جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور رمز بازی شورش سگا ( کدهای تقلب شورش در شهر سگا )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Floor tile

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های كویری سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های كویری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

تایل به عنوان یكی از مصالح ساختمانی نوین در چند دهه اخیر پا به عرصه صنعت گذاشته كه ویژگی های بالایی دارد . تایل حاصل شده از ماسه های كویری به دو شكل تایل روف و تایل های گچی می تواند عرضه شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های كویری


 

تایل از جمله مصالح ساختمانی محسوب می شود ، كه انواع گوناگونی دارد و در ساخت و سازهای مدرن كاربرد های فراوانی دارد . تایل ها با هدف كاهش ضایعات ساختمانی و استفاده بهینه از منابع طبیعی ، ارتقاء كیفیت ساختمان سازی ، صرفه جویی در زمان و هزینه های ساخت و ساز ، تامین ایمنی بناها در برابر زلزله و بهینه سازی مصرف انرژی طراحی و تولید شده اند . تایل ها از سهولت ، سرعت و دقت اجرایی بسیار بالاتری نسبت به روش های سنتی ( بنایی ) برخوردار بوده و به همین دلیل در زمان و هزینه های ساخت صرفه جویی قابل ملاحظه ای را امكان پذیر می سازند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های كویری


 

تایل به عنوان یكی از مصالح ساختمانی نوین ، در چند دهه اخیر پا به عرصه صنعت گذاشته كه ویژگی های بالایی داشته ، كه به چند نمونه از این ویژگی ها اشاراتی می شود: كاهش ضایعات ساختمانی ، ارتقاء كیفیت ساختمان سازی ، صرفه جویی در زمان و هزینه های ساخت ، استفاده بهینه از منابع طبیعی ، بهینه سازی مصرف انرژی ، طراحی و تولید تامین ایمنی بناها در برابر زلزله .

تایل حاصل شده از ماسه های كویری به دو شكل تایل روف و تایل های گچی می تواند عرضه شود . به دلیل اهمیت بالای ویژگی های یاد شده و زیبایی منحصر به فرد این محصول ، به تشریح كاربردهای این محصول می پردازیم : هتل ها ، فرودگاه ها ، عایق كاری حرارتی و صوتی سقف و پیلوت ساختمان ها ، رستوران ها ، فروشگاه ها ، مراكز تجاری ، آمفی تئاتر ها ، سالن های اجتماعات و اتاق های كنفرانس .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده تایل از ماسه های كویری :

با توجه به اهمیت ویژه محصول ، در بحث ساخت و ساز و مدرن سازی ساختمان ها و همچنین بحث مقاوم سازی و كاهش وزن ساختمان ها ، این محصول در اكثر كشورها ، به خصوص كشورهای در حال پیشرفت و همچنین كشورهایی كه با خطر زلزله روبرو هستند ، كاربرد فراوانی دارد . كشورهای آمریكا و آلمان از جمله كشورهای پیشتاز در صنعت تایل می باشند.

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های كویری


 

جهت واردات این محصول هیچ گونه شرایط خاصی لحاظ نشده و وارد كنندگان می توانند با پرداخت حقوق گمركی نسبت به واردات این محصول اقدام نمایند. صادرات این محصول از جمله كالاهای مجاز جهت صادرات بوده و پس از انجام امور گمركی ممانعت و یا شرایط خاصی برای صادرات آن وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های كویری


 

تایل ها به دلیل ویژگی های خاصی كه دارند ، اهمیت های فراوانی در دنیای امروز دارند ، كه در ذیل به چند مورد از آنها اشاره شده است . 1) بهینه سازی انرژی 2) زلزله 3) صوت 4) مقاوم سازی و سبك سازی و كاهش هزینه های ساخت .

از آنجا كه بحث هدر رفت انرژی در ایران در مقایسه با مقدار جهانی بیشتر است . اطلاعات اجمالی در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته می شود ، تا حساسیت در این زمینه بیشتر لمس شود . وجود منابع فراوان انرژی در كشور و ارزان قیمت بودن آن باعث شده تا در اكثر موارد انرژی بی رویه افزایش یابد و به مقدار قابل توجهی نیز اتلاف انرژی داشته باشیم . ساختمان ها از جمله مكان هایی هستند ، كه انرژی به مقدار زیادی در آن ها مصرف و اتلاف می شود .

در حال حاضر انرژی مصرفی در بخش ساختمان و خانگی نزدیك به 40% از كل مصرف انرژی در كشور را در بر می گیرد ، كه بیشترین بخش را در میان بخش های مختلف به خود اختصاص داده است . این در حالی است كه با رعایت الگوی بهینه مصرف انرزی ، می توان 35 تا 40% از انرژی مصرفی در بخش ساختمان را صرفه جویی نمود .

لذا علاوه بر كاهش هزینه ، از استفاده بی رویه ذخایر پایان پذیر انرژی جلوگیری شده و آلودگی های زیست محیطی و پیامدهای ناگوار نیز ، به میزان قابل توجهی كاهش می یابد. در اكثر مناطق كشورمان ، در بخش قابل توجهی از سال شرایط دمایی در فضای خارج به گونه ای است ، كه نیاز است با گرم یا سرد كردن فضاهای كنترل شده ی داخل ساختمان ، شرایط آسایش حرارتی برای ساكنین و كاربران تامین گردد.

این اقدام در اكثر موارد با مصرف بیش از حد انرژی صورت می گیرد. هر چه میزان انتقال حرارت از پوسته ی خارجی ساختمان بیشتر باشد ، انرژی مورد نیاز برای آسایش حرارتی افزون تر بوده و لازم است ، برای جبران انرژی هدر رفته ، به صورت مداوم انرژی برای گرمایش یا سرمایش مصرف شود . در صورتی كه می توان با تمهیداتی ، انتقال حرارت از پوسته خارجی ساختمان را كاهش داده و به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی نمود .

 


فرایند تولید تایل از ماسه های كویری

 

به طور كلی روش تولید تایل از ابتدایی تا پیشرفته ترین روش را می توان در سه قسمت اصلی تهیه خشت ، خشك كردن و پخت خلاصه كرد . تولید را می توان در 5 مرحله طبقه بندی كرد.

1) استخراج مواد

2) تهیه گل

3) فرم دادن

4) خشك كردن

5) پخت

استخراج :

با توجه به نوع ماده ( خاك یا ماسه ) استخراج كلی آن از طریق محاسبه در زمین طرح محسوب می شود ، به طوری كه میزان محصول تولیدی از خاك فشرده نشده از یك متر مكعب ( با احتساب این میزان در عمق پنج متر مكعب ) و ظرفیت تولید به مدت بیست سال میزان استخراج خاك یا ماسه در متراژ زمین در نظر گرفته می شود .

تهیه گل :

در این مرحله خاك را ضمن آب زدن و جداسازی سنگ یا مواد خارجی از آن براساس سختی و خشكی آن با آسیاهای مختلف خورد نموده و به دانه بندی در حدود 1 تا 5,1 میلی متر می رسانند ، كه پس از مخلوط كردن آن با آب ، آن را انبار نموده ، آماده برای قالب گیری و فرم دهی می سازند .

فرم دادن :

در تولید صنعتی گل شده وارد پرس مخصوص می شود و بعد از اینكه هوای داخل گل به طور كامل تخلیه شد ، توسط مكانیزم ساده ای فشرده می شود و در حین عبور از محل خروجی ماشین ، شكل قالب كه در آن محل نصب شده است را به خود می گیرد و به صورت نواری با ابعاد تعیین شده خارج می شود . مقدار آب در گل فشاری بیش از 50% و در تولید صنعتی كمتر از این مقدار است .

بلافاصله بعد از قالب گیری ، دستگاه برش اتوماتیك وجود دارد ، كه توسط یك سیستم فولادی ، این خمیر را دائماً به اندازه های معینی می برد . خمیر گل مقداری آبی را كه رای شكل پذیرفتن و فرم گرفتن لازم داشته در خشك كن و كوره از دست می دهد ، كه این امر موجب تغییراتی در ابعاد خشت می شود . این تغییرات باید قبل از هر چیز مطالعه شود .

خشك كردن :

خشتی كه به كوره می رود ، باید خشك شده باشد و مقاومت آن به حد مورد نیاز رسیده باشد . خشت تر دارای 25 % وزنی آب است . اگر خشت تر را به كوره بفرستیم ، كوره دچار شك حرارتی شده كه موجب خرابی و ریزش آن می گردد . ضمن اینكه در گرمای كوره آب موجود در خشت تر بخار شده و گاز كوره را نمناك می كند و گرد خاكستری كه در گاز نمناك است ، بر روی خشت نشسته ، بر آن می چسبد و تایل ها را بد رنگ می كند .

خشت باید از همه سو خشك شود ، تا تاب بر ندارد و ترك نخورد . خشت در هوای آزاد پس از سه تا پانزده روز خشك می شود ، كه البته در جاهای مرطوب این زمان طولانی تر است . لذا برای آن كه خشت یكنواخت خشك شود ، آن را در خشك كن های متفاوت خشك می كنند .

پخت :

در حرارت پخت ملكول های خاك در اثر تغییرات شیمیایی به هم نزدیك شده و در نتیجه جسم سختی خود را بدست می آورد . در مرحله پخت خشت خشك شده تحت اثر حرارت های بسیار زیاد قرار می گیرد و درجه این حرارت لازم ، تابع نوع خاك است و این شرایط مدت زمان پخت بین 900 تا 1200 درجه سانتی گراد می باشد .

در حرارت های 200 تا 700 درجه سانتی گراد ، خاك آب معمولی خود را از دست می دهد و سفت و سخت می شود و در همین حرارت ها مواد آلی نیز تجزیه می شوند و بعد اكسید كربن موجود نیز متصاعد می شود .

با ازدیاد حرارت و در هم شكستن ساختمان مولكولی و نزدیك شدن مولكول ها به هم و سخت شدن از درجه نفوذ پذیری جسم كم شده و وزن جسم تقلیل پیدا می كند و با حرارت بیشتر نزدیك به نقطه ذوب شدن می رسد. در این مرحله محصول كلینر نامیده می شود . در كلینر خاك نزدیك ترین فاصله را به هم داشته و سخت ترین جرم خود را بدست می آورند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های كویری

 

• سیلوی تغذیه کننده

• نوار نقاله با ملزومات فلزی

• نوار نقاله لاستیکی

• دستگاه خرد کن

• نوار نقاله فلزی

• غلتک

• مخلوط کن دو محوره

• سیلوی میانی

• دستگاه پرس

• تابلوی کنترل

• تجهیزات برش ، جابجایی ، خشك كن و كوره

• تجهیزات برش اتوماتیك و جابجایی

• تجهیزات خشك كن اتاقكی

• کوره هوفمن

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تایل از ماسه های کویر

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های كویری ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool