طرح توجیهی تولید نانو سیلیس سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

nano silica1

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید نانوسیلیس سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید نانوسیلیس را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

از موارد کاربرد نانو سیلیس می توان به اجرای بتن در سواحل دریا ، اسکله ها و پل ها ، ساخت بتن های با مقاومت بالا ، ساخت بتن سدها ، کانال ها ، تونل ها ، مخازن و منابع آب ، کف سازی و نما سازی ، ساخت بتن های در معرض خوردگی و ... اشاره کرد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو سیلیس


 

سیلیسیم دی اکسید یا سیلیکا فراوان ترین ماده سازنده پوسته زمین است . این ترکیب با فرمول شیمیایی 2 SiOساختاری شبیه الماس دارد ، ماده ای بلوری و سفید رنگ است دمای ذوب و جوش آن نسبتاً زیاد است و در طبیعت به دو شکل بلوری و آمورف ( بی شکل ) یافت می شود . کاربرد مهم نانو سیلیس در تولید انواع بتن است که کیفیت و خواص محصول تولید شده آن بستگی زیادی به نوع و اندازه ذرات سیلیکا دارد . در اینجا به بررسی اهمیت و اثرات استثنایی سیلیسیم در بتن تأکید می شود .

• مشخصات فنی محصول

محلول نانویی سیلیس (Nanosilica ) دی اکسید سیلیس ( 2 SiO ) است که اندازه ذرات آن در ابعاد نانو متر می باشد . محلول نانو سیلیس متشکل از ذراتی هستند که گلوله شکل با قطر کمتر از 100 nm یا به صورت ذرات خشک پودر یا به صورت معلق در مایع محلول قابل انتشار می باشند ، که مایع آن معمول ترین نوع محلول نانو سیلیس معلق کاربرد های چند منظوره مانند خاصیت ضد سایش ، ضد حریق ، ضد انعکاس سطوح از خود نشان می دهد .

این آزمایشات نشان داده اند که واکنش محلول نانو سیلیس (Ccolloidal silica ) با هیدرواکسید کلسیم در مقایسه با میکرو سیلیکا بسیار سریع تر انجام گرفته و مقدار بسیار کم این مواد همان تأثیر پوزولانی مقدار بسیار بالای میکروسیلیکا را در سنین اولیه دارا می باشد . این خاصیت ماده ، بدلیل ریز بودن ذرات محلول نانو سیلیس معلق می باشد.

هیچ جای تعجب نیست که ذرات میکروسیلیکا نوعاً دارای سطح مخصوص 2 Nشامل 15-25 m2g می باشد ، در صورتی که ذرات محلول نانو سیلیسm2g -180 می باشند . تحقیقات کاربردی انجام شده شامل کاربرد نتایج نانو سیلیس (nano silica ) به شکل محلول آن در گروت می باشد . آزمایشات خواص ریولوژی فرمول گروت در مقایسه با گروت میکروسیلیکا ، هیچ جدا شدگی و آب اندازی از خود نشان نداده و نیز مقاومت فشاری 28 روزه بیش از 155 mpa را بدست می دهد .

اضافه کردن نانوذرات سیلیکا (2 nano SiO ) به ملات سیمان باعث بهبود مقاومت فشاری و خمشی ملات نسبت به ملات معمولی گردیده است. در این طرح خصوصیات نانوذرات سیلیکا با مشخصات مندرج در جدول زیر در سیمان استفاده شده اند. و در ضمن به ملات سیمان ماده پراکننده ذرات نانو (UNF) و حباب زدا برای کاهش حبابهای هوا در داخل بتن اضافه می شود . که مقاومت خمشی و فشاری ملات سیمان با افزودن نانوذرات سیلیکا (2 nano SiO ) بیشتراز مقاومت ملات سیمان معمولی است .

در صورتیکه با افزایش نسبت نانوذرات سیلیکا مقاومت فشاری 28 روزه افزایش می یابد و اینکه نانوذرات بعنوان یک ماده پرکننده حفره های سیمان را پر می کنند و به مانند فوم سیلیکا مقاومت بتن را افزایش می دهند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو سیلیس


 

1) اجرای بتن در سواحل دریا ، اسکله ها و پلها

2) ساخت بتن های با مقاومت بالا

3) ساخت بتن سدها ، کانالها ، تونلها ، مخازن و منابع آب

4) کف سازی و نما سازی

5) ساخت بتن های در معرض خوردگی

• سیمان و بتن بهبود یافته با استفاده از فناوری نانو

امروزه سیمان با توجه به کاربردهای مختلف و مصارف گوناگون ، نقش مهمی در زندگی بشرایفا می کند . از سوی دیگرمسأله زمان نیز از موضوعات اقتصادی حائز اهمیت برای صاحبان صنایع به شمار می آید و کاهش زمان ساخت و ساز، صرفه اقتصادی قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت استحکام های فشاری بهتراستفاده از نانو سیلیس استحکام فشاری خیلی خوبی را ایجاد می کند .

خمیر سیمان همراه با نانوسیلیس به مخلوط بتن بعد از افزودن فوق روان کننده برای به حداقل رساندن ژله ای شدن ناخواسته ، اضافه می شود . افزودن نانو سیلیس استحکام یک روزه را تا 30 درصد افزایش داده و استحکام 28 روزه بتن را تا 15 درصد افزایش می دهد .

• مقاومت خیلی بهتر و محافظت در برابر یون های کلراید و سولفات

یون های کلراید و سولفات مشکلات زیادی در ساختار بتن بوجود می آورند .

بتن در کاربردهای زیادی که در معرض یون های کلراید است استفاده می شود ، برای مثال :

سازه های زیر آب دریا و یا در معرض آب دریا

در جاده هایی که بتن در معرض یخ زدایی با نمک هستند .

ترکیبات بتن حاوی کلرید کلسیم که برای مثال در شتاب دهنده ها استفاده می شود . در سفره های آب زیرزمینی بتن هایی که اغلب در معرض یون های سولفات هستند ، به گسترش برای مثال در مجاورت منابع دارای CaSO بتن بعلت شکل گیری گچ در آن منجر می گردد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید نانو سیلیس :

• ASTM D604

• ASTM

• D719

• استاندارد نانو سیلیس 2 Nano SIO

• 1240 استاندارد ASTM C

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو سیلیس


 

• شرایط واردات نانو سیلیس

شرایط صادرات و واردات کالا در ایران بر اساس مقررات صادرات و واردات ایران مصوب هیئت وزیران در تاریخ 4/7/1372 میباشد . عمده سیلیس وارداتی کشور بیشتر به صورت بودری و خشک شده و پاك شده از ناخالصی ها میباشد که قسمت بیشتر ان در صنعت شیشه و ریخته گری و .... استفاده می شود .

چون برای نانو سیلیس هیج شرایط خاصی در نظر گرفته نشده بر اساس قوانین و مقررات هیئت وزیران در تاریخ 4/7/1372 کانی سیلیس و فراورده های از کالاهای مجاز محسوب می شوند و لذا واردات آن با رعایت قوانین گمرکی و بازرگانی هیج منع قانونی ندارد .

• شرایط صادرات نانو سیلیس

بدلیل عدم وجود واحدهای تولیدی نانوسیلیس در کشورعملاً دراین زمینه صادراتی تاکنون نداشته ایم .

اهمیت استراتژیک نانو سیلیس :

با توجه به اینکه 2sio در کشور ما به صورت کوارتز و ماسه ( با توجه به اینکه در مناطق کویری ماسه فراوانی وجود دارد و بیشتریت مساحت کشور ما کویر می باشد ) به وفور وجود دارد همجنین این ماده فراوانترین ماده روی کره زمین می باشد .

با عنایت به اینکه مصارف سیلیکا از صنعت در جرم سازی و بتن و صنایع رنگ و بلاستیک تا افزودنی های مواد غذائی و بزشکی را شامل می شود و با توجه به بازار جهانی این محصول و بتانسیل داخلی کالای مورد نظر از اهمیت استراتزیکی برخوردار نمی باشد ولی به عنوان یک کالای مهم باید در برنامه توسعه جهت احداث واحدهای صنعتی مورد نظر قرار گیرد .

 


فرایند تولید نانو سیلیس

 

معرفی روش های تولید :

روش اول خردایش غیرنانویی در دستگاه آسیاب سیلیس می باشد ، سپس با استفاده از ماشین الات مخصوص به حد نانو در می آید با درجه خلوص بسیار بالا جهت کاربرد در2sio روش دیگر روش علمی تری می باشد که نانوبا خلوص 99/99 دارد استفاده 2sio صنایع الکترونیک و دیگر صنایع که نیاز به استفاده از نانو می شود . کنترل کیفیت را باید در سه مرحله کنترل کیفیت مواد اولیه کنترل ، حین تولید و کنترل نهایی اعمال نمود .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید نانو سیلیس

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.