جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع فلزیطرح توجیهی تولید سیلیس و بوژه ریخته گری سال 1400 + کامفار
طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 4.3 out of 5 based on 6 votes
امتیاز کاربر:  / 6
ضعیفعالی 

UPVC profile

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

UPVC به عنوان محصولی پرطرفدار برای كاربردهای ساختمانی در دنیا مطرح می باشد . ویژگی های خاص این ماده از جمله عایق بودن در برابر گرما و سرما ، صدا ، عدم پوسیدگی ، پایداری و استحكام در كنار ارزانی و امكان تولید در تیراژ بالا ، انعطاف پذیری در طراحی ، عدم نیاز به تعمیرات بعدی و مقاومت در برابر آتش ، از جمله ویژگی های خاص UPVC است ، كه باعث توسعه استفاده از این ماده شده است و به جزئی اساسی در صنعت ساختمان تبدیل شده است .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC


 

پروفیل UPVC طبق كدبندی ISIC جزء محصولات لاستیك و پلاستیك (٢٥ ) و در این دسـته بنـدی جـزء محصولات پلاستیكی (٢٥٢٠ ) محسوب می شود . بر این اساس كد كامـل ISIC پروفیـل UPVC بـا شـماره ٢٥٢٠١١٨٧ مشخص شده است .

لازم به ذكر است كه علاوه بر كد ذكر شده ، برخی واحدهای تولیـدی در ایـن زمینـه بـا كـد ٢٥٢٠١٢١٧ كـه مربوط به پروفیل PVC می باشد ، فعالیت دارند . در بخش عرضه و تقاضای محصول ، كلیـه شـركت هایی كـه بـا كدهای ذكر شده معرفی شد مورد بررسی قرار می گیرند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC


 

سال ها است كه UPVCبه عنوان محصولی پرطرفدار برای كاربردهای ساختمانی در دنیا مطرح می باشد . ویژگی های خاص این ماده از جمله عایق بودن در برابر گرما و سرما ، صدا ، عدم پوسیدگی ، پایداری و استحكام در كنار ارزانی و امكان تولید در تیراژ بالا ، انعطاف پذیری در طراحی ، عدم نیاز به تعمیرات بعدی و مقاومت در برابر آتش ، از جمله ویژگی های خاص UPVCاست ، كه باعث توسعه استفاده از این ماده شده است و به جزئی اساسی در صنعت ساختمان تبدیل شده است .

از نظر مصرف انرژی مطالعات نشان می دهد ، كه پائین ترین میزان مربوط به چوب و بالاترین مربوط به آلومینیوم و آهن است . از نظر آلودگی هوا چوب و UPVC مناسب ترین و آلومینیوم و آهن نامناسب ترین انتخاب است . در مورد صنایع پائین دستی پروفیل می توان صنایع مختلف از جمله موارد زیر را نام برد :

١ -صنایع تولید درب و پنجره

٢ -شركت های تبلیغاتی و تولید كننده تابلوهای تبلیغاتی

٣ -صنایع ساخت میز ، پارتیشن و تجهیزات اداری

٤ -صنایع تولید تجهیزات ساختمانی شامل سقف كاذب ، دیوارهای پیش ساخته و . . .

٥ -صنایع تولید كابینت ، كمد و ...

به طور كلی این محصول دارای مصارف خانگی ، اداری و صنعتی است و دارای طیف وسیعی از مصرف كنندگان می باشد ، كه از مزایای طرح محسوب می شود .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC


 

در محصولات نهایی كه به دست مصرف كنندگان می رسد ، كیفیت هر محصول بستگی به عوامل زیر دارد :

١ -كیفیت مواد اولیه

٢ -كیفیت خط تولید

٣ -تجربه پرسنل تولیدی

عامل اول یعنی كیفیت مواد اولیه بیشترین تاثیر را روی كیفیت محصول نهایی خواهد داشت . بنابراین قبل از استفاده از مواد اولیه در خط تولید ، می بایست تست های اولیه ای در مورد این مواد انجـام پـذیرد و در صـورت دارا بودن استانداردهای مجاز از آنها در خط تولید استفاده شود . در این بخش استانداردهای مهمی كه در این رابطه موجود است آمده است .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC


 

تولید جهانی پروفیل UPVC در حال حاضر حدود ٢,٢ میلیون تن در سـال مـی باشـد ، كـه بیـانگر اسـتقبال صنایع مصرفی در مناطق مختلف جهان است . رشد تولید این محصول بین سـال های ٢٠٠٠ تـا ٢٠٠٧ حـدود ٢,٣ درصد می باشد .

اروپای غربی بـا ٤٣ درصـد ، آمریكـای شـمالی بـا ٣١ درصـد و كـشورهای آسیایی بجز خاورمیانه با ١٦ درصد به عنوان سه منطقه اصلی تولید پروفیل شناخته می شوند . همچنین اروپای غربی با ٤٢ درصـد ، آمریكـای شـمالی بـا ٤١ درصـد و كـشورهای آسیایی بجز خاورمیانه با ١١ درصد ، به عنوان سه منطقه اصلی مصرف كننده پروفیل شناخته می شوند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC


 

در حال حاضر بـا رعایـت ضـوابط ، مشكلی به لحاظ واردات پروفیل UPVC وجود ندارد . هر كالایی كه وارد كشور می شود ، بسته به ماهیت آن محصول دارای مقررات و ضوابط خاص خود می باشـد و تعرفه های گمركی برای حمایت از تولید كنندگان و مصرف كنندگان داخلی برای محصولات مختلف متفاوت می باشد . در این رابطه چنانچه یك محصول وضعیت تولید كنندگان داخلی را بـه مخـاطره بیانـدازد .

مـسلما حقوق گمركی آن محصول بالا خواهد بود و بر عكس چنانچه محصولی به هر دلیلی در كشور تولید نـشود ، یـا این كه نیاز كشور از تولید آن محصول بیشتر باشد ، به علت جلوگیری از مسائل تـورم تـا حـد ممكـن از حقـوق گمركی آن محصول كاسته شده است .

همانطور كه در بند قبل نیز اشاره شد ، تعرفه گمركی مجزایی برای پرفیل UPVC وجود ندارد و این محصول با تعرفه محصولات دیگر وارد كشور می شود . لذا با توجه به كد تعرفه مشابه این محصول حقـوق گمركـی آن در حال حاضر ٤ درصد می باشد .

همانطور كه اشاره شد ، این محصول دارای كد تعرفـه مجزایـی نمـی باشـد ، تـا قـوانین صـادرات و واردات آن مشخص باشد . با توجه به محصولات مشابه این محصول ، سود گمركی برای این محصول ٤ درصد می باشد .

با مذاكرات انجام شده با تولید كنندگان داخلی ، اغلب بازارهای داخلی را پوشش می دهند و در این زمینـه بـا توجه به محصولات تركیه ، نفوذ در بازارهای هدف صادراتی به آسانی امكان پذیر نیست .

در حال حاضـر تولیـد كشور تقریبا با نیاز كشور همسان می باشد ، ولی با راه اندازی واحدهای جدید و استفاده از تكنولوژیهای برتـر و حمایت های دولتی ، امكان دسترسی به بازارهای منطقه امری دور از ذهن نخواهد بود .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC


 

پروفیل UPVC به خاطر سبكی ، استقامت و دوام بالا ، شكل ظاهری و قیمت آن باعث شده است ، كه در زمینـه فعالیت های عمرانی به عنوان یك كالای مناسب در ساختمان ها استفاده شود . صنایع ساختمانی با رشد فزاینده ای در حال توسعه می باشد و كشور ما نیز در این بخش شـاهد پیـشرفت های زیادی در طی چند سال اخیر بوده است . همانطور كه در بخش كالای جایگزین این محصول اشاره شـد ، دنیـا به سمت جایگزینی مواد سنتزی به جای مواد طبیعی می باشد .

استفاده از انـواع پلیمرهـا در زنـدگی روزمـره نشان دهنده این مطلب است . پروفیل های UPVC به علت مزایایی كه نسبت به چوب و فلزات دارد ، در چند سال اخیر مورد توجه صنایع تولیـد كننده قرار گرفته است و با وجود واردات مواد اولیه آن ، تمایل به تولید آن وجود داشته است .

این امـر بیـانگر استقبال مردم از این محصول و جایگزینی آن بجای كالاهای مشابه است . از طرف دیگر در كشورهای توسـعه یافته ، این محصول سالیان سال به عنوان محصول شماره یك در مباحث ساختمانی مـورد اسـتفاده قـرار مـی گیرد .

بر اساس آمار منتشره از طرف صنایع ملی پتروشیمی ، تبدیل مواد بالا دستی پتروشـیمی بـه صـنایع مـصرفی بیشترین ارزش افزوده را خواهد داشت و به همین علت است ، كه اغلب كشورهای توسعه یافته اغلب مـواد بـالا دستی را وارد و محصولات مصرفی ( پایین دستی ) را به كشورهای مصرف كننده كـه اغلـب كـشورهای صـادر كننده مواد بالا دستی می باشند ، صادر می كنند . چنانچه این صنایع در كشور فعال باشند ، مـی تـوان حـداقل شاهد موارد زیر بود :

الف - جلوگیری از خروج ارز به خاطر واردات

ب - ایجاد ارزش افزوده محصول

ج - امكان صادرات محصول و ورود ارز به كشور

د - امكان استفاده از چوب و فلزات در سایر صنایع

ه - كمك به محیط زیست و جلوگیری از قطع بی رویه درختان جنگلی كشور

با توجه به طرح های صنایع ملی پتروشیمی در خصوص تولید PVC ، در سال های آتی حدود یـك میلیـون تـن محصول به بازار عرضه خواهد شد . بنابراین یكی از بهترین راهكارهای پیشنهادی بـرای ایـن حجـم محـصول ، راه اندازی صنایع پایین دست آن كه پروفیل UPVC نیز شامل آن می شود ، خواهد بود .

 


فرایند تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC

 

به طور كلی این مجموعه دارای ٤ خط تولید پروفیل با ظرفیت یكسان می باشد و قادر است سالانه ٥٥٠٠ تن در دو مدل پروفیل ٥٦٠٠ و پروفیل ٧٤٠٠ تولید كند .

مواد اولیه بوسیله كانتینرهای مخصوص به مخزن تغذیه منتقل شده و به وسیله سیستم انتقال مواد به ماشین همزن ( Machine Mixing ) وارد می شوند . این ماشین دارای دو بخش مخزن گرم و مخزن سرد می باشد . مواد اولیه ابتدا وارد مخزن گرم می شوند و به دلیل دمای بالا ذوب شده و مخلوط ایجاد می شود ، حداكثر گنجایش این قسمت ٦٧٠ لیتر بوده و به وسیله ابزار مخصوص همزنی ، مخلوط یكنواختی ایجاد می شود .

در مخزن گرم یك فیلتر مخصوص با مساحت حدود m ٦,١٢ ناخالصی های خاص مخلوط به وجود آمده را گرفته و بعد از این مرحله مواد نرم شده به مخزن سرد منتقل می شوند ، تا دمای مخلوط كاهش یافته و پودر مورد نظر بدست آید . حجم كاری این مخزن در حدود ١٣٥٠ لیتر می باشد و چون لازم است ، مدت زمان كافی برای كاهش دمای مخلوط در نظر گرفته شود ، مخزن سرد از مخزن گرم بزرگتر طراحی شده است .

همانند مخزن گرم این مخزن هم دارای فیلتری با مساحت m ٦,١ می باشد . پودر Blend Dry كه خروجی ماشین همزن می باشد ، در یك انبار برای مدت ٢٤ ساعت ذخیره می شود ، تا پودر به صورت آهسته در هوا خنك شده و به دمای محیط برسد ، از جمله دلایل دیگر توقف مواد در این انبار ، داشتن ذخیره مورد نیاز برای حالتی است ، كه مشكلی برای ماشین همزن پیش بیاید .

به وسیله سیستم انتقال مواد و پمپ های مربوطه پودر ذخیره شده به ٤ خط تولید تزریق شده و فرآیند تولید پروفیل ادامه می یابد . در هر كدام از خط های اکسترودر ( Extruder ) كه از شركت Cincinnati خریداری خواهد شد ، قرار گرفته و پودر وارد این ماشین می شود . پس از خروج پروفیل ها از قالب فرم دهنده دستگاه كالیبراسیون ( Calibration Total ) پروفیل ها را كالیبره كرده و به وسیله سیستم آب چرخان باعث سرد شدن و حفظ شكل پروفیل ها خواهد شد .

بعد از این مرحله دستگاه Off-Haul پروفیل ها را با مقدار كشش مشخص به وسیله خلاء می كشد و مقدار این كشش بوسیله گرفتن اطلاعات مربوط به میزان خروجی پودر Blend Dry از دستگاه همزن تنظیم خواهد شد .

در مرحله بعد كار بر چسب زنی روی سطح پروفیل ها انجام شده و با توجه به نیاز مشتری و بازار فروش پروفیل ها در اندازه های متنوعی توسط دستگاه برش بردیده شده و در بسته ها و جعبه های مخصوص بسته بندی خواهند شد . در مرحله آخر بسته ها بوسیله جرثقیل سقفی به انبار محصول منتقل خواهد شد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پروفیل و درب و پنجره UPVC

 

• Hot-cooler

• Vacuum feeder unit

• Extruders

• Co-Extruder

• Extension Tools

• Profile bending unit

• Profile lamination machine

• Mixing system for sheet line

• Control instrument

• Sheet line cininnati

• قطعات یدكی

• خدمات

• بسته بندی و حمل و نقل

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پروفیل و درب و پنجره upvc


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool