جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع ساختمانیطرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Carbon fiber

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

الیاف کربن با توجه به خواص فوق العاده مکانیکی ، حرارتی و الکتریکی ، در صنایع هوایی ، صنایع عمرانی ، صنایع انرژی و صنایع پزشکی دارای کاربرد می باشد.

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک


 

الیاف کربن یکی از مهم ترین خانواده های الیاف پیشرفته است ، که استحکام بسیار بالا (بین 7 تا 10 برابر فولاد ساختمانی بسته به گرید الیاف ) ، چگالی پایین ( حدود دو سوم آلومینیوم ) ، رسانایی الکتریکی بسیار خوب ، قابلیت بافت و تولید پارچه ، ساخت کامپوزیت های سبك و مستحکم و پایداری در برابر حرارت ، آن را از سایر مواد مهندسی متمایز می سازد . مواد اولیه ای که در تولید الیاف کربن به کار می رود ، الیاف اکریلیك ویژه ( تولید شده با هدف تبدیل به الیاف کربن ) است ، که بر اساس فناوری های پیشرفته و تجهیزات خاص تولید می شود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک


 

الیاف کربن با توجه به خواص فوق العاده مکانیکی ، حرارتی و الکتریکی ، از کاربردهای متنوعی برخوردار است . کامپوزیت های ساخته شده از این الیاف ، در صنایع هوایی در بدنه هواپیما های بوئینگ 787 ، ایرباس و هواپیماهای هم رده آن ها به کار می رود .

همچنین در صنایع عمرانی ، برای تقویت بن و بناهای ساخته شده مانند ستون ها ، پل ها ، تونل ها و اجزای ساختمان ، صنایع خودروسازی و حمل و نقل و تولید مخازن CNG ، سیستم انتقال قدرت ، ترمز و قطعات بدنه ، صنایع پزشکی و مهندسی پزشکی برای ساخت اعضای مصنوعی ، پروتز های داخل بدن ، آتل های فوق سبك ، پانسمان های سوختگی و داروهای گوارشی ، صنایع انرژی چون ساخت پره های توربین بادی ، مخازن و تجهیزات استخراجنفت در دریا ، ملزومات پل سوختی کاربرد دارد .

 


فرایند تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک


 

فرایند کلی خط تولید به شرح زیر می باشد :

ریسش یا Spining :

این مرحله یکی از مراحل آماده سازی PAN می باشد . که بعد از انجام filteration مناسب ، پلی اکریل نیتریل ها را بصورت رشته ای یا به صورت تار در می آورند . سپس در دستگاه های ریسش مخصوص به صورت نوعی فیبر در خواهند آمد .

اکسیداسیون  oxidation :

دراین مرحله ، در کوره های مخصوص ، فیبرهای اکریلیك تحت درجه حرارتی در حدود 200 الی 300 درجه سانتیگراد و در حضور هوا یا گازهای مناسب دیگر قرار می گیرند . تا آمادگی کامل برای طی و سپری کردن سایر مراحل تولید را بدست آورند . البته به این مرحله مرحله تثبیت سازی نیز گفته می شود . فیبرهای آکریلیك باید زمانی در حدود2 ساعت را دراین کوره ها طی کنند .

کربونیزاسیون Carbonization :

درجه حرارت در این مرحله بین 1000 تا 1700 درجه سانتی گراد می باشد . این فرایند باید در یك محیط راکد و معمولا در حضور گاز نیتروژن صورت می گیرد . خواص فیبرهای کربن بعد از طی این مرحله به صورت زیر می باشد .

مدول کششی 200 -GPa300 :

مقاومت فشاری : GPa3 ، مدول برشی : GPa15

گرافیتاسیون Graphitization :

این فرایند نیز درون کوره های مخصوصی دریك محیط راکد و در درجه حرارتی بین 2500 تا 3000 درجه سانتی گراد صورت می گیرد . البته این مرحله در مورد فیبرهایی که باید مدول کششی بالایی داشته باشند ، اجرا می شود. خواص فیبرهای کربن بعد از طی این مرحله به صورت زیر می باشد :

مدول کششی 500 -GPa600 :

مقاومت فشاری : GPa16 ، مدول برشی : GPa10

بعد از طی این مرحله قطر الیاف کربن به 5 الی 7 میکرون می رسد .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک

 

• خط کامل تولید

• تجهیزات اداری

• لیفتراک 2 تن

• نقلیه

 

:: دانلود طرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool