جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Tissue paper2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو سال 1401 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. کاغذ تیشو که با استفاده خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید تولید می شود ، همانند دستمال کاغذی در صنایع بهداشتی دارای کاربرد می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو


تیشو

دستمال کاغذی که از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا رنگ های دیگر باشد .

ویژگی های دستمال کاغذی

دستمال کاغذی باید از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا الوان باشد . دستمال کاغذی باید کرپ شده ( منظور از کرپ ، چین خوردگی های سطح کاغذ است ، که هنگام تولید آن به منظور افزایش سطح تماس و در نتیجه بالا بردن میزان سرعت جذب آب ایجاد می شود ) به طوری که هنگام پاک کردن دست خیس ، بعد از نیم ساعت حالت اولیه خود را به دست آورد و اگر دستمال بلافاصله در تماس با آب خیس پودر شود ، حتماً مواد شیمیایی زیادی در آن به کار برده شده است .

همچنین فاقد پرز ( الیاف خرد شده ) ، الیاف کلوخه شده ، سوراخ ، لکه و سایر اجسام خارجی باشد . زمانی که برگ دستمال کاغذی در مقابل نور قرار می گیرد ، پراکندگی الیاف به طور یکنواخت دیده می شود . رنگ به کار رفته در ساخت دستمال های کاغذی باید از رنگ های مجاز و ثابت باشد و با رنگ بسته محتوی دستمال کاغذی هم رنگ و متناسب باشد . همچنین دستمال کاغذی باید فاقد لکه و بوی نامطبوع باشد . به هر جهت ، ذکر ویژگی های نوار بهداشتی مطلوب در این مقوله خالی ازفایده نیست .

وجود هر یک از اجزا تشکیل دهنده ( فلاف پالپ ، تیشو ، نوار نازک پلی اتیلن ، نان وون ، چسب و نوار سیلیکون ) قدرت و ضریب جذب متناسب با توجه به ابعاد نوار بهداشتی و میزان قید شده روی بسته عدم وجود جمع شدگی ، نایکنواختی ، قطع شدگی و بیرون زدگی در سطح لایه نوار ، عدم وجود هرگونه آلودگی ، استحکام کافی در برابر پارگی و از هم پاشیدگی در عین لطافت ، نرمی و عدم حساسیت ، چسبندگی کامل خط چسب پشت نوار با توجه به کاربرد دستمال کاغذی در مصارف بهداشتی ، کاغذ تیشو نیز استفاده عام دارد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو


 • ASTM D 3905 : 1993 Standard Specification for toilet tissue for Industrial and Institutional use

• SABS 648- 1980 Standard Specification for toilet Paper

• استاندارد ملی ایران 2420 : سال 1363 ویژگی های کاغذ توالت

• استاندارد ملی ایران 106 : سال 1378 خمیر کاغذ ، کاغذ و مقوا- شرایط محیطی استاندارد مشروط کردن ، مراحل نظارت بر شرایط محیطی و مشروط کردن نمونه های آزمونی

• استاندارد ملی ایران 133 : سال 1377 کاغذ و مقوا - روش نمونه برداری برای آزمون

• استاندارد ملی ایران 471 : سال 1379 کاغذ - روش تعیین جرم پایه

• استاندارد ملی ایران 559 : سال 1378 کاغذ ومقوا ، تعیین میزان رطوبت به طریقه خشک کردن در اتو

• استاندارد ملی ایران 1115 : سال 1381 کاغذ و مقوا - روش تعیین مقاومت به کشش

• استاندارد ملی ایران 1119 : سال 1372 کاغذ و مقوا - روش تعیین مقدار خاکستر

• استاندارد ملی ایران 1544 : سال 1357 کاغذ و مقوا - روش تعیین جهت ساخت ماشین

• استاندارد ملی ایران 3568 : سال 1374 خمیر کاغذ ، کاغذ و مقوا - روش تعیین pH 2 -9

• استاندارد ملی ایران4324 : سال 1378خمیرکاغذ ، روش تخمین لکه و تراشه درخمیرکاغذ رنگبری شده

• استاندارد ملی ایران 4778 : سال 1378 کاغذهای بهداشتی – ویژگی های میکروبیولوژی

• استاندارد ملی ایران 5755 : سال 1380 کاغذ و مقوای در تماس با مواد غذایی ، روش تعیین ثبات رنگ


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو


 بزرگترین تولیدکنندگان این محصول کشورهای چین و آمریکا می باشند و با توجه به کاربرد عمومی محصول تمامی کشورهای دنیا مصرف کننده این محصول می باشند ، که کشور های چین و آمریکا بیشترین رقم مصرف را به خود اختصاص داده اند . مقدار تولید صنایع کاغذ و مقوا در کشور چین درسال 2001 به 32 میلیون تن و مقدار مصرف در همین سال به 83/36 میلیون تن رسیده است .

فقط کشور آمریکا دارای رتبه ای بالاتر از چین از نظر تولید و مصرف کاغذ و مقوا می باشد . در حال حاضر کشور چین به یک تولید کننده و مصرف کننده مهم کاغذ در دنیا تبدیل شده است ، میزان مصرف سرانه در این کشور سالیانه 29 کیلو گرم و تقریباً معادل نصف میانگین مصرف سرانه کاغذ در دنیا می باشد . پیش بینی می شود که میزان تولید کاغذ و مقوا در این کشور در سال 2005 به 2/39 میلیون تن برسد ، که بدین ترتیب از نرخ رشد ترکیبی سالیانه ای ( CAGR ) بین 8/4 تا 9/5 درصد برخوردار خواهد بود .

در سال 2003 حدود 3500 شرکت تولیدی در زمینه تولید کاغذ در چین فعالیت داشته اند ، اما فقط سه شرکت تولیدی دارای ظرفیت تولید کاغذ بیش از یک میلیون تن در سال بوده اند ، میانگین ظرفیت تولید کارخانجات کاغذ سازی چین کمتر از 20000 تن در سال می باشد . گروه چن مینگ ( Group Chenming ) که بزرگترین شرکت کاغذ سازی چین می باشد ، در سال 2003 حدود 35/1 میلیون تن کاغذ و مقوا تولید نموده است .

در حالی که بزرگترین تولید کننده کاغذ و مقوا در دنیا مدعی تولید 14 میلیون تن در سال می باشد . انتظار می رود که تعداد شرکت های تولید کننده کاغذ در چین بدلیل رقابت فشرده بین آنها و تغییر شرایط کسب و کار و نیز شرایط و مقررات زیست محیطی به حدود 1000 واحد تقلیل یابند .

شرایط واردات و صادرات کاغذ تیشو :

صادرات محصول با توجه به این موضوع که کیفیت محصولات داخلی قابل رقابت با مشابه خارجی می باشد ، هیچ ممانعتی وجود ندارد و برای واردات نیز با پرداخت 15% حقوق گمرکی این امر امکان پذیر می گردد.


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو


در دنیای صنعتی امروز به دلیل ارتقای سطح آگاهی و توقع مصرف کننده نسبت به کیفیت همواره بایستی به دنبال راه حل های کارا وسودمند درجهت بهبود کیفیت بود . در گذشته کاغذ سازها کاغذ را صرفاُ تولید نموده و بسته بندها ( converter ) فقط آن را برش و بسته بندی می کردند و فقط گاهی اوقات با عملیاتی نظیر اتوزنی به مقدار جزئی کیفیت محصول نهایی را بهبود می دادند .

اما درحال حاضر فرایندهای تکمیل گسترش چشمگیری یافته و نقش بسزایی در کیفیت کلی محصول دارند و با توجه به عمومیت مصرف این محصول در سراسر دنیا و کاربرد در مصارف بهداشتی ، چنانچه در نحوه تولید و مرغوبیت مواد اولیه تولید محصول دقت لازم صورت نگیرد ، می تواند اثرات زیانباری در جامعه بشری به وجود آورده و سلامت انسان ها را به خطر اندازد .


فرایند تولید کاغذ تیشو

 خط تولید خمیر خط تولید مواد اولیه مورد استفاده جهت ساخت خمیر عبارتند از : خمیر الیاف کوتاه (هاردوود) ،خمیر الیاف بلند (سولفیت و سولفات) ، مواد افزودنی نظیر مواد ضد عفونی کننده ، مواد پر کننده و مواد مربوط به افزایش دهنده مقاومت تر و خشک کاغذ . مواد ذکر شده با درصد های مشخص در مخزنی بنام پالپر با هم مخلوط شده و در چستهای موجود ذخیره می گردد .

قبل از رسیدن خمیر به ماشین کاغذ ، خمیر از پالایشگرهای مختلفی جهت تمیز شدن و همچنین از دستگاهی بنام ریفاینر جهت رشته رشته شدن عبور کرده و پس از آن به ماشین کاغذ تغذیه می گردد . ماشین کاغذ خمیر آماده شده ازطریق فن پمپ ها به قسمت هد باکس و از آنجا به میان دو وایر (بالایی و پایینی) فرستاده شده و از طریق وایر پایینی به فلت انتقال می یابد ، سپس بوسیله دو پرس به سطح سیلندر چسبانده میشود .

با فشار بخار موجود در سیلندر و توسط دو هودی که در بالای سیلندر قرار دارند ، هوای داغ به سطح کاغذ دمیده شده و کاغذ تا حد استاندارد خشک میشود . پس از خشک شدن ، کاغذ به قسمت پاپریل منتقل شده و روی اسپول پیچیده می شود . پروسه تولید در کابین کنترل بوسیله سیستم  PLC ( کنترل کامپیوتری ) نظارت میگردد . تامین آب ، هوا و بخار آب مصرفی پس از تصفیه به مصرف واحدهای مختلف می رسد .

هوای مصرفی توسط دو دستگاه کمپرسور تولید شده و با فشارbar 8-9 به سالن تولید ارسال میشود . بخار مصرفی سالن تولید از طریق واحد تأسیسات و بوسیله یکی از دو بویلر موجود در کارخانه تولید شده و به سالن ارسال می گردد ، این بخار دارای فشارbar 12-16 می باشد . بخار تولید شده پس از مصرف در سیلندر خشک کن (Mg ) تقطیر شده و مجدداً به قسمت تاسیسات برگشت داده میشود .

وایندر (برش و بسته بندی) در بخش برش و بسته بندی کاغذ از بین دو استوانه (کلندر) عبور کرده و با فشار آنها کاغذ اتو شده که این عمل باعث نرم شدن و چسبیدن لایه های کاغذ می شود ، سپس بسته به نیاز مشتری از نظر تک لایه یا دو لایه و عرض مورد درخواست مشتری کاغذ بریده و بصورت رول بسته بندی می گردد . پس از کنترل رولها توسط واحد کنترل کیفیت محصول نهایی به انبار محصول جهت بارگیری منتقل میشود .

کنترل کیفیت و آزمایشگاهها واحد کنترل کیفیت شامل دو بخش میکروبیولوژی و آزمایشگاه کاغذ میباشد که در بخش میکروبیولوژی مطابق با استاندارد ملی بر روی محصول و خمیر وارده آزمایشهای لازم انجام میشود ، تجهیزات در این بخش شامل آون - انکوباتور چیلردار- چراغ بنز-نترازوی دیجیتال - بن ماری- کلنی کانترو اتوکلاو میباشد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو

 • دو ست دستگاه کاغذ سازی با فشار قالب مدل

• دو ست دستگاه کاغذ سازی با سیستم کمک کردن

• آب ریزش سیستم

• هوا کمپرسور سیستم

• وکیوم سیستم سیستم تمیز کردن با فشار بالای آب

• شیمیائی مواد کردن آماده سیستم

• اتوماتیک کنترل سیستم

• آزمایشگاهی لوازم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کاغذ تیشو


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool