جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان فایل طرح توجیهی صنعتی و دانلود فرمت word و pdf طرح کسب و کار کارآفرینی
طرح توجیهی تولید پوشال کولر سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Cooler straw

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پوشال کولر سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پوشال کولر را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.پوشال کولر یكی از اجزائی است ، كه در بدنه كولر های آبی مورد استفاده قرار می گیرد و نقش بسزایی در تكمیل و بالا بردن راندمان سرمازائی كولر دارد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشال کولر


 

محصول مورد بررسی این طرح پوشال كولر یا اصطلاحا پشم چوب می باشد ، كه جهت استفاده در بدنه كولرهای آبی ، برای حفظ رطوبت لازم در هنگام عبور هوا از میان آن ها و پایین آوردن دمای هوا مورد استفاده قرار می گیرد . این محصول تحت شماره 20101211 ، در دسته بندی كدهای معرفی این نسخه قرار دارد . به طور كلی یكی از اجزائی كه در ساخت كولر مورد استفاده قرار می گیرد و نقش بسزایی در تكمیل و بالا بردن راندمان سرمازائی كولر دارد ، پوشال كولر نامیده می شود .

پوشال عبارت است از رشته های كوتاه و بلندی كه توسط ماشین پوشال سازی تولید گردیده است و در بسته بندی هایی متشكل از توری های نایلونی مخصوص قرار گرفته است . پوشال چوبی به دلیل قدرت بالای جذب آب شاید بهترین ماده ای باشد ، كه برای بالا بردن راندمان در كولر مورد استفاده قرار می گیرد .

چوب به دلیل متخلخل بودن و داشتن ساختمان فیبری ، می تواند آب را به خوبی در خود نگهداری نماید و در اثر حركت باد تولید شده توسط پره های متصل به الكترو موتور موجب ایجاد خنكی بیشتر می گردد .

اندازه رشته های چوب مورد استفاده در پوشال متفاوت می باشد و عرض آن ها 1 تا 2 میلیمتر و ضخامت آن ها نباید بیشتر از 2 میلیمتر باشد . در حال حاضر كارخانجات كولرسازی كولرهایی با ابعاد مختلف تولید می نمایند .

وزن هر بسته پوشال كولر 3 عددی ، تقریبا 3 كیلوگرم و وزن هر عدد پوشال در داخل این بسته بندی یك كیلوگرم می باشد ، كه پس از قرار گرفتن در توری های مخصوص ، با منگنه یا نخ دوخت دوطرف این بسته بندی ، دوخته می شود . چوب مورد استفاده در این محصول دارای خواص فیزیكی خاص و متخلخل بوده و انعطاف بیشتری نسبت به چوب های دیگر دارند . از این رو بهترین چوب جهت تولید پوشال كولر چوب سپیدار و تیره بید بوده ، كه می توانند در منافذ خود آب را به بهترین نحو نگهداری نمایند .

از دیگر مزایای این گونه چوب ها راحتی كار با آنهاست ، به طوری كه دستگاه های مورد مصرف جهت تولید به دلیل نرم و سبك بودن این نوع چوب دارای كمترین استهلاك و هزینه نگهداری می باشند . توری مورد استفاده در این محصول وظیفه نگهداری پوشال ها در یك مقطع مشخص را دارد ، كه از نخ نایلونی شماره 100 بافته می شود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشال کولر :


 

عمده ترین موارد كاربرد پوشال كولر همانگونه كه از نام آن مشخص می باشد ، در كولرهای آبی می باشد و كولر آبی به وسیله ای اطلاق می شود ، كه توسط حركت پره های متصل به الكترو موتور و عبور هوا از قسمت های بدنه كولر كه از پوشال مرطوب پوشیده شده است ، موجب ایجاد هوای خنك گردیده و این جریان هوا از طریق كانال هائی كه معمولا در ساختمان نصب می شود ، به قسمت های مختلف ساختمان هدایت می گردد .

معمولا پوشال های تولید شده توسط كارخانجات پوشال سازی ، در بسته بندی های متفاوتی ارائه می گردد ، كه با توجه به موارد كاربرد آن ها جهت سایزهای مختلف كولرهای آبی مورد استفاده قرار می گیرد .

استاندارد های قابل توجه پوشال کولر :

پوشال كولر به دلیل نوع عملكرد ، كه اولا وظیفه حفظ رطوبت در محیط كولر آبی را دارد و ثانیا عبور هوا از داخل این محصول كه طبعا باعث می شود ، محل تجمع و رشد انواع میكروب و باكتری ها باشد ، مستلزم داشتن یك شماره استاندارد مخصوص به خود می باشد .

لیكن تاكنون هیچگونه شماره و مشخصات استانداردی از جانب سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به این محصول اختصاص نیافته است و فقط به صورت موردی در قسمت استانداردهای كولرهای آبی تحت شماره 2436 Isiri و Isiri4911 به این محصول و مشخصات آن اشاره شده است . همچنین این محصول دارای استاندارد جهانی S .B به شماره 2548 می باشد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشال کولر


 

در حال حاضر در كشورهای توسعه یافته از كولر آبی به ندرت استفاده می شود ، زیرا كولرهای گازی و نیز سیستم های تهویه مطبوع توانسته اند جایگزین مناسبی برای كولر آبی در بازار این كشورها باشند ، لیكن این وسیله به دلیل نیاز به حجم سرمایه گذاری اولیه كم و نیز مصرف برق بسیار پایین در مقایسه با سایر سیستم های سرمایشی ، مصرف آنها هنوز در كشورهای توسعه نیافته از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد ، لذا عمده كشورهای تولید كننده این محصول كشورهای توسعه نیافته و یا در حال توسعه هستند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشال کولر

 

شرایط واردات پوشال کولر :

این محصول دارای حقوق ورودی 4 درصد می باشد ، لیكن به دلیل قیمت پایین و نیز حجیم بودن كالا واردات آن به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست و با توجه به كلی بودن شماره تعرفه ذكر آن كه شامل مواد و محصولات مشابه می باشد ، از این رو طبق آمار گمرك جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر به مقدار محدود وارد شده است و واردات دیگری كه بر اساس شماره تعرفه مذكور می باشد متعلق به محصولات دیگر است .

شرایط صادرات پوشال کولر :

این محصول از نظر گمرك جمهوری اسلامی ایران جزء محصولات مجاز جهت صادرات قرار دارد ، لیكن همانگونه كه در قسمت واردات ذكر گردید به دلیل حجیم بودن این كالا و همچنین قیمت بسیار پایین ، صادرات این محصول به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست . طی سال های گذشته نیز تحت تعرفه گمركی شماره 44050000 با عنوان ( پشم چوب پوشال ، آرد چوب ) مقدار بسیار كمی از آن صادر شده است ، كه به نظر می رسد به دلیل كلی بودن نام تعرفه ، مخصوص به طیف دیگری از محصولات مشابه باشد .

 


فرایند تولید پوشال کولر

 

در حال حاضر در ایران و سایر كشورها از دو روش جهت تولید پوشال كولر استفاده می شود . در روش اول پوشال كولر در چند مرحله تولید می شود . به این شكل كه ابتدا چوب توسط اره یا پرس ، در چند مرحله به صورت ورقه هایی به ضخامت كمتر از یك میلیمتر تبدیل می شود .

سپس این ورقه ها به صورت عرضی برش داده می شوند و تبدیل به پوشال می گردند . در روش یك مرحله ای ابتدا چوب سپیدار و یا چوبهایی از خانواده تیره بید ، توسط اره به قطعات 50 سانتیمتری برش داده شده و گردبینه های ( چوب آماده برای كار ) لازم را تولید می نمایند . قطر چوب های خریداری شده نبایستی كمتر از 15 و بیشتر از 40 سانتی متر باشد ، زیرا چوب های كمتر از 15 سانتیمتر دارای ضایعات زیاد بوده و چوب های بیشتر از 40 سانتیمتر دارای الیاف خشن بوده و از كیفیت پوشال می كاهد .

سپس چوب های بریده شده به انبار چوب منتقل و با توجه به ظرفیت دستگاه و تعداد كارگران به خط تولید منتقل و توسط كارگران پوست كنی گردیده و پس از آن در محفظه مخصوص دستگاه پوشال ساز افقی قرار داده می شود . با حركت افقی رفت و برگشتی ، چوب توسط تیغه های دستگاه به شكل پوشال در می آید .

بدین ترتیب كه توسط تیغه ها ضمن انجام برش افقی كمتر از یك میلیمتر برشهای عمودی 1-2 میلیمتری نیز زده شده و گردبینه به توده پشم چوب تبدیل گشته و پوشال بوجود می آید . دستگاه های پوشال ساز به گونه ای ساخته شده اند ، كه می توانند همراه با یكدیگر 4 تا 6 عدد گردبینه را تبدیل به پوشال نمایند .

تیغه های دستگاه پوشال ساز قابل تنظیم بوده و در صورت نیاز می توان ابعاد عرضی و ضخامتی نوارهای ساخته شده را تغییر داد . آن گاه به منظور سهولت در امر نقل و انتقال آن ها ، پوشال توسط دستگاه پرس كمی در هم فشرده شده ، به صورت عدل خورده چوب درآمده به وسیله گاری های حمل و نقل داخل سالن به قسمت بسته بندی منتقل می گردد .

در این قسمت توری های بافته شده از نخ نایلون كه در قسمت های قبلی راجع به آن صحبت شد ، در اندازه های معین بریده و روی میزهای بسته بندی پهن گردیده و روی آنها حدود یك كیلوگرم پوشال گذاشته می شود . در این مرحله بایستی سعی نمود پوشال مصرفی را با حركت دست و لرزش های لازم مجددا به حالت اولیه برگرداند ، بطوری كه قسمتی از فضاهای خالی كه بوسیله پرس از بین رفته است ، به جای خود برگشته و پوشال به حال اولیه خود برگردانده شود .

آنگاه توری را آماده نموده و اطراف آن را بوسیله منگنه دوخته و عمل كنترل كیفیت انجام می شود ، در صورتیكه قطعات ساخته شده منطبق با نظر مصرف كننده بوده و اشكالی در آن مشاهده نشود ، هر سه عدد پوشال در یك كیسه نایلونی چهارلا قرار گرفته و بسته بندی می شوند و برای عرضه در بازار به انبار محصولات ساخته شده فرستاده می شود .

ماشین آلات مورد نیاز تولید پوشال کولر

• اره فلكه

• دستگاه پوشال ساز

• پرس

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پوشال کولر

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پوشال کولر ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool