وجود دارد .

• BS 1979

• BS 2838

• BS 2881

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی


 

کشورهای عمده تولید کننده :

با انجام جستجوهای اینترنتی، کشورهای عمده تولید کننده تجهیزات پزشکی به صورت زیر استخراج و جمع آوری شده است :

آلمان ، آمریکا ، چین ، اطریش ، انگلستان ، فرانسه ، ایتالیا و بلژیک

کشورهای عمده مصرف کننده :

محصول مورد مطالعه در کلیه کشورهای جهان دارای کاربرد است و تقریبا نمی توان کشوری را از این امر مستثنی نموده و یا کشوری را به عنوان مصرف کننده عمده معرفی کرد .

شرایط واردات و صادرات تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی :

با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده ، نتیجه گیری گردید که محدودیت خاصی جهت واردات و صادرات محصول مورد بررسی وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی


 

تجهیزات بیمارستانی از جمله تجهیزات معمول در پزشکی و بیمارستان بوده و کاربرد خود را در این عرصه ها ارائه می دهند . با بررسی های صورت گرفته می توان این تجهیز را در فهرست کالاهای عمومی بازار مهندسی پزشکی طبقه بندی نموده و لذا اهمیت استراتژیک خاصی را نمی توان برای آن عنوان نمود .

البته با توجه بر واردات این کالا از کشورهای مختلف و وجود پتانسیل صادراتی برای آن ، می توان گفت که در صورت توسعه تولید داخل آن ، جلوگیری از خروج ارز و همچنین توسعه صادرات در مورد آن بوجود خواهد آمد . لیکن در هر صورت این موضوع عمومی بودن کالا را همچنان حفظ خواهد نمود و بر اساس آن غیر استراتژیک بودن کالا را می توان پذیرفت .

 


فرایند تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی

 

با توجه به فرایند تولید ، می توان گفت که تکنولوژی مورد استفاده در تولید محصولات مورد مطالعه ، در مورد کلیه واحدهای تولیدی آن یکسان است و تفاوت خاصی بین تکنولوژی ها وجود ندارد . آنچه در این فرایند دارای اهمیت است ، به صورت زیر می تواند عنوان گردد .

دقت و کیفیت فرایند ساخت

کیفیت و ظرافت طراحی

کیفیت مواد اولیه مصرفی

رعایت ظرفیت تولید نگاه به راندمان تولید ( درصد استفاده از ظرف اسم ) ، در واحدهای فعال تولید تجهیزات بیمارستانی در کشور ، از سابقه بالائی برخوردار نبوده و کالاهای خارجی زیادی در بازار وجود دارد .

از طرف دیگر هر چند تفاوت قیمت معنی داری ، بین قیمت کالاهای خارجی و تولید داخل وجود دارد و روی همین امر علاوه بر تولیدات داخل ، رقبای خارجی نیز در بازار فعالیت چشمگیری دارند . لذا مطابق مطالعات میدانی صورت گرفته ، واحدهای تولید کشورمان نمی توانند با ظرفیت کامل به تولید اقدام نمایند و لذا با توجه بر اطلاعات کسب شده متوسط راندمان واحدهای فعال تولیدی 70 درصد نتیجه گیری شده است .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی

 

• سیستم کامل کوره های عملیات حرارتی و فورج

• ماشین تراش

• ماشین فرز

• ماشین مته

• ماشین پرس مکانیکی

• ماشین پرس هیدرولیک

• ماشین سنگ مغناطیسی

• ماشین اسپارک

• قالب ها ، جیک و فیکسچرهای مونتاژ

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1401 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1401 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool