جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Plasterboard

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید قطعات و صفحات گچی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید قطعات و صفحات گچی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

قطعات و صفحات گچی با استفاده از یک هسته گچی پوشش داده شده با ورق های مقاوم تولید می شوند . این محصولات به عنوان سقف های کاذب ، دیوار های پوششی و ... ، در انواع ساختمان های مسکونی ، ساختمان های اداری ، هتل ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قطعات و صفحات گچی


 

قطعات و صفحات گچی محصولاتی می باشند ، که از یک هسته گچی که با ورقه های مقاوم پوشش داده شده و به خوبی به آن چسبیده است ، تشکیل شده اند ، بدین طرق صفحه ای مسطح و مستطیل شکل به وجود می آید . نوع سطوح با توجه به نوع استفاده خاص از صفحه تغییر می کند و هسته گچی نیز ممکن است دارای مواد افزودنی ، برای به وجود آوردن خصوصیات اضافی مورد نظر باشد .

سنگ گچ از ته نشین رسوبات گچی در کف دریا تشکیل شده است ، که پس از چین خوردگی پوسته زمین به نقاطی که امروزه معدن گچ نام دارند ، جابه جا شده اند . تشکیل گچ دویست میلیون سال به طول انجامیده است و امروزه لایه های گچی از حداکثر یکصد متری زیر زمین استخراج می شوند .

پودر گچ از پختن سنگ گچ در دمای پایین بدست می آید . نوع خالص آن بیرنگ است . اگر زغال داشته باشد ، خاکستری ، اگر اکسید آبدار آهن داشته باشد ، زرد روشن و اگر Fe0 داشته باشد کبود رنگ است . سنگ گچ سرخ رنگ دارای FeO می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قطعات و صفحات گچی


 

پانل ها و قطعات ساخته شده از گچ دارای موارد مصرف متنوعی در انواع ساختمان ها از جمله ساختمان های مسکونی ، اداری ، هتل ها و . . . . می باشند ، که از جمله آن ها می توان به دیوارهای جدا کننده ، دیوارهای پوششی ، سقف های کاذب و سیستم های حفاظت حریق تیر و ستون اشاره کرد .

سیستم های ساخت و ساز خشک که شامل قطعات گچی نیز می شوند ، از سرعت و دقت اجرایی بسپار بالاتری نسبت به روش های قدیمی ساخت ( بنایی ) ، برخوردار می باشند و به دلیل سبک بودن و نوع بسته بندی محصولات ، حجم حمل و نقل مصالح را به کارگاه کاهش داده و در مصرف انرژی و هزینه های ساخت صرفه جویی قابل ملاحظه ای را امکان پذیر ساخته اند .

انتخاب این سیستم ساخت در مرحله طراحی و محاسبات سازه ای ، باعث کاهش جرم کلی ساختمان و کم شدن ابعاد تیرها و ستون ها خواهد شد و در حین بهره برداری ضمن عدم تأثیر منفی بر سازه های اصلی ، در برابر زمین لرزه های با شدت بالا مقاوم خواهند بود . ساختارهای ایجاد شده با این سیستم عایق حرارتی و صوتی مناسب و مقاوم در برابر رطوبت می باشند .

از دیگر قابلیت های این سیستم ، سهولت در انجام هرگونه تعمیرات جزئي ، تغییرات با توجه به نیازها یا کاربری بتا و دسترسی به تأسیسات می باشد . با استفاده از ساختارهای مقاوم در برابر حریق ، می توان سازه با فضاهای مورد نظر ساختمان را در مقابل آتش مستقیم تا دو ساعت مقاوم نمود . پانل های گچی استفاده بهینه از انرژی و منابع طبیعی ، صرفه اقتصادی ، سرعت ، کیفیت و تطابق با نیازهای متعدد جامعه امروزی را ممکن می کنند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید قطعات و صفحات گچی


 

استاندارد ملی ایران در مورد ویژگی های صفحات روکش دار گچی دارای شماره ۷۸۳۰ می باشد .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده قطعات و صفحات گچی :

ایالات متحده آمریکا و آلمان عمده ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان گچ و فرآورده های آن در جهان هستند . هم اکنون در بیش از ۹۰ درصد کارهای ساختمانی کشورهای توسعه یافته از سیستم های خشک ساخت و ساز استفاده می شود .

شرایط واردات و صادرات قطعات و صفحات گچیی :

برخی از مشکلات پیش روی صادرات عبارتند از : عدم عضویت در سازمان تجارت جهانی و موافقت های تجارت آزاد دو جانبه و چند جانبه ، که در عرصه های منطقه ای و بین المللی ، صادر کنندگان را با تعرفه های تبعیضی در قیاس با رقبا قرار داده و امکان صادرات و توفیق نفوذ و حضور پایدار در بازارهای بین المللی را از محصولات سلب کرده است .
تثبیت نرخ برابری ارزهای خارجی و ریال حاشیه سود صادر کنندگان را کاهش داده و در بیشتر موارد خساراتی را متوجه آنان کرده است .

قیمت تمام شده محصولات به خاطر بالا بودن نرخ سود تسهیلات ، افزایش سالانه قیمت مواد اولیه ، نهاده ها و خدمات دولتی ، افزایش حقوق و دستمزد نیروی کار ، وجود تورم دو رقمی و بالاخره پایین بودن بهره وری عوامل تولید ، بالا می باشد . بر همین پایه ، قدرت رقابت و چانه زنی تولید کنندگان در مقام مقایسه با محصولات سایر کشورهای رقیب کمتر است .

اهمیت استراتژیک قطعات و صفحات گچی :

پانل ها و قطعات گچی تأثیر قابل ملاحظه ای در کاهش هزینه های ساخت و افزایش دوام و کارایی ساختمان ها دارند ، اما کالای اهمیت استرتژیک محسوب نمی شوند .

 


فرایند تولید قطعات و صفحات گچی

 

فرایند تولید قطعات و صفحات گچیی به پنج مرحله کلی تقسیم می شود ، که به آنها اشاره می شود .

توزین گچ :

در این مرحله گچ به صورت پودر به میزان مورد نیاز ( مثلا ۲۰ کیلوگرم ) برای هر بلوک توسط باسکول وزن می شود . در هر مرحله توزین مواد اولیه ۲۴ بلوک برای هر مخلوط کن توزین می گردد .

مخلوط کردن :

در این مرحله به میزان ۸۳ درصد وزن گچ به آن آب اضافه شده و توسط مخلوط کن دو محوره عملیات تهیه دوغاب در طی ۳ تا ۵ دقیقه صورت می گیرد .

قالب زنی ( شکل گیری یا ریخته گری ) :

پس از آماده شدن دوغاب گچ ، با مکانیزم جک هیدرولیکی آن را درون قالب های ۲۴ عددی تولید بلوک گچی می ریزند ، پس از سپری شدن ۴ دقیقه ، توسط سیلندر هیدرولیکی بلوک ها از قالب تخلیه می شوند ، البته به طور همزمان درگیر کردن چنگک های جرثقیل برای انتقال بلوک ها بر روی واگن ها صورت می گیرد .

خشک کردن :

پس از ریخته گری قطعات پیش ساخته ، آنها را جهت خشک کردن و تبخیر آب اضافی به مقدار ۷۵ درصد آب ترکیب شده ، به گوره خشک کن ارسال می کنند . بلوک ها در طی ۵۰ تا ۵۵ دقیقه ، پنج منطقه کوره را بر روی واگن ها طی می کنند ، تا فرایند خشک کردن آن ها صورت گیرد .

بسته بندی :

در نهایت بسته بندی ۲۴ بلوک توسط دستگاه بسته بندی ، با استفاده از تسمه پلاستیکی برای حمل و نقل و جابجایی محصول صورت می گیرد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید قطعات و صفحات گچی

 

• آسیاب جهت مواد بازیافت

• پرس بلوک دیواری

• دستگاه تزریق پلاستیک

• سوخت پاش

• قالب های پلاستیکی

• کمپرسور

• مخلوط کن جهت ساخت گچ

• نوار مقاله

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید قطعات و صفحات گچی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید قطعات و صفحات گچی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool