جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

heblex
جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید قطعات بتنی پیش تنیده سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید قطعات بتنی پیش تنیده را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


مزایای استفاده از قطعات بتنی پیش تنیده عبارت اند از : در یک تیرچه بتن آرمه متداول کمتر از نیمی از بتن تحت فشار قرار می گیرد و ترکهایی در کف تیرچه تحت بارگذاری کامل ، رخ می دهند ، زمانی که یک تیرچه بتن پیش تنیده می شود ، تمامی بتن متراکم می شود . مکان های خارج از مرکز فولادی مسلح در تیرچه ، خمیدگی به وجود می آورند و تیرچه بتن پیش تنیده تحت بارگذاری هموارتر می شود ، اما باز هم تمامی بتن متراکم می باشد و هیچ گونه ترکی ایجاد نمی شود ، می باشد .


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قطعات بتنی پیش تنیده


بتن ها در برابر تنش فشاری استحکام قابل قبولی دارند اما در برابر تنش کششی مقاومت زیادی ندارند به همین جهت درون تیرهای بتنی را با آرماتورهای فولادی پر می کنند . فولاد در برابر کشش مقاوم است ضمن اینکه وجود چند میلگرد فولادی تأثیر چندانی بر افزایش با سازه ها نخواهد گذاشت . سازه های بتنی که با این فرمول ساخته می شوند را بتن مسلح می نامند . بتن در برابر تنش کششی مقاومت کمی از خود نشان می دهد و برعکس در برابر تنش فشاری عکس العمل خوبی از خود نشان می دهد ، حال اگر ما در آرماتورها کشش داشته باشیم ، آرماتورها نیز نیروی متقابلی به سازه بتنی وارد می کنند و آنرا تحت فشار قرار می دهند . بدین ترتیب اگر نیرویی کششی به سازه بتنی وارد شود ابتدا باید بر تنش فشاری اولیه موجود در سازه غلبه کند و لذا در کل تحمل سازه بتنی در برابر تنش کششی بیشتر خواهد شد .

پیش تنیدگی

نوعی فرآیند می باشد که به سازه های بتنی مسلح اضافه می شود و کارآیی آن را تا حد قابل توجهی بالا می برد . در سازه های بتنی مسلح ، اگر قبل از بتن ریزی ، آرماتورها را تحت کشش قرار دهیم و آن را تا زمانی که بتن شکل قالب را به خود بگیرد تحت کشش نگه داریم سازه ی حاصل یک سازه پیش تنیده خواهد شد . در حالی که یک سازه بتنی نسبت به سازه ای فولادی ، کم هزینه تر و سبک تر است و مقاومت خوبی در برابر نیروهای فشاری ( عمودی ) از خود نشان می دهد اما استحکام بتن در برابر نیروهای کششی ( تنش عرضی ناشی از زلزله ، باد و ... ) بسیار پایین است . آرماتورهای فولادی تا حدی این مشکل را حل نمودند و چند دهه است که در دنیا سازه های بتنی پیش تنیده مقاومت ناکافی بتن در برابر کشش را به طور کامل حل نمودند و می توان گفت توانایی بسیار بیشتری از سازه های فولادی در تحمل نیروهای عرضی دارند .

تیرچه های بتنی پیش تنیده

مشخصات فنی تیرچه های فوق مدرن اشپنیت همانند هر عضو بتنی پیش تنیده دیگر بر اساس پارامترهایی همچون : مشخصات هندسی مقطع ، مشخصات مکانیکی بتن و مشخصات مکانیکی کابل های فولادی ( وایر : Wire )  تعیین می گردد . بتن به کار رفته در تیرچه ها دارای مقاومت 350 تا 550 کیلوگرم نیرو بر سانتیمتر مربع ( بسته به تعداد وایر ) و وایرهای به کار رفته نیز بر اساس استانداردهای بین المللی دارای حداقل مقاومت نهایی 17500 کیلوگرم نیرو بر سانتی متر مربع می باشند .

مزایا

1- در یک تیرچه بتن آرمه متداول کمتر از نیمی از بتن تحت فشار قرار می گیرد و ترکهایی در کف تیرچه تحت بارگذاری کامل ، رخ می دهند .
2- زمانی که یک تیرچه بتن پیش تنیده می شود ، تمامی بتن متراکم می شود . مکان های خارج از مرکز فولادی مسلح در تیرچه ، خمیدگی به وجود می آورند .
3- تیرچه بتن پیش تنیده تحت بارگذاری هموارتر می شود ، اما باز هم تمامی بتن متراکم می باشد و هیچ گونه ترکی ایجاد نمی شود.


فرآیند تولید قطعات بتنی پیش تنیده


ابتدا نوعی کابل به نام استرند ( وایر ) از قالب عبور داده می شود ، کابل توسط جک های هیدرولیکی کشیده می شود و با کمک گوه هایی مخصوص در دو انتها ، کابل های استرند در حالت کشیده شده ثابت می شوند . سپس بتن به درون قالب تزریق می شود ، و در نهایت برای گیرایش سریعتر بتن ، قالبها درون اتاق بخار قرار داده می شوند و پس از چند ساعت ، تیر بتنی آماده جداسازی از قالب ها خواهد شد .


ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید قطعات بتنی پیش تنیده


قالب های 12 گانه به طول 40 متر مجهز به موتور ویبره ( پیش تنیدگی )
دیگ بخار 2 تن
ایستگاه تولید ( بچینگ )

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تیرچه بتنی پیش تنیده

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید قطعات بتنی پیش تنیده با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool