طرح توجیهی تولید پوشال کولر سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Cooler straw

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پوشال کولر سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پوشال کولر را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.پوشال کولر یكی از اجزائی است ، كه در بدنه كولر های آبی مورد استفاده قرار می گیرد و نقش بسزایی در تكمیل و بالا بردن راندمان سرمازائی كولر دارد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشال کولر


 

محصول مورد بررسی این طرح پوشال كولر یا اصطلاحا پشم چوب می باشد ، كه جهت استفاده در بدنه كولرهای آبی ، برای حفظ رطوبت لازم در هنگام عبور هوا از میان آن ها و پایین آوردن دمای هوا مورد استفاده قرار می گیرد . این محصول تحت شماره 20101211 ، در دسته بندی كدهای معرفی این نسخه قرار دارد . به طور كلی یكی از اجزائی كه در ساخت كولر مورد استفاده قرار می گیرد و نقش بسزایی در تكمیل و بالا بردن راندمان سرمازائی كولر دارد ، پوشال كولر نامیده می شود .

پوشال عبارت است از رشته های كوتاه و بلندی كه توسط ماشین پوشال سازی تولید گردیده است و در بسته بندی هایی متشكل از توری های نایلونی مخصوص قرار گرفته است . پوشال چوبی به دلیل قدرت بالای جذب آب شاید بهترین ماده ای باشد ، كه برای بالا بردن راندمان در كولر مورد استفاده قرار می گیرد .

چوب به دلیل متخلخل بودن و داشتن ساختمان فیبری ، می تواند آب را به خوبی در خود نگهداری نماید و در اثر حركت باد تولید شده توسط پره های متصل به الكترو موتور موجب ایجاد خنكی بیشتر می گردد .

اندازه رشته های چوب مورد استفاده در پوشال متفاوت می باشد و عرض آن ها 1 تا 2 میلیمتر و ضخامت آن ها نباید بیشتر از 2 میلیمتر باشد . در حال حاضر كارخانجات كولرسازی كولرهایی با ابعاد مختلف تولید می نمایند .

وزن هر بسته پوشال كولر 3 عددی ، تقریبا 3 كیلوگرم و وزن هر عدد پوشال در داخل این بسته بندی یك كیلوگرم می باشد ، كه پس از قرار گرفتن در توری های مخصوص ، با منگنه یا نخ دوخت دوطرف این بسته بندی ، دوخته می شود . چوب مورد استفاده در این محصول دارای خواص فیزیكی خاص و متخلخل بوده و انعطاف بیشتری نسبت به چوب های دیگر دارند . از این رو بهترین چوب جهت تولید پوشال كولر چوب سپیدار و تیره بید بوده ، كه می توانند در منافذ خود آب را به بهترین نحو نگهداری نمایند .

از دیگر مزایای این گونه چوب ها راحتی كار با آنهاست ، به طوری كه دستگاه های مورد مصرف جهت تولید به دلیل نرم و سبك بودن این نوع چوب دارای كمترین استهلاك و هزینه نگهداری می باشند . توری مورد استفاده در این محصول وظیفه نگهداری پوشال ها در یك مقطع مشخص را دارد ، كه از نخ نایلونی شماره 100 بافته می شود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشال کولر :


 

عمده ترین موارد كاربرد پوشال كولر همانگونه كه از نام آن مشخص می باشد ، در كولرهای آبی می باشد و كولر آبی به وسیله ای اطلاق می شود ، كه توسط حركت پره های متصل به الكترو موتور و عبور هوا از قسمت های بدنه كولر كه از پوشال مرطوب پوشیده شده است ، موجب ایجاد هوای خنك گردیده و این جریان هوا از طریق كانال هائی كه معمولا در ساختمان نصب می شود ، به قسمت های مختلف ساختمان هدایت می گردد .

معمولا پوشال های تولید شده توسط كارخانجات پوشال سازی ، در بسته بندی های متفاوتی ارائه می گردد ، كه با توجه به موارد كاربرد آن ها جهت سایزهای مختلف كولرهای آبی مورد استفاده قرار می گیرد .

استاندارد های قابل توجه پوشال کولر :

پوشال كولر به دلیل نوع عملكرد ، كه اولا وظیفه حفظ رطوبت در محیط كولر آبی را دارد و ثانیا عبور هوا از داخل این محصول كه طبعا باعث می شود ، محل تجمع و رشد انواع میكروب و باكتری ها باشد ، مستلزم داشتن یك شماره استاندارد مخصوص به خود می باشد .

لیكن تاكنون هیچگونه شماره و مشخصات استانداردی از جانب سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به این محصول اختصاص نیافته است و فقط به صورت موردی در قسمت استانداردهای كولرهای آبی تحت شماره 2436 Isiri و Isiri4911 به این محصول و مشخصات آن اشاره شده است . همچنین این محصول دارای استاندارد جهانی S .B به شماره 2548 می باشد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشال کولر


 

در حال حاضر در كشورهای توسعه یافته از كولر آبی به ندرت استفاده می شود ، زیرا كولرهای گازی و نیز سیستم های تهویه مطبوع توانسته اند جایگزین مناسبی برای كولر آبی در بازار این كشورها باشند ، لیكن این وسیله به دلیل نیاز به حجم سرمایه گذاری اولیه كم و نیز مصرف برق بسیار پایین در مقایسه با سایر سیستم های سرمایشی ، مصرف آنها هنوز در كشورهای توسعه نیافته از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد ، لذا عمده كشورهای تولید كننده این محصول كشورهای توسعه نیافته و یا در حال توسعه هستند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پوشال کولر

 

شرایط واردات پوشال کولر :

این محصول دارای حقوق ورودی 4 درصد می باشد ، لیكن به دلیل قیمت پایین و نیز حجیم بودن كالا واردات آن به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست و با توجه به كلی بودن شماره تعرفه ذكر آن كه شامل مواد و محصولات مشابه می باشد ، از این رو طبق آمار گمرك جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر به مقدار محدود وارد شده است و واردات دیگری كه بر اساس شماره تعرفه مذكور می باشد متعلق به محصولات دیگر است .

شرایط صادرات پوشال کولر :

این محصول از نظر گمرك جمهوری اسلامی ایران جزء محصولات مجاز جهت صادرات قرار دارد ، لیكن همانگونه كه در قسمت واردات ذكر گردید به دلیل حجیم بودن این كالا و همچنین قیمت بسیار پایین ، صادرات این محصول به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست . طی سال های گذشته نیز تحت تعرفه گمركی شماره 44050000 با عنوان ( پشم چوب پوشال ، آرد چوب ) مقدار بسیار كمی از آن صادر شده است ، كه به نظر می رسد به دلیل كلی بودن نام تعرفه ، مخصوص به طیف دیگری از محصولات مشابه باشد .

 


فرایند تولید پوشال کولر

 

در حال حاضر در ایران و سایر كشورها از دو روش جهت تولید پوشال كولر استفاده می شود . در روش اول پوشال كولر در چند مرحله تولید می شود . به این شكل كه ابتدا چوب توسط اره یا پرس ، در چند مرحله به صورت ورقه هایی به ضخامت كمتر از یك میلیمتر تبدیل می شود .

سپس این ورقه ها به صورت عرضی برش داده می شوند و تبدیل به پوشال می گردند . در روش یك مرحله ای ابتدا چوب سپیدار و یا چوبهایی از خانواده تیره بید ، توسط اره به قطعات 50 سانتیمتری برش داده شده و گردبینه های ( چوب آماده برای كار ) لازم را تولید می نمایند . قطر چوب های خریداری شده نبایستی كمتر از 15 و بیشتر از 40 سانتی متر باشد ، زیرا چوب های كمتر از 15 سانتیمتر دارای ضایعات زیاد بوده و چوب های بیشتر از 40 سانتیمتر دارای الیاف خشن بوده و از كیفیت پوشال می كاهد .

سپس چوب های بریده شده به انبار چوب منتقل و با توجه به ظرفیت دستگاه و تعداد كارگران به خط تولید منتقل و توسط كارگران پوست كنی گردیده و پس از آن در محفظه مخصوص دستگاه پوشال ساز افقی قرار داده می شود . با حركت افقی رفت و برگشتی ، چوب توسط تیغه های دستگاه به شكل پوشال در می آید .

بدین ترتیب كه توسط تیغه ها ضمن انجام برش افقی كمتر از یك میلیمتر برشهای عمودی 1-2 میلیمتری نیز زده شده و گردبینه به توده پشم چوب تبدیل گشته و پوشال بوجود می آید . دستگاه های پوشال ساز به گونه ای ساخته شده اند ، كه می توانند همراه با یكدیگر 4 تا 6 عدد گردبینه را تبدیل به پوشال نمایند .

تیغه های دستگاه پوشال ساز قابل تنظیم بوده و در صورت نیاز می توان ابعاد عرضی و ضخامتی نوارهای ساخته شده را تغییر داد . آن گاه به منظور سهولت در امر نقل و انتقال آن ها ، پوشال توسط دستگاه پرس كمی در هم فشرده شده ، به صورت عدل خورده چوب درآمده به وسیله گاری های حمل و نقل داخل سالن به قسمت بسته بندی منتقل می گردد .

در این قسمت توری های بافته شده از نخ نایلون كه در قسمت های قبلی راجع به آن صحبت شد ، در اندازه های معین بریده و روی میزهای بسته بندی پهن گردیده و روی آنها حدود یك كیلوگرم پوشال گذاشته می شود . در این مرحله بایستی سعی نمود پوشال مصرفی را با حركت دست و لرزش های لازم مجددا به حالت اولیه برگرداند ، بطوری كه قسمتی از فضاهای خالی كه بوسیله پرس از بین رفته است ، به جای خود برگشته و پوشال به حال اولیه خود برگردانده شود .

آنگاه توری را آماده نموده و اطراف آن را بوسیله منگنه دوخته و عمل كنترل كیفیت انجام می شود ، در صورتیكه قطعات ساخته شده منطبق با نظر مصرف كننده بوده و اشكالی در آن مشاهده نشود ، هر سه عدد پوشال در یك كیسه نایلونی چهارلا قرار گرفته و بسته بندی می شوند و برای عرضه در بازار به انبار محصولات ساخته شده فرستاده می شود .

ماشین آلات مورد نیاز تولید پوشال کولر

• اره فلكه

• دستگاه پوشال ساز

• پرس

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پوشال کولر

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پوشال کولر ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.