جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع سلولزیطرح توجیهی تولید کاغذ کرافت سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Pulp

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. خمیر کاغذ تولیدی حاصل از كاه و كلش ، باگاس و ساقه غلات ، به عنوان ماده اولیه در كارخانجات تولید مقوا ، كاغذ فلوتینگ و كاغذ از ضایعات كشاورزی دارای کاربرد می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی


 

از آنجا كه محصول مورد بررسی به عنوان یك كالای واسطه ای بوده و بطور مستقیم قابل عرضه به مصرف كنندگان نهائی نمی باشد ، لذا مصرف عمده آن در كارخانجات تولید مقوا و كاغذ فلوتینگ و كاغذ از ضایعات كشاورزی می باشد . كه در اینجا خمیر تولیدی حاصل از كاه و كلش ( گندم و جو و برنج و . . . ) ، باگاس و ساقه غلات ، با توجه به خصوصیات ویژه ای كه دارد ، می تواند به عنوان ماده اولیه مورد استفاده كارخانجات تولید مقوا ، كاغذ فلوتینگ و كاغذ از ضایعات كشاورزی قرار گیرد .

 


استاندارد های قابل توجه ، کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی


 

از آنجایی كه هر محصولی برای حضور در بازار باید از یكسری استاندارد ها و قواعد پیروی كند ، لذا خمیركاغذ نیز دارای خصوصیات و استانداردهایی می باشد ، كه با بررسی های انجام شده در سایت موسسه استاندارد در مورد استاندارد های مربوط به خمیر كاغذ از ضایعات كشاورزی و باگاس ، اطلاعات ذیل به دست آمد :

1) استاندارد ملی ایران به شماره 3596 ، كه مربوط به روش نمونه برداری از انواع خمیر می باشد .

2) استاندارد ملی ایران به شماره 3225 ، كه مربوط به تعیین میزان مواد خشك خمیر كاغذ می باشد .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی :

عمده تولید كنندگان خمیر كاغذ كشور های آمریكای شمالی و جنوبی می باشند ، به طوری كه كشور برزیل بزرگترین سهم در تولید كاغذ مصنوعات وابسته را دارد و بعد از آن امریكا و كانادا و چین و . . . . می باشند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی


 

بر اساس اطلاعات مندرج در كتب مقررات و شرایط واردات وزارت بازرگانی ، به واسطه نیاز شدید داخلی به ورود این ماده اولیه سود بازرگانی و حقوق گمركی متعلق به آن 4 درصد بوده و هیچ نوع شرایط خاصی برای ورود این ماده اولیه در نظر گرفته نشده است .

تولید خمیر كاغذ از كاه و كلش گندم و باگاس و ساقه غلات كه در لیست راهنمای مقررات صادرات و واردات تحت عنوان تولید خمیر از سایر مواد الیافی سلولزی قید گردیده ، دارای تعرفه گمركی 92/4706 می باشد و بر اساس اطلاعات مندرج در كتب مقررات و شرایط صادرات وزارت بازرگانی ، به واسطه نیاز شدید داخلی به ورود این ماده اولیه سود بازرگانی و حقوق گمركی متعلق به آن 4 درصد بوده و هیچ نوع شرایط خاصی برای ورود این محصول (خمیر كاغذ از ضایعات كشاورزی ) در نظر گرفته نشده است .

تولیدكنندگان خمیر كاغذ از نظر تامین مواد اولیه شان از جمله كاه و كلش و باگاس ، بخشی از مواد اولیه خود را از داخل كشور تامین می كنند ، اما كماكان بخش اعظمی از نیاز خود را از طریق واردات این محصول بر طرف می كنند .

با توجه به اطلاعات ارائه شده در آمار وزارت صنایع و وزارت بازرگانی ، این محصول تا كنون صادراتی نداشته است اما در صورت افزایش واحد های تولیدی در این بخش و نیز رعایت استاندارد های ذكر شده توسط تولید كنندگان و از آنجایی كه هیچ گونه محدودیتی برای صادرات این محصول توسط وزارت بازرگانی وضع نشده است ، لذا می توان امیدوار بود كه واحدهای تولیدی در سال های آتی بتوانند علاوه بر پاسخ نیاز داخلی به صادرات این محصول بپردازند .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی


 

همانطور كه گفته شد اصلی ترین محصول خمیر كاغذ از ضایعات كشاورزی مقوا بوده ، لذا بد نیست كه برای پی بردن به اهمیت و جایگاه خمیر كاغذ تولید شده از ضایعات كشاورزی ، اندكی به اهمیت و موارد مصرف مقوا نیز اشاره شود .

با توجه به حساسیت و ظرفیت تولیدات صنعتی كه در سایه پیشرفت های تكنولوژیكی بوجود آمده است ( نظیر قطعات پلاستیكی والكترونیكی ) ، از یك سو و همچنین نقش صادرات و حمل و نقل كالاهای آسیب پذیر از طرف دیگر ( نظیر انواع كالاهای شكستنی و میوه )  و تاثیری كه بسته بندی مناسب كالا در جلب نظر مصرف كننده دارد ، جهان امروز را مجبور به بها دادن به صنایع بسته بندی كرده است .

به طور كلی كلیه تولید كنندگان صنعتی و كشاورزی ناگزیرند كه با بسته بندی كالاهای خود ، در واقع سلامت آنها را تا رسیدن به دست مصرف كنندگان نهایی تضمین كنند و این مهم به عهده صنایع بسته بندی می باشد ، كه با تولید ظروف بسته بندی مناسب ، سایر بخش های تولیدی را در این راه یاری داده و از به هدر رفتن و ضایع شدن تولیدات ملی جلوگیری نماید .

از میان تمام وسایل بسته بندی اعم از چوبی ، فلزی ، پلاستیكی و ... ، مقوا و كارتن به عنوان یك بسته بندی مناسب ، مطمئن ، كم حجم ، سبك ، ارزان و قابل دسترس ، توجه كلیه تولید كنندگان را به خود جلب كرده است ، به طوری كه امروزه این صنعت به عنوان یكی از شاخه های مهم در صنایع سلولزی در جهان شناخته شده است .

با توجه به این كه میزان مصرف مقوا تابعی از میزان تولید كالاهای مختلف می باشد و در نهایت جهت بسته بندی از مقوا استفاده می شود و با توجه به این كه تولید مقوا در سطح كشور هنوز به خود كفایی نرسیده  است و همچنین توجه دولت در زمینه تولید محصولات مختلف در داخل كشور ودر نتیجه احتیاج به بسته بندی محصولات مورد نظر ، روند مصرف مقوا به طور كلی در حال افزایش است .

 


فرایند تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی

 

قدیمی ترین و شاید همچنان متداول ترین روش خمیر سازی مكانیكی ، فرآیند گراندوود سنگی است ، كه در آن ، الیاف سلولزی به صورت قطعات بریده شده گرده بینه و در طول به وسیله یك سنگ زبر چرخان با سرعت 1000 تا 1200 متر در دقیقه ، تحت فشار قرار گرفته و خرد می شود و در نتیجه این عمل ، الیاف از چوب كنده می شوند و ساییده می شوند و با شستشو از سطح سنگ جدا می شوند .

خمیر رقیق الیاف و خرده الیاف كه به این ترتیب به دست می آید ، غربال می شود تا ریزه چوب ها و سایر ذرات درشت جدا شوند ، سپس با آبگیری از آن خمیری به دست می آید ، كه برای كاغذسازی مناسب است . اساس كار ساده است اما تهیه خمیری یكنواخت با بازده و كیفیت خوب ، نیاز به كنترل دقیق زبری سطح سنگ ، فشار وارد شده بر چوب در سطح سنگ ، سرعت آب پاشی و دمای آب دارد .

پیشرفت جدیدی كه در خمیرسازی مكانیكی حاصل شده است ، شامل ساییدن و خرد كردن خرده چوب ها بین دو دیسك چرخان در وسیله ای به نام پالاینده است . در اینجا خمیر حاصل را خمیر مكانیكی – پالایشی ( RMP ) می نامند . در مقایسه با خمیر گراندوود سنگی ،RMP معمولاً محتوی الیاف بلند بیشتری است و كاغذ حاصل از آن محكم تر است . در طی چند سال گذشته ، فرآیند RMP توسعه بیشتری یافته است .

در كارخانه های جدید یك مرحله نرم سازی مقدماتی گرمائی یا شیمیائی ( یا گرمائی – شیمیائی ) نیز اضافه شده است . با این عمل ، انرژی مورد نیاز برای تولید و پالایش خمیر كاهش می یابد و خمیر حاصل بهتر است . در این راستا ، می توان از خمیر گرمائی – مكانیكی ( TMP ) نام برد ، كه محكم تر از خمیر RMP است و در غربال پس زده كمتری دارد .

مزیت بزرگ فرآیندهای خمیرسازی مكانیكی در این است ، كه می توانند تا 95 % وزن خشك چوب را به خمیر كاغذ تبدیل كنند ، اما برای دستیابی به این هدف ، به مقدار زیادی انرژی نیاز هست . كاغذ حاصل بسیار مات است و چاپ پذیری مطلوبی دارد ، اما ضعیف است و در برابر نور به زودی رنگین می شود .

برای افزایش مقاومت این نوع كاغذها ، معمولاً لازم است مقداری خمیر شیمیائی الیاف بلند به خمیر مكانیكی افزوده شود . در گذشته برای كاغذ روزنامه معمولاً 75 % خمیر گراندوود را با 25 % خمیر شیمیائی مخلوط می كردند . امروزه با استفاده از RMP به جای خمیر گراندوود ، خمیر شیمیائی كمتری مورد نیاز است .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی

 

• آسیاب یا خرد كن كاه 4 سیكلونی

• كانوایر مارپیچی تخلیه• كانوایر انتقال كاه خرد شده

• جداكننده ذرات مغناطیسی

• سیستم پخت پیوسته ( دایجستر )

• پمپ سیر كولیشن لیكور سیاه

• تانك پخش یا تغلیظ

• پمپ پخش یا تغلیظ

• كانوا مارپیچی متراكم

• پرس ابگیری مارپیچی

• تانك لیكور آبگیری شده

• پمپ سیركولاسیون لیكور حاصل از آبگیری

• كانوایر مارپیچی متراكم كننده

• كانوایر مارپیچی انتقال مواد

• خمیر گیر

• پمپ تخلیه خمیر

• پاك كننده با ظرفیت بال

• مارپیچ آبگیری

• پرس دوقلو آبگیری

• كانوایر مارپیچی پخش یا توزیع

• كانوایر تغذیه كننده مارپیچی

• تصفیه كننده SPICA دینابراتور دیسكی

• كانوایر مارپیچی متراكم کننده

• غلطك خمیر چست

• پمپ سانتریفوژ آبگیری

• پمپ سانتریفوژ خمیر تصفیه نشده

• سرند یا الك مقدماتی

• هدباكس

• سرند ثانویه

• غلطك میانی خمیر چست

• پمپ سانتریفوژ خمیر نهائی

• دستگاه بسته بندی و دوخت

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید خمیر کاغذ فلوتینگ از ضایعات کشاورزی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool