جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع کشاورزی و دامپروریطرح توجیهی تولید کود شیمیایی | نوع ماکرو و میکرو سال 1400 + pdf + word
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Steel fittings

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

به تمامی ادواتی كه از آن ها برای سهولت در ایجاد ارتباط ، ایستایی ، تسریع در باز شدن هر گونه باز شو استفاده می گردند ، ابزار یراق آلات گفته می شود . انواع دستگیره ها ، لولاها ، بازوهای متوقف كننده ، ریل های كشویی ، گیره های فلزی قفل ها ، پایه ها و قفسه ها از جمله یراق آلات می باشند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی


 

به تمامی ادواتی كه از آن ها برای سهولت در ایجاد ارتباط ، ایستایی و تسریع در باز شدن هر گونه باز شو استفاده می گردد ، ابزار یراق آلات گفته می شود . انواع دستگیره ها ، لولاها ، بازوهای متوقف كننده ، ریل های كشویی ، گیره های فلزی ، قفل ها ، پایه ها و قفسه ها از جمله یراق آلات می باشند .

استاندارد های قابل توجه لوله و یراق آلات فولادی و چدنی :

با مراجعه به فهرست استانداردهای تدوین شده موسسه استاندارد تحقیقات ایران ، شماره استانداردهای ٦٧٧٣ برای لولا استخراج شده است . رعایت استاندارد فوق برای کلیه تولیدکنندگان الزامی می باشد . لازم به ذكر است با مراجعه به فهرست استانداردهای تدوین شده موسسه استاندارد تحقیقات صنعتی ایران ، برای یراق آلات استانداردی بدست نیامده است .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی


 

لولا ، یراق آلات ، اتصالات و اشیا همانند از فلزات معمولی مناسب برای مبلمان ، در ، پلكان ، پنجره ، پنجره كركره ای ، اتاق وسایل نقلیه ، مصنوعات سراجی ، چمدان ، صندوق ، صندوقچه یا مصنوعات اشیا همانند آن از فلزات معمولی می باشد .

از این رو می توان گفت که ، مصرف آن ها در بسیاری از کشورهای جهان عمومیت دارد . لیکن در کشورهای صنعتی تولید مصرف آن از حجم بالایی به نسبت سایر کشورهای جهان برخوردار می باشد . همچنین كشورهای ایتالیا ، آلمان ، چین ، انگلستان ، فرانسه ، هلند و ژاپن كشورهای عمده تولید كننده این محصولات می باشند .

شرایط واردات و صادرات لوله و یراق آلات فولادی و چدنی :

طبق کتاب مقررات صادرات واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال ١٣٨٦ ، محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمرکی امکان واردات وجود دارد . از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط محدودیتی وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی


 

در متون اقتصادی كالا نهایی كالایی است ، كه مصرف كنندگان بدون هیچگونه تغییر در شكل یا ماهیت آن بتوانند آن را مصرف كنند . به عبارت دیگر بر اساس جدول داده – ستانده ، تقاضا برای یك كالا به صورت تقاضای واسطه ای نهایی است . تقاضای واسطه ای آن بخش از تقاضا برای كالا است ، كه به منظور ساخت كالا دیگر صورت میگیرد . تقاضای نهایی آن بخش از تقاضا است ، كه از سوی مصرف كنندگان برای مصرف یك كالا انجام می شود .

انواع لولا میخ یراق آلات نمونه ای از این كالاها به شمار می آیند كه به عنوان کالا واسطه ای در ساخت كالاهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند . در مجموع ملاحظه می گردد ، که قطعه فوق به عنوان یكی از زیرساخته ای صنعت کشور می توانند به شمار آمده ، بنابراین از درجه اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشند .

 


فرایند تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی

 

مراحل تولید لولا یراق آلات به شرح زیر می باشد.

آماده سازی مواد اولیه :

در این مرحله شمش های مواد اولیه ، یا قطعات قراضه مورد استفاده تمیزکاری می شوند . جهت این كار برای زدودن زنگارها از مواد اولیه ، آن ها را در وان های اسیدشویی قرار داده ، سپس جهت زدودن اسید از روی فلزات ، آن ها را در وان آب قرار می دهند ، تا اسید باقی مانده بر روی سطح فلز باعث تخریب آن نشود .

کوره ذوب فلز :

در این مرحله مواد اولیه در داخل کوره قرار داده شده ، تا دمای ذوب فلز حرارت داده می شوند . سپس مواد اولیه ذوب شده در داخل بوته حمل مواد ذوب ریخته شده ، توسط اپراتور یا ماشین حمل به محل قالب های ماسه ای انتقال داده می شوند .

قالب گیری :

در این مرحله مواد مذاب در داخل قالب ریخته شده ، پس از انجماد مواد ، قالب ها از یكدیگر جدا شده در داخل دستگاه هیتر قرار داده می شود ، تا عملیات حرارتی بر روی آن ها انجام گیرد ، تا از بروز نشت های احتمالی جلوگیری شود.

عملیات تمیز کاری :

مرحله تمیز کاری بدین دلیل در پروسه تولید گنجانده شده است ، که قطعات ریخته شده معمولاً مقداری ماسه به خود همراه دارند ، که ناشی از قالب های ماسه ای است . لذا قطعات تولید شده توسط اپراتور با دستگاه تمیز کاری شده به دلیل وجود نقص در قالب ها معمولاً زائده هایی نیز دارد ، كه این زائده ها توسط دستگاه سنگ زنی پرداخت می شوند.

عملیات پولیش زنی :

برای آن كه محصولات تولیدی از کیفیت ظاهری مطلوبی برخوردار باشند ، یا در صورت آبكاری دارای ظاهری آراسته باشند . لذا قطعات مورد نظر که توسط دستگاه پولیش پرداخت شده ، توسط بخش کنترل کیفیت مورد تایید قرار می گیرد .

بخش سورخكاری :

در این قسمت یراق آلاتی نیاز به سوراخكاری دارند ، توسط دستگاه دریل ایستاده سوراخكاری شده ، در صورت نیاز قلاویز کاری و حدیده زنی نیز انجام می شود . به لیل سادگی فرآیند قلاویز کاری یا دید زنی در این نوع تولیدات ، این عمل توسط دست اپراتور انجام می گیرد .

بخش وان های شستشو ، اسید زدائی و چربی زدائی :

آن گروه از یراق آلات نیاز به آبكاری دارند ، قبل از آن كه آبكاری شوند ، لازم است چربی زدائی شوند . لذا ابتدا در وان های سود قرار گرفته ، سپس داخل وان های آب شستشو داده می شوند . سپس در داخل وان های اسید سولفوریك رقیق قرار می گیرند . در نهایت در وان های آب اسید زدائی می شوند .

در نهایت بسته به نوع آبكاری ، در داخل شبكه آبكاری قرار داده می شوند ، پس از آبكاری خشك شده تحویل انبار داده می شود . مابقی قطعات به دیگر واحدهای آبكاری سفارش داده می شوند ، در این حالت هزینه سفارش جز هزینه های طرح خواهد بود .

بخش سیاه کاری :

در این قسمت قطعاتی جهت سیاه کاری در نظر گرفته شدند ، داخل روغنی غوطه ور می شوند . پس از غوطه وری از روغن خارج شده ، توسط مشعل روغن های موجود بر روی یراق آلات سوزانده شده ، سپس قطعات در قسمت پرداخت زنی پرداخت شده ، آماده تحویل به انبار می باشند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی

 

• كویل بازكن

• پرس

• سری تراش

• دریل ستونی

• دستگاه پولیش

• دستگاه آبكاری

• قیچی گیوتینی

• دستگاه عملیات حراراتی

• وان شستشو و چربی گیر

• دستگاه سنگ

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید لوله و یراق آلات فولادی و چدنی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool