جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Parquet factory 5

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع پارکت یا کفپوش سال 1402 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع پارکت یا کفپوش را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. پارکت ها دارای انواع مختلفی ازحمله پارکت های چوبی می باشند ، که دارای کاربرد فراوانی در صنایع ساختمانی و صنعتی هستند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پارکت یا کفپوش


 

به منظور شناخت دقیق محصول و مطالعه کلیه زمینه های لازم پیرامون تعیین شرایط و میزان تولید ابتدا لازم است کلیه مشخصات و ویژگی های آن مورد بررسی قرار گرفته و انواع مختلف آن نیز متناسب با استاندارد های ملی و جهانی تعیین و مشخص گردد .

مقایسه کیفی میان این محصولات و سایر پوششهای موجود در بازار که از جنسهای دیگری تولید می گردند با توجه به میزان کاربرد و دگر خصوصیات مربوطه و بررسی چگونگی امکان جایگزین هریک از آنها با محصول اصلی از دیگر مسائلی است که همراه با مطالعات مذکور از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پارکت یا کفپوش


Parquet factory 7

تمرکز روزافزون جمعیت جهان در شهرها و همچنین رشد عظیم جمعیت و افزایش فعالیت های اجتماعی و اقتصادی مربوط به آن ها ، رشد پروژه های عظیم اقتصادی ، عمرانی و ... که ملزم این تحولات است . الزاما باعث رشد مصرف مصالح ساختمانی و صنعتی که شامل انواع پارکت های چوبی ساختمانی نیز می شود ، خواهد بود . پارکت های چوبی ساختمانی در گروه کالاهای مصالح ساختمانی ، صنعتی قرار می گیرند .

بنابراین بازار مصرف بالقوه بسیار بالایی برای آن ها وجود دارد ، لذا احداث واحدهایی جهت رفع نیازهای مربوطه ضروری به نظر می رسد . پارکت های چوبی ساختمانی محدوده وسیعی از کالاها را در بر می گیرد ، که تنوع این تولیدات تفاوت های بسیاری را در جنس ، شکل و خصوصیات آن ها ایجاد می کند ، که بالطبع روش های ساخت گوناگونی را طلب می کند .

از آنجا که تولید تمامی انواع پارکت های چوبی ساختمانی ، به دلیل تفاوت روش های ساخت آن ها در یک واحد تولیدی صنعتی امکان ندارد ، طرح حاضر احداث واحدهایی که عمده ترین انواع اینگونه کالاها را تولید می نمایند ، مد نظر دارد .

مهمترین ویژگی های تولید پارکت های چوبی ساختمانی ماهیت کارگاهی ، ناپیوسته و سیکلی بودن آن است . محصولات از مواد مختلفی تشکیل شده ، که هر یک از این مواد به فراخور نیاز به روش مناسبی تهیه می گردد و در نهایت با عملیات فراورش کلیه مواد با یکدیگر محصول نهایی آماده می گردد ، مواد به صورت ناپیوسته اما مداوم و سیکلی در یک یا چند مرحله تولید می شود و پس از ساخته شدن انبار می گردد .

پارکت ها در گروه کالاهای مصالح ساختمانی ، صنعتی قرار می گیرند ، بنابراین بازار مصرف بالقوه بسیار بالایی برای آنها وجود دارد ، لذا احداث واحدهایی جهت رفع نیازهای مربوطه ضروری به نظر می رسد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع پارکت یا کفپوش


 

استانداردهای مدرن پارکت های چوبی ساختمانی ، جهت عرضه هر کالای مصرفی در بازار ، داشتن کیفیت بالا از اهم وظایف تولید کنندگان است ، در این راستا رعایت استانداردهای ملی جهت مصرف داخل و استانداردهای بین المللی و جهانی جهت صادرات امری الزامی است .

از طرفی هر کالایی در بازارهای مختلف دارای رقبای مشابهی است و لازم است جهت بالابردن میزان فروش در میدان رقابت حداکثر کیفیت به موازات کاهش قیمت انجام گیرد ، بنابراین به نظر می رسد ، جهت رسیدن به این امر باید استانداردهای ملی و جهانی به عنوان حداقل کیفیت و خواست مشتری در مد نظر باشد . فهرست کلیه استاندارهای موجود در رابطه با انواع پارکت های چوبی ساختمانی در طرح حاضر خواهد آمد .

استانداردهای مربوطه توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تهیه شده است . لازم به ذکر است که در ایران و جهان طیف استاندارهای پارکت های چوبی ساختمانی بسیار گسترده است و در سطح جهانی استانداردهای قابل قبول متعلق به موسسه های استاندارد آمریکا STMو انگلستان BSI و مهمتر از همه موسسات بین المللی استاندارد 150 می باشد .

 


فرایند تولید انواع پارکت یا کفپوش

 

تمامی خطوط تولید پارکت یکی است و تنها بسته به نوع محصول و فراورش دارد . برای تهیه انواع پارکت روش تولید بدین گونه می باشد ، که مواد اولیه را به مناسبت نیاز از انبار مواد اولیه تهیه کرده و طبق نظر قسمت کنترل کیفیت مواد اولیه ، مواد انتخاب می گردید و توسط دستگاه ها عمل آوری شده و به اشکال مور نظر تبدیل و عملیات مقاوم سازی و تزئین و رنگ انجام می گیرد .

سپس در ظرفی که دارای حجم استاندارد و مشخص است بسته بندی شده و بر چسب کارخانه تولیدی به همراه مشخصات پارکت روی آن چسبانده خواهد شد و سپس در کارتن قرار گرفته و به انبار محصول هدایت خواهد شد . نکته مهم در خرید مواد اولیه است ، که در هربار خرید مواد اولیه ممکن است ، که کیفیت مواد اولیه تفاوت داشته باشد و با عوامل جوی و محیطی روی آن اثر گذاشته باشد .

بنابراین قبل از هرگونه تولید انبوه ، مقداری از مواد اولیه تولید آزمایشگاهی خواهد شد و سپس تولید انبوه انجام می گیرد و درصدهای مواد طبق آزمایش انجام شده خواهد بود. ویژگی های عملکرد هر یک از ماشین آلات به کار رفته در خط تولید پارکت و شرایط خاص حاکم بر صنعت تولید این محصولات ، ضوابط ویژه ای را برای استقرار ماشین آلات و تجهیزات مربوطه به همراه خواهد داشت . که خلاصه ای از آنها به قرار زیر است . پارکت بیشتر و اتلاف وقت و نیروی کمتری صورت گیرد .

بدین ترتیب مواد اولیه از یک طرف وارد سالن تولید گشته و مراحل مختلف عملیات به ترتیب با استقرار ماشین آلات مربوطه انجام خواهد شد ، که در نهایت محصول از نقطه ای دیگر وارد انبار نگهداری محصول می گردد . دستگاه های برش ، دستگاه های فرآوری و آماده سازی مواد در فاصله کمتری از یکدیگر قرار داشته باشند . بدین ترتیب می توان این بخش از سالن تولید را از سایر بخش ها به کمک یک دیوار شیشه ای جدا نمود .

بخش فرآورش پارکت ، مجهز به دستگاه های آخرین مدل فراورش پارکت ، بهتر است در مجموعه ای مجزا از سایر دستگاها نصب گردد ، تا بدین ترتیب خط تولید از حداقل آلودگی برخوردار گردد . البته لازم به ذکر است که تجهیزات هر یک از این دستگاه ها به سیستم جمع آوری ذرات حاصل از فرآیند وجود دارد .

سایر بخش های خط تولید نیز به لحاظ عدم دارا بودن شرایط خاص محدود کننده ، می توانند در یک محل نصب گردند ، که در نهایت منتهی به انبارهای نگهداری محصول خواهد شد .

سیستم استقرار هر یک از دستگاه ها علاوه بر دارا بودن شرایط فوق باید به گونه ای باشد ، که ایجاد هیچ گونه محدودیتی در تردد ، حمل و نقل مواد ننماید و اعمال مربوط به تغذیه و تخلیه دستگاه ها به سهولت انجام پذیرد .

تکنولوژی جدید در این طرح به علت نیاز میوم خط تولید واحد تولیدی به عملیات نهایی خط سنگ زنی و سنباده زنی اتوماتیک ، به همراه خط رنگ و خشک کن اتوماتیک اضافه گردیده است ، که به علت سودآوری بیشتر و عملیات تکمیلی و همچنین رقابت و ایجاد کیفیت زیادتر و گاها عملیات ارسال صادراتی ، صد درصد موثر خواهد بود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع پارکت یا کفپوش

 

• اره رام نیمه اتوماتیک

• اره فلکه

• اره قطع کن

• دستگاه چند اره مخصوص

• رنده اتوماتیک

• اره

• گنده گیر 63 سانتی

• فرز 70 سانتی

• خط کانوایر

• دستگاه بسته بندی اتوماتیک

• اره موتوری

• سمباده و خط رنگ

• خشک کن و خط رنگ

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع پارکت یا کفپوش


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool