طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Medical hand tools

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

ابزارآلات مختلف پزشکی ، از فولاد استنلس استیل ساخته شده و به عنوان ابزار دست پزشکان و دندانپزشکان ، به منظور انجام امور معاینه ، جراحی ، بخیه و یا برداشتن آن و سایر امور مشابه دارای کاربرد می باشند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی


 

تجهیزات بیمارستانی و ابزارآلات مختلف پزشکی ، از فولاد استنلس استیل ساخته شده و به عنوان ابزار دست پزشکان و دندانپزشکان و برای انجام امور معاینه ، جراحی ، بخیه و یا برداشتن آن و سایر امور مشابه کاربرد دارند .

محصولات مورد مطالعه که در ردیف تجهیزات بیمارستانی و ابزارآلات دستی پزشکی محسوب می گردند ، شامل موارد زیر می باشند :

پنس ، قیچی ، اسیکولار ، کلمپس ، چاقو ، پنس آناتومی ، فورسپس و ریتر آکتور ، که تمامی محصولات فوق از استنلس استیل بوده و روش تولید مشابهی دارند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی


 

استاندارد ملی ایران :

با مراجعه به اطلاعات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، نتیجه گیری شده است که استاندارد ملی شماره 5189 تدوین شده در سال 1380 در ارتباط با استاندارد لازم وسایل جراحی ، قیچی ها و وسایل برشی بیمارستانی می باشد .

استانداردهای جهانی :

استانداردهای جهانی زیر در مورد محصولات مورد مطالعه در جهان وجود دارد .

• BS 1979

• BS 2838

• BS 2881

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی


 

کشورهای عمده تولید کننده :

با انجام جستجوهای اینترنتی، کشورهای عمده تولید کننده تجهیزات پزشکی به صورت زیر استخراج و جمع آوری شده است :

آلمان ، آمریکا ، چین ، اطریش ، انگلستان ، فرانسه ، ایتالیا و بلژیک

کشورهای عمده مصرف کننده :

محصول مورد مطالعه در کلیه کشورهای جهان دارای کاربرد است و تقریبا نمی توان کشوری را از این امر مستثنی نموده و یا کشوری را به عنوان مصرف کننده عمده معرفی کرد .

شرایط واردات و صادرات تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی :

با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده ، نتیجه گیری گردید که محدودیت خاصی جهت واردات و صادرات محصول مورد بررسی وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی


 

تجهیزات بیمارستانی از جمله تجهیزات معمول در پزشکی و بیمارستان بوده و کاربرد خود را در این عرصه ها ارائه می دهند . با بررسی های صورت گرفته می توان این تجهیز را در فهرست کالاهای عمومی بازار مهندسی پزشکی طبقه بندی نموده و لذا اهمیت استراتژیک خاصی را نمی توان برای آن عنوان نمود .

البته با توجه بر واردات این کالا از کشورهای مختلف و وجود پتانسیل صادراتی برای آن ، می توان گفت که در صورت توسعه تولید داخل آن ، جلوگیری از خروج ارز و همچنین توسعه صادرات در مورد آن بوجود خواهد آمد . لیکن در هر صورت این موضوع عمومی بودن کالا را همچنان حفظ خواهد نمود و بر اساس آن غیر استراتژیک بودن کالا را می توان پذیرفت .

 


فرایند تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی

 

با توجه به فرایند تولید ، می توان گفت که تکنولوژی مورد استفاده در تولید محصولات مورد مطالعه ، در مورد کلیه واحدهای تولیدی آن یکسان است و تفاوت خاصی بین تکنولوژی ها وجود ندارد . آنچه در این فرایند دارای اهمیت است ، به صورت زیر می تواند عنوان گردد .

دقت و کیفیت فرایند ساخت

کیفیت و ظرافت طراحی

کیفیت مواد اولیه مصرفی

رعایت ظرفیت تولید نگاه به راندمان تولید ( درصد استفاده از ظرف اسم ) ، در واحدهای فعال تولید تجهیزات بیمارستانی در کشور ، از سابقه بالائی برخوردار نبوده و کالاهای خارجی زیادی در بازار وجود دارد .

از طرف دیگر هر چند تفاوت قیمت معنی داری ، بین قیمت کالاهای خارجی و تولید داخل وجود دارد و روی همین امر علاوه بر تولیدات داخل ، رقبای خارجی نیز در بازار فعالیت چشمگیری دارند . لذا مطابق مطالعات میدانی صورت گرفته ، واحدهای تولید کشورمان نمی توانند با ظرفیت کامل به تولید اقدام نمایند و لذا با توجه بر اطلاعات کسب شده متوسط راندمان واحدهای فعال تولیدی 70 درصد نتیجه گیری شده است .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی

 

• سیستم کامل کوره های عملیات حرارتی و فورج

• ماشین تراش

• ماشین فرز

• ماشین مته

• ماشین پرس مکانیکی

• ماشین پرس هیدرولیک

• ماشین سنگ مغناطیسی

• ماشین اسپارک

• قالب ها ، جیک و فیکسچرهای مونتاژ

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1401 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1401 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید تجهیزات و ابزار های پزشکی و بیمارستانی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.