جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Stone artifacts

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی فرآوری سنگ و تولید مصنوعات سنگی ( مانند سنگ تزئینی و سنک فانتزی یا آنتیک ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی فرآوری سنگ و تولید مصنوعات سنگی ( مانند سنگ تزئینی و سنک فانتزی یا آنتیک ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فرآوری سنگ و تولید مصنوعات سنگی ( مانند سنگ تزئینی و سنک فانتزی یا آنتیک )


 

مصنوعات سنگی دارای كد آیسیك 26961210 می باشد . مصنوعات سنگی محدوده وسیعی از تولیدات سنگی را شامل می شود و منظور از آن هیكل سنگ های فرآوری شده مانند سنگهای تزئینی یا آنتیک و یا فانتزی می باشد . به عبارت دیگر این تولیدات معمولاً پس از مرحله فرآوری سنگ در كارخانه سنگبری صورت می گیرد و در مواردی ممكن است ، مصنوعات سنگی مستقیما از سنگ خام حاصل شوند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فرآوری سنگ و تولید مصنوعات سنگی ( مانند سنگ تزئینی و سنک فانتزی یا آنتیک )


 

مصنوعات سنگی عموماً برای منظورهای طراحی معماری و یا ساختمانی استفاده می شود . به منظور توضیح مطلب ابتدا بایست طبقه بندی در خصوص مصنوعات سنگی ارائه داد . هرچند تقسم بندی یكسانی در خصوص مصنوعات سنگی وجود ندارد ، اما به طور كلی می توان مصنوعات سنگ بری را به صورت زیر تقسیم بندی کرد .

سنگ های تزئینی :

انواع قطعات سنگی كوچك و بزرگ ، به صورت تراش خورده و پرداخت شده ، این گروه خود به چند زیر مجموعه تقسیم می شود ، كه عبارتند از : قطعات كوچك سنگ های تزئینی زیر 500 گرم مانند آئینه شمعدان و انواع گلدان و مجسمه ، قطعات متوسط مانند انواع گلدان و سرویس كوچك با وزن حدودی هر قطعه 3 کیلوگرم .

موارد كاربرد این گونه از مصنوعات سنگی در ساختمان سازی و اجرای دكوراسیون منازل می باشد . روش تولید این گونه مصنوعات سنگی در ابتدا به وسیله وسایل ابتدائی نظیر سنگ فرز ، دلر و . . . بوده ، كه امروزه استفاده از این وسایل محدود و برای كارهای جزئی و پرداخت و اصلاح نهایی استفاده می شود .

در حال حاضر از دستگاه ها و وسایل مدرن برای تولید این گونه مصنوعات استفاده می شود . امروزه مكانیزاسیون در صنعت به مرحله ای رسیده است ، كه از ماشین آلات با ظرفیت بالا و در عین حال پیچیده و ( گرانقیمت ) استفاده می شود . استفاده از این ماشین آلات نیاز به اپراتورهای آموزش دیده و ماهر دارد .

سنگ فانتزی ( آنتیک ) :

سنگ آنتیك از قرار گرفتن قطعات شكسته سنگ و خرده سنگ كنار هم ( ضایعات و باطله سنگ های تراورتن ) و چسباندن آن ها با ملات هایی كه پایه رزینی دارد ، تولید می شوند .

ایده پدید آمدن سنگ های آنتیك یا سنگ های فانتزی از آنجا شكل گرفت ، كه طراحان و آرشیتكت ها به منظور هر چه زیباتر كردن فضاها اعم از فضاهای بیرونی و درونی ساختمان ها و كف پوش ها و محوطه سازی های بیرونی ، نیاز به سنگ هایی با فاكتورهای ویژه ای داشتند .

ضمن این كه پیشرفت صنعت ساختمان سازی و سلیقه های مختلف ، سنگ هایی با طرح های متنوع ، قیمت مناسب و خواص فیزیكی و مكانیكی قابل قبول را اقتضا می كرد.

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده فرآوری سنگ و تولید مصنوعات سنگی ( مانند سنگ تزئینی و سنک فانتزی یا آنتیک )


 

از كشورهای عمده تولید كننده مصنوعات سنگی در دنیا می توان به كشورهای ایتالیا ، آلمان ، چین ، ژاپن ، هندوستان ، تایوان ، یونان و . . . اشاره كرد و واردكنندگان عمده نیز علاوه بر آمریكا عبارت اند از : عربستان ، فرانسه ، كانادا ، سوئیس ، بلژیك ، ژاپن ، هلند ، اتریش ، انگلستان و دانمارك .

 


فرایند تولید مصنوعات سنگی ( مانند سنگ تزئینی و سنک فانتزی یا آنتیک )

 

با توجه به این كه سنگ های ضایعاتی كارخانجات كه عمدتاً از جنس تراورتن است ، به قیمتی ارزان خریداری شده و به كارگاه تولیدات سنگ آنتیك حمل می كنند و در آنجا قطعات تفكیك شده بر اساس ضخامت و ابعادشان در جای مناسب قرار داده می شوند .

این سنگ ها توسط كارگرانی كه استادكار و مختص این كار در نظر گرفته است ، برش داده می شوند و به ابعاد منظم تبدیل می شوند . به طور مثال به صورت cm 10 طولی

پس از آن در بخش دیگری این سنگ ها توسط كارگران دیگر به ضخامت یك دست 1 cm برش داده می شوند . بسته به نوع پایلوتی كه در نظر است ساخته شود ، سنگ های به دست آمده را به قطعات كوچكتری مثلاً cm 2 × 2 یا cm 1 ×1 یا به هر شكل دیگری كه مورد نیاز طرح باشد ، برش می دهیم .

این سنگ ها كه به اشكال و ابعاد مورد نظر تبدیل شد ، هر گروه را به طور مجزا در دستگاه میكسر قرار داده و درون دستگاه حد معین آب ریخته و دستگاه را روشن می كنیم ، تا پس از چند ساعت در اثر سایش ، قطعات برش خورده روی یكدیگر شكلی كهنه به خود بگیرند و پس از آن محصول به دست آمده را ، جهت خشك شدن در محل های مخصوص قرار می دهند .

پس از خشك شدن قطعات ، بسته به نوع طرح ، قالب هائی كه از قبل به این منظور طراحی و با موادی مثل سیلیكون ساخته اند ، در اختیار كارگرانی كه در این بخش عمدتاً خانم ها می باشند ، قرار داده می شوند . در این بخش كارگران سنگ هایی كه به اشكال مختلف تهیه شده را در جاهای در نظر گرفته شده ، درون قالب ها می چینند ، هنگام چیدن آن ها ، شكل و طرح سنگ ها كاملاً اختیاری و با برنامه ریزی انجام می شود .

پس از جایگزینی قطعات در قالب ها ، پارچه متری برش خورده به اندازه مساحت قالب ها را روی سنگ و قالب قرار داده و روی آن را چسب كاری می كنند ، چسب كاری بایستی كاملاً با دقت انجام شود ، برای چسب كاری معمولاً از چسب چوب استفاده می شود . پس از چسب كاری و خشك شدن چسب ، قالب ها را برعكس كرده و قالب را خارج می كنند . در این هنگام پس از تمیز كردن ، كار تولید شده قابل عرضه به بازار مصرف می باشد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی فرآوری سنگ و تولید مصنوعات سنگی ( مانند سنگ تزئینی و سنک فانتزی یا آنتیک )

 

• رایانه

• روبات ها

• سیستم های طراحی رایانه ای

• سیستم های تولیدی رایانه ای

• (Robots) (Computerized Numerically Controlled) CNC

• CAD) Design Aided Computer)

• Manufacturing Aided Computer( CAD/CAM)

• (Computer Integrated Manufacturing) CIM

• (Flexible Manufacturing System) FMS

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مصنوعات سنگی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فرآوری سنگ و تولید مصنوعات سنگی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool