جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع فلزیطرح توجیهی تولید سیلیس و بوژه ریخته گری سال 1400 + کامفار
طرح توجیهی تولید بتن آماده سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 4.2 out of 5 based on 5 votes
امتیاز کاربر:  / 5
ضعیفعالی 

Ready concrete

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی توليد بتن آماده سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی توليد بتن آماده را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

بتن یک سنگ مصنوعی است ، که در آن سنگ های طبیعی از سایزهای خوب دانه بندی شده به وسیله یک شبکه سیمانی به هم متصل می شوند و به این طریق استحکام به وجود می آید . بتن های آماده در صنایع ساختمانی و عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی توليد بتن آماده


 

از آنجایی که بتن های تولید شده در کارگاه با روش های دستی ، از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نیستند ، استفاده از بتن آماده در ساخت هر قطعه و یا سازه بتنی ارجحیت دارد . اصولاً بتن هایی که به صورت کارخانه ای تولید می شوند ، به علت وجود نظارت متمرکز و استفاده از تجهیزات تخصصی ، مطمئن تر و دارای کیفیت بهتری هستند . به طور کلی موارد مصرف بتن آماده هر جایی است ، که از بتن استفاده می شود :

مانند ساخت سدهای بتنی ، دیوارهای حائل ، پرده آب بند زیر سدهای خاکی و .... ، یکی از کاربردهای بالقوه بتن آماده ، ساخت بناهای شهری ( اعم از مسکونی ، اداری ، تجاری و ... ) است . با توجه به افزایش نظارت و لزوم رعایت استانداردها در امر ساختمان سازی ، انتظار می رود که در آینده ای نزدیک ، تولید بتن به روش های دستی ( که در بیشتر کارگاه های ساختمانی معمول است ) منسوخ شود و استفاده از بتن آماده جایگزین آن گردد.

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده بتن آماده


 

ده کشور، یعنی جمهوری خلق چین ( 6/34% ) ، هندوستان ( 7/5 % ) ، ژاپن ( 6/5% ) ، ایالات متحده ( 2/2% ) ، اسپانیا ( 2/%2 ) ، آلمان ( 2/4% ) ، ایتالیا ( 2/5% ) ، ترکیه ( 2/6% ) ، برزیل ( 3/2% ) و کره جنوبی ( 5/4 ( % تقریباً 70% از تولید جهانی سیمان و بتن را مصرف می کنند .

شرایط واردات و صادرات بتن آماده :

به دلیل سنگینی و حجیم بودن و همچنین شرایط خاص حمل و نقل ، صادرات این محصول مقرون به صرفه نمی باشد . در ضمن از آنجایی در تولید این محصول هیچکدام از کشورهای همسایه ایران نسبت به کشورمان از مزیت نسبی برخوردار نیستند ، لذا وارداتی هم صورت نمی گیرد .

اهمیت استراتژیک بتن آماده :

با توجه به تمایل روز افزون بشر به شهرنشینی به خصوص در کشورهای درحال توسعه و به تبع آن ن یاز به ساختمان های با استحکام و عمر بیشتر، نیاز به بتن روز به روز در حال افزایش است.

 


فرایند توليد بتن آماده


 

ایستگاه یا کارگاه تولید بتن ، شامل لوازم و تجهیزات جهت دریافت ، انبار ، جابه جایی و توزین مصالح ، به منظور تهیه بتن طبق فرمول کارگاهی و همچنین تحویل مواد توزین شده به تجهیزات حمل ، قبل یا بعد از مخلوط نمودن مصالح می باشد . ایستگاه ها از نظر محصول تولیدی به ایستگاه های بتن حجیم ، بتن روسازی ، بتن معمولی ( بتن آماده ) و فرآورده های بتنی طبقه بندی می شوند . اغلب ایستگاه های مرکزی بتن ، شامل اجزای اصلی زیر می باشند :

دپو و انباره سنگدانه ها ، سیلوی نگهداری سیمان ، سیستم های پیمانه کردن و توزین برای نسبت بندی سیمان و سنگدانه ها ، کنتور اندازه گیری آب ( و یا یخ ) و همچنین وسیله ای برای کنترل لوازم پیمانه کردن . آرایش قرار گرفتن و اندازه این اجزا بسته به عملکرد کارگاه تعیین می گردد.

انباره سنگدانه ها :

سنگدانه ها اغلب به صورت دپو و سرباز ( و در موارد خاص در زیر پوشش ) در پشت ایستگاه ساخت بتن ذخیره می شوند . در بعضی ایستگاه ها قبل از توزین ، مصالح به کمک لودر یا دراگلاین کوچک ، وارد سیلوی سنگدانه ها می شوند .

حجم سیلوی سنگدانه ها لازم نیست که بزرگتر از مقدار لازم برای یک پیمانه بتن باشد ، مشروط بر آنکه وسیله پر کردن سیلو اجازه ندهد ، تا سنگدانه ای به اتمام برسد و به طور دائم با دپوی سنگدانه ها در ارتباط باشد . اگر قرار است سیلو جهت آماده سازی سنگدانه ها مانند حرارت دادن ، خنک کردن یا خشک کردن مصالح نیز به کار رود ، اندازه آن به سرعت تولید و شرایط مورد نظر مصالح در زمان رسیدن به مرحله پیمانه کردن بستگی خواهد داشت .

در مناطق سرد سیلوی سنگدانه ها به صورت دربسته بوده و اغلب اندازه آنها به حدی است ، که مواد لازم برای اولین سری کامیون های حمل ، در طول شب گرم شود . در مواردی که سرعت تولید بتن در روز متغیر است ، حجم سیلو باید قدری بزرگتر انتخاب شود ، تا در حین تولید ، تاخیری برای سیستم پرکننده به وجود نیاید . حجم سیلوی سنگدانه ها غالباً بر مبنای پرمصرف ترین مصالح تعیین می گردد .

سیلوی سیمان ( و مواد پوزولانی ) :

هر نوع سیمان یا ماده پوزولانی ، باید دارای سیلوی جداگانه ای می باشد . حجم سیلوی سیمان تابعی از مصرف روزانه کارگاه و نرخ دریافت سیمان از کارخانه است . در تعیین حجم سیمان براساس وزن و وزن مخصوص ، باید به ضریب تورم سیمان توجه نمود . در اغلب موارد سیمان توسط تانکرهای مخصوص ، به صورت فله ای که سیمان را به روش هوای فشرده ( پنوماتیکی ) به سیلو منتقل می نمایند ، به کارگاه حمل می گردد .

حجمی که این تانکرها حمل می نمایند ، تابعی از قوانین حداکثر وزن محور است . هنگام تعیین اندازه سیلوی پوزولان ( خاکستر بادی و میکروسیلیس ) لازم است به وزن مخصوص کمتر پوزولان نسبت به سیمان توجه نمود ، که نیاز به حجم سیلوی بزرگتر دارد . لازم است مسئول حمل و نقل ، حجم های حمل شده در هر کامیون را کنترل نماید .

اغلب مواد پودری که به صورت پنوماتیکی جابجا می شوند ، دارای هوای محبوس شده هستند ، که مقدار افزایش حجم آن ها با اعمال ضریب تورم جبران می شود . سیمانی که تازه منتقل شده ، دارای جرم مخصوص 1010 کیلوگرم بر مترمکعب است . این بدان معنا است ، که برای هر مترمکعب سیمان حمل شده ، لازم است 5/1 مترمکعب سیلو آماده گردد .

سیمان به تدریج مقداری از این حجم را از دست می دهد ؛ اما برای حصول اطمینان ، لازم است جهت تعیین اندازه سیلو از ضریب تورم 5/1 استفاده شود . برای تعیین حجم حداقل سیلو ، ابتدا باید حداکثر سرعت مصرف سیمان را تعیین نمود . سپس از تامین کننده سیمان سوال شود ، زمان دریافت بار پس از سفارش دادن چقدر است .

لازم است سیمان کافی برای پوشش دادن این مدت زمان درسیلو موجود باشد و در آخر حجم را باید در ضریب اطمینان برای پوشش دادن احتمال خرابی کامیون حمل سیمان ، بدی آب و هوا و بدقولی ، ضرب نمود. مرکز تهیه بتن باید به گونه ای تجهیز شود ، که بتوان سیمان را با یک مقیاس کاملاً جداگانه از سنگدانه ها توزین نمود . سنگدانه های با اندازه های مختلف را می توان در یک قیف با مقیاس واحد ، براساس وزن تجمعی توزین نمود .

مخزن آب و مواد افزودنی :

مخزن آب زمانی دارای اهمیت است ، که لازم باشد آب گرم و یا خنک شود . تعیین ابعاد باید با همکاری تامین کننده تجهیزات گرمایی یا خنک کننده انجام گیرد . زمانی که مواد افزودنی به صورت فله ای توسط تانکر حمل شود ، اندازه انباره توسط سرعت تولید ، مقدار مصرف مواد افزودنی و همچنین سیستم تحویل مواد تعیین می گردد .

پیمانه های توزین :

برای حفظ مشخصات فنی ، سیمان باید به طور جداگانه وزن گردد . در اغلب مشخصات ، توزین توام سیمان و خاکستر بادی ( و یا پوزولان های دیگر مثل میکروسیلیس ) مجاز است ، اما لازم است ابتدا سیمان وزن گردد . سیمان و پوزولان از سیلوهای مربوطه به کمک دریچه های لرزشی ، پمپ های حلزونی و یا تسمه نقاله وارد قسمت توزین می شوند. سنگدانه به کمک لودر ، تسمه نقاله و یا دراگلاین های کوچک مستقر بر روی ایستگاه ، وارد قیف و از آنجا وارد قسمت توزین می شوند.

سنگدانه ها را می توان به صورت جداگانه و یا تجمعی توزین نمود ، که روش دوم معمول تر است . در روش جمعی ابتدا دریچه یکی از سنگدانه ها ، مثلاً شن باز شده و به مقدار مشخص شن وارد پیمانه شده و وزن آن توسط عقربه نشان داده می شود .

سپس دریچه ماسه باز شده و وزن آن با وزن شن جمع شده و مجموع وزن آن ها توسط عقربه نشان داده می شود . در روش تجمعی ، سیمان نیز ممکن است ، به همین صورت از طریق دریچه مخصوص خود ، وارد پیمانه توزین گردد . پیمانه های آب باید دقت کافی برای توزین آب را دارا باشند . متداول ترین روش پیمانه کردن آب توسط کنتور آب است .

دقت این نوع توزیع در مصارف صنعتی ، بیشتر است . یخ همیشه به روش وزنی پیمانه می شود . یخ ممکن است در پیمانه به صورت خرد شده وزن شود و یا به صورت بلوک توسط ترازو توزین شده ، سپس خرد و وارد مخلوط کن شود . انتخاب سیستم یخ به حجم یخ مورد نیاز ، موجود بودن و هزینه یخ تجاری بستگی دارد . با وجودی که مواد افزودنی را می توان به روش وزنی آماده نمود ، اغلب این مواد به روش های حجمی آماده و مصرف می شوند .

ترازو و کنترل ها :

ترازو و وسیله کنترل لوازم پیمانه نمودن را می توان به عنوان اجزای ضروری هر پیمانه توزین دانست. معروف ترین انواع ترازو ها نوع عقربه ای و نوع بارسنج ( لودسل ) می باشد . ترازوی عقربه ای قرائت مداوم از صفر تا بار کامل را ممکن می سازد . این وسیله ، یک دستگاه مکانیکی است ، که به وسیله اهرم های تیغه ای به پیمانه متصل شده است و می توان یک پتانسیومتر خطی به محور عقربه آن وصل نمود ، تا پیغام وزنی به صورت آنالوگ ، ارسال گردد .

این پدیده نمایش دیجیتالی وزن را در پیمانه ممکن می نماید. هر دو سیستم عقربه ای و بارسنج نتایج یکسانی داشته و هر دو روش میزان دقت مشابهی دارند . از مزایای ترازوی عقربه ای می توان سهولت قرائت و مکانیکی بودن آن را نام برد . مزایای مربوط به سیستم بارسنج عبارتند از : قرائت با دقت بیشتر ، عدم وجود قطعات متحرک و در نتیجه نیاز به هزینه نگهداری کمتر .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی توليد بتن آماده

 

• پمپ بتن

• ایستگاه مرکزی بتن

• سرند

• شلنگ های انتقال

• نوار نقاله

• ویبراتور دستی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بتن آماده

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید بتن آماده ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool