طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Tissue paper2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو سال 1401 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. کاغذ تیشو که با استفاده خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید تولید می شود ، همانند دستمال کاغذی در صنایع بهداشتی دارای کاربرد می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو


تیشو

دستمال کاغذی که از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا رنگ های دیگر باشد .

ویژگی های دستمال کاغذی

دستمال کاغذی باید از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا الوان باشد . دستمال کاغذی باید کرپ شده ( منظور از کرپ ، چین خوردگی های سطح کاغذ است ، که هنگام تولید آن به منظور افزایش سطح تماس و در نتیجه بالا بردن میزان سرعت جذب آب ایجاد می شود ) به طوری که هنگام پاک کردن دست خیس ، بعد از نیم ساعت حالت اولیه خود را به دست آورد و اگر دستمال بلافاصله در تماس با آب خیس پودر شود ، حتماً مواد شیمیایی زیادی در آن به کار برده شده است .

همچنین فاقد پرز ( الیاف خرد شده ) ، الیاف کلوخه شده ، سوراخ ، لکه و سایر اجسام خارجی باشد . زمانی که برگ دستمال کاغذی در مقابل نور قرار می گیرد ، پراکندگی الیاف به طور یکنواخت دیده می شود . رنگ به کار رفته در ساخت دستمال های کاغذی باید از رنگ های مجاز و ثابت باشد و با رنگ بسته محتوی دستمال کاغذی هم رنگ و متناسب باشد . همچنین دستمال کاغذی باید فاقد لکه و بوی نامطبوع باشد . به هر جهت ، ذکر ویژگی های نوار بهداشتی مطلوب در این مقوله خالی ازفایده نیست .

وجود هر یک از اجزا تشکیل دهنده ( فلاف پالپ ، تیشو ، نوار نازک پلی اتیلن ، نان وون ، چسب و نوار سیلیکون ) قدرت و ضریب جذب متناسب با توجه به ابعاد نوار بهداشتی و میزان قید شده روی بسته عدم وجود جمع شدگی ، نایکنواختی ، قطع شدگی و بیرون زدگی در سطح لایه نوار ، عدم وجود هرگونه آلودگی ، استحکام کافی در برابر پارگی و از هم پاشیدگی در عین لطافت ، نرمی و عدم حساسیت ، چسبندگی کامل خط چسب پشت نوار با توجه به کاربرد دستمال کاغذی در مصارف بهداشتی ، کاغذ تیشو نیز استفاده عام دارد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو


 • ASTM D 3905 : 1993 Standard Specification for toilet tissue for Industrial and Institutional use

• SABS 648- 1980 Standard Specification for toilet Paper

• استاندارد ملی ایران 2420 : سال 1363 ویژگی های کاغذ توالت

• استاندارد ملی ایران 106 : سال 1378 خمیر کاغذ ، کاغذ و مقوا- شرایط محیطی استاندارد مشروط کردن ، مراحل نظارت بر شرایط محیطی و مشروط کردن نمونه های آزمونی

• استاندارد ملی ایران 133 : سال 1377 کاغذ و مقوا - روش نمونه برداری برای آزمون

• استاندارد ملی ایران 471 : سال 1379 کاغذ - روش تعیین جرم پایه

• استاندارد ملی ایران 559 : سال 1378 کاغذ ومقوا ، تعیین میزان رطوبت به طریقه خشک کردن در اتو

• استاندارد ملی ایران 1115 : سال 1381 کاغذ و مقوا - روش تعیین مقاومت به کشش

• استاندارد ملی ایران 1119 : سال 1372 کاغذ و مقوا - روش تعیین مقدار خاکستر

• استاندارد ملی ایران 1544 : سال 1357 کاغذ و مقوا - روش تعیین جهت ساخت ماشین

• استاندارد ملی ایران 3568 : سال 1374 خمیر کاغذ ، کاغذ و مقوا - روش تعیین pH 2 -9

• استاندارد ملی ایران4324 : سال 1378خمیرکاغذ ، روش تخمین لکه و تراشه درخمیرکاغذ رنگبری شده

• استاندارد ملی ایران 4778 : سال 1378 کاغذهای بهداشتی – ویژگی های میکروبیولوژی

• استاندارد ملی ایران 5755 : سال 1380 کاغذ و مقوای در تماس با مواد غذایی ، روش تعیین ثبات رنگ


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو


 بزرگترین تولیدکنندگان این محصول کشورهای چین و آمریکا می باشند و با توجه به کاربرد عمومی محصول تمامی کشورهای دنیا مصرف کننده این محصول می باشند ، که کشور های چین و آمریکا بیشترین رقم مصرف را به خود اختصاص داده اند . مقدار تولید صنایع کاغذ و مقوا در کشور چین درسال 2001 به 32 میلیون تن و مقدار مصرف در همین سال به 83/36 میلیون تن رسیده است .

فقط کشور آمریکا دارای رتبه ای بالاتر از چین از نظر تولید و مصرف کاغذ و مقوا می باشد . در حال حاضر کشور چین به یک تولید کننده و مصرف کننده مهم کاغذ در دنیا تبدیل شده است ، میزان مصرف سرانه در این کشور سالیانه 29 کیلو گرم و تقریباً معادل نصف میانگین مصرف سرانه کاغذ در دنیا می باشد . پیش بینی می شود که میزان تولید کاغذ و مقوا در این کشور در سال 2005 به 2/39 میلیون تن برسد ، که بدین ترتیب از نرخ رشد ترکیبی سالیانه ای ( CAGR ) بین 8/4 تا 9/5 درصد برخوردار خواهد بود .

در سال 2003 حدود 3500 شرکت تولیدی در زمینه تولید کاغذ در چین فعالیت داشته اند ، اما فقط سه شرکت تولیدی دارای ظرفیت تولید کاغذ بیش از یک میلیون تن در سال بوده اند ، میانگین ظرفیت تولید کارخانجات کاغذ سازی چین کمتر از 20000 تن در سال می باشد . گروه چن مینگ ( Group Chenming ) که بزرگترین شرکت کاغذ سازی چین می باشد ، در سال 2003 حدود 35/1 میلیون تن کاغذ و مقوا تولید نموده است .

در حالی که بزرگترین تولید کننده کاغذ و مقوا در دنیا مدعی تولید 14 میلیون تن در سال می باشد . انتظار می رود که تعداد شرکت های تولید کننده کاغذ در چین بدلیل رقابت فشرده بین آنها و تغییر شرایط کسب و کار و نیز شرایط و مقررات زیست محیطی به حدود 1000 واحد تقلیل یابند .

شرایط واردات و صادرات کاغذ تیشو :

صادرات محصول با توجه به این موضوع که کیفیت محصولات داخلی قابل رقابت با مشابه خارجی می باشد ، هیچ ممانعتی وجود ندارد و برای واردات نیز با پرداخت 15% حقوق گمرکی این امر امکان پذیر می گردد.


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو


در دنیای صنعتی امروز به دلیل ارتقای سطح آگاهی و توقع مصرف کننده نسبت به کیفیت همواره بایستی به دنبال راه حل های کارا وسودمند درجهت بهبود کیفیت بود . در گذشته کاغذ سازها کاغذ را صرفاُ تولید نموده و بسته بندها ( converter ) فقط آن را برش و بسته بندی می کردند و فقط گاهی اوقات با عملیاتی نظیر اتوزنی به مقدار جزئی کیفیت محصول نهایی را بهبود می دادند .

اما درحال حاضر فرایندهای تکمیل گسترش چشمگیری یافته و نقش بسزایی در کیفیت کلی محصول دارند و با توجه به عمومیت مصرف این محصول در سراسر دنیا و کاربرد در مصارف بهداشتی ، چنانچه در نحوه تولید و مرغوبیت مواد اولیه تولید محصول دقت لازم صورت نگیرد ، می تواند اثرات زیانباری در جامعه بشری به وجود آورده و سلامت انسان ها را به خطر اندازد .


فرایند تولید کاغذ تیشو

 خط تولید خمیر خط تولید مواد اولیه مورد استفاده جهت ساخت خمیر عبارتند از : خمیر الیاف کوتاه (هاردوود) ،خمیر الیاف بلند (سولفیت و سولفات) ، مواد افزودنی نظیر مواد ضد عفونی کننده ، مواد پر کننده و مواد مربوط به افزایش دهنده مقاومت تر و خشک کاغذ . مواد ذکر شده با درصد های مشخص در مخزنی بنام پالپر با هم مخلوط شده و در چستهای موجود ذخیره می گردد .

قبل از رسیدن خمیر به ماشین کاغذ ، خمیر از پالایشگرهای مختلفی جهت تمیز شدن و همچنین از دستگاهی بنام ریفاینر جهت رشته رشته شدن عبور کرده و پس از آن به ماشین کاغذ تغذیه می گردد . ماشین کاغذ خمیر آماده شده ازطریق فن پمپ ها به قسمت هد باکس و از آنجا به میان دو وایر (بالایی و پایینی) فرستاده شده و از طریق وایر پایینی به فلت انتقال می یابد ، سپس بوسیله دو پرس به سطح سیلندر چسبانده میشود .

با فشار بخار موجود در سیلندر و توسط دو هودی که در بالای سیلندر قرار دارند ، هوای داغ به سطح کاغذ دمیده شده و کاغذ تا حد استاندارد خشک میشود . پس از خشک شدن ، کاغذ به قسمت پاپریل منتقل شده و روی اسپول پیچیده می شود . پروسه تولید در کابین کنترل بوسیله سیستم  PLC ( کنترل کامپیوتری ) نظارت میگردد . تامین آب ، هوا و بخار آب مصرفی پس از تصفیه به مصرف واحدهای مختلف می رسد .

هوای مصرفی توسط دو دستگاه کمپرسور تولید شده و با فشارbar 8-9 به سالن تولید ارسال میشود . بخار مصرفی سالن تولید از طریق واحد تأسیسات و بوسیله یکی از دو بویلر موجود در کارخانه تولید شده و به سالن ارسال می گردد ، این بخار دارای فشارbar 12-16 می باشد . بخار تولید شده پس از مصرف در سیلندر خشک کن (Mg ) تقطیر شده و مجدداً به قسمت تاسیسات برگشت داده میشود .

وایندر (برش و بسته بندی) در بخش برش و بسته بندی کاغذ از بین دو استوانه (کلندر) عبور کرده و با فشار آنها کاغذ اتو شده که این عمل باعث نرم شدن و چسبیدن لایه های کاغذ می شود ، سپس بسته به نیاز مشتری از نظر تک لایه یا دو لایه و عرض مورد درخواست مشتری کاغذ بریده و بصورت رول بسته بندی می گردد . پس از کنترل رولها توسط واحد کنترل کیفیت محصول نهایی به انبار محصول جهت بارگیری منتقل میشود .

کنترل کیفیت و آزمایشگاهها واحد کنترل کیفیت شامل دو بخش میکروبیولوژی و آزمایشگاه کاغذ میباشد که در بخش میکروبیولوژی مطابق با استاندارد ملی بر روی محصول و خمیر وارده آزمایشهای لازم انجام میشود ، تجهیزات در این بخش شامل آون - انکوباتور چیلردار- چراغ بنز-نترازوی دیجیتال - بن ماری- کلنی کانترو اتوکلاو میباشد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کاغذ تیشو

 • دو ست دستگاه کاغذ سازی با فشار قالب مدل

• دو ست دستگاه کاغذ سازی با سیستم کمک کردن

• آب ریزش سیستم

• هوا کمپرسور سیستم

• وکیوم سیستم سیستم تمیز کردن با فشار بالای آب

• شیمیائی مواد کردن آماده سیستم

• اتوماتیک کنترل سیستم

• آزمایشگاهی لوازم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کاغذ تیشو

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.