طرح توجیهی تولید نانو رس سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Nano Clay

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید نانو رس سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید نانو رس را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

نانو رس ها کانی هایی هستند که حداقل یکی از ابعاد آنها در حد نانومتر باشد . این مواد به دلیل ارزانی و در دسترس بودن ، توجه زیادی در زمینه فناوری نانو به خود جلب کرده اند . یکی از مهمترین زمینه های کاربرد این مواد صنعت خودروسازی است .

به طور کلی نانو رس ها یا سیلیکات های لایه ای آلی در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند ، به عنوان فاز تقویتی ماتریس پلیمرها برای تهیه نانو کامپوزیت ها تهیه رنگ و جوهر ، تهیه گریس ، پزشکی و دارو سازی ، وسایل آرایشی ، کشاورزی ، تصفیه فاضلاب های شهری و صنعتی

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو رس


 

نانو رس ها مواد منحصر به فردی هستند که به عنوان مواد افزودنی برای ساخت نانوکامپوزیت ها و بهبود قابل توجه خواص مواد پلیمری به کار می روند . نانو رس ها کانی هایی هستند که حداقل یکی از ابعاد آنها در حد نانومتر باشد . این مواد به دلیل ارزانی و در دسترس بودن ، توجه زیادی در زمینه فناوری نانو به خود جلب کرده اند ، همچنین اندازه کوچک این مواد آنها را قادر ساخته تا بتوانند با مواد دیگر که دراین زمینه وجود دارند ، رقابت کنند .

نانو رس ها سطح ویژه ای در حدود 750 متر مرع بر گرم دارند . غالباً برای اصلاح خواص مکانیکی مواد پلیمری ، آنها را با پرکننده ها تقویت می کنند . خالص بودن و ظرفیت تبادل کاتیونی ، دو خصوصیت مهم برای موفقیت نانو رس ها- به عنوان عامل استحکام در پلیمرها – به شمار می رود .

خالص بودن رس خصوصیات مکانیکی پلیمر را افزایش می دهد که این به افزایش تبادل کاتیونی رس در ترکیب شدن رس با پلیمر کمک می کند . رس ها موادی ارزان هستند که می توان با تغییر یون ها ، اشباع کردنشان با عناصر فلزی و تیمار کردنشان با اسیدها ، آنها را به کاتالیزور مناسب تبدیل کرد . نانو رس در حقیقت ترکیب ( یا کامپوزیتی ) از سیلیکات های معدنی می باشد .

بسته به ترکیب و مورفولوژی نانوذرات ( شکل ظاهری مثلاً کروی بودن یا مکعبی بودن دو مورفولوژی مختلف هستند ) در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند :

1- مونتموریلونیت 

2- بنتونیت 

3- کائولینیت

4- هکتوریت

5- هالوسیت

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو رس


 

نانو رس ها ( nanoclay ) یا سیلیکات های لایه ای الی ( organoclay) در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند :

به عنوان فاز تقویتی ماتریس پلیمرها برای تهیه نانو کامپوزیت ها تهیه رنگ و جوهر ، تهیه گریس ، پزشکی و دارو سازی ، وسایل آرایشی ، تصفیه فاضلاب های شهری و صنعتی ، کشاورزی . در نانو کامپوزیت های خاک رس ، از خاک رسهای نوع اسمکتیت مانند مکتوریت و مونت موریلونیت به عنوان پرکننده استفاده می شود . این نوع از خاک رس ساختاری لایه ای دارد و به همین جهت پیش بینی می شود از خواص مکانیکی فوق العاده ای در جهت موازی این لایه ها برخوردار باشد .

یکی از مهمترین زمینه های کاربرد این مواد صنعت خودروسازی است . با توجه به اینکه تایر یکی از قطعاتی است که در صنعت و مهندسی نقش استراتژیک و بسیار مهمی دارد ، در کشورمان فعالیت های گسترده ای برای تأسیس کارخانجات جدید تایرسازی و توسعه آنها در حال پیگیری و انجام است لاستیکهای مقاوم در برابر سایش که از ترکیب ذرات خاک رس با پلیمرها به دست آمده اند یکی از جدیدترین محصولات عرضه شده در فناوری نانو است که می تواند در ساخت تایرها مورد استفاده قرار گیرد .

بتن حاوی نانو رس می تواند به صورت بسیار مؤثری ، فلز سنگین سرب را از غلظت های مختلف محلول های آلوده به سرب حذف کند . توانایی جذب بالای سیمان تقویت شده توسط نانو رس ، ارزان قیمت و زیست محیطی بودن آن و مهمتر امکان تولید بومی و خودکفایی در تولید آن ، از این ماده نوین ماده ای مناسب و عالی جهت استفاده در تصفیه فاضلاب های صنعتی ، آب و شیرابه های مراکز دفن غنی از فلزات سنگین می کند .

یکی از چالش هایی که در رشته مهندسی محیط زیست به وجود آمده است ، بتن با خواص زیست محیطی مناسب و به همراه عملکرد بالا می باشد . به عبارت واضح تر مطالعات برپایه بهبود خواص زیست محیطی بتن ( مانند نفوذپذیری ، عبور تشعشعات و... ) در عین حفظ مقاومت و پایداری بتن یا حتی افزایش آن جهت عملی ، اجرایی و کاربردی بودن محصول حاصله است .

این نوع بتن مقاوم از نوع مصالح کامپوزیت بوده و از نظر دوام جزو مصالح کامپوزیت و چندفازی مرکب و پیچیده می باشد . خواص ، رفتار و عملکرد زیست محیطی بتن بستگی به نانو ساختار ماده زمینه بتن و سیمانی دارد که چسبندگی ، پیوستگی و یکپارچگی را به وجود می آورد ؛ بنابراین مطالعات بتن و خمیر سیمان در مقیاس نانو برای توسعه مصالح جدید با کاربرد زیست محیطی بالاتر نسبت به مواد مرسوم بسیار حائز اهمیت می باشد .

روش معمولی برای توسعه برای توسعه بتن با عملکرد بالا اغلب شامل پارامترهای مختلفی از جمله طرح اختلاط بتن معمولی و بتن مسلح با انواع مختلف الیاف می باشد . هدف از این تحقیق بررسی تأثیر افزودن نانو رس با ابعاد نانو صفحه ایی به بتن جهت بررسی بهبود خواص مکانیکی بتن شامل مقاومت فشاری و خمشی آن به صورت آزمایشگاهی بود .

نانو رس در سه درصد متفاوت نسبت به جرم سیمان مصرفی در درصدهای اختلاط ثابت به بتن افزوده شد و نمونه های بتنی در دو سن عمل آوری شده و طبق استاندارد ASTMC116 تحت آزمایش قرار گرفتند . از نتایج حاکی از تأثیر مثبت نانو رس در درصدهای بسیار پایین بر خواص مکانیکی نمونه ها بودند .

همچنین در این طرح پژوهشی مطالعات آزمایشگاهی بر روی ظرفیت بتن اصلاح شده توسط نانو رس در استخراج و حذف فلز سنگین سرب از محلول های آبی ، فاضلاب های صنعتی و شیرابه های مراکز دفن در شرایط بسیار نامطلوب و مهاجم اسیدی صورت گرفته است . نتایج جذب بر روی محلول های آبی و فاضلاب سینتیک حاوی فلز سنگین سرب با مدل خطی تطابق داشتند که عرض از مبدأ و شیب آن با مطالعات آزمایشگاهی به دست آمد .

بتن حاوی نانو رس به صورت بسیار موثری فلز سنگین سرب را از غلظت های مختلف محلول های آلوده به سرب حذف کرد . توانایی جذب بالای سیمان تقویت شده توسط نانو رس ، ارزان قیمت و زیست محیطی بودن آن و مهمتر امکان تولید بومی و خودکفایی در تولید آن ، این ماده نوین را گزینه ای مناسب و عالی جهت استفاده در تصفیه فاضلاب های صنعتی ، آب و شیرابه های مراکز دفن غنی از فلزات سنگین می کند .

با توجه به استفاده نانو رس در پلیمرها و بهبود خواصی از پلیمرها نظیر افزایش سختی ، مقاومت کششی ، پایداری حرارتی ، تأخیر درجه اشتعال ، محافظت در برابر آب و همچنین در نظر گرفتن قیر به عنوان یک ماده ترموپلاستیک ، در یک تحقیق افزودن 2% نانو رس به قیر در جهت افزایش عمر خستگی روسازیهای آسفالتی مورد آزمایش قرار گرفت .

آزمایش خستگی کشش غیر مستقیم بر روی نمونه های استوانه ای ساخته شده از قیرهای استاندارد و اصلاح شده در سطوح تنش 400- 300- 200 و 500 کیلوپاسکال نشان می دهد که افزودن 2% نانو رس به قیر باعث افزایش عمر خستگی آسفالت می گردد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید نانو رس


 

استاندار ملی برای تولید هر ماده توسط موسسه استاندار و تحقیقات صنعتی ایران تعیین می شود که برای نانو رس استانداردی تعیین نشده است .

اما برای کالاهایی که از نانو رس می توان در آنها استفاده کرد به صورت زیر میباشد :

1554 : انواع رنگهای ساختمانی

289 : رنگ های امولسیون بر پایه رزین پلی وینیل استات ( پلاستیک و نیم پلاستیک )

3392 : روغن موتور برای موتورهای درونسوز بنزینی و دیزلی در سطح کیفیت Mil-L2104 D

9186 : روغن موتورهای درون سوز بنزینی و دیزلی در سطح کیفیت APSIJ

9185 : روغن موتورهای درون سوز بنزینی و دیزلی در سطح کیفیت APSIL

143-3 : گریس با پایه سدیم

146-3 : گریس گرافیت با پایه کلسیم

2943 : گریس روان کننده دارای نقطه بالاتر از 255 درجه سلسیوس

کشورهای عمده تولید کننده نانو رس :

 آمریکا ، ایران

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو رس

 

• شرایط واردات نانو رس

حقوق پایه طبق ماده 2 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمرکی ، مالیات ، حق ثبت سففارش کالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از کالاهای وارداتی می باشد و معادل ارزش گمرکی کالاها تعیین می شود . به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی که 4% طبق قوانین مربوطه توسط هیأت وزیران تعیین می شود .

• شرایط صادرات نانو رس

با توجه به اینکه تاکنون شرکت تولیدکننده داخلی به ثبت نرسیده است شرایطی نیز برای صادرات آن اعلام نگشته است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو رس

 

فناوری نانو طی سالهای گذشته رشد قابل توجه ای مخصوصاً در عرصه پزشکی داشته است . این مسئله اخیراً با عرضه داروها و روشهای جدید مبتنی بر فناوری نانو به منظور درمان انواع بیماری های صعب العلاج به نحو چشمگیری مورد توجه قرار گرفته است .

نانو رس ها به دلیل ویژگی خاصشان در صنعت داروسازی و پزشکی مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند این رس ها در ساخت انواع دارو به عنوان ماده خام و مواد کمکی در سنتز دارو مورد استفاده قرار می گیرند . مقدار کمی از نانو رس ها می تاوند تغییرات زیادی در خصوصیات پلیمرها و رنگها ، جوهرها و گریسها ایجاد کند .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید نانو رس

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید نانو رس ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه

ارسال
سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1402 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.