طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ آهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

stone paper

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ اهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ اهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. 

 

کاغذ سنگ در گراماژهای مختلف از 50 میکرون تا 400 میکرون برای کاربردهای مختلف تولید می گردد . از جمله کاربرد های کاغذ سنگ می توان به تهیه لیبل های چسبدار با گراماژهای مختلف و با ضریب چسبندگی باال و خاصیت ضد آب بودن اشاره نمود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ اهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی


 

کاغذ از سنگ یا کاغذ ضد آب ( paper stone ) با نام های کاغذ از کربنات کلسیم یا Paper Mineral Rich ( RMP ) نیز شناخته می شود . 80 درصد ماده تشکیل دهنده کاغذ سنگی از کربنات کلسیم است . غنی ترین منبع کره زمین سنگ است و بیشترین سنگی که روی کره زمین موجود است ، سنگ پایه آهکی است ، که می توانیم کربنات کلسیم را از آن استخراج کنیم . اطراف ایران مملو از سنگ هایی است که پایه آهکی دارند ، به همین دلیل است که کشور ما کارخانه های سیمان زیادی دارد . شاید تولید این کاغذ برای سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی به صرفه نباشد ، چون معادن سنگ آهک آن ها به اندازه ما غنی نیست ، ولی برای کشور ما بسیار با صرفه است . 15 درصد مواد تشکیل دهنده این کاغذ از پلیمرپلی پروپیلن و یا پلی اتیلن است . برای اتصال کربنات کلسیم و مواد رزینی که همان پلی پروپیلن و پلی اتیلن است ، از موادی به نام ( %5 ( agent coupling استفاده می شود .

 اگر بر روی کاغذ های سلولزی متنی با خودکار نوشته شود ، سپس کاغذ درون آب قرار داده شود ، جوهر از روی کاغذ پاک می شود و بافت کاغذ از هم جدا می شود . اما اگر کاغذ سنگی را درون آب قرار دهیم نه جوهر آن پاک می شود و نه به بافت آن آسیب وارد می شود . در واقع کاغذ سنگی ضد آب می باشد . یکی دیگر از مزایای محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کاغذ از سنگ آهک یا کربنات کلسیم این است که ، این کاغذ توسط جوندگان جویده نمی شود . همچنین این کاغذ با تمام ماشین های چاپ افست هماهنگ می شود . مرکب خیلی سریع بر روی کاغذ خشک می شود .همچنین این کاغذ از دمای محیط تاثیر نمی پذیرد . جالب است بدانید که اگر کاغذ سنگی را آتش بزنیم ، خاکستر به جای مانده از آن همان آهک است که دوباره به طبیعت بازمی گردد .

بنابراین محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کاغذ سنگی دوستدار محیط زیست بوده و تجزیه پذیر و ضد آب می باشد . کاغذ سنگی در گراماژ های مختلف بین 50 تا 400 میکرون تولید شده و دارای کاربرد های مختلفی می باشد . کاغذ سنگ در تولید لیبل های برچسب دار ، پوستر ، کاغذ دیواری ، ساک دستی و ... دارای کاربرد می باشد .

کد های آیسیک ذکر شده در طرح توجیهی کاغذ سنگی عبارتند از :

کاغذ از کربنات کلسیم : 2101412355

مقوا از کربنات کلسیم : 2101413256

ماده اولیه در تولید کاغذ سنگی ، سنگ آهک می باشد که با کیفیت و قیمت بسیار مناسبی در اکثر نقاط کشور ما وجود دارد ، به علاوه قیمت برق در کشور ما نسبت به سایر کشور ها پایین تر می باشد . بنابراین اجرایی کردن طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ آهک یا کربنات کلسیم مقبول به صرفه بوده و دارای توجیه اقتصادی خوبی می باشد .

 


کاربرد ها و مزایای محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ اهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی


 

کاغذ سنگ در گراماژهای مختلف از 50 میکرون تا 400 میکرون ، برای کاربردهای مختلف تولید می گردد . از کاغذ سنگ در تهیه لیبل های چسبدار با گراماژهای مختلف و با ضریب چسبندگی بالا و خاصیت ضد آب بودن استفاده می گردد . از کاربردهای دیگر این کاغذ می توان استفاده در انواع کاغذ تحریر ، پوستر ، ساک های دستی ، کاغذ دیواری ، جلد کتاب و دفتر و ... نام برد .

اجرای این طرح در راستای اقدام و عمل در حوزه سیاست های اقتصاد مقاومتی می باشد . 

1- کاغذ سنگی( کاغذ از کربنات کلسیم) برای دومین بار درکشور تولید می گردد .این محصول از فرآوری سنگ کربنات کلسیم تولید میگردد که در آن هیچگونه ماده سلولزی یا  چوب بکار نمی رود و اصطلاحا از گناه تخریب محیط زیست پاک میباشد .

2-فعالیت این طرح از طرح های دانش بنیان و نوین کشور محسوب می گردد .و این محصول میتواند تحول شگرفی در صنعت کاغذسازی کشور ایجاد نماید. و میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کلیه انواع کاغذ گردد .

3- هنوز کشور بشدت وابسته به واردات کاغذ می باشد لذا اجرای این طرح گام موثری در خودکفایی کشور و جلوگیری از خروج ارز از کشور می گردد .و به همین دلیل این طرح جزء طرح های اقتصادمقاومتی محسوب می گردد .

4- این محصول با قیمت مناسب تر از رقبای خود تولید و به فروش می رسد.

5- بدلیل اینکه در این کاغذ هیچگونه مواد سلولزی و چوب به کار نمی رود لذا تولید آن،به هیچ وجه اثر تخریبی بر محیط زیست ندارد و این از مزیت ها و امتیازات فوق العاده برجسته این طرح محسوب می گردد .پیش بینی کارشناسان محیط زیست حاکی از این مطلب دارد که اگر تخریب جنگل ها به همین منوال پیش برود ایران تا 30 سال آینده ، فاقد هرگونه جنگلی خواهد بود .برای تولید یک تن کاغذ سلولزی می بایست 20 تن درخت قطع گردد .

6- امتیاز مهم دیگر این طرح گام برداشتن در توسعه صنایع معدنی وحوزه فرآوری سنگ های معدنی و جلوگیری از خام فروشی سنگ های معدنی کشور محسوب می گردد .

7- با عنایت به امتیازات ذکر شده همچون گام برداشتن در جهت خودکفایی کشور در تولید کاغذ و رهایی از واردات و توسعه صنایع معدنی و جلوگیری از خام فروشی سنگ های معدنی کربنات کلسیم و گامی در جهت حفظ محیط زیست و جنگل های کشور و.... این طرح از طرح های مهم اقتصادمقاومتی محسوب میگردد .

8- ایجاد اشتغال و کارآفرینی 

9- باعث توسعه صنعت کاغذسازی با محوریت فرآوری سنگ معدنی کربنات کلسیم می گردد .

10- باعث توسعه و رشد اقتصادی کشور می گردد.

11- قیمت کاغذ سنگی بسیار ارزانتر از کاغذ سلولزی و انواع کاغذ میباشد و این از امتیازات مهم اقتصادی این طرح است.

با کمک به تولید کاغذ از سنگ آهک ، کشور از مزایای زیر برخوردار خواهد شد و می توانیم :

1- بحران آب در ايران را كنترل كنيم

2- از قطع درختان اين كشور جلوگیری كنيم

3- باعث افزايش مصرف سرانه كاغذ كشور شده و سبب رشد فرهنگ شويم

4- از خروج ارز براي واردات كاغذ جلوگیری کنیم

5- از خام فروشي مواد معدني جلوگيري كنيم

6- با خاك توليد ثروت كنيم

 


فرایند تولید کاغذ از سنگ آهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی


 

دسترسی به تکنولوژی و دانش فنی تولید کاغذ سنگی به خاطر ثبت اختراع تولید این محصول در کشورهای مختلف که ذکر نام آن ها در بخش های قبل انجام شده است ، تنها با خرید دانش فنی از کشورهای صاحب امتیاز ممکن است .

کاغذ از سنگ از ترکیب مواد پلیمری و سنگ های آهکی )کربنات کلسیم( بدست می آید،که با توجه به مصرف آن از یک لایه تا 9 لایه تشکیل می شود. این کاغذ به علت شباهت های زیادی که به کاغذ سلولزی دارد جایگزین بسیار مناسبی برای آن در صنایع چاپ و بسته بندی می باشد و با توجه به استفاده از پلیمر درساخت این محصول خاصیت جذب در آن تقریب ا  صفر می باشد و به نام کاغذ ضد آب هم معروف است که این برتری قابل ملاحظهای در مقابل کاغذ سلولزی برای این محصول می باشد.  

روش های تولید مختلف برای این محصول وجود دارد که عبارتند از:

1. روش بلوئینگ

2. روش کشش یک طرفه

3. روش کشش دو طرفه

ماشین آلات این واحد صنعتی از سه بخش تشکیل شده است :

1- ماشین آلات گرانول ساز

2- ماشین آلات کاغذ ساز

3- ماشین آلات روکش

 


نیروی انسانی مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ آهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی ، عبارتند از

 

• مدیریت کارخانه

• تکنسین

• حسابداری

• پرسنل اداری

• پرسنل پشتیبانی

• پرسنل تولید

• نگهبانی

• راننده و تدارکات

 


هزینه های ثابت ( سرمایه ثابت ) مورد نیاز به منظور اجرای پروژه تولید کاغذ از سنگ آهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی

 

خرید زمین

محوطه سازی و بهبود زمین

کارهای عمرانی ، بنا و ساختمان ها

ماشین آلات و تجهیزات کارخانه

تجهیزات خدماتی و جانبی کارخانه

تاسیسات

وسایل نقلیه

تجهیزات اداری و خدماتی

حفاظت های زیست - محیطی، حراست

هزینه های مرتبط با دارایی های ثابت ( سربار پروژه )

( رقم این هزینه ها در طرح توجیهی کاغذ از سنگ آهک یا کربنات کلسیم ارائه شده است . )

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ اهک یا کربنات کلسیم | کاغذ سنگی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ آهک یا کربنات کلسیم یا کاغذ سنگی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.