طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Water purification filter

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فیلتر تصفیه آب خانگی خانگی جهت حذف یا کاهش مواد زائد و مضر موجود در آب آشامیدنی بکار می رود. این محصول برای از بین بردن بو، رنگ ، طعم ، مزه ، کلر ، فلزات و ... به کار می رود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی :


 

محصول تولیدی طرح فیلتر تصفیه آب خانگی خانگی می باشد که جهت حذف یا کاهش مواد زائد و مضرموجود در آب آشامیدنی بکار می رود. این مواد عمدتاً عبارتند از :

الف ) ذرات معلق

ب ) کلر و ترکیبات بیماری زای آن

ج ) فلزات سنگین

د ) آلودگیهای میکروبی

محصولات این طرح به طور کلی شامل فیلترهایی هستند که با بالاترین راندمان ممکن ودور از هرگونه اغراق تا آنجا که ممکن می باشد در تصفیه ثانویه آب به کار گرفته شوند .

1- مواد زائد آب

الف) ذرات معلق

ذرات معلق شامل آن دسته از ذرات نامحلول در آب و یا کلوئیدی است که در آب به صورت معلق باقی میماند. این ذرات ضمن کاهش شفافیت آب سبب کاهش کیفیت آن نیز میگردد لذا میبایست پیش ازشرب به طور کامل حذف شوند.

عملیات حذف ذرات معلق عموماً در تصفیه خانه ها و با انجام عملیات فیلتراسیون و استفاده از مواد ته نشین کننده مانند آلوم صورت میگیرد لکن گاه به دلیل وجود اشکالاتی درشبکه دیده میشود آب قابل شرب در منازل دارای میزانی ( اگرچه ناچیز ) از این ذرات معلق میباشد که دراین صورت اقدام به حذف آن ضروری است .

ب) کلر

کلر و ترکیبات آن برای ضدعفونی آب آشامیدنی در تصفیه خانه ها به آب اضافه میگردد. بخشی از این کلر در عملیات گندزدایی آب و بخشی دیگر در اکسیداسیون پارهای از گازها مانند هیدروژن سولفید مصرف میشود لکن به منظور حفاظت از شبکه در برابر آلودگیهای ثانویه ناشی از شکست ، اختلال و هرگونه مشکل دیگر در خطوط لوله و مخازن میبایست مقداری کلر آزاد در آب باقی بماند.

در سالهای اخیرتحقیقات بعمل آمده نشان داده اند که مواد آلی موجود در آب با کلر ترکیب شده و ایجاد تری هالومتانها ، کلرات و سایر ترکیبات جانبی مضر و سمی می نمایند که باعث بروز انواع سرطانها در انسان میگردند . بنابراین لازم است پیش از شرب آب نسبت به حذف کلر و ترکیبات آن اقدام نمود .

ج) فلزات سنگین

فلزات سنگین با توجه به توسعه شهرنشینی و صنایع که منجر به افزایش میزان فاضلاب و پساب صنعتی تولید گردیده است ، عمدتا از طریق دفع نادرست و غیربهداشتی فاضلاب شهری و پساب صنعتی وارد محیط زیست میگردد. مرگ و میر آبزیان در اثر تخلیه پسابهای محتوی فلزات سنگین در دنیا و ایران بی سابقه نیست.

سبزیجات اطراف تهران نیز که با فاضلاب آبیاری میشود از این آلودگی ها بی بهره نمیباشد. فلزات سنگین شامل سرب ، جیوه ، روی ، نیکل ، کرم ، کادمیوم و غیره میباشد. وجود فلزات سنگین در غلظت بیش از استاندارد در آب شرب باعث عوارض مختلف نظیر مسمومیت ، حساسیت شدید ، ضایعات کروموزومی ، عقب افتادگی ذهنی ، فراموشی ، پارکینسون ، سنگ کلیه ، نرمی استخوان و انواع سرطان میگردد. لذا حذف واطمینان از حذف این فلزات پیش از شرب آب ضروری می باشد .

د) میکروارگانیزم های بیماری زا

میکروبها از طریق نفوذ فاضلاب انسانی در آب آشامیدنی به انسان منتقل میشوند. امراض مختلفی به وسیله آب به انسان منتقل میشوند. از جمله این امراض میتوان وبا ، حصبه ، اسهال میکروبی و خونی ، هپاتیت ، سل ، دیفتری ، انگلهای خونی و کبدی را نام برد.

عوامل بروز این بیماریها که شامل تک یاخته ها ، ویروسها ، باکتریها ، کرمها و انگلها میباشند ، از طریق نفوذ فاضلاب در آب آشامیدنی به انسان منتقل میشود. بیماریهای ناشی از آب آلوده سالانه نزدیک به یک میلیارد انسان را در روی کره زمین مبتلا میکند و باعث مرگ حدود 10 میلیون نفر میگردد .

2- منشاء آب

الف) آب لوله کشی

آب تهران که از سدهای کرج ، لار و لتیان تأمین میگردد دارای کیفیت بالائی میباشد لکن در سالهای اخیر به علت کافی نبودن آب این سدها، جهت تامین آب مورد نیاز تهران چاههای عمیق در سطح و حومه شهر حفر گردیده و آب آن به شبکه شهری اضافه گردیده است. آب این چاهها سختی آب تهران را بالا برده است و در صورتیکه قبل از ورود به شبکه تصفیه و گندزدایی نگردد میتواند از طریق نشت پساب ، منشاء آلودگیهای انگلی و میکروبی و فلزات سنگین شود.

از سویی دیگر بالا بودن مقدار کلر تزریقی درتصفیه خانه ها برای مقابله با این آلودگیها موجب ایجاد آلودگی شیمیایی آب میگردد که علاوه بر طعم وبوی نامطبوع ، کلر موجب ایجاد ترکیبات بیماریزای تری هالومتانها میشود . آبهای شهری را میبایست قبل از شرب از وجود میکروبها و انگلها و همچنین کلر و ترکیبات آن و در صورت موجود بودن ، از فلزات سنگین پاك نمود .

ب ) آب معدنی
در اکثر کشورهای غربی برای شرب از آب لوله کشی استفاده نشده و به جای آن از آب آشامیدنی بسته بندی شده در بطری استفاده میشود. دلیل این امر بدی کیفیت آب لوله کشی این کشورها که از رودخانه های حاوی فاضلاب تصفیه شده تامین میگردد میباشد . آب معدنی در کشورهائی که آب لوله کشی از تصفیه پساب تهیه میشود و فاقد املاح مفید میباشد و یا دسترسی به آب پاك میسر نمیباشد ، تنها شیوه مطمئن تامین آب شرب است .

در مورد استفاده از آب معدنی در کشور ما بایستی به موارد زیر توجه نمود: همه آبهای بطری شده آب معدنی نمیباشند. عبارت ” آب آشامیدنی“ قید شده بر روی بطریها نشان دهنده آن است که این آبها فاقد املاح معدنی کافی بوده و اکثراً از چاه های داخل یا اطراف شهر بدست آمده و پس از تصفیه و گندزدایی در دسترس مصرف کنندگان قرار میگیرند .

به طور خلاصه میبایست موارد ذیل را در مورد منابع آبهای قابل شرب در نظر گرفت :

- منشاء آب ( چشمه یا چاه ) میتواند به علت مجاورت با عوامل آلوده کننده آب مانند چاه های فاضلاب محدوده شهری و ییلاقی ، کارخانجات و محل چرای دام و غیره در معرض آلودگی قرار گیرد .

- عدم رعایت مسائل بهداشتی و آلوده بودن احتمالی بطری و درب بطری در خط پرکن آب معدنی میتواند موجب آلودگی آبمعدنی گردد .

- میکروارگانیزمها در شرایط مساعد در داخل بطری بسرعت رشد و تکثیر مییابند. از این نظر آب معدنی را بایستی پیش از گذشت تاریخ مصرف استفاده نمود .

3- روشهای تصفیه آب

روشهای مختلفی برای تبدیل آبهای طبیعی یا خام به آبهای سالم و قابل قبول مصرف کنندگان وجود دارد و روش انتخابی تصفیه بستگی به خصوصیات آب خام دارد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی


 

محصولات فیلتر تصفیه آب خانگی به منظور انجام عملیات تصفیه ثانویه آب آشامیدنی پیش از شرب مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به تولید 3 نوع محصول کاربرد هریک به شرح ادامه می باشد :

• نوع اول : حذف بو، رنگ ، طعم ، مزه ، کلر و ترکیبات آن

• کارایی نوع دوم : نوع اول+ حذف فلزات و سایر یونهای سنگین

• کارایی نوع دوم + حذف میکروارگانیزم ها ، میکروب ها و ویروسهااستاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی


 

با مراجعه به مستندات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، مشخص شد که استاندارد ملی اجباری وغیراجباری مشخصی برای فیلترهای تصفیه آب خانگی تدوین نشده است .

کشورهای عمده تولید کننده فیلتر تصفیه آب خانگی :

امروزه این فیلترها در اغلب کشورها تولید و با کیفیت و قیمت های متفاوت عرضه می شود . لکن مهمترین تولید کنندگان این فیلترها که در ایران تولیداتشان موجود است شامل ایالات متحده ، کره جنوبی ، چین ، ژاپن ، تایوان ، آلمان ، سوئیس ، انگلستان و غیره می باشد . توضیح اینکه بسیاری از این فیلترها با نام کشورهای غربی وارد کشور شده در حالیکه محل تولید آنها کشور چین می باشد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی

 

• شرایط واردات فیلتر تصفیه آب خانگی

واردات این محصول مشمول شرایط ویژه ای نمی شود و به میزان قابل توجهی از طریق مبادی گمرکی وازکشورهای مختلف بدون در نظر گرفتن موانعی چون الزام محصول به اخذ استاندارد و یا هرگونه تاییدیه دیگری وارد کشور می گردد .

• شرایط صادرات فیلتر تصفیه آب خانگی

شرایط صادرات این محصول بسته به استانداردها و شرایط کشورهدف میباشد که با توجـه بـه اینکـه درحال حاضر برنامه صادرات جهت این محصول مدنظر نمی باشد بدان پرداخته نمی شود . با توجه بـه صـادرات این کالا ازاقصی نقاط دنیا به ویژه کشور چین با قیمت پایین و سـابقه نـه چنـدان درخشـان ایـران در امـرصادرات این دست محصولات چندان شانسی نسبت به صادرات این کالا وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی

 

با توجه به اینکه آب مستقیما بر سلامتی بشر موثر می باشد وازسویی دیگر کیفیت آب در همه مناطق کشور به یک میزان مناسب نیست لذا تصفیه مجدد آن و اطمینان حاصل از سلامت آب شرب میتواند مانع از بروز بسیاری از بیماری ها گردد که طبیعی است ضمن صرفه جویی اقتصادی سبب تداوم جامعه ای پویا و با استانداردهای مناسب بهداشتی می گردد .

ماشین آلات مورد نیاز جهت تولید فیلتر تصفیه آب خانگی :

• ماشین پرکن

• ماشین بسته بندی

• ماشین تزریق

• لیفتراك

• جرثقیل 1 تن

• ترولی

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فیلتر تصفیه آب خانگی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فیلتر تصفیه آب خانگی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.