طرح توجیهی تولید نانو دی اکسید تیتانیوم | نانو تیتان سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Titanium dioxide

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید نانو دی اکسید تیتانیوم یا نانو تیتان سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید نانو دی اکسید تیتانیوم یا نانو تیتان را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

نانو دی اکسید تیتانیوم در تصفیه آب ، تصفیه و فیلتراسیون گازها به ویژه هوا ، گندزدایی ، رنگ زدایی ، بوزدایی ، ساخت سرامیك های ویژه ، از بین بردن سلول های سرطانی ، ساخت فتوکاتالیست ها ، تولید رنگ ، کاغذ سازی ، تولید لوازم بهداشتی و آرایشی ، تهیه پوشش های محافظ در مقابل اشعه ماوراء بنفش ، پوشش دادن سایر مواد و خلاصه هر کجا که نیاز به پوشانندگی و درخشندگی باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو دی اکسید تیتانیوم


 

نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم به دلیل خواص نوری ، الکتریکی و کاتالیستی بسیار عالی ، دارای کاربردهای بسیار مهمی در صنایع مختلف دارد . از جمله این کاربردها به استفاده در رنگدانه های صنعتی، به عنوان فوتوکاتالیست در پاکسازی محیط زیست، در کرمهای ضد آفتاب برای محافظت از پوست ، در کاربردهای فوتوولتاییك برای سلولهای خورشیدی ، در اجزای دستگاه های الکترونیکی و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود .

دی اکسید تیتانیوم که با نام های تجاری Hitox ،Austiox ،Aeroxide و غیره به فروش می رسد ، پودری سفید رنگ است . دی اکسید تیتانیوم یك کاتالیست فعال شونده توسط اشعه فرابنفش است و پلیمرهای آلی که با این ماده در تماس باشند ، تحت تابش اشعه فرابنفش ، دچار تغییر گرید می شوند . دی اکسید تیتانیوم به دلیل قدرت پوشش دهندگی ، مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی ، پایداری دمایی خوب و مقاومت در برابر اشعه UV در صنایع رنگ ، پوشش و پلاستیك مورد توجه است .

رنگدانه های روتایل بیش از آناتاز در مقابل نور UV مقاوم هستند و از این رو برای استفاده در رنگها و پلاستیکها ، به ویژه در شرایط محیطی بیرون از ساختمان و دیوار نوشته ها ارجحیت دارند . رنگدانه های آناتاز دارای بوی تند کمتری نسبت به روتایل هستند و عمدتاً در رنگهای درون ساختمان و چاپ روی کاغذ و همچنین در تولید سرامیکها ، رزین و الیاف استفاده می شود .

دی اکسید تیتانیوم یکی از اکسید های معدنی است که در سال های اخیر بیش از پیش در دنیای نانو به ویژه در پوشش دهی منسوجات و تولید کرم های ضد آفتاب و.... مورد توجه قرار ررفته است . دی اکسید تیتانیم در صنعت رنگ سازی کاربرد فراوان دارد و از آن در ساخت رنگ سفید استفاده می کنند ، ولی نانو ذرات آن به دلیل داشتن خواص فوق العاده و منحصر به فرد موارد استفاده فراوانی در صنایع آرایشی و پوشش های محافظ در مقابل اشعه ماورا و ... دارند که اکثرا به دلیل اثر فوتوکاتالیستی آن است .

دی اکسید تیتانیوم سه شکل بلوری شامل آناتاز، روتایل و بروکیت می باشد . فتوکاتالیست ماده ای است که در اثر تابش نور بتواند منجر به بروز یك واکنش شیمیایی شود ، در حالی که خود ماده ، دست خوش هیچ تغییری نشود . فتوکاتالیست ها مستقیماً در واکنش های اکسایش و کاهش دخالت ندارند و فقط شرایط مورد نیاز برای انجام واکنش ها را فراهم می کنند .

دی اکسید تیتانیوم 2 TIO با گستره اندازه بین خوشه ها تا کلوئیدها – پودرها و تك بلوهای بزرگ ، نزدیك به یك فتوکاتالیست ایده آل است و تقریباً تمامی این خصوصیات را دارد که به دلیل قابلیت جذب اشعه فرابنفش به وسیله این ماده است . فوتون های فرابنفش پر انرژی ترین ذرات هستند و در بیشتر موارد می توانند به سادری باعث تخریب اجسام رردند که این پدیده معمولا از طریق شکست پیوندهای شیمیایی در آنها صورت می گیرد که به آن تجزیه فوتوشیمیائی می رویند .

برخی از نانو مواد مانند دی اکسید تیتانیم ، قادرند با جذب اشعه فرابنفش و به واسطه خاصیت فوتوکاتالیستی خود پوششی ضد باکتری را ایجاد کنند و به علاوه مانع از عبور اشعه از ماده گردد . تنها استثناء آن این است که نور مرئی را جذب نمی کند . نانو ذرات دی اکسید تیتانیم ، بر سطح زیرلایه ای مناسبی از جمله شیشه و یا ترکیبات سیلیسی ، پوشی داده می شوند و در حوضچه های تحت تابش نور ماوراء بنفش، قرار می گیرند.

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو دی اکسید تیتانیوم


 

از جمله این کاربردهای نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم استفاده در رنگدانه های صنعتی ، به عنوان فوتوکاتالیست در پاکسازی محیط زیست ، در کرمهای ضد آفتاب برای محافظت از پوست ، در کاربردهای فوتوولتاییك برای سلولهای خورشیدی ، در اجزای دستگاه های الکترونیکی و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود . خواص نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم وابستگی شدیدی به اندازه ذرات یا ترکیبات دوپ شده ، عناصر انجام شده بر روی آنها دارد .

این ماده در تصفیه آب ، تصفیه و فیلتراسیون گازها به ویژه هوا ، گندزدایی ، رنگ زدایی ، بوزدایی ، ساخت سرامیك های ویژه ، از بین بردن سلول های سرطانی ، ساخت فتوکاتالیست ها ، تولید رنگ ، کاغذ سازی ، تولید لوازم بهداشتی و آرایشی ، تهیه پوشش های محافظ در مقابل اشعه ماوراء بنفش ، پوشش دادن سایر مواد و خلاصه هر کجا که نیاز به پوشانندگی و درخشندگی باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد .

دی اکسید تیتانیوم به دلیل قدرت پوشش دهندگی ، مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی ، پایداری دمایی خوب و مقاومت در برابر اشعه UV در صنایع رنگ ، پوشش و پلاستیك مورد توجه است . دی اکسید تیتانیم در صنعت رنگ سازی کاربرد فراوان دارد و از آن در ساخت رنگ سفید استفاده می کنند .

در کل مهم ترین کاربرد نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم به عنوان پیمگنت در صنایع رنگ سازی ، پلاستیك ، کاغذ ، لاستیك ، نساجی و غیره می باشد. مصرف عمده دی اکسید تیتانیوم در صنایع رنگ سازی به عنوان رنگدانه می باشد و همچنین این ماده در صنایع سرامیك ، پلاستیك ، کاغذ و الکترونیك کاربرد دارد. مصرف این ماده در کشورهای پیشرفته تقریبا 10 برابر کشورهای در حال توسعه می باشد.

سایر مصارف پودر نانو دی اکسید تیتانیوم در صنایع داروسازی و لوازم آرایشی است . نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم و دی اکسید تیتان علاوه بر داران بودن سایر ختواص پیگمنت های سفید دارای قدرت پوشش دهی بسیار بالاتر از آنها می باشد و هنوز جایگزین مناسبی برای نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم پیدا نشده است .

 


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو دی اکسید تیتانیوم


 

• کشورهای عمده تولید کننده نانو دی اکسید تیتانیوم

آفریقای جنوبی ، استرالیا ، کانادا ، اوکراین ، نروژ

• کشورهای عمده مصرف کننده نانو دی اکسید تیتانیوم

فرانسه ، آلمان ، ژاپن ، انگلستان و ایالات متحده

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید نانو دی اکسید تیتانیوم | نانو تیتان

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید نانو دی اکسید تیتانیوم | نانو تیتان ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه

ارسال
سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1402 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.