جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید و بسته بندی شامپو سر و بدن و نرم کننده مو سال 1402 + word + pdf
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Shutter window

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پنجره كركرهای پی وی سی PVC سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پنجره كركرهای پی وی سی PVC را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

از بدو ورود پنجره های پی وی سی به بازار جهانی ، قابلیت های مطلوب پروفیل های پی وی سی در ساخت و نصب ، تنوع رنگ ، صرفه اقتصادی با در نظر گرفتن تمامی جوانب ( انرژی ، نصب ، نگهداری و ... ) و مقاومت در شرایط متنوع آب و هوایی دست به دست هم داده و به تدریج چوب و فولاد و آلومینیوم را از صحنه این صنعت خارج می سازد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پنجره كركره ای پی وی سی PVC


 

محصول مورد نظر ، پنجره كركرهای از جنس پی وی سی ( Poly Vinyl Chloride ) می باشد . این محصول در واقع از جهت این كه می تواند به صورت كشویی و كركره ای و رفت و برگشتی باشد ، به نام پنجره كركره ای شناخته می شود . برای آگاهی و شناخت كامل از محصول مورد بحث لازم است ، در ابتدا به تشریح ماده پی وی سی و سپس به بررسی بیشتر پنجره های پی وی سی پرداخته شود .

چنان كه میدانیم پنجره یكی از عوامل مهم در تولید بار سرمایشی و گرمایشی ساختمان است . انرژی انتقالی توسط پنجره از نوع انتقال هدایتی ، تشعشعی و ورزشی و نفوذ هوای خارج می باشد . روش های جدید ساخت پنجره عوامل شرح داده شده فـوق را تحت كنترل درآورده و نتیجتاً از اتلاف انرژی بی مورد ساختمان جلوگیری می نماید . نكته مهم در انتقال نور در حد شفافیت آن همراه با صرفه جویی در انتقال حرارت محیط خارج و داخل و همچنین زیبایی آن است .

پنجره ها عمدتاٌ با ضریب انتقال حرارت اكتسابی و مقدار نفوذ هوا از درزها مشخص می شوند . سایر مشخصات پنجره ها از جمله جنس قاب و ساخت آن نیز در مرغوبیت پنجره مهم می باشد . نقش پنجره در بار سرمایشی به مراتب بیشتر از بار گرمایشی است ، چون در بار گرمایشی انتقال حرارت توسط پنجره صرفاً از نوع انتقال هدایتی است ، در صورتی كه در بار سرمایشی انتقال حرارت علاوه بر نوع هدایت آن شامل انتقال تشعشعی نیز می شود .

پنجره های بسیار جدید قادرند كه با تغییر وضعیت خود انرژی اكتسابی تشعشعی را در فصول سرد به داخل محیط زندگی انتقال و در نتیجه در انرژی مصرفی ساختمان ها صرفه جویی به عمل آورند . این پنجره ها علاوه بر این كه در صرفه جویی انرژی مؤثر هستند ، باعث میشوند كه دیگر احتیاجی به نصب وسایل گرم كننده در زیر پنجره جهت جلوگیری از كوران ، نفـوذ هوای خارج به داخل و انتقال هوای سرد از جدار شیشه به داخل نباشد .

به طور كلی پنجره ها به صورت یك ، دو و سه جداره تولید می شوند . در كشورهای صنعتی پنجره دو جداره بیشترین مصرف را دارد و در سایر كشورها عمدتاً پنجره ها از نوع یك جداره می باشند ، كه امروزه در كشور ما نیز جهت صرفه جویی انرژی ، مطابق اعلام سازمان بهینه سازی مصرف سوخت كشور ، می بایست از شیشه های دو جداره استفاده گردد .

چرا كه بین دو جداره شیشه ای معمولاً با گاز آرگون پر می شود ، كه علاوه بر بهبود مسائل انتقال حرارتی از كدر شدن شیشه ها ناشی از اختلاف دمای دو طرف شیشه ها جلوگیری به عمل می آورد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پنجره كركره ای پی وی سی PVC


 

از بدو ورود پنجره های پی وی سی PVC به بازار جهانی ، قابلیت های مطلوب پروفیل های پی وی سی در ساخت و نصب ، تنوع رنگ ، صرفه اقتصادی با در نظر گرفتن تمامی جوانب ( انرژی ، نصب ، نگهداری و ... ) و مقاومت در شرایط متنوع آب و هوایی دست به دست هم داده و به تدریج چوب و فولاد و آلومینیوم را از صحنه این صنعت خارج می سازد . رشد عظیم تولید پنجره های پی وی سی ، در بسیاری از كشورهای ( كشورهای پیشرفته ) جهان و رواج كاربرد آن در صنعت ساختمان ، مؤید این گفته است .

دلیل این رواج ، برتری های متعدد و مزایای آشكار ( در ادامه بدان اشاره خواهد شد ) این محصول در قیاس با انواع دیگر در و پنجره هاست . با توجه به مزایای ذكر شده ، پنجره های كركره ای پی وی سی در موارد زیر كاربرد دارند . دماهای كاربردی ۶۲- تا ۸۱+ درجه سانتیگراد در تولید انبوه ساختمان سازی و به صورت پنجره های پیش ساخته مكان هایی كه نمی خواهیم انتقال حرارت و برودت یا انتقال صوت زیادی داشته باشیم

( كلیه ساختمان های با تلفات حرارتی زیاد و ساختمان های واقع در مناطق پر سر و صدا ) مكان هایی كه نمی خواهیم از طریق درزها هیچگونه هوایی به داخل یا خارج نشت كند و جهت حذف آلودگی های هوایی نظیر اطاق های تمیز ، اطاق های جراحی ، آزمایشگاه ها و امثال آن ها .

به دلیل تنوع در رنگ های مختلف و به خاطر وجود روكش های بسیار زیبا ، در كاربردهای لوكس و ساختمان های شیك و مدرن استفاده در محیط های دارای مواد شیمیایی و خورنده ، به دلیل مقاومت نسبت به این گونه محیط ها و مواد در اكثر كشورهای صنعتی در ساختمان های صنعتی و مسكونی ، به طور عمده مصرف می شود . استفاده در مناطقی كه دارای رطوبت بالا می باشند ( به دلیل جذب رطوبت ناچیز )

ضمناً در مورد آینده كاربرد پنجره های پی وی سی PVC ، باید اشاره داشت كه چون استفاده از مواد پی وی سی در این نوع محصول به جای استفاده از چوب می تواند مطرح باشد ، لذا از طرف سازمان های حافظ محیط زیست به دلیل جلوگیری از تخریب جنگل ها از یك طرف و به دلیل كاهش تلفات حرارتی و برودتی و متعاقباً كاهش آلودگی هوا از طرف دیگر بسیار مورد توجه قرار گرفته و روز به روز بر اجباری نمودن استفاده از این مواد تأكید می شود.

همچنین استفاده از این مواد به جای آلومینیوم ، كه فلزی با ارزش و با كاربردهای بسیار زیاد می باشد و در تولید آن نیز همه كشورها با محدودیت هایی مواجه هستند ، می تواند دلیل دیگری بر آینده روشن در استفاده از مواد پی وی سی ، در ساخت پروفیل های در و پنجره و .... باشد. در كشور ما نیز هم از طریق وزارت مسكن و شهرسازی و هم از طریق سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان بهینه سازی مصرف سوخت كشور ، به طور جدی پیگیر استفاده از این مواد ( پی وی سی ) در در و پنجره می باشند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پنجره كركره ای پی وی سی PVC


 

پنجره های پی وی سی PVC از پروفیل هایی تشكیل یافته اند ، كه این پروفیل های پلاستیكی از طریق روش اكستروژن و ماشین اكستروژن ، به طور پیوسته و ممتد تولید می شوند . بنابر نحوه بكارگیری پروفیل ها و استفاده از یك ، دو یا سه شیشه در و پنجره و دیگر تمهیدات مورد نیاز ، این پروفیل ها به شكل ها ، ابعاد و سطح مقطع های متفاوتی تولید می شوند .

با توجه به نحوه اتصال این پروفیل ها به دیوار ، كه می تواند روی یك چارچوب كاملاً تراز شده فلـزی و یا روی سطوح بتنی كاملاً تراز شده و به كمك پیچ انجام شود ، لذا لازم است درون این پروفیل های آلومینیومی مرغوب و برخی از ورق های نازك فولادی گالوانیزه استفاده می كنند . البته باید اشاره داشت كه این پروفیل های فلزی ، به سطح داخلی پروفیل پلاستیكی نچسبیده و آزادی حركت دارد.

از جمله سایر ویژگی های پنجره های پی وی سی PVC می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

پروفیل های مورد استفاده به دلیل شكل هندسی خاص ، دارای استحكام بالا می باشد. تعبیه پروفیل فلزی در داخل فضای خالی : پروفیل پی وی سی PVC ضمن افزایش مقاومت ، باعث جلوگیری از تغییر شكل آن شده ، در كاهش سر و صدا نیز می باشد . به طوری كه عایقی صوتی در مقابل انتقال صوت با شدت ۳۴ تا ۷۰ درجه دسیبل می باشند . با بكارگیری یراق آلات وجود قفل های مربوطه در پنجره ها امنیت لازم را فراهم می نماید .

جبران هزینه های انجام شده در مدت زمان كوتاه به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی و عـدم نیاز به سرویس های بعدی ( نقاشی ، تعویض قطعه و .... ) جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و تبادل سرما و كاهش استهلاك سیستم سرمایش و گرمایش تا میزان ۴۵ تا ۷۵ درصد ( با توجه به تعبیه شیشه های دو جداره ) .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده پنجره كركره ای پی وی سی PVC :

اروپای غربی با ۴۳ درصد ، آمریكای شمالی با ۳۱ درصد و كشورهای آسیایی بجز خاورمیانه با ۱۶ درصد به عنوان سه منطقه اصلی تولید این محصول می باشند.

اروپای غربی با ۴۲ درصد ، آمریكای شمالی با ۴۱ درصد و كشورهای آسیایی بجز خاورمیانه با ۱۱ درصد به عنوان سه منطقه اصلی مصرف كننده پروفیل شناخته می شوند.

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پنجره كركره ای پی وی سی


 

با رعایت ضوابط مشكلی به لحاظ واردات پنجره های كركره ای پی وی سی PVC در حال حاضر وجود ندارد . هر كالایی كه وارد كشور می شود ، بسته به ماهیت آن محصول دارای مقررات و ضوابط خاص خود می باشد و تعرفه های گمركی برای حمایت از تولید كنندگان و مصرف كنندگان داخلی برای محصولات مختلف متفاوت می باشد .

در این رابطه چنانچه یك محصول وضعیت تولید كنندگان داخلی را به مخاطره بیاندازد ، مسلماً حقوق گمركی آن محصول بالا خواهد بود و بر عكس چنانچه محصولی به هر دلیلی در كشور تولید نشود ، یا اینكه نیاز كشور از تولید آن محصول بیشتر باشد ، به علت جلوگیری از مسائل تورم تا حد ممكن از حقوق گمركی آن محصول كاسته شده است.

همانطور كه در بند قبل نیز اشاره شد ، تعرفه گمركی مجزایی برای پنجره های كركرهای پی وی سی PVC وجود ندارد و این محصول با تعرفه محصولات دیگر وارد كشور می شود . لذا با توجه به كد تعرفه مشابه این محصول حقوق گمركی آن در حال حاضر ۴ درصد می باشد .

همانطور كه اشاره شد ، این محصول دارای كد تعرفه مجزایی نمی باشد ، تا قوانین صادرات و واردات آن مشخص باشد . با توجه به محصولات مشابه این محصول ، سود گمركی برای این محصول ۴ درصد می باشد.

طی مذاكرات انجام شده با تولیدكنندگان داخلی ، با توجه به محصولات تركیه ، نفوذ در بازارهای هدف صادراتی به آسانی امكان پذیر نیست . در حال حاضر تولید كشور تقریباً با نیاز كشور همسان می باشد ، ولی با راه اندازی واحدهای جدید و استفاده از تكنولوژی های برتر و حمایت های دولتی ، امكان دسترسی به بازارهای منطقه امری دور از ذهن نخواهد بود.

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پنجره كركره ای پی وی سی PVC


 

صنعت تولید پروفیل های ساختمانی از جنس پی وی سی برای مصرف پنجره از چهل سال پیش در اروپا مرسوم گردیده و سپس با پیشرفت تكنولوژی در این زمینه مصرف آن افزایش یافته است . مصرف این نوع محصولات در ایران به قبل از سال ۱۳۵۷ بر می گردد ، كه به صورت بسیار محـدود شروع شد ( مانند شركت پی وی سی ایران ) و بعد از سال ۱۳۵۷ این صنعت تعطیل گردید و سپس در سالهای ۱۳۷۰ - ۱۳۷۵ مجدداٌ تولید آن آغاز گردید .

از سال ۱۳۸۰ با حمایت و پشتیبانی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی و دستـورالعمل های دولت ( وزارت مسكن و شهر سازی ) در ارتباط با مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان ، كه دستورالعمل صرفه جویی انرژی در ساختمان می باشد ، استفاده از این محصول روز به روز بیشتر گردید.

وزارت مسكن و شهـرسازی بر اساس ماده ۱۲۱ قانون برنامه سوم توسـعه و ماده ۲۷ آیین نامه اجرایی آن برنامه در كمیته مـربوطه برنامه بلند مدت صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان های بخش غیر دولتی را به تفكیك گروه بندی استان ها از نظر میزان مصرف انرژی تصویب نموده و در برنامه ای به وزیر محترم كشور كه با همین مضمون تهیه شده است ، اشاره شده كه ساختمان هایی كه طبق برنامه ارایه شده ، ساخته می شوند .

باید در مقابل اتلاف انرژی مقاوم گردند و استفاده از عایـق های حرارتی ، پروفیل های در و پنجره و شیشه های دو جداره متناسب با این امر را اجباری نموده اند . همچنین در برنامه فوق الذكر كه در بخش پیوست آورده شده است ، خواسته شده تا شهرداری ها نسبت به نظارت بر اجرای مصوبه مذكور اقدام نمایند.

امید است كه با اجباری كردن جلوگیری از اتلاف انرژی توسط سازمان های ذیربط صرفه جویی در انرژی در ساختمان ها مورد توجه بیشتری قرار گیرد ، زیرا صرفه جویی در انرژی در رشد اقتصادی كشور نیز تأثیر بسزایی دارد . علاوه بر آن مسأله عایق صوتی بودن این پنجره ها نیز اهمیت دارد ، زیرا با ازدیاد جمعیت و بزرگ شدن شهرها ، ایجاد عایق های صوتی در ساختمان جهت سلامت روانی جامعه مهـم می باشد ، كه این مسأله در مورد پنجـره های پی وی سی ، با استفاده از شیشه های دو جـداره صـادق است .

در ایران تاكنون بیشترین استفاده از در و پنجره های آلومینیومی ، آهنی و چوبی می شود ، كه طی این سال ها هزینه زیادی بابت اتلاف انرژی به دلیل كاربرد این نوع در و پنجره صورت گرفته است. همانگونه كه گفته شد با اجباری شدن آیین نامه بخش ۱۹ مبحث مقررات ملی ساختمان در مورد راهكارهای كاهش مصرف انرژی و تشویق های لازم در مورد ساختمان هایی كه موارد فوق را بكار می گیرند ( كاهش مالیات ) ، فعالیت هایی در جهت بكارگیری عایق های حرارتی و صوتی در ساختمانه ا انجام می گیرد.

به طور كلی به نظر می رسد با وجود با آیین نامه ، وزارت مسكن و شهرسازی و سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی در جهت توسعه اقتصادی اجتماعی كشور و همچنین حمایت همه جانبه از این صنعت ( تولید در و پنجره های پی وی سی ) تمامی تلاش خود را داشته اند.

 


فرایند تولید پنجره كركره ای پی وی سی PVC

 

در ابتدا جهت ایجاد فرمـولاسیون مناسب ، پـودر PVC و مواد افـزودنی دیگر در مخـزن اكستـرودر ریخته می شود ، تا یك پودر تركیبی از مخلوط آن ها حاصل گردد . لازم به ذكر است كه در حین تهیه پودر تركیبی ، آزمایشات و نمونه گیری هایی انجام می شود ، تا تركیب مورد نظر ، مناسب و مطابق با فرمول مورد نظر باشد . این مواد در مخزن اكستـرودر به حالت خمیری در می آید و سپس توسط ابـزار اكستروژن كه نازل نامیده می شود ، شكل مناسب به خود می گیرد .

جسم اكسترود شده در دستگاهی دیگر كه قابل كالیبـره است ، ابعاد لازم را به خود می گیرد. ضمن سرد شدن ، بخشی از انـرژی ( حـرارت ) انتقـالی به پروفیـل شكل گرفته ، مجـدداٌ دفـع می شود . ابـزار اكستـروژن و تجهیـزات كالیبر كننده در واقع ابعاد قطعه نیمه ساخته را به وجود می آورند . پس از كالیبـر كردن جسم خروجی از اكستـرودر، نوبت به عملیات خنك كردن نهایی می رسد . این عملیات از طریق سیستم خنك كننده ای كه در دستگاه كالیبره نصب می شود ، انجام می گیرد .

در ادامه سیسـتم كشش این وظیفه را دارد كه با نیروی لازم و به حالت یكنواخت ، پـروفیل را از دستگاه كالیبـره و خنك كننده بیرون بكشد . در اینجا لازم به ذكر است كه عمل كالیبره كردن به معنی شكل دهی كامل نوار به صورت پروفیل مورد دلخواه می باشد . سپس پروفیـل آماده در مرحله بعد ، توسط اره رومیـزی كه به صـورت اریب در كنار اكستـرودر قـرار دارد ، بریده می شود . لازم به ذكر است كه در انتهای هر خط اكستـرودر ، یكسری تجهیـزات جمع آوری و دسته بندی تولیـدات قرار دارد .

پروفیل های جمع آوری شده به قسمت مـونتاژ فرستاده می شود . در این بخش ، پروفیـل های تولیـدی براساس نیاز و خواست مشتری و نوع محصـول تولیدی برش می خورد و پس از برش پروفیـل به انـدازه های مورد نظر ، آنها بر روی یكدیگر سـوار می كنند و پس از مـونتاژ قطعات ، قالب محصـولات مذكـور ( پنجره مورد نظر ) بدست می آید .

لازم به یاد آوردی است ، كه پس از برش پروفیـل اكستـرود شده به ابعاد و اندازه های مورد نظر ، یكسری پروفیل های فلزی ای كه از خارج كارخانه خریـداری می شوند ، در سایز پروفیل های برش خورده ، برش داده می شود و سپس در داخل پروفیـل های مذكـور قـرار می گیرد ، تا موجب افزایش استحكام درب و پنجره های تولیدی گـردد .

همچنین در فرآیـند مونتاژ پنجره یكسری عملیات سوراخكاری ، جوشكاری و تمیـزكاری نیز انجام می گیرد . پس از اتمام عملیات مـونتاژ ، نوار آب بندی را بر روی درب و پنجـره ها نصب می كنند . سپس نوبت به مـونتاژ یراق آلات می شود ، كه این كار در ادامه انجـام می گیرد.

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پنجره كركره ای پی وی سی PVC

 

A : P.V.C and Compounds Mixer

B : Inside Silo for Dry Deland

C : Extruder Lines

D : Tools for Window System

E : Window Production

F : Isolate Glass Production

G : Outside Silo for P.V.C

H : Compressors

L : Water Cooling System

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پنجره کرکره ای پی وی سی PVC

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پنجره كركره ای پی وی سی PVC ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool